تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

طلاق عاطفی | مشاوره خانواده

📚 خلاصه ای از مقاله طلاق عاطفی | مشاوره خانواده:

مشاوره خانواده

زناشویی و طلاق طلاق عاطفي به معنی سردي رابطه ميان زن و شوهر است و در واقع وقتی رابطه سرد شود یک زوج رابطه روحی، جسمی، عاطفی و کلامی خود را از دست می دهد. ایجاد طلاق عاطفی در یک رابطه باعث بی مهری و کمبود انرژی مثبت می شود. در این صورت هر دو […]

طلاق عاطفی | مشاوره خانواده

طلاق عاطفی | مشاوره خانواده

طلاق عاطفی | مشاوره خانواده

زناشویی و طلاق

طلاق عاطفي به معنی سردي رابطه ميان زن و شوهر است و در واقع وقتی رابطه سرد شود یک زوج رابطه روحی، جسمی، عاطفی و کلامی خود را از دست می دهد. ایجاد طلاق عاطفی در یک رابطه باعث بی مهری و کمبود انرژی مثبت می شود. در این صورت هر دو نفر رابطه با یکدیگر مثل یک هم خانه رفتار می کنند و به این وضعیت عادت می کنند. طلاق عاطفی باعث می شود که زوجین هرکدام برای خود خط قرمزهایی را در نظر بگیرند و هرکدام دیگری را متهم کند. این رفتار به دلیل نداشتن درک متقابل، درک نکردن درست از رفتار و گفتار همدیگر و… به وجود می آید. طلاق عاطفی از طلاق قانونی در کشور ما بیشتر است و عواملی که گفتیم بیشتر منجر به طلاق عاطفی می شود تا طلاق قانونی

در خانواده هایی که طلاق عاطفی صورت می گیرد افراد حس مثبتی نسبت به خانه ندارند و می خواهند زمان کمتری را نسبت به همیشه در خانه سپری کنند. خانه این افراد یرد و بی روح است و امنیتی در آن احساس نمی شود. قبل از طلاق عاطفی احساس آرامش و امنیت در بچه ها و بقیه اعضای خانواده بوده ولی بعد از طلاق عاطفی هیچ کدام از این موارد احساس نمی شود.

شاید با خودتان بگویید طلاق عاطفي ارتباطی به گله های شما از یکدیگر ندارد ولی در واقع همین شکایت های مدام هر دوی شما را خسته می کند. از طرف دیگر انتظارهایی که گفته می شود ولی برآورده نمی شود بین شما جدایی می اندازد. این انتظارها در واقع نیازهایی است که برآورده نمی شود. این دقیقا مثل این است که زوجین همدیگر را می بینند ولی صدای همدیگر را نمی شنوند. در واقع شروع طلاق عاطفی از همین مرحله است. بعد از مدتی هم ممکن است با یکدیگر دعوا و بحث کرده و خشم خود را به این صورت به یکدیگر نشان دهند. این خشم خشمی درونی است که تبدیل می شود به صدای بلند و یا برخورد فیزیکی. بعد از مدتی که از این واکنش ها بگذرد زن و مرد جای خواب خود را هم از یکدیگر جدا می کنند.

در واقع مهم نیست که چند سالتان است و یا چند وقت از رابطه تان می گذرد. طلاق عاطفی در هر سنی ممکن است اتفاق بیفتد. در واقع در هرسني و با هرشرايطي مي‌توان انتظار به وجود آمدن طلاق عاطفي را داشت؛ نمي‌توان گفت كه علت به وجود آمدن طلاق عاطفي خانواده‌ها به هم شباهت دارد؛ اين مشكل مي‌تواند در رابطه يك زوج جوان كه سن ازدواج آن‌ها 2تا 3 سال است رخ دهد يا مي‌تواند در يك خانواده‌اي كه چند بچه كوچك و بزرگ دارند باشد يا حتي در خانواده‌اي كه بچه‌هاي‌شان به حدي رسيده‌اند كه هركدام به دنبال زندگي خود رفته‌اند رخ دهد كه به اصطلاح به اين مرحله سندرم آشيانه خالي نيز گفته مي‌شود.

اما بيشترين ميزان طلاق عاطفي در سال‌هاي اول ازدواج رخ مي‌دهد، وقتي كم‌كم بچه‌ها به جمع خانواده‌ اضافه مي‌شوند و زوج سرگرمي بيشتري نسبت به قبل دارند اين مسئله كمتر احتمال دارد ولي با بزرگ‌تر شدن بچه‌ها باز هم احتمال طلاق عاطفي پررنگ مي‌شود. در يك زندگي زناشويي زوج‌ها در طول مسير هدف‌هايي دارند و وقتي اين هدف‌ها به حداقل مي‌رسد مي‌توان انتظار طلاق عاطفي را داشت.

برای نتیجه گیری بهتر و برای پاسخ سوال هایتان می توانید با مشاور خانواده ما تماس بگیرید.

تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره

9099071375

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی روزهای تعطیل

زناشویی و طلاق

مطالب مفید

مشاوره زناشویی

مشاوره خانواده

طلاق عاطفی

مشاوره طلاق

زندگی زناشویی

طلاق عاطفی | مشاوره خانواده

طلاق عاطفی | مشاوره خانواده

برچسب ها

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

طلاق عاطفی | مشاوره خانواده

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل