تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مهر 1402

📚 خلاصه ای از مقاله دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مهر 1402:

دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۲ و لینک دانلود دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی به همراه معرفی تمامی بخش های دفترچه و شرایط

دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مهر 1402

دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مهر 1402

دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

داوطلبانی که قصد دارند مهر 1402 وارد دانشگاه علمی کاربردی شوند ابتدا باید دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی را دانلود نموده و بطور کامل مطالعه کنند تا از تمامی شرایط و ضوابط ثبت نام دانشجو در این دانشگاه آگاه شوند. دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی برای دو مقطع کاردانی و کارشناسی بصورت جداگانه منتشر می شود که در واقع منظور از کارشناسی همان مقطع کاردانی به کارشناسی می باشد.

 

دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

داوطلبان باید برای دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی برای مهر ماه 1402 باید به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایند. البته برای راحتی شما عزیزان ما دفترچه را برای دانلود در این صفحه قرار داده ایم تا براحتی بتوانید دفترچه را دانلود نمایید در ادامه با ما همراه باشید.

بیش تر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

بیش تر بخوانید: رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

زمان انتشار دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مهر 1402

دانشگاه علمی کاربردی معمولا در سال دوباره با آغاز ثبت نام این دانشگاه اقدام به انتشار دفترچه بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی می کند. یکبار برای داوطلبانی که قصد ورود به دانشگاه در مهر ماه را دارندو بار دیگر برای داوطلبان نیمه اول یا همان ورودی مهر ماه. پس دفترچه را می توانیم دوبار در سال دانلود نماییم که معمولا بین بهمن ماه و مهر ماه در ظرفیت ها و رشته های پذیرش مراکز تفاوت زیادی وجود دارد.

شرایط جذب و ثبت نام معمولا در دو دفترچه مهر ماه و بهمن ماه یکی می باشد و تفاوتی ندارد ولی رشته ها ، ظرفیت و مراکز ارائه دهنده رشته مورد نظر شما در دفترچه علمی کاربردی مهر ماه و بهمن ماه متفاوت می باشد.

برای داوطلبان ورودی مهر ماه معمولا زمان انتشار دفترچه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی نیمه دوم مرداد ماه می باشد. و برای داوطلبان ورودی بهمن ماه زمان انتشار دفترچه کاردانی علمی کاربردی معمولا در دی ماه می باشد.

زمان انتشار دفترچه کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی برای مهر ماه نیز معمولا هفته آخر مرداد ماه و زمان انتشار دفترچه کارشناسی علمی کاربردی برای ورودی مهر 1402 معمولا معمولا نیمه دوم دی ماه می باشد.

دقیقا نمی توان روز انتشار دفترچه را مشخص کرد زیرا هر ساله متفاوت می باشد و به محض مشخص شدن روز دقیق انتشار دفترچه مهر 1402 در این مقاله اطلاع رسانی خواهیم نمود.

 1. به اطلاع متقاضيان ثبت نام کاردانی دانشگاه جامع علمی کاربردی مهرماه سال 1402 مي‌رساند كه ثبت نام و انتخاب رشته از روز سه‌شنبه به تاريخ 1402/06/07 آغاز و در روز دوشنبه  به تاريخ 1402/06/13 پايان مي‌پذيرد؛ براين اساس متقاضيان بايد در مهلت مقرر و پس از مطالعه دقيق «دفترچه راهنمای ثبت نام کاردانی علمی کاربردی» نسبت به ثبت نام اقدام کنند. دفترچه راهنما کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مهر 1402 ، هم زمان با شروع ثبت نام قابل دسترس خواهد بود.
 2. به اطلاع متقاضيان ثبت نام کارشناسی ناپیوسته دانشگاه جامع علمی کاربردی مهرماه سال 1402 مي‌رساند كه ثبت نام و انتخاب رشته از روز یکشنبه به تاريخ 1402/06/05 آغاز و در روز دوشنبه  به تاريخ 1402/06/13 پايان مي‌پذيرد؛ براين اساس متقاضيان بايد در مهلت مقرر و پس از مطالعه دقيق «دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی علمی کاربردی» نسبت به ثبت نام اقدام کنند. دفترچه راهنما کاردانی به کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی مهر 1402 ، هم زمان با شروع ثبت نام قابل دسترس خواهد بود.

بیش تر بخوانید: رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

بیش تر بخوانید: رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی

لینک دانلود دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مهر 1402

در زیر لینک دانلود دفترچه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی و لینک دانلود دفترچه کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی بصورت جداگانه برای دانلود شما عزیزان قرار داده شده است تا بتوانید به راحتی دانلود نمایید.

در این دفترچه ها شرایط و ضوابط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بطور کامل بیان شده است و باید قبل از ورود به این دانشگاه بطور کامل این دفترچه ها را با توجه به مقطع تحصیلی مورد نظر خود مطالعه نمایید.

👈 دانلود دفترچه کاردانی علمی کاربردی مهر 1402 : جهت دانلود دفترچه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مهر 1402 کلیک کنید

👈 دانلود دفترچه کارشناسی علمی کاربردی مهر 1402 : جهت دانلود دفترچه کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی مهر 1402 کلیک کنید

در صورتی که بخواهید خودتان مستقیما از سایت دانلود دفترچه علمی کاربردی را دانلود کنید در زیر بصورت تصویری آموزش می دهیم پس با ما همراه باشید. بعد از دانلود قسمت های مختلف دفترچه توضیح داده خواهد شد.

بیش تر بخوانید: شهریه دانشگاه علمی کاربردی

بیش تر بخوانید: رشته های پیراپزشکی دانشگاه علمی کاربردی

آموزش دانلود دفترچه بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مهر 1402

در زیر مراحل دانلود دفترچه بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی را بصورت گام به گام توضیح داده ایم.

1 ابتدا وارد سایت سازمان سنجش شوید: نشانی سایت سازمان سنجش sanjesh.org می باشد این آدرس را در مرورگر یا در گوگل وارد نمایید اگر در گوگل وارد کنید تصویری مشابه تصویر زیر را خواهید دید:

دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

2 پس ازکلیک روی لینک مشخص کرده در تصویر وارد سایت سازمان سنجش می شوید و باید با تصویری مشابه تصویر زیر روبرو شوید:

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

3 همانگونه که در تصویر مشخص می باشد در منو رنگی سمت راست روی گزینه سبز رنگ که نوشته جامع علمی کاربردی کلیک نمایید.

 

4 با کلیک روی جامع علمی کاربردی وارد صفحه علمی کاربردی خواهید شد. و با تصویری مشابه تصویر روبرو می شوید:

دفترچه بدون آمون دانشگاه علمی کاربردی

 

5 دانلود دفترچه بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی : برای دانلود دفتره کاردانی دنبال لینکی مشابه تصویر زیر بگردید و روی آن کلیک نمایید تا دفترچه برای شما دانلود شود.

دانلود دفترچه دانشگاه علمی کاربردی بهمن 1401

 

6 دانلود دفترچه بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی : برای دانلود دفترچه کاردانی به کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی در صفحه مورد نظر دنبال لینک مشخص شده در تصویر زیر بگردید. باکلیک کردن روی لینک مشخص شده دفترچه برای شما دانلود می شود.

دانلود دفترچه علمی کاربردی بهمن 1401

بیش تر بخوانید: اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی

بیش تر بخوانید: تحصیل همزمان با سربازی در دانشگاه علمی کاربردی

بخش های مختلف دفترچه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی

دفترچه های دانشگاه علمی کاربردی معمولا حجم بسیار بالایی دارند و بسیاری از داوطلبان را سردرگم می کند و نمی دانند بخش های مختلف به چه چیزی اشاره دارند. در این قسمت قسمت های مختلف دفترچه را بصورت خلاصه توضیح داده ایم تا به سرعت بتوانید دفترچه را مطالعه نمایید.

1 بخش مقدمه: در این بخش توضیح کلی درباره دانشگاه علمی کاربردی و هدف دانشگاه از تاسیس را بیان کرده است.

2 بخش تعاریف : در این بخش کلمات و عبارات تخصصی که در دفترچه به کار برده شده است و ممکن است برای بعضی ها مجهول باشد توضیح داده شده است.

3 شرایط پذیرش دانشجویان : در این بخش شرایط ثبت نام بدون کنکور داوطلبان توضیح داده شده است. شرایط پذیرش به دو بخش عمومی و اختصاصی تقسیم می شود که بخش عمومی برای هر دو مقطع کاردانی و کارشناسی یکسان می باشد ولی بخش تخصصی برای مقطع کارشناسی متفاوت می باشد پس با دقت این قسمت دفترچه بدون کنکور کارشناسی علمی کاربردی را مطالعه نمایید.

4 سهمیه رزمندگان و ایثارگران : در این بخش شرایط دریافت سهمیه برای کسانی که سهمیه رزمندگان یا ایثارگران دارند بطور کامل توضیح داده شده است تا بتوانند به راحتی وارد دانشگاه شوند.

5 روش پذیرش دانشجو : در این بخش عواملی که برای پذیرش دنشجو موثر هستند بیان شده است. از جمله این عوامل می توان به معدل مقطع قبل ، بومی یا غیر بومی بودن ، سهمیه ، مرتبط بودن رشته اشاره نمود.

6 بخش ثبت نام : در این بخش نحوه ثبت نام ، هزینه ثبت نام ، زمان ثبت نام و اعلام نتایج توضیح داده شده است.

7 بخش راهنمای انتخاب رشته: در این بخش نحوه انتخاب یک رشته از یک دانشگاه خاص و نحوه وارد کردن کد رشته بصورت کامل آموزش داده شده است. رشته های علمی کاربردی در چهارگروه قرار دارند و شرایط انتخاب از گروه ها متفاوت می باشد و هر 4 گروه به زیر گروه های مختلف تقسیم می شود که آن ها نیز شرایط خاص خود را دارند. در این بخش از دفترچه بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی جداول مربوط به رشته ها قرار داده شده است.

8 بخش شهریه : در این بخش جدول میزان شهریه دانشگاه علمی کاربردی آورده شده است. این جدول شامل میزان شهریه ثابت ، شهریه واحدهای عملی و نظری دانشگاه علمی کاربردی می باشد.

9 بخش فرم ها: در این بخش فرم های مربوط به سهمیه شاغل که کاربرگ 101 نام دارد و فرم مربوط به تایید معدل که کاربرگ شماره 103 نام دارد و همچنین فرم پیش ثبت نام در انتهای دفترچه بدون آزمون علمی کاربردی قرار داده شده است.

بیش تر بخوانید: سامانه هم آوا

بیش تر بخوانید: اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی

شرایط ثبت‌نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۲

یکی از بخش‌های اصلی دفترچه ثبت‌نام دانشگاه علمی کاربردی در سال ۱۴۰۲، شرایط ثبت‌نام در این دانشگاه می‌باشد. شرایط مهم ثبت‌نام در دانشگاه علمی کاربردی برای ورود به مقاطع کاردانی و کارشناسی در دفترچه ثبت‌نام دانشگاه‌های علمی کاربردی منتشر شده است و قابل مشاهده در وب‌سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org. در ادامه، شرایط مهم ثبت‌نام در دانشگاه علمی کاربردی به شرح زیر آمده است.

شرایط ثبت‌نام در مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

 1. – داوطلبان مقطع کاردانی باید دیپلم سه ساله نظام جدید (فنی و حرفه‌ای، کاردانش و نظری) یا دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه (چهار ساله یا شش ساله نظری و فنی و حرفه‌ای) را داشته باشند.
 2. – برخورداری از توانایی جسمی مناسب برای رشته‌های انتخابی.
 3. – عدم داشتن مشکل نظام وظیفه برای آقایان.
 4. – تغییر رشته، مرخصی تحصیلی، انتقالی و ورود به عنوان مهمان در نیمسال اول تحصیلی مجاز نمی‌باشد و در نیمسال‌های بعدی براساس قوانین و مقررات آموزشی نظام آموزش عالی مهارت و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی سال ۱۴۰۲ قابل بررسی است.

شرایط ثبت‌نام در مقطع کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

 • – داوطلبان تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی باید دارای مدرک کاردانی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، مورد تأیید شورای عالی انقلاب فرهنگی یا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا مدرک کاردانی پیوسته از آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش باشند.
 • تمامی داوطلبان می‌توانند بدون در نظر گرفتن رشته کاردانی، در هر یک از رشته‌های دانشگاه علمی کاربردی ادامه تحصیل دهند.
 • همچنین، در صورتی که داوطلبان بدون در نظر گرفتن رشته تحصیلی و نوع مدرک کاردانی خود در یک یا چند گروه آموزشی ثبت‌نام کنند و در صورت پذیرش موفق شوند، لازم است کلیه دروس پیش‌نیاز یا جبرانی رشته قبولی را با توجه به سرفصل برنامه مصوب و توسط گروه آموزشی مربوطه بگذرانند.
 • دانشجویان مقطع کاردانی باید در زمان ثبت‌نام، دانش آموخته‌های خود را داشته و مدارک دانش آموختگی را به مرکز آموزش مربوطه ارائه نمایند.
 • متقاضیان ثبت‌نام در مقاطع کاردانی و کارشناسی ورودی مهر و بهمن در دانشگاه علمی کاربردی، می‌توانند با مطالعه مقاله زیر درباره شروط ثبت‌نام اطلاعات کسب کرده و سپس به ثبت‌نام خود اقدام نمایند.

مقررات نظام وظیفه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

براساس اعلام سازمان وظيفه عمومي نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران، داوطلبان مرد لازم است به هنگام پذيرش در دانشگاه علمی کاربردی(قبولي قطعي و
ثبت نام)، يكي از شرايط زير را داشته باشند و وضعيت نظام وظيفه خود را مطابق موارد زير به طور مشخص در تقاضانامه ثبت نام درج كنند، در غيراينصورت مجاز به ادامه تحصيل نخواهند بود.

 • كد 1) داشتن كارت پايان خدمت هوشمند.
 • كد 2) داشتن كارت معافيت دايم هوشمند (كفالت، پزشكي، ايثارگران و موارد خاص).
 • كد 3) داشتن برگ معافيت موقت هوشمند بدون غيبت (پزشكي، كفالت) در مدت اعتبار آناين دسته از افراد پس از اتمام اعتبار معافيت موقت، بدون معافيت تحصيلي مجاز به ادامه تحصيل نميباشند. بنابراين بايستي پس از اتمام معافيت موقت از سوي دانشگاه درخواست مجوز ادامه تحصيل به وظيفه عمومي ارايه و صرفاً در صورت احراز ساير شرايط قانون خدمت وظيفه عمومي، مجوز ادامه
  تحصيل (معافيت تحصيلي) صادر خواهد شد.
 • كد 4) متولدين سال 1354 و قبل از آن، اين قبيل مشمولان بايد پس از اعلام قبولي و در زمان ثبت نام كارت معافيت دايم هوشمند (معافيت سني عنايت مقام معظم رهبري) را ارايه كنند.
 • كد 5) دانش آموزان مقطع متوسطه كه به صورت حضوري و بدون وقفه تحصيلي مشغول به تحصيل بوده و حداكثر تا تاريخ 1402/06/31 (قبل از 20 سالگي تمام) فارغ التحصيل شناخته ميشوند.
 • كد 6) مشمولان ديپلم كه در سنوات مجاز تحصيلي به صورت پيوسته و حضوري فارغ التحصيل شده اند مشروط به اينكه از تاريخ فراغت از تحصيل آنان در مقطع متوسطه تا زمان پذيرش در دانشگاه بيش از يكسال سپري نشده و همچنين قبل از ثبت نام در دانشگاه نيز وارد غيبت نشده باشند.
 • كد 7) دانش آموزاني كه قبل از سن مشموليت ( 18 سالگي تمام) موفق به اخذ ديپلم به صورت حضوري يا غيرحضوري (داوطلب آزاد) شده باشند به شرط نداشتن غيبت.
  دانش آموزاني كه در سن 17 سالگي و قبل از سن مشموليت موفق به اخذ ديپلم ميشوند چنانچه حداكثر تا يكسال پس از رسيدن به سن مشموليت ( 18 سالگي تمام) وارد دانشگاه شوند مجاز به ادامه تحصيل ميباشند در غير اين صورت به دليل ورود به غيبت، مجاز به ادامه تحصيل نخواهند بود. مگر اينكه در مهلت يكسال معرفي، خود را از طريق يكي از دفاتر پليس + 10 به وظيفه عمومي معرفي كرده و در زمان پذيرش در دانشگاه دارای برگ اعزام بدون غيبت باشند.
 • كد 8) دانش آموختگان ديپلم كه طي سنوات مجاز تحصيلي مدرك خود را اخذ كرده و داراي برگ اعزام به خدمت بدون غيبت اند و تاريخ اعزام آنان سپری نشده باشد.
  تبصره: افرادي كه تاريخ اعزام به خدمت آنان قبل از اعلام قبولي يا پذيرش در دانشگاه ميباشد، لازم است برابر ضوابط مربوط نسبت به تمديد موعد اعزام خود اقدام كنند. در غير اينصورت به دليل ورود به غيبت شرايط ادامه تحصيل را از دست خواهند داد.
 • كد 9) كاركنان وظيف های (سربازان حين خدمت) كه خدمت دوره ضرورت آنان تا تاريخ ثبت نام و شروع به تحصيل به پايان ميرسد (اين دسته از افراد مجاز به شركت در پذيرش ميباشند، ليكن بايد به هنگام ثبت نام در دانشگاه، گواهي يا كارت پايان خدمت ارايه كنند).
 • كد 10 ) كاركنان پايور شاغل در نيروهاي مسلح با ارايه گواهي اشتغال به خدمت و موافقت از سازمان مربوط براي ادامه تحصيل.
 • كد 11 ) دانشجويان انصرافي بدون غيبت چنانچه از تاريخ (ابلاغ قانون جديد وظيفه عمومي) الزاماً يكبار انصراف از تحصيل داده باشند و تاريخ انصراف آنها نيز در سنوات اوليه بوده باشد و همچنين از تاريخ انصراف در دانشگاه و رشته قبلي تا زمان پذيرش در دانشگاه و رشته جديد بيش از يكسال سپري نشده باشد.

بیش تر بخوانید: سامانه ساتب دانشگاه علمی کاربردی

بیش تر بخوانید: درخواست صدور دانشنامه دانشگاه علمی کاربردی

دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مهر 1402

دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مهر 1402

برچسب ها

دفترچه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی دانلود دفترچه دانشگاه علمی کاربردی دانلود دفترچه علمی کاربردی دفترچه دانشگاه علمی کاربردی دفترچه علمی کاربردی دفترچه بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی دفترچه بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی دفترچه کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی 4- دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی دفترچه سازمان سنجش علمی کاربردی دفترچه دانشگاه علمی کاربردی دفترچه کارشناسی علمی کاربردی دفترچه رشته های دانشگاه علمی کاربردی


 1. سمیه رستمی گفت:

  باسلام وعرض ادب .
  لطفا بفرمایید که آیا کارشناسی ارشد جغرافیا وبرنامه ریزی شهری ( گرایش آمایش شهری ) هم می‌تواند در جذب حق التدریسی علمی وکاربردی شرکت کند یانه ؟

 2. جلال حریب زاده گفت:

  رشته انتظامات وحراست (حفاظت فیزیکی)

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مهر 1402

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل