تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

مشاوره قبل از طلاق | مشاوره خانواده

📚 خلاصه ای از مقاله مشاوره قبل از طلاق | مشاوره خانواده:

مشاوره خانواده

زناشویی و طلاق آیا خودتان را می شناسید؟ در این مطلب به ادامه مبحث قبل می پردازیم. در مبحث قبل چند راه حل برای قبل از طلاق ارائه دادیم. در مورد این که می گوییم آیا خودتان را می شناسید منظورمان این است که قبل از جدایی با توافق همسرتان مدتی را به صورت مستقل […]

مشاوره قبل از طلاق | مشاوره خانواده

مشاوره قبل از طلاق | مشاوره خانواده

مشاوره قبل از طلاق | مشاوره خانواده

زناشویی و طلاق

آیا خودتان را می شناسید؟

در این مطلب به ادامه مبحث قبل می پردازیم. در مبحث قبل چند راه حل برای قبل از طلاق ارائه دادیم. در مورد این که می گوییم آیا خودتان را می شناسید منظورمان این است که قبل از جدایی با توافق همسرتان مدتی را به صورت مستقل زندگی کنید. در این مدت خودتان را در نظر بگیرید و ببینید آیا به او وابسته هستید یا خیر؟ آیا در این مدت بدون او خوشحال هستید یا خیر؟ آیا در این مدت آرامشتان تامین می شود یا خیر؟

همسرتان را چقدر می شناسید؟

بهترین راه حل این است که خوبی ها و بدی های همسرتان را روی یک کاغذ بنویسید. سپس به تجربه های این مدتتان نگاهی بیندازید و از آنها فهرستی تهیه کنید. از همسرتان هم خواهش کنید او هم این کار را انجام دهد. سپس با یکدیگر دو فهرست را بررسی کنید و ببینید چه قدر نسبت به هم شناخت دارید.

نا امید نباشید.

زناشویی و طلاق

در این مدتی که به طلاق فکر می کنید ممکن است فشار عصبی را تحمل کرده باشید و فکر کنید که نمی توانید برای ادامه زندگیتان قدمی بردارید. در این مدتی که به طلاق فکر می کنید وضعیت روحی تان را بررسی کنید. این به این معنی است که یک ارزیابی انجام دهید و ببینید که آیا هنوز هم همسر و فرزدتان را دوست دارید؟ آیا به خودتان اهمیت می دهید؟

بی خیال عشق نشوید.

اگر فکر می کنید که هنوز هم علاقه ای میان شما و همسرتان است یعنی بیشتر مشکل شما حل شده است. اگر می دانید که هنوز هم میان شما علاقه ای وجود دارد باید برای بهبود رابطه امیدوار باشید.

زناشویی و طلاق

نامه نوشتن برای همسر راه حل خوبی است.

اگر در بیان احساستان مشکل دارید می توانید از این راه استفاده کنید. می توانید در این روش احساس و افکارتان را برای همسرتان توضیح دهید. بسیاری از زوجین از این روش نتیجه گرفته اند. امتحانش برای شما هم ضرر ندارد. حتی ممکن است همسرتان هم از این روش خوشش بیاید.

طلاق، آخرین راه؟

اگر همه تلاشتان را در این موارد، در این مدت زمان انجام داده اید، ولی هیچ تغییری از همسرتان ندیدید و حتی زندگیتان سخت تر هم شد آنوقت شاید تصمیم به جدایی راه حلی بدی هم نباشد.

برای نتیجه گیری بهتر و برای پاسخ سوال هایتان می توانید با مشاور خانواده ما تماس بگیرید.

تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره

9099071375

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی روزهای تعطیل

زناشویی و طلاق

مطالب مفید

مشاوره خانواده

مشاوره زناشویی

مشاوره بعد از ازدواج

مشاوره طلاق

مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره قبل از طلاق | مشاوره خانواده

مشاوره قبل از طلاق | مشاوره خانواده

برچسب ها

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

مشاوره قبل از طلاق | مشاوره خانواده

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل