تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

با توجه به این که برخی از رشته محل های دانشگاه فرهنگیان دارای ظرفیت خالی می باشد وزارت آموزش و پرورش جهت تکمیل این ظرفیت ها اقدام به برگزاری تکمیل ظرفیت خواهد نمود. از این رو داوطلبانی که تمایل به تحصیل در این کد رشته ها را دارند می توانند در این فرایند شرکت نمایند.

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

بر اساس این اطلاعیه استانهایی که امکان تکمیل ظریفت را دارند بدین شرح می باشد : استان های ايلام، البرز، بوشهر، تهران، سيستان و بلوچستان و خورستان .

از این رو داوطلبان می توانند در کد رشته های مقرر در این استان ها اقدام شرکت در تکمیل ظرفیت نمایند. بر اساس این اطلاعیه داوطلبانی که نمره کل نهایی آنان با توجه به کارنامه نتایج علمی اولیه 6500 و بالاتر می باشد بر اساس شرایط و ضوابط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان می توانند از تاریخ 98/11/27 لغایت 98/12/01 جهت ثبت نام در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان اقدام نمایند.

لازم به کر است تمامی شرایط و ضوابط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در صفحات 2 و 3 بخش پیوست دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری 1398 در سایت سازمان سنجش گنجانده شده است. همچنین در این مرحله داوطلبان امکان انتخاب حداکثر 20 کد رشته محل را خواهند داشت. در ادامه شرایط مندرج در این اطلاعیه جهت شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت گنجانده شده است.

توجه : مطالعه انتخاب رشته کنکور سراسری 1399 توصیه می گردد

مورد یک : امکان پذیرش در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان تنها در پردیس های این دانشگاه و بر اساس شرایط و ضوابط موجود در صفحات 2 و 3 بخش پیوست های دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری 98 وجود دارد.

مورد دو : فرایند پذیرش و همچنین شیوه گزینش در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان همچون شیوه پذیرش رشته های متمرکز با شرایط خاص در کنکور سراسری 98 می باشد.

مورد سه : داوطلبان پذیرفته شده در هر کدام از کد رشته های تحصیلی دارای شرایط خاص و تعهد خدمت به دستگاه های اجرایی و همچنین پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی دانشگاه فرهنگین و تربیت دبیر رجایی که دارای تعهد خدمت به وزارت آموزش و پرورش می باشند مجاز به شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان نخواهند بود.

مورد چهار : آن دسته از داوطلبانی که در هر کدام از کد رشته های دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی یا دانشگاه فرهنگیان به آموزش و پرورش معرفی شده اند اما به دلایلی همچون موارد پزشکی ، معدل پایین و یا شرایط سنی امکان تحصیلی را نداشته اند نمی توانند در این مرجله شرکت نمایند.

مورد پنج : امکان شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان برای آن دسته از داوطلبانی که در مصاحبه اختصاصی به دلیل عدم کسب حد نصاب لازم مردود شده اند وجود دارد.

مورد شش : آن دسته از داوطلبان دعوت به مصاحبه می شود که دارای شرایط و ضوابط اختصاصی موجود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 98 در بخش پیوست ها بوده باشند. همچنین این دسته از داوطلبان بایستی دارای نمره علمی کل 6500 و بالاتر در زیر گروه های مربوطه بوده باشند. در کنار این موراد بایستی داوطلب دارای معدل بالای 14 در دوره متوسطه دوم ، برخورداری از سلامت کامل تن و روان و شرایط جسمانی مناسب جهت احراز شغل معلمی و حدلکثر سن 22 سال تمام بوده باشند.

در صورتی که داوطلب با وجود شرکت در تکمیل ظرفیت و انتخاب کد رشته مورد نظر خود این شرایط را دارا نباشد از فرایند مصاحبه و بررسی صلاحیت های عمومی حذف می گردد.

لازم به ذکر است که شرایط مربوط به معدل و سن به هیچ عنوان تغییر نمی یابد.

توجه مطالعه مطالب موجود در برنامه ریزی کنکور تجربی می تواند بسیار مفید باشد.

مورد هفت : دامنه پذیرش و همچنین محل خدمت در هر کدام از کد رشته های موجود رد مرحله تکمیل ظرفیت همانند دامنه پذیرش و محل خدمت مندرج در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری و اصلاحیه بعدی خواهد بود.

مورد هشت : داوطلب در صورت پذیرش در مرحله مصاحبه علمی و بررسی صلاحیت های عمومی و معرفی به آموزش و پرورش پذیرفته شئه نهایی تلقی نمی گردد. بلکه بایستی گزینش نهایی بر اساس شرایط و ضوابط سازمان سنجش انجام شود. در این مرحله سازمان سنجش نمره علمی نهایی در کد رشته انخابی را ملاک قرار می دهد.

مورد نه : برای تمامی داوطلبان پذیرفته شده امکان تغییر رشته و گرایش ، تغییر محل تحصیل و حتی جابجایی و تغییر اولویت در بدو ورود و در طول تحصیل به هیچ عنوان وجود ندارد.

مورد ده : با توجه به این که تحصیل داوطلبان پذیرفته شده برای ترم مهر 99 فراهم می باشد از این رو داوطلبان مرد بایستی به شرایط و ضوابط مربوط به مقررات نظام وظیفه توجه نمایند و این موارد را رعایت نمایند.

مورد یازده : داوطلبانی که فرایند تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان پذرفته شده نهایی باشند قبولی قبلی آنان لغو می گردد. شرایط پذیرش این دسته از داوطلبان همانند دانشجویان انتقالی خواهد بود. از این رو این دسته از داوطلبان پس از پذیرش نهایی در تکمیل ظرفیت امکان انصراف و تحصیل در رشته قبیل خود را نخواهند داشت. به همین جهت جهت شرکت در تکمیل ظرفیت دقت نمایند و در این حالت هیچ گونه اعتراض مورد پذیرش قرار نمی گیرد.

مورد دوازده : در صورتی که داوطلب در فرایند پذیرش خود اطلاعات غلط ارائه نماید و بر اساس این اطلاعات غلط پذیرفته شود در هر کدام از مراحل ثبت نام ، تحصیل و حتی استخدام آزمایشی و قطعی از ادامه فعالیت داوطلب جلوگیری به عمل خواهندآمد. همچنین داوطلب بایستی خسارت های ناشی از اقدام را پرداخت نماید.

مورد سیزده : تمامی مسئولیت عدم رعایت شرابط و شرایط عمومی و اختصاصی آزمون سراسری 98 بر عهد خود داوطلب می باشد.

در صورت نیاز به مشاوره درباره تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و هر سوال دیگری درباره دانشگاه فرهنگیان با مشاوران ندای مشاور در ارتباط باشید.
تماس از استان تـهران: ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴
تماس از تمامی استان ها: ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵
تماس از طریق همراه اول: ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *