تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

📚 خلاصه ای از مقاله ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۳:

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد

در این مقاله توضیحاتی در خصوص ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1403، زمان ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ،نحوه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد و شرایط اختصاصی و عمومی ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد برای داوطلبان ارائه شده است

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

در سال‌های اخیر، یکی از پایگاه‌های آموزش عالی موفق و بااعتبار در کشور مشهود شده است، که با ادغام آزمون ورودی خود با آزمون‌های دانشگاه‌های ملی به عنوان یک تلاقی مهم و بی‌پایان در مسیر تحصیلی مطرح شده است. جوامع شاگردان خود را جهت ثبت نام در این مرکز آموزشی گرد هم آورده‌اند، و برای شرکت در رقابتی جهانی، نیازمند گام‌های پیشرفته‌ای هستند.

در این سناریو، متقاضیانی که در جستجوی پیشرفت تحصیلی هستند، به آموزش عالی ملت خود گام برمی‌دارند. پس از دریافت نتایج آزمون ملی و بهره‌گیری از انتخاب‌های آموزشی، مراحل ثبت نام در زمینه‌های تخصصی جداگانه و برنامه‌های متنوعی که این مرکز آموزشی ارائه می‌دهد، آغاز می‌شود.

جدایی مسیر آموزشی در دانشگاه‌های ملی و این مرکز، پس از انتخاب رشته و آغاز دوره‌های تحصیلی، تبدیل به یک واقعیت آشکار می‌شود. به همین ترتیب، مطالعه این نوشتار می‌تواند به تازه‌کاران در مسیر آموزشی کمک کند، و آنان را با روند ثبت نام و شیوه‌های پذیرش در سال 1403 در این مرکز آشنا سازد.

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد

جهت دستیابی به اطلاعات بیشتر و ثبت نام در زمان مشخص شده برای آزمون‌های بعدی، می‌توانید به لینک مستقیم موجود در اینجا مراجعه نمایید. از تاریخ 21 تا 27 آبان ماه، درخواست‌ها در سایت معتبر سازمان سنجش ارسال می‌شوند.

تغییرات کنکور دانشگاه آزاد در سال ۱۴۰۳

برای تمهید به ثبت نام در آزمون ورودی دانشگاه آزاد، نکات مهمی را باید در نظر داشته باشید. اطلاعات جدید و اخیر منتشر شده در سایت رسمی سازمان سنجش نشان می‌دهد که تغییراتی در نظام کنکور وجود دارد:

 • تأثیر واضح تاریخچه تحصیلی
 • الزام به معدل مشخص برای ورود به هر دانشگاه
 • حذف دروس عمومی از دامنه آزمون
 • دو بار برگزاری کنکور در هر سال
 • اعتبار بیشتر نتایج برای دو سا
 • انتقال اهمیت از زیرگروه‌ها به تراز کلی

تغییراتی که در نظام کنکور دانشگاهی در سال ۱۴۰۳ اعمال می‌شود، نشانگر تحولات مهمی در راهکارها و انتخابات آینده دانش‌آموزان است. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به موقع، به سایت سازمان سنجش sanjesh.org مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: ثبت نام کنکور سراسری

زمان ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

پویندهای ارتباطی آموزشی برای ثبت نام در امتحانات بزرگ ورود به دانشگاه‌های ملی و آزاد از طریق طرح‌های سیستمی به نام سازمان سنجش رخ می‌دهد. دسترسی به قالب‌های تقاضانامه و ارسال آن به طریق اینترنتی در طول بازه‌های معین، به داوطلبان فرصت می‌دهد تا از این موقعیت برای ارتقاء دانش خود بهره‌برده و با پروسه‌های ثبت نامی به دستاوردهای تحصیلی نزدیک شوند.

نکته حائز اهمیت: تمدید زمانی در انتظار کسانی خواهد بود که گام‌های ثبت نام خود را کامل نکرده‌اند. در این صورت، گذر به مراحل بعدی امکان‌پذیر خواهد بود و داوطلبان می‌توانند روند ثبت نام خود را در کنکور سراسری و دانشگاه آزاد به پایان رسانده و سرنوشت تحصیلی خود را شکل دهند.

زمان ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد

بیشتر بخوانید: راهنمای کامل انتخاب رشته دانشگاه آزاد

نحوه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد سال ۱۴۰۳

مراحل ثبت‌نام برای شرکت در امتحان ورودی دانشگاه آزاد از طریق پلتفرم رسمی سازمان سنجش و سایت دانشگاه آزاد تشکیل می‌شود. افراد متقاضی می‌توانند در بازه زمانی معین شده، با مراجعه به وب‌سایت مذکور و پیرو مراحل زیر، اقدام به نام‌نویسی نمایند.

مهم: قبل از هرگونه اقدامی، توصیه می‌شود دفترچه ثبت‌نام کنکور دانشگاه آزاد را به‌دقت بررسی و درک کنید.

⬅️ در ابتدا به وب‌سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و گزینه “سراسری” را انتخاب کنید.

نحوه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد

⬅️ بر روی لینک فعال “سیستم ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ (نوبت اول)” کلیک کنید.

نحوه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد

⬅️ گزینه “سیستم ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ (نوبت اول)” را انتخاب کنید.

نحوه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد

⬅️ اگر پیش‌تر در سامانه ثبت‌نام نکرده‌اید، ابتدا وارد سامانه شده و رمز عبور خود را دریافت کنید. پس از آن، دکمه “ثبت‌نام کنید” را فشار دهید.

نحوه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد

⬅️ در این مرحله، اطلاعات هویتی خود را وارد کنید و رمز عبور مناسبی برای خود تعیین کنید، سپس دکمه “عضویت” را بزنید.

نحوه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد

⬅️ عکس شخصی خود را در سامانه آپلود کنید.

نحوه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد

⬅️ در این مرحله، اطلاعات هویتی شما نمایش داده می‌شود.

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد

⬅️ پس از تکمیل اطلاعات شامل نوع آموزش، کد معرف دیپلم و پیش‌دانشگاهی، کد دانش‌آموزی، عنوان مدرک دیپلم، معدل و موارد مشابه، وارد کد سوابق تحصیلی ۱۹ رقمی و سریال ثبت‌نام خود شوید.

🔸مهم ۱: برای شرکت در آزمون‌های مرتبط با رشته‌های هنر و زبان در سال ۱۴۰۳، نیاز به خرید کارت اعتباری جداگانه‌ای دارید. پس از خرید کد سریال ثبت‌نام مرتبط با گروه‌های آزمایشی مختلف و همچنین رشته‌های علاقه مندی‌تان از دانشگاه غیرانتفاعی و پیام‌نور، می‌توانید فرم ثبت‌نام خود را تکمیل کنید.

🔸مهم ۲: تعیین کد سوابق پیش‌دانشگاهی برای دارندگان مدرک پیش‌دانشگاهی اجباری است.

توجه داشته باشید که یک پیش‌نویس از فرم ثبت‌نام به انتهای راهنمای دفترچه ثبت‌نام کنکور دانشگاه آزاد پیوست شده است. این بخش نمایانگر فرآیند ثبت‌نام و مواردی که در هنگام ثبت‌نام به آن‌ها نیاز خواهید داشت، می‌باشد. برای مشاهده این بخش، لطفاً روی لینک مربوط کلیک نمایید.

بیشتر بخوانید: سهمیه های کنکور سراسری

شرایط ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

جهت شرکت در امتحان ورودی دانشگاه آزاد و کنکور سراسری، باید به یک سری شرایط ثبت‌نام دانشگاه آزاد تطابق داشته باشید. این شرایط به دو بخش عمومی و اختصاصی تقسیم می‌شود که در زیر به تفصیل توضیح داده‌شده است.

شرایط عمومی کنکور دانشگاه آزاد

 • شرایط عمومی کنکور دانشگاه آزاد:
  یکی از شرایط اساسی برای تمام متقاضیان ثبت‌نام در کنکور دانشگاه آزاد، “شرایط عمومی” می‌باشد. این شرایط به شرح زیر هستند:
  – ایمان به دین اسلام و یا یکی از ادیان مورد تایید نظام جمهوری اسلامی ایران
  – عدم داشتن سابقه‌ی اخلاقی نامطلوب
  – داشتن سلامت جسمی و روانی مناسب برای رشته تحصیلی مورد نظر
  – عدم اظهار دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • شرایط اختصاصی کنکور دانشگاه آزاد:
  علاوه بر شرایط عمومی، شرایط اختصاصی نیز برخی موارد خاص را در بر می‌گیرد:
  – ارائه‌ی مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید 3-3-6 (در شاخه‌های نظری، فنی و حرفه‌ای و کاردانش) تا تاریخ 31 شهریور 1403 یا ارائه‌ی دیپلم 4 ساله نظام قدیم آموزش متوسطه یا مدرک کاردانی
  – فارغ‌التحصیلان رشته‌های آموزش قانونی با تکمیل خدمت قانونی خود تا تاریخ 31 شهریور 1403 یا 30 بهمن 1403، مجاز به ثبت‌نام در کنکور سراسری هستند.
  – دانشجویان دوره نوبت دوم (شبانه)، دانشگاه آزاد، نیمه حضوری، مجازی، ظرفیت مازاد و پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی مختلف می‌توانند در کنکور سراسری شرکت کنند.
  – دارندگان مدرک‌های مورد نیاز وزارت بهداشت، مشمولین خدمات اجباری قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان، و دانش‌آموزان در حال تحصیل در سال آخر متوسطه در حال تحصیل و دریافت معافیت تحصیلی در سال 1401-1403، نیز از شرایط اختصاصی بهره‌مند هستند.

شرایط وظیفه عمومی کنکور دانشگاه آزاد

 • شرایط مرتبط با وظیفه عمومی کنکور دانشگاه آزاد:
  این موارد فقط به داوطلبان آقا اعمال می‌شود و مشمولان می‌توانند در خصوص شرایط معافیت وظیفه عمومی اطلاعات بیشتری از طریق لینک مشاوره نظام وظیفه دریافت کنند.
  – داشتن کارت پایان خدمت سربازی یا کارت معافیت سربازی دائم
  – داشتن برگ معافیت موقت بدون غیبت (پزشکی یا کفالت) در مدت اعتبار آن
  – داوطلبانی که در سال آخر دوره متوسطه 1401-1403 در حال تحصیل بوده و در همین سال حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 1403 معافیت تحصیلی اخذ کنند، در سنوات مجاز فارغ‌التحصیل می‌شوند.
  – دانش‌آموزانی که پیش از سن مشمولیت دیپلم نظام آموزشی جدید را دریافت نمایند.
  – سربازان در حال خدمت با مدرک پیش‌دانشگاهی یا دیپلم نظام آموزشی جدید (3-3-6) که پذیرفته شده‌اند تا تاریخ 31 شهریور 1403 یا 30 بهمن 1403، اجازه‌ی شرکت در کنکور را دارند.

بیشتر بخوانید: کنکور تیر ماه

مدارک ضروری جهت ثبت نام در آزمون ورودی دانشگاه آزاد 1403

در مراحل ثبت نام برای کنکور دانشگاه آزاد و همچنین آزمون سراسری، برخی مدارک ضروری وجود دارند که باید در فرآیند تکمیل فرم تقاضانامه و وارد کردن اطلاعات به سامانه مذکور، تهیه و معرفی شوند. لازم به ذکر است که این مدارک اهمیت زیادی در فرآیند ثبت نام دارند و بهتر است پیش از شروع فرآیند ثبت نام، این مدارک را تهیه نموده و آماده داشته باشید. مدارک لازم به شرح زیر است:

✅ 1. کد سوابق تحصیلی
✅ 2. شناسنامه و کارت ملی
✅ 3. فایل عکس اسکن شده داوطلب (با فرمت jpg و سایز مناسب)
✅ 4. کد منطقه و کد پستی محل سکونت
✅ 5. کد نظام وظیفه کنکور برای داوطلبان مرد
✅ 6. معدل کتبی و معدل کل دیپلم
✅ 7. کد پیگیری سهمیه رزمندگان و ایثارگران
✅ 8. کد رهگیری داوطلبان اتباع غیر ایرانی
✅ 9. شماره سریال کارت اعتباری خریداری شده در حین ثبت نام

لطفاً توجه داشته باشید که این مدارک باید به دقت و با رعایت تمامی جزئیات مذکور تهیه شده و در مراحل ثبت نام به صورت صحیح وارد شوند. این مدارک در فرآیند تکمیل فرم تقاضانامه و ثبت نام در سامانه سازمان سنجش آموزش کشور، نقش حیاتی ایفا می‌کنند و باید به دقت اقدامات لازم را به عمل آورید.

بیشتر بخوانید: کنکور دی ماه

آموزش دریافت کدهای مورد نیاز برای ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1403

به منظور تکمیل فرآیند ثبت نام در آزمون ورودی دانشگاه آزاد برای سال 1403، داوطلبان می‌بایست مجموعه‌ای از کدها را با دقت در فرم ثبت نام و دانشگاه آزاد وارد نمایند. این کدها برای اهداف مختلف از جمله تشخیص محل تولد، نظام وظیفه، سوابق تحصیلی و دیگر موارد ضروری استفاده می‌شوند. در ادامه توضیحاتی در مورد هر یک از این کدها ارائه شده است:

 1. 1. کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی: این کد برای افرادی صادر می‌شود که دیپلم یا پیش دانشگاهی خود را پس از تاریخ‌های خاصی دریافت کرده‌اند. این کد را می‌توان از سایت my.medu.ir دریافت نمود.
 2. 2. کد بخش محل تولد: داوطلبان در فرم ثبت نام باید کد مربوط به بخش محل تولد خود را وارد نمایند. این کد از دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد قابل دریافت است.
 3. 3. کد دانش آموزی مقطع دیپلم و پیش دانشگاهی: این کد برای فارغ التحصیلان سال‌های خاصی (از سال 1984 به بعد) اهمیت دارد و مراجعه به مدرسه محل تحصیل یا سایت‌های مربوطه برای دریافت آن الزامی است.
 4. 4. کد استان و بخش محل اقامت: برای تعیین حوزه امتحانی، داوطلبان باید کد استان و بخش محل اقامت خود را در فرم ثبت نام وارد کنند. این کدها از دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد به دست می‌آیند.
 5. 5. کد 12 رقمی ایثارگران: این کد برای افرادی صادر می‌شود که ایثارگران هستند و باید اقدامات خاصی را جهت دریافت آن انجام دهند. مراجعه به ارگان‌های مختلف به عنوان منابع معتبر برای دریافت این کد می‌تواند مفید باشد.
 6. 6. کد نظام وظیفه: تمام داوطلبان مرد باید وضعیت نظام وظیفه خود را با استفاده از کدهای موجود در دفترچه ثبت نام مشخص کنند.
 7. 7. کد منطقه محل اخذ مدرک دیپلم: این کد بر اساس محل دریافت مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم تعیین می‌شود.

با رعایت این کدها و تکمیل دقیق اطلاعات در فرم ثبت نام، داوطلبان می‌توانند فرآیند ثبت نام خود را با موفقیت انجام دهند. به یاد داشته باشید که دقت در وارد کردن این اطلاعات از اهمیت بالایی برخوردار است.

بیشتر بخوانید: منابع کنکور سراسری

دریافت دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1403

در زمانی که موسسه سنجش آموزشی کشور، فرآیند ثبت نام آزمون ورودی دانشگاه آزاد را آغاز می‌کند، اطلاعیه‌ای به نام “کتابچه ثبت‌نام کنکور دانشگاه آزاد” را در وب‌سایت رسمی خود به نشانی sanjesh.org منتشر می‌کند. این کتابچه شامل تمام قوانین و مقررات مربوط به فرآیند ثبت‌نام، شرایط شرکت در آزمون، فرم پیش‌نویس تقاضانامه، لیست مدارک مورد نیاز، نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دانشگاه آزاد، دستورالعمل‌ها درخصوص تخصیص سهمیه‌های مختلف آزمون و سایر مطالب ذاتی و مهم این فرآیند می‌باشد. جهت دریافت این کتابچه، می‌توانید از منبع اصلی یعنی وب‌سایت سازمان سنجش استفاده کنید یا مستقیماً از لینک زیر به آن دسترسی داشته باشید.

✅ دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1403 – نوبت اردیبهشت ماه (به محض انتشار فعال می گردد)✅

✅ دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1403 – نوبت تیر ماه (به محض انتشار فعال می گردد)✅

✅ دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1402 – نوبت تیر ماه تاریخ انتشار : 15 فروردین 1403✅

بیشتر بخوانید: دفترچه ثبت نام کنکور سراسری

 

در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی تلفنی می توانید از خدمات سامانه ندای مشاور استفاده کنید. همچنین برای دانلود فایل pdf این مطلب روی ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1403 کلیک کنید.

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

برچسب ها

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1403 زمان ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد نحوه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد شرایط اختصاصی و عمومی ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد دفترچه ثبت نام دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد,ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1403, زمان ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد , نحوه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد , شرایط اختصاصی و عمومی ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد , دفترچه ثبت نام دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل