تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

ازدواج – تفاوت فرهنگی | مشاوره خانواده

📚 خلاصه ای از مقاله ازدواج – تفاوت فرهنگی | مشاوره خانواده:

مشاوره خانواده

اختلاف فرهنگی و ازدواج گاهی اوقات دختر و پسری که تصمیم به ازدواج با یکدیگر می گیرند تفاوت های فرهنگی زیادی با یکدیگر دارند و این تفاوت فرهنگی را دیگران برای آنها مشخص می کنند اما با وجود همه این ها، دوست دارند چشمان شان را روی تفاوت ها ببندند و ازدواج کنند. این گونه […]

ازدواج – تفاوت فرهنگی | مشاوره خانواده

ازدواج – تفاوت فرهنگی | مشاوره خانواده

ازدواج - تفاوت فرهنگی | مشاوره خانواده

اختلاف فرهنگی و ازدواج

گاهی اوقات دختر و پسری که تصمیم به ازدواج با یکدیگر می گیرند تفاوت های فرهنگی زیادی با یکدیگر دارند و این تفاوت فرهنگی را دیگران برای آنها مشخص می کنند اما با وجود همه این ها، دوست دارند چشمان شان را روی تفاوت ها ببندند و ازدواج کنند.
این گونه ازدواج‌ها نابالغانه هستند و ازدواجی كه از روی آگاهی نباشد و آشنایی دختر و پسر محدود و عاشقانه باشد و آگاهانه به توافق نرسند، می‌تواند مشكلات زیادی هم به لحاظ تفاوت فرهنگی و هم باقی موارد داشته باشد.

طرف مقابلتان را همان طور که هست بپذیرید

یکی از تفاوت های فرهنگی این است که متاسفانه در فرهنگ ایرانی پذیرش افراد آموزش داده نمی شود و فرهنگ تحمل کردن را به جای صبر کردن و حل مسئله می آموزیم، در تفاوت فرهنگی تحمل کردن فرهنگی است که نهایتا به درگیری و مبارزه ختم می شود و بین زن و مرد فاصله ایجاد می کند.
هیچ گاه تصور نکنید که همسرتان به خاطر عشق به شما رفتار و عقایدش را در درازمدت تغییر می دهد، البته ممکن است تغییرات کمی انجام شود چون زن و مرد از همدیگر تاثیر می گیرند اما مشکل اساسی در تفاوت فرهنگی زمانی است که یکی از طرفین بخواهد حتما و حتما روی دیگری تاثیر گذارد و او را تغییر دهد. در این زمان ناخودآگاه مقاومت شروع می شود.

حالا ببینیم چی میشه!

برخی از مردان و زنان آگاهی کاملی از تفاوت های فرهنگی دارند و می دانند که ممکن است در بعضی از زمینه های مهم با هم اختلاف سلیقه داشته باشند اما جرأت پرداختن به موضوع و موشکافی آن را ندارند و فقط با خود این جمله را تکرار می کنند که درست می شود و آنچه که من دوست دارم اتفاق می افتد. سعی کنید با وجود تفاوت فرهنگی به همه مسایل و واقعیت های زندگی جدی نگاه کنید.

اختلاف فرهنگی و ازدواج

هرکس به راه خود
یکی دیگر از تفاوت های فرهنگی این است که دختر و پسری که با اعتقادات دینی مخالف هم ازدواج می‌کنند، حتی اگر قبل از ازدواج بگویند که به مسائل مذهبی کاری نداریم، بعد از ازدواج، در زمینه‌های مختلف احتمالا ناسازگاری خواهند داشت.

خودتان را به آن راه نزنید
در تفاوت فرهنگی گاهی مرد یا زن از پاسخ به بعضی از سوال ها طفره می روند. مثلا نحوه رفت و آمد با خانواده طرف مقابل، نحوه خرج کردن پولی که هر دو درمی آورند یا حق کار کردن زن. با مشاهده چنین جواب هایی از سوی طرف مقابل تان، هرگز به آسانی از آن نگذرید و به طور جدی از او بخواهید در این باره صحبت کند.
در تفاوت فرهنگی، تفاوت رفتار اقتصادی هم وجود دارد. پس با وجود تفاوت فرهنگی بهتر است درباره تعداد فرزندانتان هم صحبت کنید تا در آینده کمتر دچار مشکل شوید.

برای خودتان زبان مشترک داشته باشید
این به آن معنی است که در تفاوت فرهنگی زن و مرد بتوانند منظور همدیگر را متوجه شوند. چون در غیر این صورت احساسات، افکار درونی، ارتباط کلامی و فکری شان قطع خواهد می شود و هر دو آسیب می بینند.
 
با توجه به ارائه خدمات مشاورین متخصص ما در این زمینه شما می توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.

تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره

9099071375

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی روزهای تعطیل

اختلاف فرهنگی و ازدواج

مطالب مفید

تفاوت فرهنگی

ازدواج

تفاوت فرهنگی و ازدواج

خانواده ها و تفاوت فرهنگی

ازدواج و خانواده

ازدواج – تفاوت فرهنگی | مشاوره خانواده

ازدواج – تفاوت فرهنگی | مشاوره خانواده

برچسب ها

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

ازدواج – تفاوت فرهنگی | مشاوره خانواده

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل