تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

کنترل استرس قبل از ازدواج | مشاوره خانواده

📚 خلاصه ای از مقاله کنترل استرس قبل از ازدواج | مشاوره خانواده:

مشاوره خانواده

چگونه استرسم را کم کنم؟ استرس قبل از ازدواج قبل از برگزاری مراسم ازدواج، زوجین در حال گرفتن تصمیمات بزرگ، فکر کردن درباره هزینه ها، انتظارات و ایفای نقش های جدید هستند. هرکدام از این تصمیمات و فکرها استرس های قبل از ازدواج است که ممکن است برای زوجین موقعیت استرس زایی را به وجود […]

کنترل استرس قبل از ازدواج | مشاوره خانواده

کنترل استرس قبل از ازدواج | مشاوره خانواده

کنترل استرس قبل از ازدواج | مشاوره خانواده

چگونه استرسم را کم کنم؟

استرس قبل از ازدواج

قبل از برگزاری مراسم ازدواج، زوجین در حال گرفتن تصمیمات بزرگ، فکر کردن درباره هزینه ها، انتظارات و ایفای نقش های جدید هستند. هرکدام از این تصمیمات و فکرها استرس های قبل از ازدواج است که ممکن است برای زوجین موقعیت استرس زایی را به وجود بیاورد. اما با این حال بسیاری از افراد متوجه نمی شوند که این استرس های قبل از ازدواج چه تأثیر مهمی بر شادکامی و ارتباط آن ها می گذارد.

کنترل استرس های قبل از ازدواج

یکی از سخت ترین جنبه های دوران قبل از مراسم ازدواج، ناهمخوانی میان استرس قبل از ازدواج و انتظار فرد مبنی بر اینکه این دوران باید از شادترین روزهای زندگی او باشد، است. برخی از زوجین درباره برگزاری مراسم ازدواج خود کمال گرا هستند، به این معنی که می خواهند مراسم بدون هیچگونه کم و کاستی برگزار شود. مورد کمال گرایی یکی از موارد استرس قبل از ازدواج محسوب می شود. درواقع برنامه های مراسم ازدواج که در میان زوج ها ی جوان بسیار رایج است می تواند یکی از موارد استرس قبل از ازدواج باشد.

ممکن است هرکدام از زوجین منابع استرس دیگری قبل از ازدواج داشته باشند. ولی باید بدانند که این استرس ها با ازدواج از بین نمی روند.

تمام عوامل استرس زا با استرس قبل از مراسم ازدواج ترکیب شده و بر شدت استرس های قبل از ازدواج که شما تجربه می کنید اضافه می کنند. یادتان باشد که هر گونه تغییری حتی تغییرات مثبت استرس زا هستند. عوامل دیگری که موجب استرس می شوند، عبارتند از مشکلات حرفه ای، تعهد، نقل مکان، مسافرت، بیماری یا از دست دادن یکی از اعضای خانواده یا دوستان.

چگونه استرسم را کم کنم؟

کسانی که برای بار دوم ازدواج می کنند و دارای فرزند هم هستند، مسائل مربوط به فرزند پروری و حمایت های مالی هم به فهرست عوامل استرس زای قبل از ازدواج اضافه می شود.

بعضی از این عوامل استرس زای قبل از ازدواج قابل کنترل هستند. برای مثال، انجام بعضی از کارها یا سپردن بعضی تعهدات به یکدیگر، اختیاری است. شما درباره اینکه مراسم ازدواج تان تا چه حد کامل باشد و چه تعداد افراد را دعوت کنید، تصمیم گرفته و این فرآیند را هدایت می کنید بعضی دیگر از عوامل استرس زای قبل از ازدواج، غیر قابل کنترل هستند. برای مثال، هیچ کس نمی تواند از بیماری یا مرگ دیگران جلوگیری کند.

ممکن است نیاز باشد شما دوباره درباره بودجه ای که برای برگزاری مراسم ازدواج تان در نظر گرفته اید فکر کنید. شاید پذیرش این موضوع که نمی توانید از عهده همه مخارج جشن ازدواجتان بر آیید سخت باشد، اما از اینکه میانه کار دست خالی بمانید و ندانید باید چه کار کنید، خیلی بهتر است.

شما می توانید برای مشاوره قبل از ازدواج با مشاوان متخصص ما در این زمینه در ارتباط باشید.

تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره

9099071375

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی روزهای تعطیل

چگونه استرسم را کم کنم؟

مطالب مفید

استرس های قبل از ازدواج

درمان استرس قبل از ازدواج

معیارهای ازدواج

آشنایی قبل از ازدواج

ازدواج سنتی یا مدرن

نحوه کنترل انواع استرس

کنترل استرس قبل از ازدواج | مشاوره خانواده

کنترل استرس قبل از ازدواج | مشاوره خانواده

برچسب ها

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

کنترل استرس قبل از ازدواج | مشاوره خانواده

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل