تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

📚 خلاصه ای از مقاله انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400:

دانشگاه آزاد

داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد ، که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار گردید ، شرکت کرده اند ، چنانچه واجد شرایط باشند می توانند در انتخاب رشته دانشگاه آزاد شرکت نمایند. آگاهی از زمان ، نحوه ، شرایط و نکات مهم پیرامون انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 1400 از نکات مهمی است که […]

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد ، که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار گردید ، شرکت کرده اند ، چنانچه واجد شرایط باشند می توانند در انتخاب رشته دانشگاه آزاد شرکت نمایند. آگاهی از زمان ، نحوه ، شرایط و نکات مهم پیرامون انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 1400 از نکات مهمی است که داوطلبان علاقه مند به تحصیل در واحد های دانشگاه آزاد باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند.

از سال 96 تا کنون فقط یک آزمون برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد در کشور برگزار می گردد. علاوه بر دانشگاه های سراسری ، دانشگاه آزاد با توجه به مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجو ، در دوره های تحصیلات تکمیلی و در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته اقدام به جذب دانشجو می نماید.

کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، توسط سازمان سنجش آموزش کشور در کارنامه اولیه داوطلبان درج گردیده است.

برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد سال 1400
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید
پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

زمان انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

براساس اطلاعیه سازمان سنجش آزمون کارشناسی ارشد سال 1400 در روزهای چهارشنبه 6 مرداد ماه، پنجشنبه 7 مرداد ماه و جمعه 8 مرداد ‌ برگزار شد و داوطلبان با شرکت در جلسه آزمون ، شانس خود را برای کسب کرسی های مقطع کارشناسی ارشد امتحان خواهند کرد و با توجه به اینکه نتایج اولیه آزمون در دهه دوم خردادماه اعلام خواهد شد، زمان تقریبی انتخاب رشته کارشناسی ارشد را میتوان هفته آخر مرداد تخمین زد.

ار آنجاییکه آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد ادغام گردیده ، بسیاری از داطلبان زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را همزمان با سایر دانشگاه های روزانه و دولتی می دانند، درحالیکه برای داوطلبان تحصیل در دانشگاه آزاد انتخاب رشته مجزا و از طریق سامانه سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد صورت میگیرد.

معمولا بعد از پایان یافتن انتخاب رشته دانشگاه های سراسری اعم از دانشگاه های روزانه ، شبانه (نوبت دوم) ، غیر انتفاعی ، پیام نور و پردیس خودگردان، انتخاب رشته دانشگاه آزاد شروع می شود. پس انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد سال 1400 ، را میتوان اواخر مرداد ماه تخمین زد.

نحوه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

همانطور که بیان شد انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بصورت مجزا و ازطریق سایت دانشگاه آزاد برگزار خواهد شد و داوطلبان جهت ورود به سامانه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد نیازمند کد دسترسی خواهند بود. تمامی داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد 1400 شرکت کرده اند در زمان دریافت کارنامه اولیه خود ، چنانچه مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد شده باشند کد دسترسی انتخاب رشته در سامانه دانشگاه آزاد ، توسط سازمان سنجش آموزش کشور و در پایین کارنامه اولیه آن ها درج خواهد شد.

داوطلبان واجد شرایطی که علاقه مند هستند تا در مقطع کارشناسی ارشد در یکی از واحد های دانشگاه آزاد به ادامه تحصیل بپردازند باید در زمان مقرر به سامانه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی www.azmoon.org مراجعه نمایند. هر داوطلب مجاز است حداکثر 100 کد رشته محل را از میان رشته های ارائه شده انتخاب کند.

توصیه می کنیم پیش از اقدام به انتخاب رشته ابتدا دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را دانلود کرده و به دقت آن را مطالعه نمایید تا از شرایط و ضوابط انتخاب رشته آگاهی کسب کنید. برای سهولت دسترسی به این دفترچه ، لینک آن را در جدول پایین قرار داده ایم که فقط کافیست برای دریافت آن ، بر روی لینک های زیر کلیک نمایید.

دریافت دفترچه های انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
(به محض انتشار ، لینک فعال می شود)

انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400 با طی کردن دو مرحله انجام می گیرد :

1. اول پرداخت هزینه انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 1400 و دریافت شناسه و رمز عبور

2. دوم ورود به سامانه و ثبت کد رشته های مورد نظر.

با ورود به صفحه جدید مشخصات فردی ، کد و رشته امتحانی خود را مشاهده خواهید کرد. اکنون می توانید اقدام به انتخاب 100 کد رشته محل متناسب با رشته امتحانی خود نمایید. در پایان و بعد از ثبت کد رشته های مورد نظر خود حتما رسید انتخاب رشته خود را در قالب یک شماره پیگیری از سایت دریافت نمایید. بدیهی است در صورت عدم دریافت کد پیگیری انتخاب های شما در سیستم ثبت نشده اند و باید مجددا به ثبت آن ها بپردازید.

مشاوره انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

مطمئنا همه شما عزیزان مستحضر هستید که انتخاب رشته در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از درجه اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین با مطالعه این قسمت و در صورت نیاز می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی ندای مشاور تماس بگیرید و یک انتخاب رشته ایده آل و مطلوب داشته باشید.

توجه کنید که مهم ترین نکته ای که بایستی هنگام انتخاب رشته رعایت کنید چینش کد رشته محل ها بر اساس علاقه تان می باشد ؛ به این صورت که 100 انتخاب خود را به سه قسمت تقسیم کنید و چند انتخاب اول خود را به رشته های مورد علاقه خود و بدون توجه به رتبه و ترازتان اختصاص دهید. چند انتخاب بعدی را نیز به رشته هایی که با توجه به رتبه و ترازتان امکان قبولی در آن ها وجود دارد اختصاص دهید و چند انتخاب آخر را نیز مختص رشته هایی قرار دهید که امکان قبولی شما در آن رشته ها بسیار بالاست ولی علاقه چندانی به آن ها ندارید و تنها در صورت اجبار و عدم قبولی در دو دسته اول مایل به ادامه تحصیل در آن رشته ها هستید.

در هنگام انتخاب رشته، بر روی علاقه مندی خود تمرکز کرده و رشته هایی را انتخاب نمایید که علاوه بر علاقه مندی شما، بازار کار مناسبی را دارا می باشد.

برای انجام انتخاب رشته ابتدا حتما “دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد” را با دقت مطالعه کنید تا در جریان تمام موارد، جزئیات و کد رشته ها قرار بگیرید.

سعی کنید رشته محل های اطراف استان خود را مدنظر قرار دهید( البته در بعضی مواقع شهر های خارج از محل زندگی داوطلب، گستردگی و تنوع رشته را دارا می باشند)

انتخاب های اولیه خود را به صورت کاملا رویایی و خوش بینانه چیدمان کرده و رشته هایی را لحاظ کنید که از نظر شما قبولی در آن ها برای شما احتمال بسیار کمی وجود خواهد داشت.

در انتخاب های میانی خود، رشته ها را به صورت کاملا واقع بینانه قرار داده و دقت بسیاری را برای چیدمان آن ها در نظر بگیرید. احتمال قبولی شما در این دسته از کد رشته ها بسیار زیاد می باشد.

در انتخاب های پایانی خود رشته هایی را قرار دهید که پذیرش در آن رشته ها برای شما بسیار راحت بوده و قبولی شما با درصد بالایی روبه رو باشد.

هرگز روی رتبه کسب شده خود در آزمون کتبی حساب نکنید. اکیدا توصیه می کنیم که داوطلبانی که رتبه های حتی یک رقمی در این آزمون کسب نموده اند ، تضمین نمی شود که دانشگاه هایی مانند دانشگاه تهران قبول شوند ، بنابراین انتخاب رشته خود را براساس علاقه انجام دهید. داوطلبی را در نظر بگیرید که با کسب رتبه و تراز عالی در کارنامه اولیه، قصد انتخاب رشته و به دنبال آن پذیرش در دانشگاه مدنظر خود را دارد که وی به ثبت رشته هایی بالاتر از رتبه و تراز خود خواهد پرداخت. این دسته از داوطلبان به دلیل ثبت کردن صرفا رشته های رویایی وخوشبینانه از پذیرش به دانشگاه باز خواهند ماند.

داوطلبانی که علاوه بر کد رشته امتحانی اول در کد رشته امتحانی دوم نیز ثبت نام و در آزمون آن شرکت کرده اند می توانند 100 انتخاب خود را به صورت تلفیقی از رشته محل های هر دو مجموعه بر اساس علاقه در فرم انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد درج نمایند.

توجه داشته باشید که گزینش علمی در این مرحله بر اساس نمره کل ( تراز ) شما انجام گرفته و ترتیب انتخاب های شما تاثیری در اعلام نتایج کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نخواهد داشت . از این رو تاکید می کنیم رشته محل های مورد علاقه خود را به ترتیب اولویت انتخاب کنید.

توجه کنید که انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی انجام می شود و شما داوطلبان گرامی تنها در صورت خرید شناسه و رمز اینترنتی می توانید نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایید.

اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400 نیز نهایتا 3 الی 4 هفته پس از انتخاب رشته بر روی سایت دانشگاه آزاد قرار می گیرد.

برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد سال 1400
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید
پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

سوالات متداول:

1 – دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد از چه سایتی منتشر میشود؟

دفترچه راهنما از طریق سامانه سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد azmoon.org خواهد شد.

2 – کد دسترسی انتخاب رشته کارشناسی ارشد رو از کجا دریافت کنیم؟

در صورتی که مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد شوید این کد در انتهای کارنامه آزمون درج میگردد.

3 – زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد کی میباشد؟

معمولا در تیر ماه فرآیند انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد برگزار می شود.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

برچسب ها

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل