تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد

📚 خلاصه ای از مقاله انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد:

انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد

در این مقاله زمان انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد در سال تحصیلی ۱۴۰۲ به همراه نحوه انتخاب رشته و لیست دانشگاه های دندانپزشکی آزاد قرار داده شده است.

انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد

انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد

در چندین سال گذشته، ادغام انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد و دانشگاه‌های سراسری در دستور کار قرار گرفته است. داوطلبان علاقمند به ادامه تحصیل در زمینه دندانپزشکی در دانشگاه آزاد موظف هستند تا در تاریخ مشخصی به وب‌سایت سنجش با آدرس sanjesh.org مراجعه کنند و در بخش انتخاب رشته آزمون کنکور سراسری سال 1402، کد رشته‌های خود را ثبت نمایند.

پس از انجام هر جلسه آزمون کنکور سراسری، افرادی که در این فرآیند شرکت کرده‌اند و نتایج خود را دریافت نموده اند، می‌توانند در مهلت تعیین‌شده (نیمه دوم مرداد ماه سال 1402) به انتخاب رشته در وب‌سایت سازمان سنجش با آدرس sanjesh.org و azmoon,org بپردازند.

لینک دسترسی به فرآیند انتخاب رشته دندانپزشکی در دانشگاه آزاد سال 1402، پس از فعال‌شدن آن، در اینجا ارائه خواهد شد.

انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد

با توجه به تغییراتی که وزارت علوم و سازمان سنجش ایجاد کرده‌اند، فرآیند انتخاب رشته دندانپزشکی در دانشگاه آزاد تغییراتی را تجربه کرده است. به همین سبب، افرادی که تمایل دارند به این رشته در دانشگاه آزاد ادامه دهند، موظف به تکمیل فرم مربوط به انتخاب رشته‌های دانشگاه‌های سراسری و درج کد مربوط به رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد در این فرم می‌باشند. اطلاعات مربوط به زمان و روش انجام این اقدام در ادامه این متن ارائه شده است.

زمان انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

به علت ادغام فرآیند انتخاب رشته دندانپزشکی در دانشگاه آزاد با آزمون کنکور سراسری 1402، آینده‌نگرانی که به دندانپزشکی علاقه مندند باید در همان زمان که در حال انتخاب رشته‌های دانشگاه‌های سراسری (شامل شیفت‌های روزانه، شبانه، پردیس خودگردان، غیرانتفاعی و پیام نور) می‌باشند، کد مشابه رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد را نیز در فرم انتخاب رشته وارد کنند.

براساس گزارش‌ها، زمانی که کارنامه‌ها منتشر و فرصت انتخاب رشته برای آنها فراهم خواهد شد، این اتفاق در نیمه دوم ماه مرداد 1402 خواهد افتاد. در سال گذشته، فرآیند انتخاب رشته در ماه مرداد انجام شده است.

همه افراد باید به این نکته توجه کنند که اگر در هر یک از دوره‌های آزمون کنکور 1402 (شامل دوره دی و تیر) ثبت نام و شرکت کنند، وظیفه دارند تا در نیمه دوم مرداد 1402 به سایت سازمان سنجش با نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و فرآیند انتخاب رشته خود را آغاز نمایند.

در صورت اطلاع از هرگونه اعلان مرتبط با زمان انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد کنکور سراسری 1402، جزئیات این اعلان‌ها در اینجا به اطلاع‌رسانی خواهد پرداخت.

فرآیند انتخاب رشته دانشگاه آزاد در سال 1402 فقط برای چهار رشته عبارتند از: دندانپزشکی، پزشکی، داروسازی و دامپزشکی. از اینرو، اشخاصی که تصمیم به ادامه تحصیل در رشته‌های پیراپزشکی دانشگاه آزاد را دارند، باید بر اساس آنچه توسط سایت سنجش و دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org ارائه خواهد شد، فرآیند انتخاب رشته خود را پیگیری نمایند.

بیشتر بخوانید: راهنمای کامل انتخاب رشته دانشگاه آزاد
بیشتر بخوانید: صفر تا صد انتخاب رشته
بیشتر بخوانید: شهریه دندانپزشکی دانشگاه آزاد

نحوه انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد 1402

داوطلبانی که تمایل به انتخاب رشته دندانپزشکی در دانشگاه آزاد دارند، باید همزمان با انتخاب رشته در آزمون کنکور سراسری، تصمیم به انتخاب دندانپزشکی در دانشگاه آزاد نیز بگیرند. این نسبت باعث می‌شود که افراد متقاضی، باید کدهای مرتبط با رشته‌های دندانپزشکی دانشگاه آزاد را به همراه اولویت‌بندی شده خود، در فرم انتخاب رشته سراسری وارد کنند.

✅ جمع بندی مراحل انتخاب رشته دندانپزشکی در دانشگاه آزاد 1402:

⬅️ 1. مراجعه به وب‌سایت انتخاب رشته آزمون سراسری 1402 با آدرس sanjesh.org
⬅️ 2. دریافت و مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی
⬅️ 3. شناسایی رشته‌های مرتبط با گروه آزمایشی مورد نظر
⬅️ 4. اولویت‌بندی انتخاب‌ها بر اساس تمایلات شخصی
⬅️ 5. پر کردن فرم انتخاب رشته
⬅️ 6. دریافت کد رهگیری برای روند انتخاب رشته

بیشتر بخوانید: انتخاب رشته کنکور سراسری
بیشتر بخوانید: انتخاب رشته کنکور تجربی
بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور رشته دندانپزشکی

راهنمای تصویری نحوه انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد 1402

علاقمندان به انتخاب رشته دندانپزشکی در دانشگاه آزاد، باید وارد وب‌سایت سازمان سنجش با آدرس sanjesh.org شده و در بخش “دفترچه و انتخاب رشته سامانه‌های آزمون سراسری 1402” راهنمایی شده، تنظیمات را انجام دهند.

راهنمای تصویری نحوه انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد

بعد از ورود به صفحه مذکور، لینک “انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری سال 1401” را کلیک کنید. سپس نکات مربوط به دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1402 را مطالعه و تایید کنید.

راهنمای نحوه انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد

روش‌های مختلف برای نحوه انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد در سال 1402:با استفاده از سه روش مختلف، می‌توانید به مراحل انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد در سال 1402 دسترسی پیدا کنید. یک فرم که به نمایندگی از داوطلبان در آن امتیاز دیپلم و سوابق تحصیلی خود را وارد می‌کنند، به نمایش در خواهد آمد. پس از پر کردن این فرم، دکمه “تایید و ادامه” را فشار دهید.

نحوه انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد

لینک انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد 1402: در صورتی که لینک انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد 1402 فعال شده باشد، شما می‌توانید به سرعت به بخش مربوطه دسترسی پیدا کنید.

تاثیر انتخاب رشته بر مسیر آینده داوطلبان: انتخاب رشته، اهمیتی بسیار بالا دارد زیرا سرنوشت داوطلبان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. با ادغام انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد با دانشگاه‌های سراسری، اولویت‌بندی در انتخاب رشته بسیار حائز اهمیت شده است. به همین دلیل، داوطلبان باید تمام جزئیات مهم را به دقت بررسی و تصمیم‌گیری کنند. مقاله زیر به طور کامل به این موضوع می‌پردازد تا داوطلبان بهترین تصمیم را بگیرند.

بیشتر بخوانید: دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری
بیشتر بخوانید: انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش

لیست دانشگاه های آزاد دندانپزشکی 1402

همان‌طوری که تبیین شد، فرآیند انتخاب رشته در چهار گزینه دانشگاهی پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی از طریق پلتفرم سنجش و با تکمیل فرم 150 انتخابی صورت می‌پذیرد. متقاضیان باید با مطالعه دقیق واحدهای ارائه شده، در زمان معین به وب‌سایت sanjesh.org مراجعه کرده و ثبت نام خود را انجام دهند. به منظور افزایش آگاهی داوطلبان از دانشگاه‌هایی که این گزینه را ارائه می‌دهند، لیست دانشگاه‌های آزاد دندانپزشکی سال گذشته در ادامه این مقاله ذکر شده است.

لیست دانشگاه های آزاد دندانپزشکی

تمامی داوطلبان باید به یاد داشته باشند که تمامی دانشگاه‌های مورد اشاره در جدول فوق مطابق با دفترچه انتخاب رشته سال قبل انتخاب شده‌اند و پس از انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی 1402، این مقاله بروزرسانی خواهد شد.

بیشتر بخوانید: اشتباهات رایج در انتخاب رشته کنکور سراسری
بیشتر بخوانید: درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته کنکور

مشاوره انتخاب رشته دندانپزشکی در دانشگاه آزاد 1402

به دلیل ارائه رشته دندانپزشکی در سه دوره روزانه، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد، افرادی که در نظر دارند این مسیر را طی کنند، باید از ابتدا به طور جدی به شهریه پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد نگاهی اندازند تا در آینده با مشکلات مالی روبه‌رو نشوند.

✅ در این راستا، نکات زیر می‌تواند به داوطلبان کمک کند:

⭐  ابتدا با توجه به سهمیه و رتبه در سهمیه، موقعیت تراز تحصیلی خود را مشخص کنند.

⭐  در پایان دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور تجربی 1402، فرم انتخاب رشته کنکور آماده شده است که به داوطلبان امکان می‌دهد تا انتخاب‌های خود را بر اساس اولویت‌هایشان ثبت کنند.

⭐  انتخاب‌های خود را به سه دسته خوشبینانه، منطقی و بدبینانه تقسیم کنند:
⬅️ 1. رشته‌هایی که شانس کمی دارند اما انتخاب‌های ایده‌آلی برای آن‌ها به نظر می‌رسد.
⬅️ 2. رشته‌هایی که با توجه به کارنامه‌های قبولی سال‌های گذشته، منطقی به نظر می‌رسند و احتمال قبولی در آن‌ها وجود دارد.
⬅️ 3. رشته‌هایی که با رتبه‌های بالاتر از رتبه شما، قطعاً قبول شده‌اند و انتخاب آن‌ها اطمینان ایجاد می‌کند.

بیشتر بخوانید: اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور
بیشتر بخوانید: کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد

 

در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی تلفنی می توانید از خدمات سامانه ندای مشاور استفاده کنید. همچنین برای دانلود فایل pdf این مطلب روی انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد کلیک کنید.

انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد

انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد

برچسب ها

انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد 1402 انتخاب رشته دندانپزشکی آزاد ۱۴۰۲ لیست دانشگاه ها دندانپزشکی دانشگاه ازاد 1402

مراحل انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ به طور خل,کارنامه اولیه هر یک از نوبت های کنکور سراسری ۱۴۰۲,انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد 1402,نحوه انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد, انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد,انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد,انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد,زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1402,دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1402,رشته های دندانپزشکی دانشگاه آزاد,زمان انتخاب رشته دانشگاه سراسری,شهریه دندانپزشکی پردیس خودگردان,انتخاب رشته دانشگاه های سراسری,انتخاب رشته کنکور سراسری 1402,انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۲,رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد,رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد,انتخاب رشته کنکور تجربی 1402,انتخاب رشته دانشگاه آزاد,انتخاب رشته کنکور سراسری,دندانپزشکی دانشگاه آزاد,فرم انتخاب رشته کنکور,انتخاب رشته سراسری,رشته دندانپزشکی,دندانپزشکی تنها,کنکور سراسری,دانشگاه آزاد,انتخاب رشته,دندانپزشکی,دانشگاه,انتخاب,زمان,1402,رشته

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل