تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

شهریه پزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

📚 خلاصه ای از مقاله شهریه پزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳:

شهریه پزشکی دانشگاه آزاد

در این مقاله شهریه پزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳، جدول هزینه هر ترم رشته پزشکی و تعیین محدوده شهریه پزشکی دانشگاه آزاد 1402 – 1403 توضیح داده شده است.

شهریه پزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

شهریه پزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

در دانشگاه آزاد ، داوطلبانباید بر اساس یک سیستم خاص از جدول هزینه ها هر ترم، هزینه‌های خود را پرداخت کنند. این هزینه ها به صورت ثابت و متغیر اعلام می‌شوند که برای انتخاب‌های داوطلبانه در رشته‌های مختلف قابل تغییر است.

اخیراً به دلیل رشد چشمگیر نیاز به آموزش در این آموزشگاه و محدودیت های ظرفیت، علاقمندان زیادی به شرکت در آزمون و همچنین غیرآزمون برای رشته‌ی آموزشی مورد نظرشان در این آموزشگاه شرکت می‌کنند.

با توجه به اینکه آموزشگاه خودآموز یکی از مراکز آموزشی شناخته شده و غیردولتی است، مشتاقان باید مبلغی را به عنوان شهریه این آموزشگاه پرداخت کنند. همچنین مشتاقان متعهدند که به توجه به جدول هزینه هر ترم و تعداد واحدهای انتخاب شده، هزینه‌های مربوط به رشته‌ی آموزش پزشکی خود را پرداخت کنند. این هزینه‌ها برای هر داوطلب برابر است، آیا او با آزمون قبول شده یا غیرآزمونی.

شهریه پزشکی دانشگاه آزاد

قبل از تکمیل فرم انتخاب رشته، مشتاقان باید اطلاعات لازم در مورد هزینه‌های آموزشی در ترم‌های مختلف را جمع‌آوری کنند. جزئیات کامل مرتبط با هزینه‌های آموزشی آموزش‌های پزشکی در دوره‌ی آموزشی مشخص شده برای سال‌های ۱۴۰۲ تا ۱۴۰۳ آمده است، به منظور تسهیل انتخاب مشتاقان علاقه‌مند به این رشته، تا بتوانند با دقت هزینه‌های اعلام‌شده و وضعیت مالی خود، این رشته‌ی آموزشی را در زمان مناسب انتخاب کنند.

حدود شهریه دوره پزشکی دانشگاه آزاد سالتحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

قبل از انتخاب رشته پزشکی در دانشگاه آزاد، داوطلبان می‌بایست هزینه‌های ارتقاعی این دانشگاه را به چشم مرور کنند و اگر توان مالی پرداخت هزینه‌ها را دارا باشند، می‌توانند این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب کنند.

هزینه پزشکی دانشگاه آزاد در سال‌های ۱۴۰۲ تا ۱۴۰۳ از دو بخش شامل هزینه‌های ثابت و متغیر تشکیل شده است. هزینه‌های ثابت بر اساس نیمسال ورودی هر دانشجو تعیین می‌شود و تا پایان دوره تحصیلی دانشجو در ترم‌های معین ثابت خواهد ماند، اما هزینه‌های متغیر به اندازه واحدهای اخذ شده توسط دانشجو تغییر خواهد کرد و در طول دوره تحصیل افزایش خواهد یافت.

شهریه دوره پزشکی در دانشگاه آزاد

در جدول ارائه شده، هزینه‌های رشته پزشکی دانشگاه آزاد با افزایش ۱۵ درصدی نسبت به سال گذشته آورده شده است. در صورت تغییر هزینه‌های پزشکی برای سال ۱۴۰۲ تا ۱۴۰۳، این مقاله به‌روزرسانی خواهد شد تا اطلاعات به‌روز و دقیق را برای داوطلبان فراهم کند.

بیشتر بخوانید: جدول شهریه دانشگاه آزاد
بیشتر بخوانید: نحوه پرداخت قسطی شهریه دانشگاه آزاد

محاسبه شهریه پزشکی دانشگاه آزاد 1402 – 1403

در مرحله‌ی نخست پس از پذیرش دانشجو در کنکور پزشکی، هزینه یک ترم تحصیلی بر اساس تعداد واحدهایی که دانشجو اخذ می‌کند، به همراه هزینه ثابت، محاسبه می‌شود. با استفاده از فرمول زیر، برای یک دانشجوی پزشکی دانشگاه آزاد در دوره‌ی زمانی 1402 تا 1403، هزینه یک ترم تحصیلی با در نظر گرفتن ۱۸ واحد درسی نظری به دست می‌آید:

  1. شهریه یک ترم تحصیلی = شهریه ثابت + (شهریه متغیر نظری * 18)
  2. محدوده شهریه یک ترم پزشکی در دانشگاه آزاد برای دوره‌ی زمانی 1402 تا 1403 به مبلغ 853116000 واحد پول ملی است.

بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور پزشکی
بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور رشته دندانپزشکی
بیشتر بخوانید: ثبت نام داروسازی بدون کنکور

 

در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی می توانید از خدمات سامانه ندای مشاور استفاده کنید. همچنین برای دانلود فایل pdf این مطلب روی شهریه پزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ کلیک کنید.

شهریه پزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

شهریه پزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

برچسب ها

شهریه پزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ جدول شهریه پزشکی آزاد 1402 شهریه پزشکی ظرفیت مازاد خودگردان دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ شهریه هر ترم پزشکی دانشگاه آزاد 1402 - 1403

محدوده شهریه پزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳,شهریه پزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳,شهریه پزشکی دانشگاه آزاد 1402 - 1403,انتخاب رشته پزشکی دانشگاه آزاد,انتخاب رشته دانشگاه آزاد,شهریه پزشکی دانشگاه ازاد,رشته پزشکی دانشگاه آزاد,هزینه تحصیل رشته پزشکی,شهریه رشته پزشکی آزاد,شهریه دانشگاه ازاد,جدول هزینه هر ترم,دانشگاه آزاد,انتخاب رشته,شهریه متغیر,رشته پزشکی,شهریه ثابت,دانشگاه,شهریه,پزشکی,رشته

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

شهریه پزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل