تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

خانواده و اعتیاد | مشاوره خانواده

📚 خلاصه ای از مقاله خانواده و اعتیاد | مشاوره خانواده:

مشاوره خانواده

  اعتیاد جوانان مسائل خانوادگی در زمینه اعتیاد جوانان نقش دارند. به طور مثال تربیت نادرست خانواده در دوران بلوغ، یا وجود یک فرد معتاد مانند پدر، مادر، پدربزرگ و… در اعتیاد فرزندان نقش بسزایی دارند. یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود جوانان به اعتیاد پناه ببرند بیسواد و یا کم سواد بودن […]

خانواده و اعتیاد | مشاوره خانواده

خانواده و اعتیاد | مشاوره خانواده

خانواده و اعتیاد | مشاوره خانواده

  اعتیاد جوانان

مسائل خانوادگی در زمینه اعتیاد جوانان نقش دارند. به طور مثال تربیت نادرست خانواده در دوران بلوغ، یا وجود یک فرد معتاد مانند پدر، مادر، پدربزرگ و… در اعتیاد فرزندان نقش بسزایی دارند. یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود جوانان به اعتیاد پناه ببرند بیسواد و یا کم سواد بودن خانواده فرد معتاد است.

علاوه بر وابستگی بدنی که در این دوران به مواد مخدر ایجاد می شود وابستگی روانی نیز به فرد معتاد وارد می شود. تا وقتی که مصرف کننده مواد، علایم خوب مواد مخدر را تجربه می کند، متاسفانه اعتیاد خود را انکار کرده و هیچ تصمیمی برای ترک اعتیاد نمی گیرد. ولی روز به روز شرایط به سمتی پیش می رود که فرد فقط مواد مخدر را برای رفع خماری و اینکه با مصرف مواد همان آدم سابق شود، استفاده می کند. وقتی این شرایط ادامه پیدا می کند فرد به تدریج علایم خوب را دیگر تجربه نمی کند و عوارض آن را تجربه خواهد کرد.

اعتیاد جوانان

این روند در زندگی بیشتر افراد معتاد اتفاق افتاده و حالت طبیعی دارد. پس به همین دلیل است که بسیاری از پزشکان معتقدند که اعتیاد یک بیماری است و نیاز به درمان دارد. بیمار تا زمان مشخص شدن درمان خود ممکن دست به خود درمانی زده و از داروهای شبه مخدر یا کپسول های ترک اعتیاد و… استفاده کند. متاسفانه در تمامی این موارد بیمار مصرف موادش را با مصرف این داروها که شبه مخدر هستند جایگزین می کند و عملا به این داروها معتاد می شود. می توان از این موضوع نتیجه گرفت که بیشتر مراجعه کنندگان به کلینیک های ترک اعتیاد را همین افراد تشکیل می دهند.

در هنگام مراجعه افراد به کلینیک های ترک اعتیاد، مشاوران با فرد بیمار و خانواده او مشاوره اعتیاد انجام می دهند و تمام عوامل دخیل در این جریان را می نویسند. این کار برای کمک بهتر به بیمار و خانواده اش انجام می گیرد.

خانواده ها و یا افرادی که می خواهند قبل از مراجعه به کلینیک های ترک اعتیاد با انجام مشاوره ای با صرف هزینه کمتر در مورد ترک اعتیاد بیشتر آگاهی داشته باشند می توانند با مشاورین حرفه ای ما تماس بگیرند.

                                                                                                                            تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره

9099071375

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی روزهای تعطیل

اعتیاد جوانان

مطالب مفید

ترک اعتیاد

مشاوره خانواده و اعتیاد

اعتیاد فرزندان

ترک اعتیاد فرزندان

مشاوره ترک اعتیاد

خانواده و اعتیاد | مشاوره خانواده

خانواده و اعتیاد | مشاوره خانواده

برچسب ها

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

خانواده و اعتیاد | مشاوره خانواده

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل