سامانه ندای مشاور

تلفن 9099071375

مشاوره تحصیلی | تمرکز در مطالعه

چگونه مطالعه کنم؟

  1. فکرم از یک موضوع به یک موضوع دیگه میپره!
  2. انقدر نگرانی فکری دارم که حواسم پرت میشه!
  3. قبل از این که متوجه بشم می بینم که حواسم به یک موضوع دیگه پرت شده.
  4. در مورد موضوعی که مطالعه می کنم زود کسل و خسته می شم.

در مشاوره تحصیلی، مشاور تحصیلی، معتقد است که این چهار مورد نشان دهنده این هستند که شما تمرکز کافی برای درس خواندن ندارید.

به دلیل عدم تمرکز حواس، بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان به دنبال یک مشاوره تحصیلی می گردند تا این مسئله را با او حل کنند. همان طور که در مشاوره تحصیلی به این موضوع اشاره شده می دانید که تمرکز در هر کاری از جمله مطالعه و درس خواندن  از موارد مهم است. مشاوره تحصیلی می گوید که تمرکز داشتن، حالتی ذهنی و روانی است که در آن ، تمام قوای روانی و فکری انسان روی موضوع خاصی تمرکز می کند. کسانی که به مشاور تحصیلی مراجعه می کنند متوجه می شوند که احتمالا به خاطر یکی از دلایل زیر است که تمرکز ندارند:

  • در مشاوره تحصیلی متوجه می شویم کسی که خودش را مجبور به مطالعه درسی می کند تمام حواسش به صورت ناخودآگاه پرت می شود. مشاور تحصیلی می گوید چنین افرادی ممکن است مدت ها با بی علاقگی کاری انجام دهند و یا خود را مجبور به انجام دادن آن کار یا مطالعه می بینند.
  • فشارهای روانی هم از دید یک مشاور تحصیلی عامل نداشتن تمرکز است.

چه کار کنم که حواسم پرت نشه؟ 
 مشاور تحصیلی برای مقابله با هر کدام از مواردی که نام برده شد پیشنهادهایی را ارائه می دهد:

1.یک مشاور تحصیلی خوب در ابتدا برای تمام فعالیت های دانش آموز برنامه ریزی می کند. در مشاوره تحصیلی تمام زمان های کلاس، مطالعه، استراحت، عبادت، ورزش و... یادداشت می شوند. از مشاور تحصیلی خود بخواهید که تمام فعالیت های شما را در نظر بگیرد.

2.مشاور تحصیلی باید اصول و قوانین لازم برای یک مطالعه سودمند را بشناسد. اگر احساس می کنید که در خواندن درسی ضعف دارید به مشاور تحصیلی خود بگویید تا اصول را برایتان بگوید.

3.بعضی از دانش آموزان فکر میکنند که مشکلات خانوادگی و یا عاطفی فقط و فقط مختص خودشان است. در صورتی که تمام مشاوران تحصیلی در مشاوره تحصیلی خود این موضوع را به آنها یادآوری کنند که این مشکلات فقط برای آنها نیست. سعی کنید این قضیه را قبول کنید و بیشتر به اهدافتان فکر کنید.

4.به دنبال راه حل مناسب برای شناختن عوامل و یا موضوعاتی که باعث حواس پرتیتان می شود باشید و آنها را با مشاور تحصیلی خود در میان بگذارید.

مشاوران تحصیلی ما به شما کمک می کنند تا روش درست مطالعه را یاد بگیرید. برای انجام مراحل مشاوره تحصیلی با ما تماس بگیرید.

تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره

9099071375

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی روزهای تعطیل

چگونه مطالعه کنم؟

مطالب مفید

روش صحیح مطالعه

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی حضوری

تمرکز در درس خواندن

داشتن تمرکز و مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی و تمرکز

مشاور تحصیلی خوب

تعریف مشاوره تحصیلی

ویژگی مشاور تحصیلی

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید