سامانه ندای مشاور

تلفن 9099071375

مشاوره تحصیلی | شیوه برنامه ریزی تحصیلی

برنامه ریزی تحصیلی استاندارد

چگونه برنامه ریزی تحصیلی مناسب داشته باشم؟

هدفهایتان را بنویسید.

برای برنامه ریزی تحصیلی در همه کارهایتان باید هدف مشخصی داشته باشید. این مسأله در برنامه ریزی تحصیلی خیلی اهمیت دارد. در برنامه ریزی تحصیلی خود هدف های بلند مدت و کوتاه مدت خود را مشخص کنید.

برای رسیدن به هدفهایتان زمانی را مشخص کنید.

در برنامه ریزی تحصیلی زمان دقیقی برای اهداف کوتاه مدت تعیین کنید. مثلا تعیین کنید که مطالعه کدام درس در کدام روز تمام می شود.

درس ها را به صورت تکی مطالعه نکنید.

بعضی از دانش آموزان در برنامه ریزی تحصیلی خود، دروس را به صورت تک درس مطالعه می کنند. مثلا یک هفته برای یک درس. این شیوه برنامه ریزی تحصیلی باعث خستگی می‌شود. توصیه می شود به جای روش تک درسی از شیوه موازی در برنامه ریزی تحصیلی استفاده کنند. به اینصورت که دو یا سه درس را برای مدت زمان معین انتخاب کنند و مطالعه کنند. سعی کنید در برنامه ریزی تحصیلی، در زمان بندی برای دروس ایجاد تنوع کنید.

بین مطالعه دروس تناسبی را در نظر بگیرید.

در برنامه ریزی تحصیلی برای مطالعه دروس، داشتن تناسب مهم است. یعنی در برنامه ریزی تحصیلی تنوع در انتخاب دروس مهم است. انتخاب درس های اختصاصی در یک زمان مشترک کارآیی خوبی ندارد. در برنامه ریزی تحصیلی شیوه مطالعه این دروس به یکدیگر نزدیک است و خستگی بیشتری خواهند داشت.

در برنامه ریزی تحصیلی خود زمان استراحت را مشخص کنید.

در مطالعه تمام وقت خود وقتی برای دروستان برنامه ریزی تحصیلی می‌کنید علاوه بر استراحتی که هر 45 دقیقه یکبار برای خود می گذارید، هر چند ساعت یکبار مدت زمان طولانیتری برای استراحت مثلا نیم ساعت تا 45 دقیقه در نظر بگیرید و استراحت طولانیتری برای پایان هر مقطع زمانی مثلا یک هفته، یک ماه و شروع مقطع در نظر داشته باشید.

مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی تحصیلی تخصص ماست، با ما تماس بگیرید.

تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره

9099071375

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی روزهای تعطیل

برنامه ریزی تحصیلی استاندارد

مطالب مفید

برنامه ریزی تحصیلی خوب

مشاوره تحصیلی

مشاور تحصیلی

روش درس خواندن

شیوه مطالعه

درس خواندن صحیح

مطالعه صحیح

روش برنامه ریزی تحصیلی

روش درست برنامه ریزی تحصیلی

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید