مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی | انتخاب رشته ریاضی

مشاوره تحصیلی | انتخاب رشته ریاضی

انتخاب رشته ریاضی

یکی از مهم‌ترین نگرانی ها و دغدغه های دانش آموزان بعد از پایان مقطع  نهم دبیرستان، دغدغه انتخاب رشته تحصیلی است. در مسئله انتخاب رشته تحصیلی، دانش آموزان با انتخاب رشته تحصیلی، مسیر تحصیلی آینده خود را انتخاب می کنند و به تحصیلات خود ادامه می دهند.  اگر درست وصحیح  باشد می تواند مسیر آینده را تعیین کند.
انتخاب رشته تحصیلی در انتخاب رشته تحصیلی درست انتخاب رشته دبیرستان،  باید ویژگی های دانش آموز مانند بهره هوشی،  نمره های تحصیلی،  نقاط ضعف و قوت در دروس مختلف، استعداد و میزان علاقه مندی مورد بررسی قرار بگیرد. اگر دانش آموز بتواند رشته ای را انتخاب کند که با توانایی ها وعلاقه هایش مطابقت داشته باشد تا حد زیادی  توانسته در مسیری قدم بردارد که به موفقیت ختم می شود.  میزان علاقه مندی هر قدر در رشته انتخابی بیشتر باشد باعث تلاش و کوشش بیشتر برای رسیدن به هدف می شود.
در این مطلب بیشتر تلاش کرده ایم تا شما دانش آموزان را با رشته های تحصیلی دبیرستان آشنا کنیم.
شاخه‌های تحصیلی كه هر یك از دانش‌آموزان در سال دوم مقطع تحصیلی متوسطه می‌توانند انتخاب كنند عبارتند از: 1. شاخه نظری 2. شاخه كاردانش  3. شاخه فنی و حرفه‌ای، كه هر یك از این شاخه‌ها  به رشته‌های متفاوتی تقسیم می‌شوند.

مشاوره تحصیلی

شاخه نظری شامل 4رشته ریاضی، تجربی، انسانی و معارف اسلامی است  که در این مطلب به توضیح رشته ریاضی می پردازیم:
رشته ریاضی فیزیک
همانطور که از اسم این رشته  پیداست دروس اصلی این رشته ریاضی و فیزیک است. دانش آموزانی که برای رشته ریاضی و فیزیک می خواهند برنامه ریزی کنند باید میزان علاقه بالایی به این رشته داشته باشند. به غیر از دروس ریاضی و فیزیک دانش آموز باید در درس شیمی هم قوی باشد.

در مسائل غیر درسی بهتر است که دانش آموزان قدرت تجزیه و تحلیل و تجسم فضایی بالایی داشته باشند. کسانی که رشته ریاضی و فیزیک را انتخاب می کنند به احتمال خیلی بیشتر می خواهند که در آینده رشته های مهندسی را انتخاب کنند.

رشته ریاضی، تنوع زیادی دارد و برای ورود به دانشگاه دانش آموزان انتخاب های زیادی می توانند داشته باشند.

برای مشاوره انتخاب رشته تحصیلی می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره

9099071375

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی روزهای تعطیل

مشاوره تحصیلی

مطالب مفید

انتخاب رشته تحصیلی

انتخاب رشته دبیرستان

انتخاب رشته ریاضی

هدایت تحصیلی دانش آموزان

انتخاب رشته دانش آموزان

مشاوره انتخاب رشته ریاضی

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *