سامانه ندای مشاور

تلفن 9099071375

پردیس های خود گردان یا  همان پردیس های بین المللی با هدف جذب دانشجو از سایر کشورها به وجود آمدند ولی متاسفانه بعد از گذشت چند سال این امر محقق نشد...

پردیس های خودگردان یا پردیس های بین الملل

پردیس های خودگردان یا پردیس های بین الملل

پردیس های خود گردان یا همان پردیس های بین المللی با هدف جذب دانشجو از سایر کشورها به وجود آمدند ولی متاسفانه بعد از گذشت چند سال این امر محقق نشد و جذب دانشجو از سایر کشورها موفقیت آمیز نبود به همین دلیل اسم این دانشگاه ها از پردیس هاس بین الملل به پردیس های خودگردان تغییر نام دادند که از بین دانشجویان داخل کشور پذیرش کنند.

پردیس های خود گردان در واقع شعبه هایی از دانشگاه های دولتی یا سراسری هستند که طبق مجوزی که از مجلس شورای اسلامی برای دانشگاه های دولتی گرفته شده است در واقع بعضی از دانشگاه ها می توانند با تغییر اسم دانشگاه دولتی به پردیس خودگردان همان دانشگاه شعباتی ایجاد کرده و شروع به جذب دانشجو کنند. مثلا دانشگاه شهید بهشتی دارای پردیس دانشگاه شهید بهشتی می باشد. تا سال 92 قبولی در دانشگاه های پردیس های خودگردان بصورت نیمه متمرکز بود. یعنی در ابتدا سه برابر ظرفیت هر رشته محل به مصاحبه دعوت می شدند و پس از انجام مصاحبه و به شرط تسلط بر زبان انگلیسی قبولی قطعی شده و می توانستند به تحصیل ادامه دهند که از سال 93 این دانشگاه ها از نیمه متمرکز به متمرکز تغییر یافتند و قبولی در این دانشگاه ها تک مرحله ای و صرفا با اعلام سازمان سنجش صورت می پذیرفت. یعنی مانند دانشگاه های دیگر در شهریور ماه در اعلام نتایج نهایی سازمان سنجش مشخص می شود که دانش اموزی در پردیس های خودگردان ( به شرط انتخاب ) قبول شده است یا نه، و دیگر شرط مصاحبه حذف شد و در واقع شرایط در این دانشگاه ها راحت تر شده است.

بزرگ ترین تاثیر پردیس های خودگردان را می توان در دانش اموزان رشته تجربی دید. زیرا در کنکور انسانی هیچ پردیس خودگردانی دانشجو نمی گیرد و در کنکور ریاضی هم تنها دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه صنعتی شریف ( هنوز شرط مصاحبه برای این دانشگاه برداشته نشده است ) در پردیس های خودگردانشان دانشجو می گیرند. بنابراین عملا  چون ظرفیت این دو دانشگاه 415 نفر بوده است پس تاثیر چندانی در قبولی دانش آموزان ندارد.

ولی با نگاهی به تعداد پذیرش پردیس های خود گردان می توان به عدد بسیار بالاتری رسید عددی در حدود 1500 نفر که واقعا تعداد بسیار بالایی می باشد خصوصا با توجه به این که رشته هایی که می گیرند رشته های تاپ مثل داروسازی و پزشکی و دندانپزشکی و تعدادی از رشته های پیراپزشکی. بنابراین پردیس های خودگردان تاثیر زیادی در قبولی این رشته های پرطرفدار دارند.

مشکل بزرگی که اکثر دانش اموزان را از انتخاب دانشگاه های پردیس خودگردان منع می کند شهریه بسیار بالای پردیس های بین الملل میباشد که واقعا سنگین می باشند.

برای اطلاع درباره موارد زیر می توانید با مشاوران سامانه ندای مشاور تماس بگیرید تا هر چه بیش تر شما عزیزان را هر چه بیشتر یاری رسانند

شرایط ثبت نام پردیس های خودگردان یا شرایط ثبت نام  پردیس های بین الملل

شهریه های دانشگاه پردیس های خودگردان یا شهریه دانشگاه پردیس های بین الملل

با چه رتبه هایی می شود در رشته های پردیس های خودگردان یا پردیس های بین الملل قبول شد

محل تحصیل پردیس های خودگردان یا دانشگاه پردیس کدام شهر می باشد

ارزش مدرک دانشگاه های پردیس خودگردان یا بین الملل چگونه است

آیا دانشگاه های پردیس خودگردان بهتر است یا دانشگاه ازاد

آیا مدرک دانشگاه های پردیس های خودگردان یا بین الملل در خارج از کشور مورد پذیرش می باشد

در چه مقاطعی دانشگاه های پردیس خودگردان یا بین الملل پذیرش دانشجو دارند

آیا پردیس های بین الملل خوابگاه به دانشجویان خود ارائه می دهند

انتقال دانشجو در دانشگاه پردیس خودگردان یا بین الملل چگونه است

آیا پردیس های خود گردان  یا بین الملل وام کمک تحصیلی به دانشجویان خود ارائه می دهند

در صورت انصراف از دانشگاه پردیس خودگردان یا بین الملل ایا خسارتی باید پرداخت کرد

و...

شما می توانید همه روزه حتی ایام تعطیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب با مشاوران سامانه ندای مشاور تماس بگیرید. تماس فقط از طریق تلفن ثابت

9099071375

در صورت شلوغ بودن و اشغال بودن خطوط دوباره تماس بگیرید


 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

رشته های بدون کنکور دانشگاه های کشور

تلگرام سامانه ندای مشاور

اطلاع رسانی تمامی آزمون ها

نام و نام خانوادگی(*)
ورودی نامعتبر

آزمون مورد نظر(*)
ورودی نامعتبر

مقطع مورد نظر(*)
ورودی نامعتبر

همراه بدون صفر(*)
ورودی نامعتبر

سبز مشاور