تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

دوران نامزدی – زندگی مشترک | مشاوره خانواده

📚 خلاصه ای از مقاله دوران نامزدی – زندگی مشترک | مشاوره خانواده:

مشاوره خانواده

از نامزدی تا زندگی مشترک دوران نامزدی و گفتگوها در دوران نامزدی با یکدیگر در دوران نامزدی گفت و گوی سالم داشته باشید. وقتی درباره زندگی مشترک با یکدیگر صحبت می کنیم باید سعی کنیم واقعا به آن نگاه مشترک داشته باشیم. شما قرار نیست بعد از ازدواج همچنان حافظ منافع دورانی باشید که در […]

دوران نامزدی – زندگی مشترک | مشاوره خانواده

دوران نامزدی – زندگی مشترک | مشاوره خانواده

دوران نامزدی - زندگی مشترک | مشاوره خانواده

از نامزدی تا زندگی مشترک

دوران نامزدی و گفتگوها در دوران نامزدی

با یکدیگر در دوران نامزدی گفت و گوی سالم داشته باشید.

وقتی درباره زندگی مشترک با یکدیگر صحبت می کنیم باید سعی کنیم واقعا به آن نگاه مشترک داشته باشیم. شما قرار نیست بعد از ازدواج همچنان حافظ منافع دورانی باشید که در خانواده پدری تان بودید. همان طور که از همسرتان توقع دارید بیشتر از خواسته های خانواده اش به خواسته های شما توجه کند، خودتان هم باید بیشتر توجه تان به منافع زندگی جدیدی که می سازید باشد. به این صورت هم می توانید از جنگیدن با همسرتان دوری کنید و هم می توانید از انتظارات و نیازهای یکدیگر مطلع باشید.

صحبت کنید.

در زندگی مشترک از به کار بردن جمله « همین که من می گم!» خودداری کنید. این جمله به مرور زمان در زندگی مشترک در ذهن همسرتان تاثیر گذاشته و نشان می دهد که شما در زندگی مشترک فردی خودخواه هستید. از طرف دیگر شما با گفتن این جمله در زندگی مشترک مهر تایید می زنید که احساسات طرف مقابلتان را نادیده می گیرید. نادیده گرفتن احساسات طرف مقابل در زندگی مشترک یعنی زدن تیر خلاص به رابطه در دوران نامزدی. در ادامه همین قضیه باعث می شود که همسرتان در زندگی مشترک به هیچ وجه پذیرای حرف های شما نباشد و همیشه سلاح به دست به حرف های شما گوش کند.

همسر شما باید احساس کند که گفتگوی های دوران نامزدی به نفع هر دوی شماست و مطابق با شرایط هر دو شما است.

احترام را در گفت و گوی دوران نامزدی فراموش نکنید.

در گفت و گوی دوران نامزدی حتی اگر نامزدتان احساسات ‌تان را در بحث نادیده می‌گیرد، با خودتان تکرار کنید که او قصد رنجاندنم را ندارد. در زندگی مشترک شاید واقعا او قصد ضربه به احساسات شما را نداشته باشد. آدم ها وقتی اشتباه می کنند آرزوی ضربه زدن به دیگران را ندارند، پس در زندگی مشترک کمی ‌صبور باشید و با محبت بیشتری حرف‌هایش را بشنوید.

از نامزدی تا زندگی مشترک

در زندگی مشترک وقتی به حرف هایی که می زند گوش می دهید، بهتر می‌توانید اشتباهات ذهنیش را پیدا کنید و با آوردن دلایل درست و منطقی ذهنیاتش را تغییر دهید.

در گفتگوی دوران نامزدی به محض مخالفت‌ تان با یک موضوع، جرو بحث را شروع نکنید. به دلایلی که دارید فکر کنید و با جملاتی پخته به بحث وارد شوید. در زندگی مشترک اشتباهات قبلی طرف مقابلتان را یادآوری نکنید.

دوران نامزدی زمین بازی برای برد و باخت نیست.

اگر در زندگی مشترک شما خودتان را دانای کل بدانید و بخواهید نظرتان را به طرف مقابلتان بقبولانید این تصور را ایجاد می کنید که هیچ وقت شنیده نمی‌شوید. در زندگی مشترک حتی اگر با نگاهی که نامزدتان به موضوع دارد مخالفید، باز هم به نظرش احترام بگذارید.

اگر در زندگی مشترک اجازه دهید که لجبازی وارد گفت و گویتان شود یعنی مهارت حل مسئله را ندارید و فقط می خواهید که حق با شما باشد. در زندگی مشترک به افراد خانواده نامزدتان مثل مادر شوهر و پدر زن کاری نداشته باشید. در زندگی مشترک با این کار احترام خودتان را هم زیر سوال می برید. در زندگی مشترک موقع نظر دادن بهتر است بعضی اوقات بگویید تو درست می گویی، حق با توست و… در آخر صحبت ها سعی کنید بگویید که من روی حرف هایت فکر می کنم و در این باره صحبت خواهیم کرد.

شما می توانید با متخصصین ما در ارتباط باشید تا بتوانید دوران نامزدی خوبی را سپری کنید.

تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره

9099071375

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی روزهای تعطیل

از نامزدی تا زندگی مشترک

مطالب مفید

زندگی مشترک

دوران نامزدی

مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره بعد از ازدواج

مشاوره دوران نامزدی

دوران نامزدی – زندگی مشترک | مشاوره خانواده

دوران نامزدی – زندگی مشترک | مشاوره خانواده

برچسب ها

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

دوران نامزدی – زندگی مشترک | مشاوره خانواده

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل