طرح سرباز ماهر دانشگاه علمی کاربردی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی در نشت خبری که با حضور دکتر جلالی جوران معاون آموزشی دانشگاه علمی کاربردی و همچنین سردار حسن بختیاری رئیس موسسه علمی کاربردی ناجا برگزار شد خبر از برگزاری طرحی با عنوان طرح سرباز ماهر دانشگاه علمی کاربردی داده شد.

در این طرح به سربازان داوطلب آموزش های مهارتی ارائه می گردد و در نهایت و در اتمام طرح مدرک تحصیلی متناسب با رشته و طرح گذرانده شده ارائه می شود.

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی در این نشست خبری افزود : با توجه به تفاهم نامه ای که میان دانشگاه علمی کاربردی ، ستاد کل نیرو های مسلح و همچنین دانشگاه فنی حرفه ای به امضا رسید آموزش مهارتی سربازان به عنوان طرح سرباز ماهر از شنبه 26 بهمن ماه شروع می گردد.

وی در ادامه افزود از میان 800 دوره پودمانی موجود در دانشگاه علمی کاربردی 11 پودمان جهت اجرا در طرح سرباز ماهر در نظر گرفته شده است. این طرح در مراکز آموزشی منتخب که دارای شرایط مناسب برای برگزاری طرح می باشند برگزار خواهد شد.

معاون آموزشی دانشگاه علمی کاربردی : سربازان داوطلب شرکت در طرح سرباز ماهر پس از اتمام این دوره ها در کنار دریافت کارت پایان خدمت خود به طور کامل یک مهارت شغلی را کسب نموده و با توجه به اتمام پودمان تعیین شده مدرک کاردانی یا کارشناسی دریافت خواهند نمود.

شروع این طرح ابتدا با مراکز علمی کاربردی ناجا خواهد بود. البته در سال های آیند از دیگر مراکز علمی کاربردی و دانشگاه فنی حرفه ای نیز برای خدمت رسانی بهتر به داوطلبان این طرح استفاده خواهد شد.

این 11 دوره پودمانی که در طرح سرباز ماهر در نظر گرفته شده است در 4 حوزه اصلی صنعت ، کشاورزی ، فرهنگ و هنر و مدیریت خواهد بود.

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی در ادامه بیان نمود : صنعت، جوشکاری، مکانیک ماشین افزار، مکانیک خودرو، گرایش برق صنعتی، گرایش الکترونیک صنعتی، صنایع چوب و تولید مبلمان، دامپروری، پرورش صنعتی طیور، باغبانی و تولید محصولات گلخانه ای، گردشگری، مترجمی زبان انگلیسی و مدیریت کسب و کار از دوره های ارائه شده برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در طرح اولیه سرباز ماهر است.

در ادامه این نشت خبری سردارحسن بختیاری رئیس موسسه علمی کاربردی ناجا گفت: از آنجا که نیروی انتظامی دروازه ورود جوانان و به کارگیرنده عمده سربازان است، با دغدغه، علایق و نیازهای سربازان مانوس است. از این رو این سازمان با همکاری دانشگاه های علمی کاربردی و فنی و حرفه ای طرح آموزش های علمی کاربردی پودمان سربازان را اجرا کرده است.

در ادامه وی عنوان کرد: طرح سرباز ماهر به صورت آزمایشی در هشت استان آذربایجان غربی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، گیلان، کرمانشاه، خراسان رضوی و تهران برگزار می گردد.

همچنین رئیس موسسه علمی کاربردی ناجا اظهار داشت: در تهران اجرای این آموزش ها برعهده سه مرکز علمی کاربردی خواهد بود.

در شرق تهران یگان ویژه پاسداران، در مرکز تهران مرکز علمی کاربردی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ و در غرب تهران مرکز علمی کاربردی آماد و پشتیبانی نیروهای انتظامی.

سردار بختیاری در ادامه افزود: برگزاری این طرح می تواند تا حدودی دغدغه خانواده ها را در رابطه با اشتغال و کسب مهارت جوانان را مرتفع سازد. چرا که سربازان شرکت کننده در این طرح پس از اتمام دوره . تکمیل پودمان های تعیین شده در کنار دریافت مدرک تحصیلی مهارت لازم را در هر کدام از پودمان های انتخابی کسب خواهند نمود.

سردار بختیاری بیان نمود برای شرکت حداکثری سربازان در این طرح مشوق هایی در نظر گرفته شده است که از جمله این مشوق ها می توان به برگزاری این دوره در اوقات فراغت سربازان اشاره نمود. همچنین دومین موشوق در نظر گرفته شده در زمینه پرداخت شهریه می باشد. به این صورت که داوطلبان شرکت کننده در این طرح تنها 50 درصد شهریه را پرداخت خواهند نمود. مابقی شرهیه نیز توسط دانشگاه جامع علمی کاربردی، دانشگاه فنی و حرفه ای و سازمان های نیروهای مسلح پرداخت می گردد.

رئیس موسسه علمی کاربردی ناجا افزود : در مرحله اول برگزاری طرح سرباز ماهر ۱۱ عنوان تک پودمان برای سربازان داوطلب و متناسب با علاقه و نیاز بومی استان مربوط ارائه می شود. همچنین در مرحله بعدی ، این طرح برای تمامی استان ها امکان برگزاری خواهد داشت

سازوکار ثبت نام در طرح سرباز ماهر

سردار بختیاری در رابطه با نحوه شرکت در این طرح عنوان کرد : سربازان داوطلب جهت شرکت در این طرح بایستی با مراجعه به سامانه دانشگاه علمی کاربردی نسبت به تکمیل فرم ثبت نام اقدام نمایند. پس از ثبت مشخصات و تکمیل فرم مربوطه این فرم را به مراکز علمی کاربردی تعیین شده ناجا ارائه نمایند.

وی افزود: جهت دریافت مدرک یک مقطع تحصیلی سربازان داوطلب بایستی حداقل چهار یا پنج پودمان را بگذرانند.

در نهایت رییس موسسه علمی کاربردی ناجا تاکید کرد: در صورتی که سربازی سه یا چهار پودمان را در دوره سربازی به اتمام رساند و تنها یک یا دو پدمان باقی مانده باشد می توانند پس از اتمام دوره سربازی با تکمیل پودمان ها می تواند مدرک تحصیلی خود را دریافت نماید.

در صورت نیاز به مشاوره درباره طرح سرباز ماهر دانشگاه علمی کاربردی و هر سوال دیگری درباره دانشگاه علمی کاربردی با مشاوران ندای مشاور در ارتباط باشید.
تماس از استان تـهران: ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴
تماس از تمامی استان ها: ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵
تماس از طریق همراه اول: ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *