در آزمون سنجش هوش و استعداد پایه هفتم مدارس تیزهوشان بیش از 150 هزار دانش‌آموز شرکت می کنند

در آزمون سنجش هوش و استعداد پایه هفتم مدارس تیزهوشان بیش از 150 هزار دانش‌آموز شرکت می کنند: رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان از برگزاری فرآیند سنجش هوش و استعداد 150 پایه هفتم با حضور 150 هزار دانش‌آموز در حوزه‌های امتحانی سراسر کشور برگزار شد.

تعداد شرکت کنندگان در آزمون تیزهوشان پایه هفتم
تعداد شرکت کنندگان در آزمون تیزهوشان پایه هفتم

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، فاطمه مهاجرانی اظهار کرد: امسال همانند سال گذشته حدود 15 هزار دانش‌آموز در مدارس استعدادهای درخشان به تحصیل خواهند پرداخت با این تفاوت که امسال دانش آموزان در هیچ آزمون علمی نکردند، بلکه تنها هوش و استعداد آن‌ها موردسنجش قرارگرفته است.

وی تصریح کرد: سیاست‌ وزارت آموزش‌وپرورش تحصیل دانش آموزان دارای استعدادهای برتر در این نوع مدارس است و سعی خواهیم کرد، برای سال تحصیلی جدید، دانش آموزان دارای استعداد برتر با نظر کارشناسانه متخصصین مربوطه مشخص و جذب شوند.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان از اعلام نتایج سنجش هوش دانش آموزان مذکور از دهم تا پانزدهم شهریورماه خبر داد و افزود: بر اساس دستور صریح وزیر آموزش‌وپرورش، دانش‌آموزانی که تاکنون در مدارس دولتی و یا غیردولتی ثبت‌نام کرده‌اند، در صورت پذیرش در مدارس تیزهوشان، می‌توانند بدون هرگونه مشکلی و با استرداد تمامی شهریه اخذ شده توسط مدارس، جابجا شوند.

وی با اشاره به حذف آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی برای سال تحصیلی جدید بر اساس تصمیم وزارت آموزش‌ و پرورش، اظهار کرد: ورود به مدارس نمونه دولتی ازاین‌ پس نیاز به شرکت در آزمون ندارد و این مدارس هیئت‌امنایی اداره خواهند شد و درروش ورود به مدارس استعدادهای درخشان نیز تنها سنجش هوش در نظر گرفته‌شده است.

منبع

تعداد دانش آموزان شرکت کننده در آزمون تیزهوشان پایه هفتم 1399

طبق اعلام رئیس مرکز پرورش استعدادهای درخشان در کشور بیش از صدو پنجاه هزار دانش آموز در این آزمون شرکت می کنند.

البته قابل ذکر است این تعداد شرکت کننده مربوط به کل کشور می باشد که تعداد نسبتا بالایی در مقایسه به میزان پذیرش می باشد.

مطلب مفید: توصیه می کنیم مقاله ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1399 را حتما بخوانید.

میزان دانش آموزانی که با پذیرش امسال در مدارس تیزهوشان تحصیل خواهند نمودند حدود پانزده هزار نفر خواهد بود.

تفاوت اساسی و اصلی آزمون مدارس تیزهوشان پایه هفتم امسال با سال های قبل عدم وجود آزمون علمی می باشد.

بله درست متوجه شدید هیچ آزمون علمی یا تحصیلی از دانش آموزان گرفته نمی شود و معیار سنجش فقط آزمون هوش می باشد.

در واقع این آزمون فقط و فقط میزان هوش و استعداد دانش آموزان را مورد سنجش قرار داده و از بین آن ها انتخاب می نماید.

در واقع از امسال اداره آموزش و پرورش سعی دارد دانش آموزانی که دارای ضریب هوشی بالا هستند را انتخاب نماید.

تصمیمی که برای آزمون تیزهوشان پایه هفتم امسال گرفته شده است بنظر بسیار خوب و سنجیده بنظر می رسد چرا که در سال های قبل از کتاب های درسی نیز آزمون می گرفتند که نمی توان گفت معیار خوبی برای سنجش هوش باشد و این باعث می شد دانش آموزانی که در کلاس های کمک تقویتی شرکت می نمایند شانس قبولی بیش تری داشته باشند و پذیرش صرفا براساس هوش و استعداد زیاد دانش آموزان نباشد.

نتایج آزمون استعدادهای درخشان پایه هفتم به احتمال خیلی زیاد شهریور ماه خواهد بود.

پس والدین عزیز حتما فرزند خود را در مدارس دیگر ثبت نام نمایید تا از سال تحصیلی جاری جا نمانند و در صورتی قبولی در این مدارس به راحتی می توانید به مدارس تیزهوشان منتقل شوید و تمامی شهریه ای را هم که پرداخت نموده اید را از مدرسه مربوطه استرداد نمایید.

بر اساس گفته این مقام مسئول ، آزمون مدارس نمونه دولتی پایه هفتم نیز هیچ آزمونی ندارد و در آینده بصورت هیئت امنایی اداره خواهد شد.

البته این امر تا امروز محقق نشده است پس توصیه می شود حتما در آزمون شرکت نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *