تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

راه حل طلاق | مشاوره خانواده

📚 خلاصه ای از مقاله راه حل طلاق | مشاوره خانواده:

مشاوره خانواده

زناشویی و طلاق آیا طلاق راه حل خوبی است؟ قبل از این که ببینیم طلاق راه حل خوبی است یا خیر به تعریف طلاق می پردازیم. طلاق در لغت به معنی رها کردن، ترک کردن و آزاد کردن است. طلاق معمولا به عنوان آخرین راه حل، یعنی در صورتی که هیچ راه حل پیشنهادی وجود […]

راه حل طلاق | مشاوره خانواده

راه حل طلاق | مشاوره خانواده

راه حل طلاق | مشاوره خانواده

زناشویی و طلاق

آیا طلاق راه حل خوبی است؟

قبل از این که ببینیم طلاق راه حل خوبی است یا خیر به تعریف طلاق می پردازیم. طلاق در لغت به معنی رها کردن، ترک کردن و آزاد کردن است. طلاق معمولا به عنوان آخرین راه حل، یعنی در صورتی که هیچ راه حل پیشنهادی وجود نداشته باشد در نظر گرفته می شود. مسئله طلاق برای خیلی از کسانی که تصمیم به این کار می گیرند آسان است در حالی که برای خیلی های دیگر ممکن است سخت باشد.

همانطور که در مطالب قبلی گفته ایم شناخت و درک متقابل بسیار مهم است. در این مطلب می خواهیم چند راه حل پیشنهادی ارائه دهیم تا بتوانیم تا حد امکان از این مسئله جلوگیری کنیم:

اولین مسئله این است که سعی کنید زود جدا نشوید.

هرچه باشد برای این که ازدواج کنید چند فاکتور مهم را در نظر گرفته اید. مانند: پول، انرژی، رویاهایتان. هر زمان که به جدایی و یا طلاق فکر کردید مطمئن باشید که تمام تلاشتان را برای رابطه کرده اید. در این صورت بدون عذاب وجدان می توانید به این مسئله فکر کنید.

اگر فرزندی دارید در نظر داشته باشید که تاثیر طلاق روی زندگی او زیاد است و این مسئله را جدی بگیرید.

اگر پسر یا دختر شما بالغ شده باشد و بتواند شرایط شما را درک کند و همچنین با راهنمایی شما آینده خود را در نظر بگیرد شما می توانید با توجه به تاثیر طلاق برای این مسئله اقدام کنید. اما اگر کودکی نوپا داشته باشید باید بدانید که کودکتان هم به شما و هم به همسرتان وابسته است. پس آسیب روانی زیادی از این قضیه می بیند.

حتی در صورت اعتیاد همسرتان می توانید از مشاور و یا مراکز ترک اعتیاد هم کمک بگیرید. پس عجله نکنید.

اگر همسرتان اعتیاد دارد برای کمک به او اقدام کنید. فرار کردن از شرایط و رها کردن همسرتان به حال خودش راه حل مناسبی نیست. شما می توانید این کار را امتحان کنید و در صورتی که جواب نگرفتید راه حل طلاق را با مشاور خانواده در میان بگذارید. شاید راه حل پیشنهادی باشد که به ذهن شما نرسیده است.

 بهتر است خودتان هم تغییر کنید.

فکر کنید چطور می توانید همسر بهتری باشید؟ شاید بتوانید با انعطاف پذیری بیشتر اوضاع را کمی تغییر دهید. بعد از تغییر رفتارتان قطعا نتیجه را در تغییر رفتار همسرتان هم می بینید. خیلی وقت ها ما می خواهیم همسرمان را تغییر دهیم بدون این که خودمان تغییر کنیم. در صورتی که اگر این تغییر را از خودمان شروع کنیم باعث می شود که بسیاری از مسائل و مشکلات ما حل شود. اما اگر همسرمان انعطاف پذیری ما را ببیند خودش هم انعطاف پذیر شده و می توانیم بدون هیچ گونه بحث یا دعوایی رابطه را بهبود ببخشیم.

از مشاوره خانواده کمک بگیرید.

کمک گرفتن از مشاور خانواده به معنی تلف کردن وقت و یا دور ریختن پولتان نیست. هزینه کردن برای مشاور خانواده بسیار کارآمد است. پس سعی کنید تا حد ممکن زمان و هزینه صرف کنید.

سعی خودتان را بکنید که همسرتان را پیش مشاور ببرید.

یادتان باشد حتما لازم نیست که مستقیم به همسرتان بگویید او و یا خودتان نیاز به گرفتن مشاوره و یا مراجعه به مشاور را دارید. می توانید به صورت غیر مستقیم او را تشویق کنید که با شما به مشاور مراجعه کند. به هر حال ممکن است همسر شما هم زندگیش را دوست داشته باشد و بخواهد که برای زندگی تلاش کند. اما آماده کردن همسرتان برای این قضیه زمان لازم دارد و شاید همسرتان به این راه حل نیاز داشته باشد.

همانطور که در مطالب قبلی گفتیم ناپخته بودن افراد و نداشتن درک متقابل باعث می شود که ابتدایی ترین راه حل و یا همان طلاق به فکر یکی از طرفین خطور کند و این راه حل را پیشنهاد بدهد.

برای نتیجه گیری بهتر و برای پاسخ سوال هایتان می توانید با مشاور خانواده ما تماس بگیرید.

تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره

9099071375

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی روزهای تعطیل

زناشویی و طلاق

مطالب مفید

مشاوره طلاق

مشاوره خانواده

مشاوره ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره رابطه زناشویی

راه حل طلاق | مشاوره خانواده

راه حل طلاق | مشاوره خانواده

برچسب ها

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

راه حل طلاق | مشاوره خانواده

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل