تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

مشاوره طلاق | مشاوره خانواده

📚 خلاصه ای از مقاله مشاوره طلاق | مشاوره خانواده:

مشاوره خانواده

زناشویی و طلاق این روزها مسئله طلاق در جامعه زیاد شده و همانطور که می دانیم مسئله طلاق به دلایل زیادی اتفاق می افتد. اما یکی از مهمترین دلایل طلاق، نداشتن درک متقابل و شناخت طرف مقابل است. می توانیم بگوییم که هرچه قدر شناخت فرد از طرف مقابلش کم باشد درک متقابل هم کمتر صورت […]

مشاوره طلاق | مشاوره خانواده

مشاوره طلاق | مشاوره خانواده

مشاوره طلاق | مشاوره خانواده

زناشویی و طلاق

این روزها مسئله طلاق در جامعه زیاد شده و همانطور که می دانیم مسئله طلاق به دلایل زیادی اتفاق می افتد. اما یکی از مهمترین دلایل طلاق، نداشتن درک متقابل و شناخت طرف مقابل است. می توانیم بگوییم که هرچه قدر شناخت فرد از طرف مقابلش کم باشد درک متقابل هم کمتر صورت می گیرد. به طور مثال یکی از مسائلی که امروزه خانواده ها را درگیر کرده است مسئله اقتصادی است. در چنین شرایطی، در یک خانواده سالم، هر دو طرف قادر به درک یکدیگر هستند و سعی می کنند تا برای مدتی هرکدام، به نوعی، با شرایط سازگار شوند. این سازگاری زمانی صورت می گیرد که هر یک از طرفین نسبت به دیگری شناخت داشته باشد و سازگاری و تلاش او را متوجه بشود. در این صورت درک متقابل صورت گرفته و رضایت زوجین تامین خواهد شد.

اما در صورتی که این شناخت و درک متقابل به صورت ناپخته باشد، در چنین شرایطی ممکن است یکی از زوجین بهانه گیری کرده و یا اعمال نابالغانه دیگری انجام دهد. پس می توان گفت درک متقابل و شناخت طرف مقابل به صورت کامل صورت نگرفته و مانع از ادامه رابطه صمیمانه آنها می شود. ناگفته نماند که در این میان ممکن است به دلیل شرایط سخت و نه چندان آسان هرکدام از صحبت های زوجین سوء تفاهم باشد و متوجه منظور اصلی صحبت یکدیگر نشوند.

زناشویی و طلاق

اینجاست که می گوییم مشاوره طلاق به خانواده های بسیاری می تواند کمک کند تا با دید بازتری نسبت به یک مسئله نگاه کنند. اگر مشاور طلاق و مشاور خانواده بتواند دید بازتری را به زوجین بدهد ممکن است بسیاری از این سوء تفاهم ها و یا تعارض ها در خانواده حل شود و مسئله طلاق اتفاق نیفتد.

اغلب مسائلی که مراجعین به دلیل انها می خواهند طلاق بگیرند و به مشاور مراجعه می کنند مسائلی است که می توان با راهنمایی و کمک گرفتن از مشاور آنها را حل کرد و مسئله طلاق را رفع نمود.  

زناشویی و طلاق

در هر صورت زمانهایی در زندگی زناشویی اتفاق می افتد که خیلی از ما را غصه دار می کند و ممکن است فکر کنیم که طلاق آخرین راه حل است. اما باید ببینیم که اگر طلاق بگیریم زندگیمان بهتر می شود یا بدتر؟ بچه ها چطور با این موضوع برخورد می کنند؟ وقتی مشکلی در زندگی زناشوییتان پیش می آید این افکار و سوال ها به ذهنتان هجوم می آورند.

برای نتیجه گیری بهتر و برای پاسخ سوال هایتان می توانید با مشاور خانواده ما تماس بگیرید.

تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره

9099071375

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی روزهای تعطیل

زناشویی و طلاق

مطالب مفید

مشاوره طلاق

مشاوره خانواده

مشاوره ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره رابطه زناشویی

مشاوره طلاق | مشاوره خانواده

مشاوره طلاق | مشاوره خانواده

برچسب ها

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

مشاوره طلاق | مشاوره خانواده

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل