سامانه ندای مشاور

تلفن 9099071375

زوج درمانی | مشاوره خانواده

توضیحی درباره مشاوره خانواده

مشاوره خانواده را از دو منظر می توان بررسی کرد:

رویکرد ارتباطی

رویکرد سیستمی

توضیحی درباره مشاوره خانواده

منظور از رویکرد سیستمی صحبت کردن با تمام اعضای خانواده برای رفع مسئله یا مشکل است. برای مثال اگر فرزندی برای مشکل بیش فعالی به مشاور خانواده ارجاع داده شود، یک مشاور قوی می تواند با نگاه سیستمی نوع ارتباط و نقش های خانواده را هدف قرار دهد و در ابتدا روابط بین پدر و مادر را بررسی کند، در ادامه تاثیر الگوهای تربیتی را در فرزند جستجو می کند و او را مورد ارزیابی قرار می دهد. یک مشاور خانواده قوی که با رویکرد سیستمی پیش می رود، می تواند از تکنیک های متعددی استفاده کند و تاثیر آن را در درمان ببیند. به طور مثال می تواند از رویکردهای ACT، CBT، NLP  و... استفاده کند.

توضیحی درباره مشاوره خانواده

رویکرد دوم رویکرد ارتباطی است که بیشتر در زوج درمانی و نوع ارتباط زوجین استفاده می شود. در این رویکرد مشاور، پیام هایی که هرکدام از زوجین به صورت غیر مستقیم یا نامرئی برای یکدیگر می فرستند را مورد بررسی قرار می دهد. چون این پیام ها ممکن است باعث درک نادرست هرکدام از آنها شود. مشاور هرکدام از سه جزء فرستنده، گیرنده و مفهوم پیام را استفاده می کند و آنها را تحلیل می کند، ممکن است در این سه جزء مشکلاتی وجود داشته باشد که باعث شود میان زوجین پرخاشگری، عدم تفاهم و تعارض های زناشویی شکل بگیرد. پس مشاور می تواند با توجه به این رویکرد برای حل مشکل زوجین برنامه ریزی کند.

توضیحی درباره مشاوره خانواده

اگر برای پیدا کردن راه حل مشکل خود به دنبال مشاوره خانواده به صورت حرفه ای هستید می توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.

تماس از سراسری کشور بدون گرفتن پیش شماره

9099071375

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی روزهای تعطیل

 مشاوره خانواده

مطالب مفید

زوج درمانی

مشاوره تحصیلی

مشاوره خانواده

عدم تفاهم زوجین

تعارض زناشویی

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید