اخبار تیزهوشان و نمونه دولتی

ثبت نام مدارس نمونه دولتی www.sampad.medu.ir

مدارس نمونه دولتی کشور برای سالتحصیلی 99 – 1400 از میان دانش آموزان داوطلب و مستعد شرکت در مدارس نمونه دولتی اقدام به ثبت نام می کند. ثبت نام مدارس نمونه دولتی به صورت کشوری برگزار می شود و هر استانی بر اساس ظرفیت های مدارس تیزهوشان در پایه هفتم و پایه دهم دانش آموز جذب می کند. زمان ثبت نام و برگزاری آزمون از طریق سامانه sampad.medu.ir به اطلاع داوطلبان رسانده می شود.

زمان و نحوه پذیرش دانش آموزان در مدارس نمونه دولتی برای سالتحصیلی 99 – 1400 و آیین نامه پذیرش مدارس نمونه دولتی از طریق سامانه مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان منتشر خواهد شد.

 ثبت نام مدارس نمونه دولتی در دو مقطع تحصیلی با عنوان ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه هفتم و ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه دهم می باشد.
برای اطلاع از نحوه ثبت نام و پذیرش مدارس نمونه دولتی و دریافت منابع آزمون نمونه دولتی سالتحصیلی 99 – 1400
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید
تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784
تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106
پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل
ثبت نام مدارس نمونه دولتی 96-97 www.sampad.medu.ir

سامانه ثبت نام مدارس نمونه دولتی 99 www.sampad.medu.ir

ثبت نام آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی در دو سال گذشته با ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ادغام شده بود و در واقع یک آزمون مشترک برای هر دو این مدارس برگزار می گردید که داوطلبان از طریق سامانه استعدادهای درخشان Azmoon.medu.ir اقدام به نام نویسی می کردند ولی برای سالتحصیلی 99 – 1400 دیگر آزمون مشترکی برگزار نخواهد شد و پذیرش مدارس نمونه دولتی به صورت مجزا از مدارس تیزهوشان خواهد بود.

آیین نامه پذیرش مدارس نمونه دولتی در پایه ششم به هفتم و پایه نهم به دهم ازطریق سامانه سمپاد sampad.medu.ir اطلاع رسانی خواهد شد و داوطلبان بایستی در صورت دارا بودن شرایط آزمون ، اقدام به ثبت نام کنند.

به احتمال فراوان ثبت نام مدارس نمونه دولتی سال 99  به صورت استانی و جداگانه برگزار گردد و هر استان سایت های جداگانه را برای نام نویسی دانش آموزان در مدارس سمپاد در نظر بگیرد.

لازم به ذکر می باشد که سال گذشته ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم برگزار نگردید ، البته در صورت برگزاری ثبت نام برای پایه های ششم به هفتم زمان شروع این ثبت نام هم زمان با ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم خواهد بود.

از این رو با توجه به این توضیحات می‌توان زمان شروع ثبت نام مدارس نمونه دولتی سال 99 را بر اساس سال گذشته نیمه دوم فرودین ماه 99  تخمین زد. داوطلبانی که تمایل به تحصیل در مدارس نمونه دولتی را دارند می توانند در این بازه زمانی و به صورت اینترنتی  از طریق سایت های تعیین شده اقدام به ثبت نام در این آزمون نمایند.

شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 99 – 1400

برای شرکت در آزمون مدارس نمونه دولتی پایه هفتم و پایه دهم ، داوطلبان باید دارای شرایط عمومی و اختصاصی مرتبط با این آزمون را داشه باشند که شامل موارد ذیل میباشد:

1. دانش آموزان برای ثبت نام مدارس نمونه دولتی باعث تابعیت ایرانی داشته باشند.

تبصره: در صورت دارا بودن تابعیت ایرانی با توجه به برخی شرایط و ضوابط مکان ثبت نام برای برخی داوطلبان دانش آموزان وجود دارد.

2. دانش آموزانی که برای مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم اقدام به ثبت نام نموده اند بایستی در تمامی دروس پایه ششم نوبت دوم نمره توصیفی خیلی خوب را کسب نموده باشند.

3. تمامی دانش آموزان برای ثبت نام در مدارس نمونه دولتی نهم بدهم بازرسی دارایی معدل کل ۱۷ در نیم سال اول سال نهم بوده باشند.

4. تمامی دانش آموزان جهت ثبت نام در پایه نهم به دهم باید مشغول به تحصیل در پایه نهم بوده باشند.

5. در مناطقی که امکان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی برای دو مدرسه وجود داشته باشد ، دانش آموزان می توانند در فرم ثبت نام خود هر دو مدرسه را طبق اولویت های خود قرار دهند.

6. دانش آموزان عشایری به دلیل کوچ رو بودن ، در هر مدرسه ای از استان خود مجاز به ثبت نام خواهند بود

7. رقابت برای ورود به هنرستان های فنی حرفه ای نمونه دولتی در بین دانش آموزان شهر و یا شهرستان بدون ملاک قرار دادن منطقه یا ناحیه خواهد بود.

شرایط پذیرش اختصاصی پایه دهم مدارس نمونه دولتی

بر اساس توضیحاتی که در دفترچه ثبت نام آزمون نهم به دهم نمونه دولتی ذکر شده است ، برای پذیرش دانش آموز در این پایه تحصیلی شرایط خاصی وجود دارد که به شرح زیر می باشد:

الف)  شیوه پذیرش دانش آموز در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی در رشته های نظری و فنی حرفه ای ، بر اساس معدل کل پایه نهم ابتدایی و نمره کسب شده در آزمون می باشد. هر کدام به میزان ۵۰ درصد تاثیر گذار هستند.

ب )  دارا بودن حداقل معدل کل ۱۷ و کسب حداقل نمره ۱۲ در همه ی دروس امتحانی نیمسال دوم تحصیلی پایه نهم ابتدایی.

سهمیه های موثر در پذیرش مدارس نمونه دولتی

حدود  ۱۰ درصد از ظرفیت پذیرش مدارس نمونه دولتی ، به دانش آموزان دارای سهمیه شاهد و ایثارگران تعلق دارد که دانش آموزان برای استفاده از سهمیه شاهد و سهمیه جانبازان در آزمون نمونه دولتی 99 – 1400 می بایست حداقل 70 درصد نمره تراز شده آخرین فرد قبولی در رشته و مدرسه انتخابی خود را کسب کنند .

نکته : دانش آموز بعد از پذیرفته شدن با سهمیه شاهد یا جانبازان در آزمون نمونه دولتی می بایست اصل مدارک دال بر اینکه اجازه استفاده از این سهمیه را داشته اند به مدرسه پذیرفته شده تحویل دهند تا در پرونده دانش آموز نگه داری شود . در صورت عدم تحویل مدارک مذکور قبولی دانش آموز لغو خواهد شد.

اولویت اول : فرزندان شاهد

اولویت دوم : فرزندان جانبازان ۵۰ درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان با بیش از ۳ سال سابقه اسارت

اولویت سوم : فرزندان جانبازان ۲۵ تا ۴۹ درصد و فرزندان آزادگان با بیش از ۶ ماه سابقه اسارت

اولویت چهارم : فرزندان جانبازان زیر ۲۵ درصد و فرزندان آزادگان با کم تر از ۶ ماه سابقه اسارت

زمان برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی 99

زمان برگزاری آزمون نمونه دولتی 99 به احتمال زیاد دو هفته بعد از برگزاری آزمون پایانی مدارس می باشد که به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می شود و اداره کل آموزش استان ها موظف به تهیه سوالات مدارس نمونه دولتی می باشند.

داوطلبانی که در ثبت نام مدارس نمونه دولتی شرکت کرده اند برای حضور در جلسه آزمون نمونه دولتی باید مدارک مورد نیاز برای شرکت در آزمون نمونه دولتی را همراه داشته باشند.مدارک مورد نیاز برای شرکت در آزمون نمونه دولتی شامل کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی و شناسنامه داوطلب می باشد.

” همراه داشتن کارت ورود به جلسه مدارس نمونه دولتی الزامی میاشد “

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون مدارس نمونه دولتی : دانش آموزانی که متقاضی شرکت در آزمون مدارس نمونه دولتی می باشند، برای شرکت در جلسه امتحان  باید کارت ورود به جلسه آزمون را دریافت کرده باشند. کارت ورود به جلسه مدارس نمونه دولتی معمولا یک هفته قبل زمان برگزاری آزمون نمونه دولتی از طریق سایت سمپاد sampad.medu.ir منتشر می شود.

نکته : داوطلبان پس از دریافت کارت ورود به جلسه باید اطلاعات مندرج بر روی کارت  را چک کنند تا اشتباهی رخ ندهد. در صورت مغایرت اطلاعات کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی برای رفع نقص اطلاعات مندرج بر روی کارت با مشاورین مرکز تماس بگیرید.

کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی ندای مشاور نیز آماده اند تا در صورت بروز هرگونه مشکل، سوال و یا ابهام ، دانش آموزان عزیز را گام به گام درمراحل ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی در سامانه sampad.medu.ir یاری نموده و ثبت نام آن ها را از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی انجام دهند.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام و پذیرش مدارس نمونه دولتی و دریافت منابع آزمون نمونه دولتی سالتحصیلی 99 – 1400
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید
تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784
تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106
پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

سوالات متداول

1 – ثبت نام مدارس نمونه دولتی سال 99 در چه مقاطعی می باشد؟

آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی برای پایه ششم به هفتم و پایه نهم به دهم برگزار می گردد.

2 – نحوه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی به چه صورت می باشد؟

ثبت نام برای هر دو پایه بصورت الکترونیکی و از طریق سامانه sampad.medu.ir خواهد بود.

3 – ملاک پذیرش در مدارس نمونه دولتی سال 99 چیست؟

پذیرش دانش آموزان برای تحصیل در مدارس نمونه دولتی بر اساس امتیاز کل کسب شده در آزمون ورودی می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *