سامانه ندای مشاور

تلفن 9099071375

پس از این که داوطلبان در انتخاب رشته کنکور سراسری شرکت نمودند و نتایج این انتخاب رشته اعلام گردید برای پذیرفته نشدگان در این مرحله فرصت دوباره تکمیل ظرفیت کنکور سراسری می باشد.

 

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

برای مشاوره درباره تکمیل ظرفیت کنکور سراسری با کادر مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره

9099071375

تماس از طریق موبایل همراه اول

99221106

پاسخگویی همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸-۲۴ صورت می گیرد

 

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

 تکمیل ظرفیت کنکور سراسری پس از اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری و برای تمامی گروه ها و دانشگاه هایی که دارای ظرفیت خالی می باشد انجام می گیرد. این مرحله آخرین فرصت برای ورود به دانشگاه برای داوطلبان به حساب می آید و بایستی با دقت کامل این مرحله را طی نمایند. در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری داوطلبان می توانند برای ظرفیت های خالی دانشگاه های سراسری ، پیام نور ، غیر انتفاعی اقدام نمایند.در ادامه این مطلب به بیان زمان و موارد مرتبط با تکمیل ظرفیت کنکور سراسری خواهیم پرداخت.

زمان شروع تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

پس از این که داوطلبان پذیرفته شده در هر کدام از رشته محل ها شخص گردید و ظرفیت های خالی این رشته محل ها معلوم شد تکمیل ظرفیت کنکور سراسری شروع می گردد. به همین جهت می توان زمان شروع تکمیل ظرفیت کنکور سراسری را اواخر مهر ماه عنوان نمود. اما با تغییراتی که در زمینه شروع ثبت نام های دانشگاهی در دوره اخیر ایجاد گردید زمان شروع این مرحله به اواسط پاییر تغییر پیدا کرد و داوطلبان پذیرفته شده معمولا برای ورودی بهمن ماه دانشگاه ها پذیرفته می شوند.

نحوه ثبت نام در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

نحوه شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری همانند انتخاب رشته سراسری می باشد. به این صورت که داوطلبان پس از شروع این فرایند با توجه به رشته محل هایی که در دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری قرار داده شده است می توانند دست به انتخاب زنند. در این مرحله داوطلبان می توانند 50 انتخاب را داشته باشند که این تعداد انتخاب در این مرحله می تواند بسیار مفید باشد. با توجه به این توضیحات برای اطلاع از لیست رشته های این مرحله بایستی در ابتدا دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری توسط داوطلبان مورد مطالعه قرار گیرد.

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری به دو دسته کلی ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی و ثبت نام بر اساس آزمون تقسیم می گردد. در روش اول که گزینش بر اساس سوابق تحصیلی می باشد داوطلبان می توانند برای رشته هایی که در دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی وجود دارد اقدام نمایند. برای این دسته از داوطلبان لزومی به شرکت در آزمون سراسری وجود ندارد و تنها داشتن مدرک پیش دانشگاهی کفایت می نماید. اما در روش دوم که بر اساس آزمون می باشد داوطلبان بایستی در آزمون سراسری شرکت نموده باشند. این دسته از داوطلبان بر اساس رتبه کسب نموده در آزمون می توانند برای پذیرش در رشته های دانشگاه های سراسری اقدام نمایند. از این رو این دسته از داوطلبان بایستی در آزمون شرکت کرده باشند و کارنامه نهایی آزمون برای آنها صادر گردیده باشد تا بتوانند در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری شرکت نمایند. در پایان لازم به ذکر می باشد که داوطلبان در انتخاب رشته های دوره روزانه دقت نمایند چرا که در صورت قبولی و عدم ثبت نام در این رشته ها داوطلبان نمی توانند دوباره برای رشته های دوره روزانه اقدام نمایند و تنها می توانند در رشته های سایر دوره ها دست به انتخاب زنند.

 

برای مشاوره درباره تکمیل ظرفیت کنکور سراسری با کادر مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره

9099071375

تماس از طریق موبایل همراه اول

99221106

پاسخگویی همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸-۲۴ صورت می گیرد

مطالب مفید

انتخاب رشته کنکور ریاضی

انتخاب رشته کنکور تجربی

انتخاب رشته کنکور انسانی

انتخاب رشته کنکور هنر

انتخاب رشته زبان

انتخاب رشته کنکور سراسری

دفترچه انتخاب رشته سراسری

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

اعلام نتایج دانشگاه آزاد

نتایج کنکور سراسری

اعلام نتایج کنکور سراسری 97

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

رشته های بدون کنکور دانشگاه های کشور

تلگرام سامانه ندای مشاور

اطلاع رسانی تمامی آزمون ها

نام و نام خانوادگی(*)
ورودی نامعتبر

آزمون مورد نظر(*)
ورودی نامعتبر

مقطع مورد نظر(*)
ورودی نامعتبر

همراه بدون صفر(*)
ورودی نامعتبر

سبز مشاور