مشاوره خانواده

مشاوره خانواده | مشاور خانواده | مرکز مشاوره خانواده

سامانه ندای مشاور توسط مجرب ترین مشاوره خانواده با هدف دانش افزایی در خصوص مسائل خانوادگی، تربیتی، تحصیلی، شغلی، ازدواج و امور مرتبط با خانواده جهت احساس بهتر در زندگی مطالب متنوعی را در اختیار شما قرار می دهد.

مشاوره خانواده

مشاوره خانواده

مشاوره چیست؟

مشاوره یکی از مشاغلی می باشد که دانش اموخته این رشته علاوه بر طی مراحل علمی باید مراحل عملی و کاری نیز طی کند تا بتواند بتواند با تجربه حاصل خدمات مشاوره ارائه دهد. شغل یا حرفه مشاوره نیازمند داشتن اطلاعات در زمینه هایی مانند روانشناسی ، حقوق ، علوم اجتماعی و .. می باشد.

  علاوه بر این یک مشاور باید دارای ارتباطات اجتماعی قوی بوده تا بتواند به انتظارات و تصورات مراجعان نزدیک شود.

مشاوره خانواده تقریبا تمامی سطوح زندگی روزمره را شامل می شود سطوحی مانند:

مشاوره فردی: مشاوره درباره برنامه ریزی های فردی مانند برنامه ریزی اوغات فراغت ، ارتباطات ، دوست یابی ، اصلاح اخلاق و شخصیت و…

مشاوره ازدواج: شامل مسایل مربوط به قبل از ازواج و بعد از ازدواج و حین ازدواج می باشد می باشد.

مشاوره زندگی زناشویی: به کلیه مطالبی که مربوط به همسران و زندگی زناشویی است می پردازد موضوعاتی مانند مسائل جنسی، برنامه ریزی مالی برای زندگی ،بروز و حل اختلافات خانوادگی و ..

مشاوره ارتباط بین پدر و مادر و فرزندان: شامل مسائلی می شود که در رابطه با پدر و مادر و فرزندان است مانند کمک و حمایت کردن، آموزش ، انتخاب دوست ، انتخاب همسر و…

مشاوره خانواده درباره موارد خاص : مانند بیکاری ، طلاق ، عدم تعهد همسر ، رفتار با فرزند معلول و…

ضرورت مشاوره خانواده

مشاوره خانواده شامل راهکارهای ارتقاء زندگی زناشویی، بیان اختلافات زناشویی، اختلافات خانوادگی خانواده همسر یا  شوهر،تضاد ها و اختلاف سلیقگی، خسته شدن یا ناامید شدن در زندگی، اعتیاد همسر یا فرزند، مشکلات جنسی خانواده،مشاوره خانواده و خیانت شوهر ، بیماری همسر و مشاوره طلاق می باشد.

مسائلی که باید درباره مشاوره خانواده بدانیم:

1- مشاوره خانواده برای تمامی سنین و با هر شرایطی لازم است:

باید توجه داشت مشاور خانواده از کودکی تا بزرگسالی ممکن است نیاز باشد برای مثال فرزندانی که دارای بیش فعالی هستند نباید والدین این مشکل را مخفی کنند بلکه با مراجعه به یک مشاوره خانواده باید این مشکل را حل کنند. یا دیده می شود افراد بزرگسال بدلیل خجالت و … از مراجعه به مشاوره خانواده خودداری می کنند که اصلا درست نیست و باید دانست در هر سنینی یک فرد ممکن است به مشاور نیاز داشته باشد.

2- شناخت دقیق مساله سپس تصمیم برای مشاوره خانواده:

قبل از اینکه به مشاور مراجعه کنید ابتدا دلیل مراجعه و موضوع مراجعه را کامل مشخص کنید. برای مثال به جای اینکه همسر خود را متهم کنید و او را در همه چیز مقصر بدانید بهتر است ابتدا رابطه بین خود و همسرتان را بررسی کنید و یا به در صورتی که فرزندتان مشکل تحصیلی دارد به جای انتقاد از مدرسه و سیستم آموزشی کشود ابتدا مشکلات خانوادگی بررسی کنید زیرا خیلی از مسائل و مشکلات ریشه در همان خانواده دارد که می تواند با یک هم اندیشی و مشاور خانواده مشکل را حل نمود.

3- مشاوره خانواده برای بالا بردن کیفیت زندگی با در نظر گرفتن همه جنبه ها:

شما خانمی را در نظر داشته باشید که تمامی مشکلات خانوادگی خود را با همه در میان می گذارد به امید اینکه دیگران او را راهنمایی کنند ولی به دلیل نظرات متفاوت و متناقش افراد مختلف نه تنها مشکل وی حل نمی شود بلکه بر مشکلاتی مانند افشای اسرار زندگی پیش می آید.یا شما مردی را در نظر بگیرید که با کوهی از مشکلات حاضر نیست با هیچ کسی حرف بزند و مشکلات خود را بیان کند و ممکن است مانند یک بمب این مشکلات با یک جرقه منفجر شده و همه زندگی را نابود کند.

4- صداقت و واقع بینانه بودن به دور از آبروداری و خجالت:

باید مد نظر داشته باشید در مشاور خانواده باید همه اطلاعات به صورت کامل و واضح در اختیار مشاور قرار داده شود و از مخفی کاری و خجالت دوری کرد تا مشاور خانواده بتواند با آگاهی تمام تلاش خود را برای رفع مشکل انجام دهد در غیر اینصورت از جلسه مشاور خانواده نفعی نخواهید برد.

5-شناخت ریشه مشکلات و پیشگیری از بروز مشکلات خانوادگی:

اگر کسی با شناخت و برنامه ریزی قبلی و دقیق عملی را انجام دهد و بداند چه می خواهد و چرا و به چه دلیل می هئاهد می تواند جلوی بروز بسیاری از مشکلات را بگیرید.بنابراین قبل از هر کاری با شناخت دقیق موضوعاتی که در حیطه مشاوره خانواده قرار می گیرد می توانید اقدام خود برای مشاوره خانواده را بیمه کرده و موفقیت خودتان را تضمین نمایید.

«کسی که مشکل دقیق خود را تشخیص دهند به 50 درصد حل آن رسیده است»

سوالات زیادی هنگام مراجعه به مشاوره خانواده بیان می شود سوالاتی مانند:

1- هنگام مراجعه به مشاوره خانواده تنهایی برم یا با همراه؟

پاسخ: اگر مساله شما یک مساله کاملا شخصی است مانند مشاوره شغلی ، شما می توانید تنهایی یا با یک همراه مراجعه کنید ولی اگر شما با عضوی از خانواده مشکلی دارید باید با همدیگر به مشاور خانواده مراجعه کنید.

مشاوره خانواده و موفقیت

موفق بودن خواب و خیال نیست و می توان به آن دست یافت. منظور از “خانواده موفق” خانواده ای است که هریک از اعضای آن از موهبت ها،مهارت ها و استعدادهایشان استفاده می کنند و از وضعیت و موقعیت خود راضی اند.یکی از ارکان اساسی در خانواده موفقیت فرزندان است.اگر می خواهید به هدفتان در یک خانواده موفق دست یابید،باید با شیوه های فرزند پروری و مهارت های ارتباط موثر در مشاوره خانواده آشنا باشید.

مشاوره خانواده از جهات بسیار زیادی قابل بررسی می گردد. مشکلات خانوادگی در سال های اخیر بسیار زیاد شده است و در حال افزایش نیز می باشد. افزایش آمار طلاق ، خیانت ، مشکلات و اختلافات خانوادگی ، عدم درک زوجین ، بالا رفتن توقعات زوجین ، افزایش آمار اعتیاد و… نشان می دهد که جامعه در حال ورود بحران جدی می باشد.

برای حل این مشکل نیاز به مشاوران خانواده و مرکز مشاوره خانواده بیش از پیش احساس می گردد تا بتواند جامعه و خانواده ها از این بحران خارج گردد. ولی متاسفانه بحث مشاوره هنوز در بین خانواده های ایرانی آنگونه که باید جا نیفتاده است و خانواده ها بخاطر مسائل کوچک که براحتی قابل حل می باشند از هم می پاشند.مشکلات میان فردی و اختلافات خانوادگی در خیلی از مواقع با مراجعه به مشاوره خانواده خوب و استفاده از راهنمایی های یک مشاوره خانواده خیلی زود برطرف می شود.

«مشاوره خانواده یعنی همفکری بجا و موثر»

مشاوران مجرب سامانه ندای مشاور آماده ی پاسخگویی به سوالات شما و راهنمایی در همه زمینه ها میباشند.

خدمات مرکز مشاوره خانواده تلفنی :

مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره بعد از ازدواج

مشاوره جنسی

مشاوره طلاق

مشاوره اعتیاد

مشاوره کودک و نوجوان

مشاوره بلوغ

مشاوره خانواده تلفنی

برای دریافت مشاوره خانواده بصورت تلفنی و حضوری

میتوانید از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *