تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

تربیت معلم دانشگاه آزاد

📚 خلاصه ای از مقاله تربیت معلم دانشگاه آزاد:

تربیت معلم دانشگاه آزاد

در این مقاله جزئیات تربیت معلم دانشگاه آزاد بررسی شده و نحوه ثبت نام در تربیت معلمی ازاد به همراه لیست رشته های تربیت معلم دانشگاه آزاد ارائه شده است.

تربیت معلم دانشگاه آزاد

تربیت معلم دانشگاه آزاد

فرصت‌های یادگیری معلمی در دانشگاه‌های آزاد: بررسی شرایط ورود به رشته‌های تربیت معلم: در حوزه آموزش و پرورش، دانشگاه‌های آزاد با هدف جذب داوطلبان علاقه‌مند به حرفه معلمی، رشته‌های تربیت معلم را به ارمغان آورده‌اند تا این افراد فرصتی برای ورود به دانشگاه‌های فرهنگیان نداشته باشند. تربیت معلم در دانشگاه‌های آزاد به صورت غیرتعهدی به استخدام رسمی انجام می‌شود، بنابراین فارغ‌التحصیلان می‌توانند پس از فارغ‌التحصیلی، با ثبت‌نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش به خدمت این وزارتخانه درآیند.

در این راستا، تقاضای ورود به رشته‌های تربیت معلم در دانشگاه‌های آزاد بسیار بالاست و رقابت بین داوطلبان کنکور کارشناسی نیز به شدت افزایش یافته است. این امر نیازمند تلاش فراوانی از سوی داوطلبان است تا بتوانند به این رشته‌ها وارد شوند. از سوی دیگر، برخی از دانشجویان که به تحصیل در رشته‌های شغلی آموزش و پرورش علاقه‌مند هستند، به دلیل موانع مختلف، تمایل دارند که در رشته‌های تربیت معلم دانشگاه‌های آزاد تحصیل کنند.

تربیت معلم دانشگاه آزاد

اما آیا ورود به تربیت معلم در دانشگاه‌های آزاد امکان‌پذیر است؟ نحوه استخدام در آموزش و پرورش از طریق تحصیل در دانشگاه‌های آزاد چگونه است؟ به منظور پاسخ به این سوالات از سوی داوطلبان، در این مقاله قصد داریم به بررسی شرایط و نحوه ورود به رشته‌های تربیت معلم در دانشگاه‌های آزاد پرداخته و اطلاعات جامعی را در این خصوص ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

 تربیت معلم دانشگاه آزاد: “راهی نوین به سوی تربیت معلم دانشگاه آزاد”

در راستای پذیرش داوطلبان علاقه‌مند به حرفه معلمی، دانشگاه‌های آزاد به منظور ایجاد فرصت‌های یادگیری متمایز، رشته‌های تربیت معلم را ارائه می‌دهند. در حالی که رقابت داوطلبان کنکور سراسری برای ورود به دانشگاه‌های تربیت معلم و آموزش و پرورش بسیار فراوان است، احتمال اینکه برخی از داوطلبان کنکور سراسری قبولی در دانشگاه‌های تربیت معلم نیافته و نتوانند به این رشته‌ها وارد شوند وجود دارد. با این حال، معمولاً قبولی در رشته‌های دانشگاه آزاد نسبت به رشته‌های دانشگاه‌های دولتی و تربیت معلم ساده‌تر است. از این‌رو، احتمال وجود این پرسش در ذهن داوطلبان کنکور سراسری پیش‌آمده که آیا تربیت معلم دانشگاه آزاد وجود دارد یا خیر؟

ورود به رشته‌های تربیت معلم در دانشگاه‌های آزاد فقط از طریق کنکور سراسری و انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان امکان‌پذیر است. برای ثبت‌نام قطعی در دانشگاه فرهنگیان، داوطلبان بایستی در کنکور سراسری و مصاحبه‌های دانشگاه فرهنگیان شرکت کرده و نمره‌ی قبولی تعیین‌شده را کسب نمایند.

با این حال، داوطلبانی که موفق به قبولی در مقطع کارشناسی دانشگاه‌های فرهنگیان نشده‌اند، می‌توانند در هر یک از رشته‌های مرتبط که در دانشگاه‌های آزاد ارائه می‌شوند، ثبت‌نام نمایند. از این رو، رشته‌های دانشگاه آزاد فقط مرتبط با تربیت معلم هستند و هیچگونه تعهدی نسبت به بکارگیری فارغ‌التحصیلان این رشته‌ها در آموزش و پرورش وجود ندارد. به همین دلیل، دانشجویان بسته به شرایط شخصی و موقعیت‌های مختلف، می‌توانند به صلاحدید خود تصمیم به تحصیل در هر یک از رشته‌های مرتبط با تربیت معلم در دانشگاه‌های آزاد بگیرند.

از این پس، در این مقاله به بررسی شرایط و نحوه ورود به رشته‌های مرتبط با تربیت معلم در دانشگاه‌های آزاد پرداخته و تلاش داریم تا اطلاعات جامعی را در این خصوص ارائه دهیم. با همراهی شما، این موضوع را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار داده و نقشه‌ای جدید برای تحصیل در رشته‌های تربیت معلم دانشگاه‌های آزاد به نمایش گذاشته و امیدواریم که برای داوطلبان کنکور سراسری، این اطلاعات مفید واقع شود.

بیشتر بخوانید: آزمون دبیری
بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

رشته های تربیت معلم دانشگاه آزاد

با توجه به تقاضای فراوان داوطلبان علاقه‌مند به حرفه معلمی و نیاز به جذب نیروهای تربیت شده در این زمینه، دانشگاه‌های آزاد گامی نوین در زمینه آموزش معلمان برداشته‌اند. داوطلبانی که به ورود به این حرفه علاقه دارند و به هر دلیلی در کنکور سراسری موفق به قبولی در مقاطع کارشناسی دانشگاه‌های فرهنگیان نشده‌اند، می‌توانند از امکان ثبت‌نام در رشته‌های مرتبط با تربیت معلم در واحدهای دانشگاه‌های آزاد بهره‌مند شوند و در این رشته‌های تحصیل نمایند.

رشته‌های تربیت معلم در دانشگاه‌های آزاد می‌توانند با توجه به نوع واحد دانشگاهی، تنوع و تفاوت‌هایی داشته باشند. افرادی که به انتخاب رشته‌های این دسته از آموزش علاقه‌مندند، می‌توانند با دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد، لیست رشته‌های مرتبط با تربیت معلم را مشاهده و بررسی نمایند.

موجودیت پذیرش بسیاری از رشته‌های تربیت معلم دانشگاه‌های آزاد از طریق ثبت‌نام بدون کنکور، به داوطلبان این امکان را می‌دهد که به صورت صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی خود، در هر یک از رشته‌های مرتبط با تربیت معلم، ثبت‌نام کنند و پس از قبولی در این رشته‌ها، به مرحله ادامه تحصیل درآیند.

در ادامه، لیست رشته‌های با آزمون و رشته های بدون آزمون دانشگاه‌آزاد در رشته‌های تربیت معلم ارائه می‌شود. توجه داشته باشید که این لیست مربوط به آزمون‌های سال گذشته است و پس از انتشار آزمون‌های سال جاری، بروزرسانی خواهد شد.

 1. لیست رشته‌های با آزمون:
  ۱. رشته آموزش علوم تجربی
  ۲. رشته آموزش علوم ریاضی
  ۳. رشته آموزش زبان و ادبیات فارسی
  ۴. رشته آموزش زبان و ادبیات انگلیسی
  ۵. رشته آموزش ریاضی
 2. لیست رشته‌های بدون‌آزمون:
  ۱. رشته آموزش زبان و ادبیات عربی
  ۲. رشته آموزش زبان و ادبیات فرانسه
  ۳. رشته آموزش زبان و ادبیات اسپانیایی
  ۴. رشته آموزش زبان و ادبیات آلمانی
  ۵. رشته آموزش هندسه

رشته های تربیت معلم دانشگاه آزاد

لیست رشته های با آزمون و بدون آزمون دانشگاه آزاد در بخش زیر ارائه شده است. این لیست برای ازمون سال گذشته بوده که به محض انتشار سال جدید آن، بروزرسانی می شود.

لیست رشته های کارشناسی پیوسته با کنکور آزاد

لیست رشته های کارشناسی پیوسته بدون کنکور آزاد

می‌توانید در این رشته‌های ارائه‌شده، تحصیل و تلاش نمایید و پس از اخذ مدرک، برای ورود به حرفه معلمی از طریق آزمون استخدامی آموزش و پرورش، اقدامات لازم را انجام دهید. این امر نه‌تنها از ورود به حرفه معلمی شما راحت‌تر خواهد کرد، بلکه امکان‌پذیری آن نیز در مقایسه با رشته‌های دانشگاه‌های دولتی و تربیت معلم، این انتخاب را انگیزه‌بخش‌تر خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: پذیرش بدون کنکور دانشگاه فرهنگیان
بیشتر بخوانید: راهنمای کامل انتخاب رشته دانشگاه آزاد
بیشتر بخوانید: ظرفیت مازاد دانشگاه چیست

برنامه‌ریزی هوشمندانه برای ورود به حرفه معلمی از طریق رشته‌های تربیت معلم دانشگاه آزاد

اگر به دنبال تحصیل در رشته‌های تربیت معلم با هدف ورود به حوزه آموزش و پرورش هستید و به دلیل موانع مختلف موفق به قبولی در دانشگاه‌های فرهنگیان نشده‌اید، بدین وسیله باید اطلاع داشته باشید که گزینه‌های دیگری نیز برای رسیدن به این هدف در دسترس شماست. برنامه‌ریزی هوشمندانه برای انتخاب رشته‌های مرتبط با تربیت معلم در دانشگاه‌های آزاد می‌تواند کلیدی برای رسیدن به این هدف باشد. از این رو، برای بهره‌مندی از این گزینه‌ها، شما باید به موارد زیر توجه کنید:

 • ابتدا از چه رشته‌هایی می‌توانید وارد رشته‌های تربیت معلم در دانشگاه‌های آزاد شوید و سپس اقدامات مورد نیاز را به عمل آورید.
 • در صورتی که علاقه‌مند به ورود به حوزه آموزش و پرورش و شغل معلمی هستید، می‌توانید در هر یک از رشته‌های مرتبط با تربیت معلم در دانشگاه‌های آزاد ثبت‌نام کنید و پس از اخذ مدرک، به حرفه معلمی پیوسته و در آموزش و پرورش فعالیت نمایید. برای ورود به حوزه آموزش و پرورش، شما باید در آزمون‌های استخدامی مرتبط شرکت کرده و نمره قبولی را کسب نمایید.
 • برای ورود به حوزه آموزش و پرورش از طریق رشته‌های تربیت معلم در دانشگاه‌های آزاد، پس از قبولی در آزمون استخدامی، به یک دوره مهارت‌آموزی آموزش و پرورش یک ساله مشغول شوید و پس از تکمیل مراحل لازم، به حوزه آموزش و پرورش وارد می‌شوید و به صورت رسمی به عنوان معلم استخدام می‌گردید.
 • به‌طور خلاصه، برای داوطلبانی که به هر دلیلی موفق به قبولی در دانشگاه‌های فرهنگیان نشده‌اند، بهترین راه برای ورود به حوزه آموزش و پرورش این است که در رشته‌های مرتبط با تربیت معلم در دانشگاه‌های آزاد مانند آموزش زبان انگلیسی و آموزش ابتدایی تحصیل نمایند و پس از اخذ مدرک، در آزمون‌های استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنند.

بیشتر بخوانید: سامانه تیکتینگ دانشگاه آزاد
بیشتر بخوانید: سهمیه پذیرش آزاد چیست
بیشتر بخوانید: مراحل فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد

 

در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی رایگان می توانید از خدمات سامانه ندای مشاور استفاده کنید. همچنین برای دانلود فایل pdf این مطلب روی تربیت معلم دانشگاه آزاد کلیک کنید.

تربیت معلم دانشگاه آزاد

تربیت معلم دانشگاه آزاد

برچسب ها

تربیت معلم دانشگاه آزاد ثبت نام رشته های معلمی ازاد ثبت نام تربیت معلم دانشگاه آزاد لیست رشته های معلمی دانشگاه آزاد

شرایط ورود به رشته های تربیت معلم دانشگاه آزاد,رشته های مرتبط با تربیت معلم در دانشگاه آزاد,دفترچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد,رشته های تربیت معلم دانشگاه آزاد,ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد,ورود به دانشگاه های تربیت معلم,انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان,ورود به رشته های تربیت معلم,ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد,تربیت معلم دانشگاه آزاد,دانشگاه های تربیت معلم,رشته های دانشگاه آزاد,رشته های تربیت معلم ذ,رشته های دانشگاه های,رشته های تربیت معلم,شته های تربیت معلم,ورود به شغل معلمی,دانشگاه های آزاد,لیست رشته هایی,آموزش و پرورش,دانشگاه ازاد,کنکور سراسری,دانشگاه آزاد,دانشگاه های,تربیت معلم,دانشگاهی,رشته های,دانشگاه,رشته ها,رشته

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

تربیت معلم دانشگاه آزاد

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل