تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

انتخاب رشته داروسازی دانشگاه آزاد

📚 خلاصه ای از مقاله انتخاب رشته داروسازی دانشگاه آزاد:

انتخاب رشته داروسازی دانشگاه آزاد

در این مقاله زمان انتخاب رشته داروسازی دانشگاه آزاد در سال تحصیلی ۱۴۰۲ به همراه نحوه انتخاب رشته و لیست دانشگاه های داروسازی آزاد 1402 ارائه شده است.

انتخاب رشته داروسازی دانشگاه آزاد

انتخاب رشته داروسازی دانشگاه آزاد

از مدتی پیش، انتخاب رشته داروسازی در دانشگاه‌های آزاد و دولتی با یکدیگر تلفیق گشته است. بنابراین، داوطلبانی که تمایل به ادامه تحصیل در این رشته در دانشگاه‌های آزاد دارند، باید در فرم انتخاب رشته کنکور دولتی 1402 به آدرس وب‌سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org، کد رشته مورد نظر خود را در زمان معین وارد نمایند.

پس از برگزاری هر دوره از آزمون کنکور سراسری، افرادی که در این آزمون‌ها شرکت کرده و بر اساس نتایج اولیه، شرایط انتخاب رشته را دارند، باید تا نیمه دوم ماه مرداد 1402 در مرحله انتخاب رشته حاضر شوند.

مراحل انتخاب رشته در دانشگاه آزاد بر اساس دستورات وزارت علوم و سازمان سنجش تغییر کرده است. حالا داوطلبانی که می‌خواهند شانس ورود به دانشگاه آزاد را امتحان کنند، باید فرم انتخاب رشته دانشگاه‌های دولتی را تکمیل کنند و کد مورد نظر برای رشته داروسازی در دانشگاه آزاد را نیز وارد کنند.

لینک انتخاب رشته کنکور دولتی 1402 پس از فعال‌سازی، در این قسمت به اشتراک گذاشته می‌شود.

انتخاب رشته داروسازی دانشگاه آزاد

بعد از اعلام نتایج اولیه، اشخاصی که تمایل به تحصیل در رشته داروسازی در دانشگاه آزاد دارند، می‌توانند در زمان انتخاب رشته دانشگاه‌های دولتی، کد مورد نظر خود برای این رشته را وارد کنند. به علت تغییرات اعمال شده، در ادامه این نوشتار، توضیحاتی درباره زمان و روش انتخاب رشته داروسازی در دانشگاه آزاد در سال ۱۴۰۲ ارائه می‌شود.

مهلت انتخاب رشته داروسازی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

به دلیل ترکیب فرآیند انتخاب رشته داروسازی بین دانشگاه آزاد و امکانات ارائه شده در رشته داروسازی در دانشگاه‌های سراسری، افراد تمایل دارند که به دنبال انتخاب رشته داروسازی در دانشگاه آزاد باشند، ملزم به انجام این عمل هم‌زمان با انتخاب رشته در دانشگاه‌های سراسری (از جمله رشته‌های روزانه، شبانه، پردیس‌های خودمدیری، بدون‌انتفاع و پیام نور) هستند. علاوه بر انتخاب رشته در دانشگاه‌های سراسری، ضروری است که کد رشته در دانشگاه آزاد نیز انتخاب شود.

به اطلاع برسانید که طبق گاهنامه ثبت‌نام برای کنکور سراسری در سال ۱۴۰۲، زمانی که نمرات کنکور منتشر می‌شوند و امکان انتخاب رشته فراهم می‌شود، در نیمه دوم ماه مرداد ماه در سال ۱۴۰۲ خواهد بود. در سال گذشته، زمان انتخاب رشته در کنکور سراسری، در ماه مرداد انجام شد.

همه داوطلبان ملزم به درک دارند که در صورتی که در یکی از نوبت‌های کنکور ۱۴۰۲ (دی و تیر) ثبت‌نام و شرکت کنند، باید به نیمه دوم ماه مرداد در سال ۱۴۰۲ اقدام به انتخاب رشته و ثبت آن در سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org کنند.

لطفاً به یاد داشته باشید که در صورتی که هرگونه اطلاعیه‌ای مربوط به زمان انتخاب رشته در دانشگاه آزاد در سال ۱۴۰۲ منتشر شود، این مقاله به‌روزرسانی خواهد شد.

لازم به ذکر است که انتخاب رشته در دانشگاه آزاد در سال ۱۴۰۲ فقط برای ۴ رشته دندانپزشکی، پزشکی، داروسازی و دامپزشکی انجام می‌شود و با انتخاب رشته کنکور سراسری تلفیق می‌شود. از این رو، افرادی که به دیگر رشته‌های پیراپزشکی در دانشگاه آزاد علاقه دارند، باید در زمان انتخاب رشته در دانشگاه آزاد در سال ۱۴۰۲ به اطلاعات سازمان سنجش و دانشگاه آزاد www.azmoon.org مراجعه کنند و مراحل مربوطه را انجام دهند.

بیشتر بخوانید: رتبه قبولی داروسازی سراسری
بیشتر بخوانید: تغییر رشته با کارنامه سبز

روش‌ انتخاب رشته داروسازی در دانشگاه آزاد در سال ۱۴۰۲

افرادی که تمایل به انتخاب رشته داروسازی در دانشگاه آزاد دارند، در زمان انتخاب رشته در دانشگاه‌های سراسری، انتخاب رشته داروسازی دانشگاه آزاد خود را نیز انجام دهند. از این رو، داوطلبان واجد شرایط واجد شرایط موظف به درج کد رشته محل های مربوط به داروسازی در دانشگاه آزاد در فرم انتخاب رشته کنکور سراسری خواهند بود.

✅ مراحل خلاصه‌ای از نحوه انتخاب رشته داروسازی دانشگاه آزاد در سال ۱۴۰۲:

⬅️ 1. مراجعه به وب‌سایت انتخاب رشته آزمون سراسری ۱۴۰۲ به آدرس sanjesh.org
⬅️ 2. دریافت دفترچه انتخاب رشته آزمون تجربی و مطالعه دقیق آن
⬅️ 3. استخراج مشاغل مرتبط با گروه آزمایشی امتحانی
⬅️ 4. اولویت‌بندی انتخاب‌ها بر اساس علاقه و تمایل
⬅️ 5. تکمیل فرم انتخاب رشته در کنکور سراسری
⬅️ 6. دریافت کد پیگیری انتخاب

با انتخاب دقیق و صحیح گزینه‌های مناسب، داوطلبان قادر خواهند بود انتخاب رشته داروسازی در دانشگاه آزاد را به درستی و به دلخواه خود انجام دهند.

بیشتر بخوانید: آخرین رتبه مجاز به انتخاب رشته
بیشتر بخوانید: رتبه قبولی در دانشگاه های تهران

راهنمای تصویری انتخاب رشته داروسازی در دانشگاه آزاد سال ۱۴۰۲

جهت اقدام به انتخاب رشته داروسازی در دانشگاه آزاد، ابتدا باید به وب‌سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنید و در بخش دفترچه و انتخاب رشته سامانه‌های آزمون سراسری ۱۴۰۲، گزینه مرتبط را انتخاب نمایید.

راهنمای تصویری انتخاب رشته داروسازی در دانشگاه آزاد

در مرحله بعدی، لطفاً بر روی لینک مرتبط با انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری سال 1402 کلیک نموده و پس از مطالعه نکات ذکر شده در آن، اطلاعیه‌های اصلاحیه دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ را تایید کنید.

راهنمای تصویری انتخاب رشته داروسازی در دانشگاه آزاد

نحوه دسترسی به انتخاب رشته داروسازی در دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ نمایش داده شده است. در این تصویر، سه روش مختلف برای ورود به مراحل انتخاب رشته داروسازی در دانشگاه آزاد در سال ۱۴۰۲ نمایان است.

انتخاب رشته داروسازی در دانشگاه آزاد

در بخش بعدی، یک فرم برای داوطلبان قابل مشاهده خواهد بود. در این فرم، شما باید معدل دیپلم و سوابق تحصیلی خود را وارد کنید. پس از تکمیل اطلاعات موردنیاز، با کلیک بر روی دکمه تایید و ادامه، به مراحل بعدی انتخاب رشته پیش خواهید رفت.

انتخاب رشته داروسازی در دانشگاه آزاد

پس از زمانی که لینک انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲ فعال شود، می‌توانید به طور مستقیم وارد مراحل انتخاب رشته خود شوید.

انتخاب رشته از بخش‌های کلیدی کنکور سراسری به‌شمار می‌آید زیرا سرنوشت داوطلبان به تصمیم‌گیری در این بخش وابسته است. اکنون که انتخاب رشته داروسازی دانشگاه آزاد در سال ۱۴۰۲ با فرآیند کنکور سراسری ادغام شده است، اهمیت اولویت‌بندی انتخاب‌ها بسیار افزایش یافته است و داوطلبان باید در تصمیم‌گیری‌های خود تمام عوامل مهم را در نظر بگیرند.

بیشتر بخوانید: ثبت نام داروسازی بدون کنکور
بیشتر بخوانید: مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد

فهرست دانشگاه‌های آزاد رشته داروسازی در سال ۱۴۰۲

همان‌گونه که ذکر شد، انتخاب رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی و داروسازی از طریق فرم انتخاب رشته ۱۵۰ گانه در سایت سنجش انجام می‌پذیرد. داوطلبان باید با مطالعه واحدهای آموزشی موجود، در زمان مشخص شده، به سایت sanjesh.org مراجعه کرده و در موعد مقرر ثبت‌نام کنند. برای اطلاعات بیشتر داوطلبان در مورد دانشگاه‌هایی که این رشته را قبول می‌کنند، لیست دانشگاه‌های آزاد داروسازی در سال گذشته را در این مقاله ارائه داده‌ایم.

فهرست دانشگاه‌های آزاد رشته داروسازی

لازم به ذکر است که همه دانشگاه‌های مذکور در جدول فوق بر اساس دفترچه انتخاب رشته سال گذشته معرفی شده‌اند و پس از انتشار دفترچه انتخاب رشته تجربی ۱۴۰۲، این مقاله به‌روزرسانی خواهد شد.

بیشتر بخوانید: شهریه دندانپزشکی دانشگاه آزاد
بیشتر بخوانید: شهریه ظرفیت مازاد خودگردان دانشگاه آزاد
بیشتر بخوانید: شهریه پزشکی دانشگاه آزاد

مشاوره تخصصی در موضوع انتخاب رشته داروسازی در دانشگاه آزاد در سال ۱۴۰۲

با توجه به اینکه رشته داروسازی تنها در سه مدل روزانه، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد در دسترس است، متقاضیان ابتدا باید با شهریه داروسازی در پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد آشنا شوند تا در آینده پس از قبولی در این دانشگاه‌ها و دوره‌ها مشکلات مالی را تجربه نکنند.

بدین ترتیب، در مرحله اول داوطلبان باید به سهمیه‌بندی، رتبه در سهمیه و به‌ویژه وضعیت تراز و نمره در گروه یک توجه ویژه داشته باشند. سپس با توجه به این موارد، شانس قبولی خود را ارزیابی و انتخاب رشته را انجام دهند. در پایان دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی ۱۴۰۲، فرمی برای انتخاب رشته در آزمون کنکور قرار داده شده است. این فرم را می‌توانید دانلود کرده و انتخاب‌های خود را در آن وارد کرده، سپس با اولویت‌بندی مناسب وارد فرم انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش شوید.

⭐ بهتر است داوطلبان انتخاب‌های خود را به سه دسته خوشبینانه، منطقی و بدبینانه تقسیم کنند. در دسته اول، رشته‌هایی که شانس موفقیت شما کمی دارند اما از نظر ایده‌آل بودن برای شما مناسب هستند را در نظر بگیرید.

⭐ دسته دوم، رشته‌هایی که بر اساس کارنامه‌های قبولی سال‌های گذشته، احتمال موفقیت منطقی در آن‌ها وجود دارد را انتخاب کنید. به‌عبارت دیگر، در رشته‌هایی که داوطلبان با رتبه‌های نزدیک به شما در آن‌ها قبول شده‌اند.

⭐ دسته سوم، رشته‌هایی باشند که قبولی شما در آن‌ها تقریباً تضمینی است و در سال‌های قبل با رتبه‌های بسیار بالاتر از شما در آن‌ها قبول شده‌اند. انتخاب این رشته‌ها می‌تواند اطمینان از قبولی شما را افزایش دهد.

بیشتر بخوانید: انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد
بیشتر بخوانید: صفر تا صد انتخاب رشته
بیشتر بخوانید: انتخاب رشته کنکور تجربی

 

در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی تلفنی می توانید از خدمات سامانه ندای مشاور استفاده کنید. همچنین برای دانلود فایل pdf این مطلب روی انتخاب رشته داروسازی دانشگاه آزاد کلیک کنید.

انتخاب رشته داروسازی دانشگاه آزاد

انتخاب رشته داروسازی دانشگاه آزاد

برچسب ها

انتخاب رشته داروسازی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ انتخاب رشته داروسازی کنکور دانشگاه آزاد 1402 انتخاب رشته داروسازی آزاد ۱۴۰۲ لیست دانشگاه های داروسازی ازاد 1402

انتخاب رشته داروسازی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ , انتخاب رشته داروسازی کنکور دانشگاه آزاد 1402 , انتخاب رشته داروسازی آزاد ۱۴۰۲ , لیست دانشگاه های داروسازی ازاد 1402

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

انتخاب رشته داروسازی دانشگاه آزاد

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل