سامانه ندای مشاور

تلفن 9099071375

مشاوره خانواده | نوجوانان و دوران بلوغ

دوران بلوغ در نوجوانان

در دوران بلوغ، ممکن است نوجوان شما بسیار کنجکاو شود. بیشترین احساسی که در نوجوان شما شکل می گیرد احساس آگاهی نسبت به وضعیت جسمانی، جنسیت، هویت و سایر خصوصیات او است.در دوران بلوغ، شما می توانید نسبت به استعدادها و توانایی های نوجوانتان آگاهی پیدا کنید. او در دوران بلوغ اعتماد به نفس بیشتری دارد و ارزش های اخلاقی در او شکل می گیرد.
نوجوان شما در دوره بلوغ هیجانات بیشتری دارد. این هیجانات و حالات عاطفی عبارتند از: خشم، ترس، حسادت وعشق به جنس مخالف است. تمایل به رفتارهای نامطلوب مثل سیگار کشیدن، دعوا کردن، خشونت یا گوشه گیری از ویژگی های رفتاری گروهی از نوجوانان در دوران بلوغ است .

دوران بلوغ در نوجوانان

نوجوان شما در دوران بلوغ برای آینده اش برنامه ریزی می کند و به دنبال هویت خودش می گردد. از ویژگی های روانی دیگر در دوران بلوغ، پیدا کردن علاقه ها و گرایش به تمایلات در نوجوانان است . مانندعلاقه به فعالیت های هنری، ورزش، مطالعه، تماشای فیلم، شرکت در مجالس دوستانه و... که اگر همراه با تفکر منطقی نباشد، آینده نوجوان را به خطر انداخته و ممکن است منجر به بعضی انحرافات شود .

در دوران بلوغ، نوجوان شما گاهی ممکن است دچار اختلالات و مشکلات خلقی مثل افسردگی، تمایل به انزوا و بی حوصلگی شود که با اقدامات موثر و راه های منطقی می توان آنها را کنترل کرد .مهمترین مسئله در دوران بلوغ فعال شدن هورمون های جنسی در نوجوانان است که نشانه اختلال روانی نمی باشد و با رسیدن به آرامش جسمی روانی از طریق ورزش، فعالیت های  هنری، برنامه های روزانه فعال و نگرش های سازنده والدین قابل کنترل است .

برای مشاوره نوجوانان می توانید با مشاورین ما در تماس باشید.

تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره

9099071375

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی روزهای تعطیل

دوران بلوغ در نوجوانان

مطالب مفید

دوران بلوغ

دوره بلوغ و نوجوانان

مشاوره نوجوان و خانواده

دوران بلوغ و مشاوره نوجوان

خانواده و نوجوان

مشاوره خانواده تلفنی

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید