تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

روابط زناشویی – روابط جنسی | مشاوره خانواده

📚 خلاصه ای از مقاله روابط زناشویی – روابط جنسی | مشاوره خانواده:

مشاوره خانواده

کیفیت روابط زناشویی جامعه ما از ابتدا آگاهی کمی نسبت به روابط جنسی داشته و با این که دارای فرهنگ مناسبی می باشیم ولی همچنان نسبت به مسائل جنسی پیشرفتی نکرده ایم. این در صورتی است که آگاهی مان به مسائل زیادی بالا رفته است ولی در مسئله مهم  همچنان چشم های خود را بسته […]

روابط زناشویی – روابط جنسی | مشاوره خانواده

روابط زناشویی – روابط جنسی | مشاوره خانواده

روابط زناشویی - روابط جنسی | مشاوره خانواده

کیفیت روابط زناشویی

جامعه ما از ابتدا آگاهی کمی نسبت به روابط جنسی داشته و با این که دارای فرهنگ مناسبی می باشیم ولی همچنان نسبت به مسائل جنسی پیشرفتی نکرده ایم. این در صورتی است که آگاهی مان به مسائل زیادی بالا رفته است ولی در مسئله مهم  همچنان چشم های خود را بسته ایم. منظور از رابطه جنسی این است که افراد جامعه ما به نحوی بتوانند مشکلات و مسائلشان را در این زمینه مطرح کرده و هر سوالی که در ذهنشان است را بتوانند بپرسند و از مطرح کردن آن مسئله نترسند. 
معمولا وقتی در جامعه ما صحبت از روابط زناشویی می شود اکثر افراد تصور می کنند که منظور از روابط زناشویی، فقط و فقط مسئله مقاربت و نزدیکی است. اما برداشت افراد از این رابطه نباید فقط نزدیکی باشد. این به این دلیل است که از ابتدا واژه  به نادرستی در ذهن افراد جامعه ما جا گرفته است.

اما در واقع تعریف درست واژه روابط زناشویی آن است که زوجین هر دو نسبت به تمام موضوعاتی که در زندگی مشترک آنها تاثیر گذار است با یکدیگر صحبت کرده و تعامل داشته باشند. برای داشتن یک زندگی زناشویی ایده آل و خوب باید زوجین بتوانند بین تمامی نیازهای عقلی، روحی و روانی و جنسی ارتباط لازم را برقرار کرده و هر دو بدانند که هرکدام از این نیازها در ایجاد رضایت نقش خاص و ویژه ای را دارند.
  نیاز جنسیاز جمله موضوعاتی است که نه تنها متخصصان بهداشت روان جامعه به آن کمتر توجه داشته اند بلکه همسران هم به موضوع روابط زناشویی کمتر توجه کرده اند.

کیفیت روابط زناشویی

وجود یک «رابطه جنسی رضایتبخش» نه تنها نشانه ای از یک رابطه عاشقانه است بلکه عامل مهمی در ایجاد رابطه ای صمیمی، رضایتبخش و ماندگار است. رابطه جنسی بخش مهمی از واکنش های هیجانی و احساسی ما را برآورده می کند و رضایت زندگی زناشویی را بالا می برد.
در گذشته یکی از مهمترین دلایل ازدواج و برقراری رابطه جنسی، داشتن فرزند بود و بیشتر زوجین بعد از داشتن تعدادی فرزند، رابطه جنسی را قطع کرده و یا به کیفیت رابطه جنسی اهمیت چندانی نمی دادند؛ اما در دنیای کنونی دیدگاه افراد نسبت به رابطه جنسی و روش استفاده از آن تغییر کرده و مهمترین انگیزه افراد از برقراری رابطه جنسی «کسب لذت مناسب» است؛ پس درست است که زوجین از همان اول ازدواج به کیفیت این رابطه و اهمیت آن در زندگی زناشویی شان دقت ویژه ای داشته باشند.

اولین نکته در آموختن درست رابطه جنسی؛ تغییر نگرش نسبت به رابطه جنسی است. در ابتدا گفتیم که بیشتر افراد فکر می کنند که معنی رابطه جنسی یا زناشویی فقط انجام «نزدیکی» است، در حالی که این تفکر باعث می شود زوجین نه تنها خود را از لذت ارتباط جنسی به ویژه جنبه های عاطفی آن محروم کنند، بلکه اگر به هر دلیل برای هر کدام عذری ایجاد شود رابطه زناشویی آنها برای مدتی تمام شده و این مسئله در درازمدت، برای زندگی زناشویی زوجین زیان بار است.
وقتی صحبت از رابطه جنسی می شود، منظور انواع ارتباطات ممکن بین دو طرف است که می تواند از یک معاشقه ساده شروع شده و یا این که در نهایت می تواند با نزدیکی جنسی هم همراه باشد. بدون نیت رسیدن به ارگاسم تا رفتار جنسی همراه با اوج لذت جنسی برای یکی یا هر دو طرف یا در نهایت همراهی آن با نزدیکی جنسی باشد.

سکس، تنها بخشی از رابطه زناشویی است که نیازمند صمیمیت و ارتباط نزدیک است. همسرانی که برای ارتباط هایی مانند نحوه صحبت کردن، گوش دادن به یکدیگر، مدیریت مالی خردمندانه، همکاری در نگهداری و تربیت فرزندان، زمان مناسبی نمی گذارند نمی توانند انتظار داشته باشند که در رابطه جنسی ارتباط رضایتبخشی برقرار کنند؛ بنابراین رابطه جنسی تنها برقراری تماس فیزیکی جنسی بین زن و شوهر نیست، بلکه خود این ارتباط نیازمند مقدمات بسیاری است که به فراتر از تختخواب برمی گردد.

در میان بسیاری از زوجین شایع است که همسران به دلایلی از جمله خستگی ناشی از کار، استرس های فرزندپروری، تمایلی به برقراری ارتباط نشان نمی دهند و زمانی که این کناره گیری از صمیمیت فیزیکی و کلامی یا جنسی طولانی مدت می شود، آسیب های بسیاری را برای خانواده ایجاد می کند.

شما می توانید برای بالا بردن آگاهی خود درباره کیفیت زندگی زناشویی با مشاورین ما در ارتباط باشید.

تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره

9099071375

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی روزهای تعطیل

کیفیت روابط زناشویی

مطالب مفید

رابطه زناشویی

کیفیت رابطه زناشویی

تماس جنسی

ارتباط جنسی

خانواده و رابطه زناشویی

 

روابط زناشویی – روابط جنسی | مشاوره خانواده

روابط زناشویی – روابط جنسی | مشاوره خانواده

برچسب ها

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

روابط زناشویی – روابط جنسی | مشاوره خانواده

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل