سامانه ندای مشاور

تلفن 9099071375

مشاوره تحصیلی | برنامه ریزی درست

عادت درس خواندن

در اصول و روش درس خواندن بهتر است که موارد زیر را حتما در نظر بگیریم تا برنامه ریزی تحصیلی مناسبی داشته باشیم:

مغز من کی خسته می شه؟!
اشتباه نکنید، شما آدم کودنی نیستید. این کاملا طبیعی است که مغز انسان حتی با برنامه ریزی تحصیلی در اثر خستگی، مطالب را فرا نمی گیرد و یا فراموش می کند. در این مواقع به جای عصبانی شدن، سعی کنید این حالت مغز را درک کنید و به خودتان کمک کنید. می توانید برنامه ریزی درسی خود را کمی تغییر دهید.

اتفاقی که برای مغزتان می افتد این است که مغز شما لایه هایی پر از اطلاعات را روی هم می چیند، با این کار لایه های زیرین تر که آنها هم حاوی اطلاعات درسی و برنامه ریزی هستند قدیمی تر شده و کهنه می شوند، بنابراین ممکن است حتی با برنامه ریزی تحصیلی و اصول درست درس خواندن گاهی دوباره به مرور آنها بپردازید تا یادتان بیاید که چه خوانده اید و یاد گرفته اید. در برنامه ریزی تحصیلی خود حتما تست زدن را بگنجانید. چون تست زدن هم نوعی مرور مطلب محسوب می شود.

 مگه می شه درس خوندن هم به یه عادت تبدیل شه؟
به همین دلیل است که تاکید زیادی روی برنامه ریزی تحصیلی مناسب و اصول درست درس خواندن داریم. بله، با برنامه ریزی تحصیلی درست حتما می توانید درس خواندن را به یک عادت دوست داشتنی تبدیل کنید. برای این کار ابتدا باید ساعات مشخصی را برای هر درس در روز مشخص کنید و ببینید که بهتر است در چه ساعتی در روز کدام درس را بخوانید؟! یک دفتر برنامه ریزی تحصیلی روزانه تهیه کنید و با علاقه آن را پر کنید.

هدف من چیه؟!
اگر آرزویی برای شغل آیندتان دارید بدانید که به آن خواهی رسید و در صورتی که آن را می خواهید دست یافتنی بدانید بهتر است که از اصول درس خواندن و برنامه ریزی تحصیلی مناسب استفاده کنید. برنامه ریزی تحصیلی مناسب می تواند به شما در ایجاد انگیزه بیشتر کمک کند. 

خیلی وقت ها از درس خوندن نا امید می شم. 
روش درس خواندن در افراد مختلف فرق می کند. بعضی از افراد باید یک مطلب را بیش از سه بار تکرار کنند تا بتوانند به خوبی آن را در حافظه خود ثبت کنند ولی بعضی دیگر تا سه بار هم کافیست که بتوانند آن مطلب را یاد بگیرند. در برنامه ریزی تحصیلی مناسب افرادی که به خودشان مطمئن  هستند می توانند بیشتر موفق شوند تا افرادی که از خودشان در یادگیری مطالب مطمئن نیستند.

برای برنامه ریزی تحصیلی با مشاورین حرفه ای ما در ارتباط باشید.

تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره

9099071375

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی روزهای تعطیل

عادت درس خواندن

 مطالب مفید

برنامه ریزی تحصیلی

مشاوره تحصیلی

مشاور تحصیلی

برنامه ریزی درسی مناسب

روش درس خواندن

اصول درس خواندن

روش یادگیری دروس

برنامه ریزی تحصیلی کنکور

مشاوره انتخاب رشته کنکور

مشاوره انتخاب رشته

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید