سامانه ندای مشاور

تلفن 9099071375

برنامه ریزی تحصیلی 96 | مشاوره تحصیلی

برنامه ریزی تحصیلی حرفه ای

برنامه ریزی درسی کنکور و مشاوره تحصیلی روشی است که از آن برای درس خواندن تمامی دانش آموزان و دانشجویان استفاده می شود. اگر برنامه ریزی تحصیلی کنکور به درستی به دانش آموزان و دانشجویان داده شود هم دانش آموز و هم والدین دانش آموز پیشرفت چشمگیر دانش آموز را می بینند.

مشاور تحصیلی نقش مهمی در موفقیت دانش آموز دارد. البته باید توجه داشت که یک مشاوره تحصیلی حرفه ای و خوب در کنار انجام برنامه ریزی تحصیلی برای دانش آموز سعی در ایجاد ارتباط درمورد مشاوره عاطفی و مشاوره خانواده دارد. در زمان های حساس دوران تحصیل دانش آموزان نیاز بیشتری به مشاوره تحصیلی کنکور و مشاوره خانواده پیدا می کنند. به همین دلیل مشاور تحصیلی باید سعی کند که بیشتر با دانش آموز و خانواده اش در ارتباط باشد.

مهمترین اصلی که یک مشاور تحصیلی کنکور برای برنامه ریزی درسی باید رعایت کند این است که با نوع درس خواندن دانش آموز آشنا باشد و طبق نوع درس خواندن برای او برنامه ریزی درسی کند.

برنامه ریزی تحصیلی حرفه ای

به طور مثال ممکن است یک دانش آموز بخواهد از روزی 5 دقیقه شروع به درس خواندن کند و این 5 دقیقه به مرور زمان تا 14 ساعت هم ادامه خواهد داشت. بعضی از درس ها را دانش آموزان باید در روز و بعضی از دروس را در شب بخوانند. به طور مثال حفظ کردن دروس حفظی مانند ادبیات و زبان برای شب بهتر است.

مشاور تحصیلی می داند که تمرین دروس مفهومی و تمرینی مانند درس ریاضی برای روز بهتر است. اما روش درس خواندن در هر دانش آموزی فرق دارد. شاید یکی از شما دروس حفظی را در روز بهتر حفظ کنید و دروسی مانند ریاضی را در شب بهتر بتوانید تمرین کنید!

در برنامه ریزی تحصیلی کنکور، مشاور تحصیلی کنکور باید بتواند ساعت مفید درس خواندن دانش آموز را پیدا کند. پیدا کردن ساعت مفید به این دلیل خوب است که مشاور تحصیلی می تواند تمرکز دانش آموز را در دروس مختلف بسنجد. دانش آموز باید ساعت کل مطالعه را جدا از ساعت مفید مطالعه بنویسد و مشاور تحصیلی باید ساعت مفید مطالعه را برای پیشرفت دانش آموز در نظر داشته باشد. اگر در ابتدای برنامه ریزی درسی کنکور، ساعت مفید دانش آموز 5 دقیقه باشد تعجبی ندارد. دانش آموز به کمک مشاور تحصیلی کنکور می تواند روزی 5 دقیقه مطالعه مفید را به 14 ساعت مطالعه مفید در روز برساند.

برنامه ریزی تحصیلی حرفه ای

در چند ساعت مطالعه مفید، دانش آموز و مشاور تحصیلی باید چند چیز را در ساعت مفید مطالعه بگنجاند: کتاب های درسی، کتاب های تست کنکور (برای دانش آموزان مقطع دهم به بعد)، جزوه های آموزشی معلمان، حل تمرین های بیشتر و ... این ها نکاتی هستند که یک دانش آموز موفق باید برای موفقیتش در کنکور در نظر بگیرد.

همچنین مشاور تحصیلی باید سعی کند که در زمان مناسبی، علایق و استعدادهای دانش آموز را کشف کرده و روی آنها مانور بدهد. هنوز هم با توجه به این که اطلاعات خانواده ها در زمینه انتخاب رشته دانش آموزشان بالا رفته باز هم اجازه نمی دهند که دانش آموز به دنبال علاقه خود برود و به نوعی در انتخاب رشته دانش آموزان اجبار وجود دارد. به همین دلیل بسیاری از دانش آموزان در سال پیش دانشگاهی خود از انتخاب رشته شان پشیمان شده و به دنبال تغییر رشته هستند.

برنامه ریزی تحصیلی حرفه ای

یکی از مهمترین فایده مشاوره تحصیلی کنکور و داشتن مشاور تحصیلی این است که از اتلاف زمان دانش آموز و دانشجو در درس خواندن جلوگیری می کند. ما در هر زمان از زندگیمان ممکن است نیاز به کمک و راهنمایی مشاور داشته باشیم. یکی از این زمان ها و مراحل، مرحله تحصیلی است. مشاوره تحصیلی به شما کمک می کند تا به نحو احسن برنامه ریزی درسی کرده و بتوانید از اتلاف وقتتان در زمینه تحصیلی جلوگیری کنید.

شما هم اگر به دنبال یک برنامه ریزی مناسب با راهنمایی یک مشاور تحصیلی حرفه ای هستید با ما تماس بگیرید.

در صورت اشغال بودن خطوط لطفا مجددا تماس بگیرید.

تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره

9099071375

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی روزهای تعطیل

برنامه ریزی تحصیلی حرفه ای

مطالب مفید

برنامه ریزی کنکور 96

مشاوره تحصیلی 96

برنامه ریزی درسی 96

مشاوره تحصیلی

مشاوره خانواده

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید