تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم خرداد 99

📚 خلاصه ای از مقاله برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم خرداد 99:

با توجه به تعطیلی مدارس به دلیل شیوع ویروس کرونا ابهامات متعددی در زمینه برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم خرداد 99 به وجود آمده است. بر این اساس اطلاعیه ای در سایت وزارت اموزش و پرورش در زمینه برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم خرداد 99 انتشار یافت که در آن تمامی این ابهامات رفع گردید. […]

برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم خرداد 99

برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم خرداد 99

با توجه به تعطیلی مدارس به دلیل شیوع ویروس کرونا ابهامات متعددی در زمینه برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم خرداد 99 به وجود آمده است. بر این اساس اطلاعیه ای در سایت وزارت اموزش و پرورش در زمینه برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم خرداد 99 انتشار یافت که در آن تمامی این ابهامات رفع گردید. متن این اطلاعیه به شرح زیر می باشد :

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران به نقل از مرکز سنجش آموزش و پرورش، با توجه به شرایط خاص ناشی از شیوع بیماری کرونا و تغییر در فرآیند آموزش در سال تحصیلی 99 – 1398 که در جریان آن :
1- فرآیند آموزش حضوری، طبق بررسی های انجام گرفته از اول مهرماه تا پایان بهمن ماه استمرار داشته و 80 درصد محتوای کتب درسی به صورت حضوری تدریس شده است.
2- از اول اسفند ماه تا پایان سال تحصیلی جاری، 20 درصد باقیمانده محتوای کتب درسی به صورت غیر حضوری و از طرق شبکه های رادیویی و تلویزیونی، ابتکارات دبیران محترم در بستر پیام رسان ها و نیز شبکه شاد تدریس می شود.

در طراحی سؤالات امتحانات نهایی پایه دوازدهم نیز دو بخش در نظر گرفته شده است:

  • 1- سئوالات الزامی؛ برای کسب 16 نمره از 80 درصد محتوای کتب درسی که به صورت حضوری تدریس شده است و دانش آموزان ملزم به پاسخگویی به تمام سئوالات آن هستند.
  • 2- سئوالات انتخابی؛ برای کسب 4 نمره که در دو نوع طراحی می شوند، نوع اول از 20 درصد محتوای کتب درسی که به صورت غیر حضوری تدریس و نوع دوم از محتوای 80 درصدی که به صورت حضوری تدریس شده است در این بخش دانش آموزان اختیار دارند سئوالاتی را که برای پاسخگویی آنها آمادگی بیشتری دارند انتخاب و پاسخ دهند.
برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم خرداد 99

بدیهی است در این شیوه ضمن ارزشگذاری به تلاش دانش آموزان و همکارانی که آموزش های غیر حضوری را دنبال کرده اند، به همه دانش آموزان، بویژه افرادی که به هر دلیل نتوانسته اند از آموزش های غیر حضوری استفاده کنند نیز با پاسخگویی کامل به سئوالاتی که از بخش تدریس حضوری طرح شده، فرصت کسب نمره 20 داده می شود تا بدلیل عدم دسترسی به آموزش های غیر حضوری حقی از آنها تضییع نشود.

در این بخش مطالعه مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی می تواند مفید باشد.

همچنین به جهت تعیین دقیق محتوای کتب درسی در قالب دو بخش 80 و 20 درصد، برای تمام موضوعات درسی پایه دوازدهم، عناوین دروس و محدوده مورد نظر برای هر عنوان کتاب تعیین و در جدول پیوست مشخص شده است که توجه دانش آموزان عزیر به آن جلب می شود.

همچنین برای حفظ سلامت دانش آموزان و رعایت پروتکل های بهداشتی در حوزه های امتحانی، تعداد 637 هزارو 968 دانش آموز به دو گروه تقسیم شده اند ؛
گروه اول، دانش آموزان رشته های علوم تجربی و ریاضی- فیزیک .
گروه دوم، دانش آموزان رشته های ادبیات و علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی ، سوم متوسطه و پیش دانشگاهی نظام قبلی .
که برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی بین صندلی ها 1.8 تا 2 متر فاصله در نظر گرفته شده و حوزه های امتحانی نیز به تعداد کافی پیش بینی و مهیا شده است .

با توجه به این موراد مطالعه انتخاب رشته رایگان کنکور سراسری را توصیه می نماییم.

همچنین تدابیری اتخاذ شده که با جلب همکاری مراقبین سلامت و کارشناسان شبکه های بهداشت و درمان، سلامت دانش آموزان رصد و آنها ملزم به استفاده از ماسک و دستکش شوند و در فاصله هر جلسه امتحان تا امتحان بعدی، سالن، صندلی ها و ملزومات حوزه ها ضد عفونی شوند.


جهت مشاهده عناوین دروس و تفکیک محدوده 80 و 20 درصدص محتوای کتب درسی پایه دوازدهم ( جدول پیوستی ) کلیک نمایید.

منبع

براي دريافت مشاوره در زمينه امتحانات نهایی پایه دوازدهم خرداد 99
از طريق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگيريد
تماس از استان تـهران با تلفن ثابت: 9092305784
تماس از طريق همراه اول با شماره: 99221106
پاسخگويي همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتي ايام تعطيل

برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم خرداد 99

برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم خرداد 99

برچسب ها

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم خرداد 99

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل