تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

📚 خلاصه ای از مقاله اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲:

اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد

در این مقاله درباره نحوه اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ توضیح و زمان انتنشار جواب ثبت نام بدون کنکور دانشگاه ازاد 1402 ارائه شده است.

اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

در پی انجام ثبت نام و انتخاب رشته‌های بدون کنکور در دانشگاه آزاد، داوطلبان شوق‌زده‌ای منتظر اعلام نتایج هستند. برای اطلاع از نتیجه پذیرش یا عدم پذیرش خود در رشته‌های موردعلاقه، آنها به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ‌التحصیلی دانشگاه با آدرس azmoon.org مراجعه می‌کنند. این فرایند در دو بازه‌زمانی مهر و بهمن ماه انجام می‌شود و باید تا زمان انتشار نتایج در دو زمان مختلف صبور باشیم.

سازمان دانشگاه آزاد پس از بررسی سوابق تحصیلی و معدل مقطع قبلی، قبولی یا عدم قبولی ثبت‌نام کنندگان را در مرحله اعلام نتایج بدون کنکور سال ۱۴۰۲ اعلام می‌کند. داوطلبان می‌توانند به صورت آنلاین یا حضوری از نتایج خود مطلع شوند. البته، زمان اعلام نتایج مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد تاکنون اعلام نشده است.

پس از اتمام مهلت ثبت‌نام، دانشگاه آزاد مدارک و سوابق تحصیلی ثبت‌نام کنندگان را از جمله معدل مقطع قبلی و شرایط عمومی و اختصاصی مورد بررسی قرار داده و در حدود ۲ الی ۳ هفته نتایج نهایی را اعلام می‌کند.

اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد

اطلاع‌رسانی به موقع از نتایج برای داوطلبان اهمیت بسیاری دارد؛ زیرا در غیر اینصورت، امکان اعتراض به نتایج و همچنین ثبت‌نام در رشته‌های دلخواه ممکن نخواهد بود. به همین دلیل، جهت سهولت اطلاع‌رسانی برای داوطلبان، زمان، نحوه و لینک اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ در این مقاله ارائه شده است.

زمان انتشار نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

داوطلبانی که فرآیند ثبت‌نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را پشت سر گذاشته‌اند، اکنون در انتظار اعلام نتایج از سوی این دانشگاه هستند، تا در صورت قبولی، به رشته‌های دلخواه خود در زمان مقرر نام‌نویسی کنند. با توجه به اینکه فرآیند پذیرش در دو نیمسال مهر و بهمن ماه انجام می‌شود، اعلام نتایج هر یک از این نیمسال‌ها نیز در بازه‌های زمانی مخصوص به خود خواهد بود.

  • نیمسال مهر
    تاکنون هیچ تفصیلی درباره زمان انتشار نتایج نیمسال اول سال ۱۴۰۲ اعلام نشده است. با این حال، مطابق الگوی سال‌های گذشته، قابل پیش‌بینی است که شرکت‌کنندگان احتمالاً در اوایل ماه شهریور به اطلاعات نتایج دسترسی خواهند داشت.
  • نیمسال بهمن
    درباره زمان انتشار نتایج نیمسال بهمن سال ۱۴۰۲ نیز هنوز اطلاعاتی اعلام نشده است و اطلاعات بیشتر در نزدیک شدن به زمان پذیرش به اطلاع‌رسانی خواهد رسید. در سال گذشته، نتایج در دهه‌ی اول بهمن منتشر شده بود و احتمالاً همین بازه زمانی برای اعلام نتایج مورد استفاده قرار خواهد گرفت. اطلاعات تکمیلی مقاله به محض انتشار، به‌روز‌رسانی خواهد شد.

بیشتر بخوانید: اعلام نتایج دانشگاه آزاد
بیشتر بخوانید: تغییر رشته با کارنامه سبز

راهنمای مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

برای دسترسی به نتایج انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه آزاد ۱۴۰۲، داوطلبان می‌توانند از راه‌های زیر استفاده کنند:

۱. ابتدا به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد با آدرس azmoon.iau.ac.ir مراجعه کنید و یکی از چهار لینک ابتدایی را بر اساس مقطع مورد نظر انتخاب کنید.

راهنمای مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد

 

۲. در قسمت بعدی، با توجه به مقطع مورد نظر، یکی از لینک‌های موجود را انتخاب کنید.

نحوه مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد

 

۳. در مرحله سوم، اطلاعاتی مانند شماره شناسنامه، سال تولد، شماره ملی یا کد رهگیری اتباع خارجی و رمز تصویر در کادرهای مربوطه وارد کنید و سپس کلید “جستجو” را فشار دهید.

مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد

پس از مشاهده نتایج، در صورت تمایل به ثبت‌نام نهایی در واحد دانشگاهی که پذیرفته شده‌اید، باید در موعد مقرر به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد مراجعه کرده و نام نویسی خود را انجام دهید.

اطلاع رسانی به موقع از نتایج بدون کنکور بسیار مهم است تا داوطلبان بتوانند به‌موقع اقدامات مورد نیاز خود را انجام دهند و از فرصت‌هایشان در دانشگاه آزاد بهره‌مند شوند. با رعایت این مراحل، داوطلبان می‌توانند به‌راحتی نتایج خود را دریافت و اقدامات لازم را به‌موقع انجام دهند.

بیشتر بخوانید: انتخاب واحد دانشگاه آزاد
بیشتر بخوانید: شرایط تغییر رشته دانشگاه آزاد

نحوه اعتراض به نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

بعد از انتشار نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد ممکن است بعضی از افراد نیاز به تجدیدنظر در نتایج خود داشته باشند و به دنبال راهی برای اعتراض و اصلاح نتایج باشند. هرچند احتمال وقوع خطا در اعلام نتایج به صورت سیستماتیک و بدون اشتباه بسیار کم است، اما برای این افراد امکان ثبت درخواست تجدیدنظر وجود دارد.

  1. زمان اعتراض به نتایج: برای ثبت درخواست تجدیدنظر، معمولاً از یک روز بعد از اعلام نتایج تا یک هفته پس از آن، امکان اعتراض وجود دارد. زمان اعتراض به نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد از روز دوشنبه ۱۰ بهمن ماه ۱۴۰۱ آغاز می‌شود.
  2. نحوه اعتراض به نتایج: افرادی که مایل به تجدیدنظر در نتایج بدون آزمون هستند، باید با مراجعه به بخش ثبت درخواست الکترونیکی دانشگاه آزاد، اعتراض خود را اعلام کنند. این فرآیند از طریق سایت‌های ticket.azmoon.iau.ac.ir و azmoon.net قابل انجام است.

اعتراض از طریق سایت azmoon.org:

۱. ابتدا به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد با آدرس azmoon.org مراجعه کنید و بر روی گزینه “ارتباط با ما” کلیک کنید.

اعتراض از طریق سایت azmoon.or

 

۲. در قسمت بعدی، گزینه “ورود به سامانه پرسش و پاسخ” را انتخاب کنید.

اعتراض از طریق سایت azmoon.or نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد

 

۳. در این مرحله، می‌توانید با استفاده از دو گزینه “پرسخ و پاسخ متداول” و “طرح پرسش” درخواست خود را با ذکر دلیل ثبت کنید و پس از گذشت ۷۲ ساعت اداری، نتیجه درخواست خود را مشاهده کنید.

اعراض به نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد

 

اعتراض از طریق سایت ticket.azmoon.iau.ac.ir:

۱. ابتدا به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد با آدرس ticket.azmoon.iau.ac.ir مراجعه کنید و عبارت “سامانه ثبت درخواست الکترونیکی” را انتخاب کنید.

اعتراض از طریق سایت ticket.azmoon.iau.ac.ir

۲. در این مرحله، اطلاعیه‌ای برای افراد مجاز برای ثبت نام در این سامانه نمایش داده می‌شود. پس از مطالعه، بر روی گزینهخروج کلیک نمایید.

سایت اعتراض به نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد

۳. کد ملی و رمز عبور خود را درج نموده و سپس دکمهورود را لمس کنید.

اعتراض به نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد

4. پس از ورود به سامانه مورد نظر، درخواست خود با ذکر دلیل ثبت کنید.

داوطلبان توجه داشته باشند که اگر هنوز در سامانه ثبت نام نکرده اید و نام کاربری و رمز عبور ندارید، می توانید با انتخاب گزینه “ثبت نام” در سامانه ثبت درخواست دانشگاه آزاد نام نویسی خود را انجام دهید و از خدمات مربوطه استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید: اعتراض به نتایج دانشگاه آزاد
بیشتر بخوانید: اعتراض به نتایج کنکور سراسری

راهنمای اقدامات پس از اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

بعد از اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد، داوطلبان برای ثبت نام باید به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد با آدرس edu.iau.ac.ir مراجعه کنند. در این سامانه، برنامه زمانی مرتبط با ثبت نام اطلاع‌رسانی خواهد شد. داوطلبان می‌بایست مدارک مورد نیاز را در سامانه مذکور بارگذاری کنند. سپس، پس از اعلام نتایج، افرادی که جزو پذیرفته شدگان هستند، مدارک خود را به دانشگاه محل قبولی تحویل دهند. البته، مدارک مورد نیاز برای تمامی مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی یکسان است. اما برخی از مدارک در جدول زیر متفاوت خواهد بود.

✅ مدارک مشترک برای تمامی مقاطع تحصیلی:
۱. اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
۲. کارت پایان خدمت یا معافیت (دائم یا موقت)
۳. عکس پرسنلی سه در چهار
۴. ریز نمرات آخرین مدرک فارغ‌التحصیلی
۵. کارنامه نهایی

مدارک پس از قبولی دانشگاه آزاد

پس از تحویل مدارک موردنیاز، داوطلبان می‌توانند به آسودگی در محیط دانشگاه آزاد تحصیل نمایند. لازم به ذکر است که هر کم و کاستی در تحویل مدارک می‌تواند منجر به عدم پذیرش در دانشگاه محل قبولی شود. بنابراین، دقت در تکمیل مدارک و تحویل آن‌ها بدون هیچ کوچکترین اشتباهی بسیار حیاتی است.

بیشتر بخوانید: معدل لازم برای رشته های بدون کنکور
بیشتر بخوانید: سایت اموزشیار دانشگاه آزاد
یشتر بخوانید: راهنمای کامل انتخاب رشته دانشگاه آزاد

 

در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی تلفنی می توانید از خدمات سامانه ندای مشاور استفاده کنید. همچنین برای دانلود فایل pdf این مطلب روی اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد کلیک کنید.

اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

برچسب ها

اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد 1402 اعلام نتایج بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ اعلام جواب ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر

اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد , زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد 1402 , اعلام نتایج بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ , اعلام جواب ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر,نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد,نتایج بدون کنکور آزاد

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل