سامانه ندای مشاور

تلفن 9099071375

مشاوره تحصیلی | مشاوره تحصیلی گروهی

مشاوره تحصیلی فردی و گروهی

در هر مدرسه ای میان دانش آموزان، تعدادی از دانش آموزان هستند که حتی با مشاوره تحصیلی زیاد هم ممکن است به موفقیت و پیشرفتی که می خواهند دست پیدا نکنند. در واقع مشکل و ایراد از مشاور تحصیلی و درک و گیرایی دانش آموز نیست. بلکه این دانش آموز بیشترین تلاشش را در راه رسیدن به هدف می کند ولی با وجود مشاوره تحصیلی ممکن است که در راه رسیدن به هدف دچار مشکلاتی شود که قادر به حل کردن آن نباشد.

در مشاوره تحصیلی این مشکلات به سطح هوشی و عقلانی دانش آموز مربوط نمی شود. ممکن است به دلیل کامل نکردن تکالیف و یا خوب عمل نکردن در امتحانات و آزمون ها باشد، که باعث شود تا دانش آموز عملکرد خوبی در مراحل بعدی نداشته باشد. حتی با وجود مشاور تحصیلی و مشاوره تحصیلی در نهایت ممکن است دانش آموز ترجیح دهد که از درس و مدرسه جدا شود.

مشاور تحصیلی در مشاوره تحصیلی باید بداند که این قضیه که دانش آموز ترجیح می دهد تا از درس و مدرسه جدا باشد به دلیل شکست های پی در پی است که در راه رسیدن به هدف می خورد و این باور کاذب را دارد که دیگر نمی تواند در مسیر خود تلاشی بکند. اگر والدین و مشاور تحصیلی مدرسه این دانش آموز را یاری نکنند و اجازه بدهند که این افکار در ذهن دانش آموز قدرت بیشتری بگیرد، رفته رفته شخصیت دانش آموز عوض شده و این طرز تفکر از او فردی با ضعف ها و نا توانی های فراوان می سازد.

مشاوره تحصیلی فردی و گروهی

در مبحث مشاوره تحصیلی عواملی غیر از هوش باعث می شود که دانش آموز خودش را ناموفق بداند و عملکرد تحصیلی اش پایین بیاید. اگر مشاور تحصیلی اجازه بدهد که این دانش آموز خودش را ناموفق بداند به تدریج عملکرد تحصیلی اش پایین تر از سطح توانایی ذاتی و استعداد می آید. در مشاوره تحصیلی مشکل درسی و تحصیلی دانش آموز مشکل شخصی نیست که فقط گریبانگیر شخص دانش آموز و یا والدینش باشد.

این مشکل، مشکلی اجتماعی تلقی می شود که روی جامعه تاثیر زیادی می گذارد. در مشاوره تحصیلی، در مرحله بعد دانش آموز ممکن است به مرحله ای برسد که از سوی همسن و سالانش و یا اطرافیانش تحقیر بشنود و به تدریج از ادامه تحصیل کناره گیری کند. بنابراین اگر والدین و یا مشاور تحصیلی مدرسه احساس کردند که دانش آموز نمی تواند برای مشکلاتش راه حلی پیدا کند بهتر است که از مشاور تحصیلی کمک بگیرند. برای کمک کردن به دانش آموز می توانید از مشاوره تحصیلی فردی و یا مشاوره تحصیلی گروهی استفاده کنید.

جلسات مشاوره گروهي با شیوه عاطفی، رفتاری و عقلانی باعث می شود تا دانش آموز با باور غیر منطقی خودش آشنا بشود و برای بهبود باورها و تفکرات خودش تلاش کند و همچنین تفکرات مثبت را در خودش پرورش بدهد.

تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره

9099071375

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی روزهای تعطیل

مشاوره تحصیلی فردی و گروهی

مطالب مفید

مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی گروهی

مشاوره تحصیلی فردی

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید