اخبار تیزهوشان و نمونه دولتی

ثبت نام مدارس سمپاد www.sampad.medu.ir

مدارس سمپاد برای سالتحصیلی 1400 – 1401 از میان دانش آموزان داوطلب و مستعد شرکت در مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی اقدام به ثبت نام می کند. ثبت نام مدارس سمپاد به صورت کشوری برگزار می شود و هر استانی بر اساس ظرفیت های مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی در پایه هفتم و پایه دهم دانش آموز جذب می کند. زمان ثبت نام و برگزاری آزمون از طریق سامانه sampad.medu.ir به اطلاع داوطلبان رسانده می شود.

ثبت نام آزمون مدارس سمپاد برای سالتحصیلی 1400 – 1401 در سراسر کشور به صورت اینترنتی و از طریق سایت سمپاد به نشانی www.sampad.medu.ir انجام می پذیرد.

شرکت کنندگان در آزمون ورودی مدارس سمپاد ( تیزهوشان – نمونه دولتی ) بایستی شرایط شرکت در آزمون را داشته باشند .  آیین نامه پذیرش سمپاد در پایه ششم به هفتم و پایه نهم به دهم ازطریق سامانه سمپاد sampad.medu.ir اطلاع رسانی خواهد شد و داوطلبان بایستی در صورت دارا بودن شرایط آزمون ، اقدام به ثبت نام کنند.

برای دریافت مشاوره ثبت نام مدارس سمپاد سالتحصیلی 1400 – 1401
از طريق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگيريد
پاسخگويی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ايام تعطيل

سامانه ثبت نام مدارس سمپاد 1400 www.sampad.medu.ir

ثبت نام آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی در دو سال گذشته با ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ادغام شده بود و در واقع یک آزمون مشترک برای هر دو این مدارس برگزار می گردید که داوطلبان از طریق سامانه استعدادهای درخشان Azmoon.medu.ir اقدام به نام نویسی می کردند ولی برای سالتحصیلی 1400  – 1401 دیگر آزمون مشترکی برگزار نخواهد شد و پذیرش مدارس نمونه دولتی به صورت مجزا از مدارس تیزهوشان خواهد بود.

ثبت نام مدارس نمونه دولتی سال 1400 به صورت استانی و جداگانه برگزار می گردد و هر استان سایت های جداگانه را برای نام نویسی دانش آموزان در مدارس سمپاد در نظر می گیرد.

لازم به ذکر می باشد که سال گذشته ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم برگزار نگردید ، البته در صورت برگزاری ثبت نام برای پایه های ششم به هفتم زمان شروع این ثبت نام هم زمان با ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم خواهد بود.

زمان شروع ثبت نام مدارس سمپاد بر اساس اطلاعیه سازمان سمپاد از اواسط اسفند ماه شروع خواهد شد. داوطلبانی که تمایل به تحصیل در مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی را دارند می توانند در این بازه زمانی و به صورت اینترنتی از طریق سایت های تعیین شده اقدام به ثبت نام در این آزمون نمایند.

شرایط ثبت نام آزمون مدارس سمپاد 1400 – 1401

برای شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی پایه هفتم و پایه دهم ، داوطلبان باید دارای شرایط عمومی و اختصاصی مرتبط با این آزمون را داشه باشند که شامل موارد ذیل میباشد:

1. دانش آموزان برای ثبت نام مدارس سمپاد بایستی تابعیت ایرانی داشته باشند.

تبصره: در صورت دارا بودن تابعیت ایرانی با توجه به برخی شرایط و ضوابط مکان ثبت نام برای برخی داوطلبان دانش آموزان وجود دارد.

2. دانش آموزانی که برای مدارس سمپاد ششم به هفتم اقدام به ثبت نام نموده اند بایستی در تمامی دروس پایه ششم نوبت دوم نمره توصیفی خیلی خوب را کسب نموده باشند.

3. تمامی دانش آموزان برای ثبت نام در مدارس نمونه دولتی نهم به دهم بایستی دارای معدل کل ۱۷ در نیم سال دوم سال نهم بوده باشند. و برای ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم بایستی دانش آموز نعدل کل 19 را در پایه هشتم کسب نماید.

4. تمامی دانش آموزان جهت ثبت نام در پایه نهم به دهم باید مشغول به تحصیل در پایه نهم بوده باشند.

5. در مناطقی که امکان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی برای دو مدرسه وجود داشته باشد ، دانش آموزان می توانند در فرم ثبت نام خود هر دو مدرسه را طبق اولویت های خود قرار دهند.

6. دانش آموزان عشایری به دلیل کوچ رو بودن ، در هر مدرسه ای از استان خود مجاز به ثبت نام خواهند بود

7. رقابت برای ورود به هنرستان های فنی حرفه ای نمونه دولتی در بین دانش آموزان شهر و یا شهرستان بدون ملاک قرار دادن منطقه یا ناحیه خواهد بود.

شرایط پذیرش اختصاصی پایه دهم مدارس نمونه دولتی

بر اساس توضیحاتی که در دفترچه ثبت نام آزمون نهم به دهم نمونه دولتی ذکر شده است ، برای پذیرش دانش آموز در این پایه تحصیلی شرایط خاصی وجود دارد که به شرح زیر می باشد:

الف)  شیوه پذیرش دانش آموز در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی در رشته های نظری و فنی حرفه ای ، بر اساس معدل کل پایه نهم ابتدایی و نمره کسب شده در آزمون می باشد. هر کدام به میزان ۵۰ درصد تاثیر گذار هستند.

ب )  دارا بودن حداقل معدل کل ۱۷ و کسب حداقل نمره ۱۲ در همه ی دروس امتحانی نیمسال دوم تحصیلی پایه نهم ابتدایی.

سهمیه های موثر در پذیرش مدارس سمپاد

حدود  ۱۰ درصد از ظرفیت پذیرش مدارس نمونه دولتی ، به دانش آموزان دارای سهمیه شاهد و ایثارگران تعلق دارد که دانش آموزان برای استفاده از سهمیه شاهد و سهمیه جانبازان در آزمون نمونه دولتی 99 – 1400 می بایست حداقل 70 درصد نمره تراز شده آخرین فرد قبولی در رشته و مدرسه انتخابی خود را کسب کنند .

نکته : دانش آموز بعد از پذیرفته شدن با سهمیه شاهد یا جانبازان در آزمون نمونه دولتی می بایست اصل مدارک دال بر اینکه اجازه استفاده از این سهمیه را داشته اند به مدرسه پذیرفته شده تحویل دهند تا در پرونده دانش آموز نگه داری شود . در صورت عدم تحویل مدارک مذکور قبولی دانش آموز لغو خواهد شد.

اولویت اول : فرزندان شاهد

اولویت دوم : فرزندان جانبازان ۵۰ درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان با بیش از ۳ سال سابقه اسارت

اولویت سوم : فرزندان جانبازان ۲۵ تا ۴۹ درصد و فرزندان آزادگان با بیش از ۶ ماه سابقه اسارت

اولویت چهارم : فرزندان جانبازان زیر ۲۵ درصد و فرزندان آزادگان با کم تر از ۶ ماه سابقه اسارت

زمان برگزاری آزمون مدارس سمپاد 1400

زمان برگزاری آزمون سمپاد 1400 احتمالا در خرداد ماه می باشد که به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می شود و اداره کل آموزش استان ها موظف به تهیه سوالات مدارس نمونه دولتی می باشند.

داوطلبانی که در ثبت نام مدارس سمپاد  شرکت کرده اند برای حضور در جلسه آزمون باید مدارک مورد نیاز برای شرکت در آزمون سمپاد را همراه داشته باشند.مدارک مورد نیاز برای شرکت در آزمون سمپاد شامل کارت ورود به جلسه آزمون سمپاد و شناسنامه داوطلب می باشد.

” همراه داشتن کارت ورود به جلسه مدارس سمپاد الزامی میاشد “

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون مدارس سمپاد : دانش آموزانی که متقاضی شرکت در آزمون مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان می باشند، برای شرکت در جلسه امتحان  باید کارت ورود به جلسه آزمون را دریافت کرده باشند. کارت ورود به جلسه مدارس سمپاد معمولا یک هفته قبل زمان برگزاری آزمون از طریق سایت سمپاد sampad.medu.ir منتشر می شود.

نکته : داوطلبان پس از دریافت کارت ورود به جلسه باید اطلاعات مندرج بر روی کارت  را چک کنند تا اشتباهی رخ ندهد. در صورت مغایرت اطلاعات کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی برای رفع نقص اطلاعات مندرج بر روی کارت با مشاورین مرکز تماس بگیرید.

کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی ندای مشاور نیز آماده اند تا در صورت بروز هرگونه مشکل، سوال و یا ابهام ، دانش آموزان عزیز را گام به گام درمراحل ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی در سامانه sampad.medu.ir یاری نموده و ثبت نام آن ها را از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی انجام دهند.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام و پذیرش مدارس سمپاد و دریافت منابع آزمون سمپاد سالتحصیلی 1400 – 1401
از طريق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگيريد
پاسخگويي همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتي ايام تعطيل

سوالات متداول

ثبت نام مدارس نمونه دولتی سال 99 در چه مقاطعی می باشد؟

آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی برای پایه ششم به هفتم و پایه نهم به دهم برگزار می گردد.

نحوه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی به چه صورت می باشد؟

ثبت نام برای هر دو پایه بصورت الکترونیکی و از طریق سامانه sampad.medu.ir خواهد بود.

ملاک پذیرش در مدارس نمونه دولتی سال 99 چیست؟

پذیرش دانش آموزان برای تحصیل در مدارس نمونه دولتی بر اساس امتیاز کل کسب شده در آزمون ورودی می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *