تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

خانواده| مشاوره خانواده

📚 خلاصه ای از مقاله خانواده| مشاوره خانواده:

مشاوره خانواده

مشاوره خانواده خانواده، اولین نهاد اجتماعی است که پایه حیات اجتماعی محسوب می شود و علاوه بر وظیفه تکثیر نسل و فرزند پروری وظایف دیگری مثل تولید اقتصادی را نیز بر عهده دارد. خانواده یکی از مسائلی است که در علم روانشناسی توجه بسیاری به آن شده است. مدت هاست دانشمندان و پژوهشگران در رابطه […]

خانواده| مشاوره خانواده

خانواده| مشاوره خانواده

خانواده| مشاوره خانواده

مشاوره خانواده

خانواده، اولین نهاد اجتماعی است که پایه حیات اجتماعی محسوب می شود و علاوه بر وظیفه تکثیر نسل و فرزند پروری وظایف دیگری مثل تولید اقتصادی را نیز بر عهده دارد. خانواده یکی از مسائلی است که در علم روانشناسی توجه بسیاری به آن شده است. مدت هاست دانشمندان و پژوهشگران در رابطه با مسائل خانواده تحقیق می کنند و مجموع این تحقیقات شاخه ای به نام مشاوره خانواده را تشکیل داده است. از طرف دیگر با توجه به اینکه خانواده با نظام پایگاهی جامعه در ارتباط است، موقعیت فرد نیز تا حدودی مبتنی بر موقعیت اجتماعی خانواده‌اش خواهد بود.

اهمیت مشاوره خانواده
مهمترین عامل اجتماعی شدن در زندگی هر انسان، تجربه های دوران کودکی او در محیط خانواده است. فضای خانواده آکنده از مهر و محبت، فداکاری و گذشت، صمیمیت و گرمی‌ و در عین حال گاهی توام با حسادت و رشک، دشمنی و کینه توزی، نفرت و خشم است. کودکان در جریان اجتماعی شدن اینگونه عواطف را در کنار والدین و خواهران و برادران خود تجربه می‌کنند. اعضای خانواده آنقدر به هم وابسته‌اند که هر نوع مشکل یا مسئله یک عضو خانواده بطور مستقیم یا غیر مستقیم بر زندگی سایر اعضا تاثیر می‌گذارد. روان شناسان بالینی و مشاور خانواده گاهی ترجیح می‌دهند در درمان یک فرد، همه اعضای خانواده را از نزدیک ملاقات کنند.

مطالعات مربوط به خانواده حوزه‌های مختلفی را در بر می‌گیرد. از جمله این حوزه‌ها ازدواج، تشکیل خانواده، تعامل‌های زناشویی، روابط والدین و فرزندان (کودکان)، اختلافات خانوادگی، طلاق و جدایی و … را می‌توان نام برد. هر یک از این حوزه‌ها ابعاد وسیعی را شامل می‌شود که در هریک از آنها ما به مشاور خانواده نیاز داریم.

برای انجام مشاوره خانواده به صورت حضوری و تلفنی میتوانید با ما تماس بگیرید.

تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره

9099071375

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی روزهای تعطیل

مطالب مفید

مشاوره خانواده

روانشناسی خانواده

مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره خانواده حضوری

محیط خانواده

مشاور خانواده

مشاوره کودک

مشاوره جنسی

مشاوره طلاق

مشاوره ازدواج

مشاوره تلفنی خانواده

خانواده| مشاوره خانواده

خانواده| مشاوره خانواده

برچسب ها

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

خانواده| مشاوره خانواده

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل