تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

افزایش حداکثر سن ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

📚 خلاصه ای از مقاله افزایش حداکثر سن ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش:

رییس دانشگاه فرهنگیان گفت: این دانشگاه با افزایش سن پذیرفته‌شدگان موافق است، اما طبق قانون دامنه سنی فرد استخدامی باید به گونه‌ای باشد که بتواند ۳۰ سال به کشور خدمت کند و سیاست‌گذاری در این زمینه تابع مقررات است. حسین خنیفر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش درباره کاهش […]

افزایش حداکثر سن ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

افزایش حداکثر سن ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

رییس دانشگاه فرهنگیان گفت: این دانشگاه با افزایش سن پذیرفته‌شدگان موافق است، اما طبق قانون دامنه سنی فرد استخدامی باید به گونه‌ای باشد که بتواند ۳۰ سال به کشور خدمت کند و سیاست‌گذاری در این زمینه تابع مقررات است.

حسین خنیفر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش درباره کاهش سن پذیرش دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: این مساله تابع تصمیم‌گیری مثلث سازمان امور استخدامی، سازمان برنامه و بودجه و وزارت آموزش و پرورش است.

وی افزود: شورای عالی آموزش و پرورش و معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع در واقع از سمت آموزش و پرورش برای شرایط استخدامی این وزارتخانه باید تصمیم گیری کنند.

به گزارش ایرنا، حداقل سن دانشجو ۱۷ سال و حداکثر آن مطابق اساسنامه مراکز تربیت معلم سابق، ۲۲ سال بوده است که در اولین پذیرش دانشجوی متعهد خدمت برای دانشگاه فرهنگیان، کمیسیون توسعه منابع انسانی شورای‌ عالی آموزش و پرورش سن ورود به دانشگاه فرهنگیان را ۲۴ سال تعیین کرد و در سال ۱۳۹۱ نیز بر این اساس دانشجو پذیرش شد.

افزایش حداکثر سن ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

همچنین این کمیسیون در سال ۱۳۹۲ بطور مجدد سن پذیرش را بازنگری کرد و به ۲۲ سال کاهش یافت. اما در حال حاضر برخی از علاقه‌مندان به شغل معلمی درخواست دارند، تا سن ورود به دانشگاه فرهنگیان افزایش یابد و امکان انتخاب افراد گسترده‌تر شود.

رییس دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه دانشگاه در کاهش سن استخدامی دخالتی ندارد، عنوان کرد: این دانشگاه برای آموزش و پرورش نیرو تربیت می‌کند، بنابراین محلی که افراد را استخدام‌ می‌کند، می‌تواند در مورد شرایط استخدام نیز تعیین و تکلیف کند.

خنیفر ادامه داد: دانشگاه با افزایش سن پذیرش دانشجویان و ماده ۲۸ قانون موافق است.

وی توضیح داد: بر اساس ماده ۲۸، فارغ التحصیلان دانشگاه‌های مختلف می‌توانند با شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش و گذراندن دوره‌های تدریس برای شغل معلمی و استخدام رسمی آموزش و پرورش آماده شوند.

خنیفر عنوان کرد: دانشگاه فرهنگیان موافق است که سن پذیرش دیپلم به ۲۵ سال، کارشناسی به ۳۰ سال، کارشناسی ارشد به ۳۵ سال و دکتری به ۴۰ سال برسد.

رییس دانشگاه فرهنگیان تاکید کرد: این دانشگاه خواستار این است که افراد در مقاطع تحصیلات تکمیلی تا ۳۵ سالگی نیز بتوانند به استخدام این وزارتخانه درآیند، اما تصمیم گیری درباره این موضوع درون دستگاهی است و خود آموزش و پرورش باید درباره این موضوع تصمیم گیری ‌کند.

خنیفر با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان مساله افزایش سن پذیرش دانشجو را به دلیل نگرانی از وضعیت نسل بیکار مطرح کرده است، گفت: اما شرایط سنی استخدام رسمی در کشور یک قانون است، هر نهادی از جمله آموزش و پرورش، افرادی را که توانایی ۳۰ سال خدمت داشته باشند، جذب می‌کند. اگر سن افراد افزایش یابد، سنوات خدمت هم افزایش پیدا می کند.

وی اعلام کرد: دانشگاه فرهنگیان آماده آموزش به تمامی دانشجویان و پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش است، بطور مثال فردی که جغرافیا خوانده است در این دانشگاه برای تدریس باید روش آموزش جغرافیا، فنون تدریس، تکنولوژی آموزشی، مشاوره و راهنمایی و غیره را به درستی بیاموزد.

منبع

بیشتر بخوانید :

ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

شرایط و راهنمای آزمون استخدامی آموزش و پرورش

براي دريافت مشاوره در زمينه آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99
از طريق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگيريد
تماس از استان تـهران با تلفن ثابت: 9092305784
تماس از طريق همراه اول با شماره: 99221106
پاسخگويي همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتي ايام تعطيل

افزایش حداکثر سن ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

افزایش حداکثر سن ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

برچسب ها

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

افزایش حداکثر سن ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل