تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

ثبت نام واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد iauec.iau.ir

📚 خلاصه ای از مقاله ثبت نام واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد iauec.iau.ir:

ثبت نام واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد

توضیحات جامع درباره زمان و همچنین نحوه و شرایط و لیست رشته های واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد در سال جدید بیان شده و همچنین درباره اعتبار مدرک واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد نیز توضیح داده شده است.

ثبت نام واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد iauec.iau.ir

ثبت نام واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد iauec.iau.ir

تعبیری درباره واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد را می‌توان به این صورت ارائه داد: یک مؤسسه آموزشی در تهران است که در سال 1384 تأسیس شده است. این مؤسسه، فرایندهای ثبت نام، تحصیل، شرکت در کلاس‌ها و امتحانات را به صورت آنلاین انجام می‌دهد و در پایان مدرک معتبری به دانشجویان ارائه می‌کند.

ثبت نام واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد

به دلیل دلایل مختلفی مانند زندگی در مناطق دورافتاده یا مشغله‌های شغلی، برخی افراد قادر به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر و کسب مدارج علمی پیشرفته نیستند. به همین جهت و به منظور عدالت در آموزش، واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد در سال 1384 تأسیس شد.

با توجه به سوال “واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد چیست؟” می‌توان گفت که این واحد یک مرکز آموزشی در تهران است که در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در چند رشته تحصیلی مدارک تحصیلی ارائه می‌دهد. در ادامه این مقاله، درباره واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد، شرایط تحصیلی در آن و اعتبار مدرک و رشته‌های موجود در این واحد به طور کامل توضیح داده خواهد شد.

بیش تر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

درباره واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد

تعریفی درباره واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد را می‌توان به این شکل بیان کرد: برخی از افراد قبل از انتخاب رشته، سوال می‌پرسند که واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد چیست؟ در پاسخ به این سوال، باید بیان کرد که واحد الکترونیکی یک دانشگاه حقیقی است که تمامی فعالیت‌های آموزشی خود را به صورت آنلاین انجام می‌دهد. این دانشگاه در سال 1384 در شهر تهران تأسیس شده است و هم اکنون چهار دانشکده علوم انسانی، فنی و مهندسی، مدیریت و علوم پایه را شامل می‌شود.

در این دانشگاه، کلاس‌ها به صورت آنلاین برگزار می‌شوند، به این صورت که دانشجویان با استادان به صورت تصویری و صوتی در ارتباط هستند و می‌توانند محتوای درسی را دریافت کنند و با استادان در هر درس تعامل داشته باشند. در واحد الکترونیکی، شهریه پرداخت می‌شود و دانشجویان بر اساس مقاطع تحصیلی خود باید در هر ترم مبلغی را به عنوان شهریه پرداخت کنند.

لازم به ذکر است که مدارکی که در رشته‌های مختلف واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد صادر می‌شود، بسیار معتبر هستند. به همین دلیل، فارغ‌التحصیلان می‌توانند در رشته‌ها و دانشگاه‌های دیگر ادامه تحصیل دهند. این دانشگاه در حال حاضر بیش از 1900 دانشجو دارد و در مقطع کارشناسی 50 رشته و در مقطع کارشناسی ارشد 300 رشته مختلف وجود دارد. دانشجویان به صورت کنکوری و یا بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی، در این دانشگاه پذیرفته می‌شوند.

بیش تر بخوانید: رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

شرایط تحصیل در واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد در سال جدید

درباره شرایط تحصیلی در واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد می‌توان گفت که این مرکز آموزش عالی هر ترم برای دانشجویان، 16 جلسه آنلاین برگزار می‌کند که هر دانشجو می‌تواند با استفاده از گوشی، سیستم کامپیوتری یا لپتاپ خود در کلاس‌های خود شرکت کند.

در کلاس‌های آنلاینی که توسط واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد برگزار می‌شود، ارتباط صوتی و تصویری و پرسش و پاسخ بین اساتید و دانشجویان ممکن است و سمینارها و ویدیو کنفرانس‌های مختلف نیز به صورت آنلاین برگزار می‌شوند.

به همان شکلی که قبلاً اشاره شد، پذیرش دانشجو در واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد به دو صورت از طریق کنکور و بدون کنکور انجام می‌شود. افرادی که تمایل به پذیرش در رشته‌های بدون کنکور دارند، باید در بازه‌ی ثبت نام معلنی که توسط واحد مشخص می‌شود، به مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه کرده و پس از مطالعه دفترچه ثبت نام و آشنایی با لیست رشته‌های تحصیلی ارائه شده، در واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد ثبت نام کنند.

همچنین می‌دانید که قبولی در رشته‌های بدون کنکور واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی و معدل شما در زمان دریافت آخرین مدرک فارغ التحصیلی محاسبه می‌شود. بنابراین افرادی که معدل بالاتری دارند، در اولویت ویژه‌ای برای پذیرش قرار می‌گیرند.

بیش تر بخوانید: انتخاب رشته دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام در واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد

برای آگاهی بهتر از اینکه واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد جزء مراکز آموزش عالی دانشگاه آزاد اسلامی محسوب می‌شود، اطلاع داشته باشید. بنابراین، زمان ثبت نام در این واحد همزمان با مهلت ثبت نام در دیگر دانشگاه‌ها است. باید به خاطر داشته باشید که ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه آزاد در دو بار در سال و برای نیمسال‌های مهر و بهمن انجام می‌شود.

متقاضیان ورود به ترم مهر ماه دانشگاه آزاد، از اواخر ماه مرداد فرصت ثبت نام دارند و روش ثبت نام نیز به صورت آنلاین و از طریق سایت azmoon.org انجام می‌شود. همچنین زمان ثبت نام برای ترم بهمن در این مرکز آموزش عالی از ابتدای ماه دی آغاز خواهد شد.

بیش تر بخوانید: azmoon.org

اعتبار مدرک واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد

بسیاری از علاقه‌مندان به تحصیل مجازی، از جمله افرادی که می‌خواهند در واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد ثبت نام کنند، سؤالی دارند که آیا مدرکی که از این دانشگاه دریافت می‌کنند، اعتبار علمی دارد و آیا می‌توانند از آن در آزمون‌های استخدامی مختلف مانند آزمون‌های استخدامی دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها و غیره استفاده کنند؟

درباره اعتبار مدرک واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد باید گفت که مدارکی که این مرکز آموزشی ارائه می‌دهد، کاملاً اعتبار علمی دارند زیرا تحت تأیید وزارت علوم قرار دارند و دانشجویان و اساتیدی که در این واحد تحصیل می‌کنند، رزومه قوی‌ای دارند.

با دریافت مدرک واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد، شما قادر خواهید بود به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر بپردازید و می‌توانید در آزمون کارشناسی ارشد و دکتری شرکت کنید. همچنین با توجه به رتبه‌ای که کسب می‌کنید، فرصت تحصیل در دانشگاه‌های آزاد، روزانه، پیام نور، شبانه، غیرانتفاعی و غیره نیز در اختیار شما خواهد بود. به طور خلاصه، با تحصیل در واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد و دریافت مدرک آن، هیچ محدودیتی برای ادامه تحصیل شما وجود نخواهد داشت.

بیش تر بخوانید: شهریه دانشگاه آزاد

مدارک موردنیاز برای ثبت نام در واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد

علاوه بر شرایط ثبت نام، تمامی داوطلبان باید مجموعه‌ای از مدارک را نیز در اختیار داشته باشند. برخی از مدارک مهم عبارتند از:

  • عکس پرسنلی به ابعاد 4*3 برای استفاده در کارت دانشجویی (توجه داشته باشید که عکس ارسالی باید رخشان، با زمینه سفید و با رعایت اصول اسلامی باشد.)
  • کپی و اسکن کارت ملی
  • کپی و اسکن تمامی صفحات شناسنامه
  • مدرک نظام وظیفه به صورت دو رو
  • آخرین مدرک تحصیلی یا گواهی موقت تحصیلی
  • در صورتی که دانشجویان قصد استفاده از سهمیه بهزیستی را در ثبت نام واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد دارند، حتماً باید نامه بهزیستی را آپلود کنند.

برای داوطلبان پذیرفته شده در مقطع کارشناسی ارشد، ارسال ریزنمرات جهت تطبیق دروس پیش‌نیاز با توجه به دستور مدیر گروه آموزشی الزامی است. در صورت عدم ارسال ریزنمرات به مدیر گروه، دروس پیش‌نیاز در ترم اول به صورت انتخابی برای دانشجو تعیین خواهد شد.

بیش تر بخوانید: تفاوت تحصیل بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد

لیست رشته‌های موجود در واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد الکترونیکی امکان ادامه تحصیل در رشته‌های مختلف را برای متقاضیان کارشناسی تا کارشناسی ارشد فراهم کرده است. در زیر لیستی از رشته‌های ارائه شده در این دانشگاه بر اساس آخرین دوره ثبت نام را می‌آوریم. این رشته‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

رشته‌های واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد

لیست رشته‌های واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد

رشته‌های واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد کارشناسی

رشته‌های واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد کاردانی

بیش تر بخوانید: سامانه ساجد دانشگاه آزاد

مراحل و نحوه ثبت نام در واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد

واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد، به عنوان یکی از مراکز آموزش عالی دانشگاه آزاد اسلامی، زمان ثبت نام خود را همزمان با سایر دانشگاه‌ها اعلام می‌کند. علاقه‌مندان به تحصیل در رشته‌های با کنکور و بدون کنکور می‌توانند در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد یا با کنکور سایر دانشگاه‌ها اقدام نمایند.

زمان ثبت نام برای ترم مهر در واحد الکترونیک دانشگاه آزاد از اواخر مرداد ماه شروع می‌شود و زمان ثبت نام برای ترم بهمن این مرکز آموزش عالی از اوایل دی ماه آغاز خواهد شد. متقاضیان ثبت نام باید با پیگیری اخبار مربوطه از طریق دانشگاه آزاد اسلامی، در زمان مناسب به سایت این واحد مراجعه کرده و پس از دانلود و مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام، اقدام به ثبت نام نمایند.

همان‌طور که اشاره شد، تمامی مراحل ثبت نام و تحصیل در واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد به صورت آنلاین انجام می‌شود. متقاضیان برای ثبت نام در این دانشگاه باید در زمان اعلام شده به سایت ثبت نام به نشانی azmoon.org مراجعه کرده و پس از مطالعه شرایط و دفترچه راهنمای ثبت نام، نسبت به ثبت نام و ارسال مدارک مورد نیاز خود اقدام کنند.

بیش تر بخوانید: رشته های پیراپزشکی دانشگاه آزاد

 

در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی کلیک کنید ، همچنین برای دانلود فایل pdf این مطلب روی ثبت نام واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد کلیک کنید.

ثبت نام واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد iauec.iau.ir

ثبت نام واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد iauec.iau.ir

برچسب ها

واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد شرایط تحصیل در واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد رشته های واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد چیست

رشته های کارشناسی ارشد واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد,رشته های بدون کنکور واحد الکترونیک دانشگاه آزاد,شرایط تحصیل واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد,مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی,آزمون های استخدامی دستگاه های اجرایی,زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد,واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد,واحد الکترونیک دانشگاه آزاد,واحد الکترونیکی دانشگاه,الکترونیکی دانشگاه آزاد,الکترونیک دانشگاه آزاد,لیست رشته های تحصیلی,رشته های الکترونیکی,کنکور کارشناسی ارشد,دانشگاه آزاد چیست,واحد الکترونیکی,شرایط تحصیلی,آزمون سراسری,دانشگاه آزاد,سامانه ساجد,تحصیل مجازی,دانشگاه,شرایط,واحد,رشته,آزاد,لیست

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

ثبت نام واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد iauec.iau.ir

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل