تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

امریه دانشگاه علمی کاربردی

📚 خلاصه ای از مقاله امریه دانشگاه علمی کاربردی:

امریه دانشگاه علمی کاربردی

در این مقاله جزئیات امریه دانشگاه علمی کاربردی بررسی و زمان و شرایط ثبت نام، نحوه ورود به سایت و مشاهده لیست رشته های امریه دکتری علمی کاربردی ارائه شده است

امریه دانشگاه علمی کاربردی

امریه دانشگاه علمی کاربردی

امریه دانشگاه علمی کاربردی با هدف اختصاص سهمیه امریه سربازی به دانشگاه‌ها و مراکز علمی پژوهشی کشور، اقدام به پیش ثبت نام مشمولان کارشناسی ارشد و دکتری در سامانه UASTARTUP.UAST.AC.IR و یا وب‌سایت خود نموده است. متقاضیان می‌توانند با توجه به شرایط عمومی و اختصاصی، در رشته‌های شغلی مورد اعلام سهمیه علمی کاربردی، اقدام به پیش ثبت نام نمایند.

توافق‌های بین دانشگاه‌ها و سازمان نیروهای مسلح امکان انتشار فراخوان‌های پذیرش مشمولان سربازی را فراهم نموده است. در این صورت، دانشگاه‌ها می‌توانند در انواع رشته‌های شغلی مختلف، مشمولان را به واحدها و مراکز مختص به خود جذب نمایند. مدارک تحصیلی مورد قبول برای این امریه‌ها بسته به نوع دانشگاه و رشته‌های شغلی مورد نیاز متفاوت است. با این حال، اغلب مشمولان دارای مدرک ارشد و دکتری هستند که می‌توانند برای ثبت نام در امریه دانشگاه‌ها، از جمله دانشگاه علمی کاربردی، اقدام نمایند.

امریه دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام در امریه دکتری دانشگاه علمی کاربردی، از طریق سامانه UASTARTUP.UAST.AC.IR انجام می‌شود و برای متقاضیانی که دارای مدرک دکتری هستند، اختصاص یافته است. همچنین، رعایت یک سری شرایط عمومی و اختصاصی نیز از جمله موارد لازم برای این ثبت نام می‌باشد. جزئیات این شرایط به طور دقیق بررسی و نحوه زمانبندی ثبت نام در امریه دکتری دانشگاه علمی کاربردی، در ادامه ذکر شده است.

زمان ثبت نام امریه دانشگاه علمی کاربردی

امریه دانشگاه علمی کاربردی یک برنامه متعهد به اختصاص سهمیه امریه سربازی به دانشگاه‌ها و مراکز علمی پژوهشی کشور می‌باشد. این برنامه به آن دسته از متقاضیانی که به سن مشمولیت سربازی رسیده‌اند، امکان می‌دهد به جای انجام خدمت سربازی، اقدام به گرفتن امریه سربازی نمایند. گذراندن امریه سربازی در انواع مراکز علمی، پژوهشی، شرکت‌ها و … ممکن است، از جمله در دانشگاه علمی کاربردی و واحدها و بخش‌های مرتبط با آن.

در خصوص زمان ثبت نام امریه دانشگاه علمی کاربردی، تاریخ‌های دقیق تنها از طریق اطلاعیه‌های دانشگاه اعلام می‌شوند و داوطلبان برای دریافت اطلاعات مرتبط با امریه سربازی در این دانشگاه، می‌بایست به وب‌سایت دانشگاه علمی کاربردی به نشانی www.uast.ac.ir مراجعه نمایند. البته توجه شود که از این وب‌سایت تنها می‌توان اطلاعیه‌های این دانشگاه را مشاهده کرد و هیچ ربطی به ثبت نام امریه علمی کاربردی ندارد.

پیش ثبت نام امریه سربازی دانشگاه علمی کاربردی برای مشمولان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری با 24 ماه خدمت، از 27 اسفند ماه آغاز شده است. سهمیه دانشگاه علمی کاربردی در هر نوبت، 5 سهمیه تعیین شده و رشته‌های تحصیلی مدیریت (گرایش‌های کارآفرینی، اجرایی، بازرگانی، صنعتی، فناوری اطلاعات، آینده‌پژوهی، آموزشی، آموزش عالی)، مهندسی کامپیوتر (کلیه گرایش‌ها) و مهندسی صنایع (کلیه گرایش‌ها) را در بر می‌گیرد.

مشمولان تحصیل‌کرده که به جای خدمت سربازی، علاقه‌مند به اخذ امریه سربازی هستند، می‌توانند با مطالعه مقاله‌های مرتبط با این موضوع و اطلاع از مراحل دریافت امریه سربازی، به ثبت نام امریه دانشگاه علمی کاربردی اقدام نمایند. توجه داشته باشید که نحوه اعزام به امریه سربازی برای هر سازمان ممکن است از سازمان‌های دیگر متفاوت باشد و در این مورد بهتر است از منابع معتبر مراجعه نمایید.

بیشتر بخوانید: امریه دانشگاه تهران

استثنائات و شرایط امریه دکتری دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام در امریه دانشگاه علمی کاربردی برای مقطع دکتری به صورت تخصصی امکان‌پذیر است. مشمولانی که می‌خواهند در این امریه ثبت نام کنند، باید شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام را داشته باشند. این دانشگاه همچون دیگر دانشگاه‌های تحت نظارت وزارت علوم متعهد به انجام برنامه امریه می‌باشد. با این حال، توجه داشته باشید که شرایط ثبت نام ممکن است در دانشگاه‌های مختلف متفاوت باشد. به عنوان مثال، در اطلاعیه دانشگاه علمی کاربردی، شرایط اختصاصی ذکر نشده و تنها با ثبت نام و شرکت در مصاحبه می‌توان موفق به قبولی در این امریه شد.

✅ شرایط عمومی برای ثبت نام در امریه دکتری عبارتند از:

⭐ 1) اعتقاد به ادیان رسمی کشور، ولایت فقیه و جمهوری اسلامی.

⭐ 2) عدم اعتیاد، عدم داشتن سوء پیشینه، عدم وابستگی تشکیلاتی به سازمان‌های غیرقانونی.

⭐ 3) عدم سابقه خدمت قبلی و یا غیبت سربازی.

⭐ 4) عدم ارائه درخواست همزمان در سایر ارگان‌های غیر نظامی به عنوان نیروی امریه.

✅ همچنین، شرایط تخصصی برای ثبت نام عبارتند از:

💥 1) داشتن مدرک تحصیلی دکتری.

💥 2) داشتن حداقل معدل لازم.

💥 3) ارائه برگ اعزام به خدمت بدون مهر غیبت سربازی.

💥 4) شرکت در جلسه مصاحبه.

💥 5) داشتن حداقل 6 ماه سابقه فعالیت در آزمایشگاه به عنوان دستیار آزمایشگاه و یا 6 ماه همکاری در انجام یک پروژه ارتباط با جامعه و صنعت.

توجه داشته باشید که شرایط عمومی و تخصصی مورد نیاز ممکن است در تناقض با شرایط جذب کد محل‌های خدمتی مختلف باشد.

بیشتر بخوانید: سامانه امریه وزارت علوم

مدارک لازم ثبت نام امریه دانشگاه علمی کاربردی

در این بخش، مدارک لازم برای ثبت نام در امریه دانشگاه علمی کاربردی آورده شده است. داوطلبانی که واجد شرایط امریه سربازی هستند، باید ابتدا مدارک لازم را تهیه کنند و سپس به سایت ثبت نام امریه دانشگاه علمی کاربردی مراجعه کرده و مدارک را بارگذاری نمایند.

مدارک لازم برای ثبت نام عبارتند از:

  • 1) اسکن عکس پرسنلی با فرمت PNG به اندازه 4*3.
  • 2) اسکن تصویر صفحه اول و دوم شناسنامه و کارت ملی به صورت رو و پشت.
  • 3) اسکن تصویر برگ اعزام به خدمت بدون مهر غیبت (توجه داشته باشید که ارائه برگه اعزام پس از تایید در مصاحبه الزامی است).
  • 4) اسکن تصویر گواهی مدرک تحصیلی یا فراغت از تحصیل با قید معدل.
  • 5) اسکن مدارک عائله تحت تکفل در صورت وجود، شامل تصاویر کارت ملی و صفحات کامل شناسنامه، صفحه اول و دوم.
  • 6) اسکن مدارک مرتبط با شرایط امریه در ماده 1.
  • 7) آدرس، محل سکونت و شماره تماس.
  • 8) اسکن رزومه و مدارک تحقیقاتی مرتبط.

داوطلبان بعد از جمع‌آوری مدارک مذکور باید طبق زمانبندی ارائه شده، به سایت ثبت نام امریه دانشگاه علمی کاربردی مراجعه کنند و مدارک را بارگذاری کنند.

توجه داشته باشید که این مطلب به‌طور کامل به شرایط امریه دانشگاه علمی کاربردی اشاره نموده است و ممکن است با دیگر منابع و دانشگاه‌ها تفاوت داشته باشد. برای دقت بیشتر، همیشه به منابع رسمی دانشگاه علمی کاربردی و سایر مؤسسات مرتبط مراجعه نمایید.

بیشتر بخوانید: امریه سربازی
بیشتر بخوانید: رشته های مورد نیاز سرباز معلم

سامانه ثبت نام امریه دانشگاه علمی کاربردی

با توجه به اختلاف سامانه‌های ثبت نام امریه سربازی بین ارگان‌های کشوری، برای دانشگاه علمی کاربردی نیز سایت ثبت نام امریه سربازی خاص به مقطع دکتری اعلام شده است که به آدرس uastartup.uast.ac.ir می‌توان دسترسی داشت.

این سایت اشاره‌شده در بخش قبل، همان سامانه جذب امریه وزارت علوم می‌باشد که بیشتر مراحل اجرایی امریه دانشگاه‌ها از طریق آن انجام می‌شود. از طریق این سامانه نیز امکان جذب نیروی امریه سربازی در ارتباط با جامعه و صنعت دانشگاه علمی کاربردی وجود دارد.

برای ورود مستقیم به سایت امریه سربازی دکتری دانشگاه علمی کاربردی کلیک کنید.

متقاضیان پس از مراجعه به این سایت، باید بر روی گزینه امریه سربازی در ارتباط با جامعه و صنعت کلیک کنند و سپس مشخصات خود را به همراه مدارک لازم ارسال نمایند. پس از بررسی‌های انجام‌شده، داوطلبان واجد شرایط به مصاحبه دعوت خواهند شد.

بیشتر بخوانید: امریه سربازی در شرکت‌ های دانش بنیان
بیشتر بخوانید: استعلام غیبت سربازی

راهنمای ثبت نام امریه دانشگاه علمی کاربردی

برای ثبت نام در امریه دانشگاه علمی کاربردی، مشمولان دکتری که شرایط لازم را دارا می‌باشند، باید به سایت amriye.msrt.ir مراجعه کنند و مدارک خود را بارگذاری نمایند. در ادامه، راهنمای تصویری ثبت نام در این امریه ارائه می‌شود.

1. ابتدا سایت امریه وزارت علوم به نشانی amriye.msrt.ir را در مرورگر خود جستجو کنید و سپس گزینه “سامانه جذب امریه ارتباط با جامعه و صنعت” را کلیک کنید.

راهنمای ثبت نام امریه دانشگاه علمی کاربردی

2. در بخش مربوطه، می‌توانید قوانین ثبت نام، زمان اعزام سربازان و همچنین ورود ویژه افرادی که قبلاً ثبت نام کرده‌اند را مشاهده کنید. بر روی گزینه “ثبت نام” کلیک کنید.

راهنمای ثبت نام امریه دانشگاه علمی کاربردی

3. وارد کردن اطلاعات موردنیاز خواسته‌شده و تکمیل فرآیند ثبت نام و بارگذاری مدارک شما را آغاز خواهد کرد.

راهنمای ثبت نام امریه دانشگاه علمی کاربردی

لطفاً توجه داشته باشید که راهنمای تصویری فوق مربوط به ثبت نام امریه در سال گذشته است و پیش ثبت نام برای سال جاری (1402) از طریق سامانه uastartup.uast.ac.ir انجام خواهد شد.

بیشتر بخوانید: لیست ارگان های امریه سربازی
بیشتر بخوانید: انواع معافیت سربازی

رشته های امریه دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی برای ثبت نام در امریه خود، رشته‌های خاصی را مشخص نکرده است؛ بلکه تنها شرط داشتن مدرک دکتری را کافی می‌داند. با این حال، دانشگاه‌ها موظف به استخدام نیروی امریه در بخش‌های مورد نیاز جامعه هستند، به همین دلیل دانشگاه علمی کاربردی نیز لیست رشته‌های شغلی مورد نیاز خود را منتشر کرده است.

عموماً متقاضیان زیادی به علت امتیازاتی که امریه سربازی دارد، مشتاق به ثبت نام در این رشته‌ها هستند، خصوصاً اگر رشته تخصصی آن‌ها با رشته فارغ التحصیلی آن‌ها همخوانی داشته باشد. یکی از مهم‌ترین امتیازاتی که مشمولان را تشویق به ثبت نام در امریه می‌کند، حقوق سربازی است که برای امریه گیران متفاوت از سایر متقاضیان عادی است. مشمولان برای درخواست امریه سربازی علمی کاربردی می‌توانند در حوزه‌های پژوهش و فناوری واحدهای استانی، یکی از رشته‌های شغلی زیر خدمت نمایند.

رشته های امریه دانشگاه علمی کاربردی

افرادی که علاقه‌مند به شرکت در امریه دانشگاه علمی کاربردی هستند، پس از قبولی در مصاحبه، می‌توانند در حوزه‌های پژوهشی و فناوری، یکی از رشته‌های اعلام شده در مراکز و واحدهای استانی زیرمجموعه دانشگاه علمی کاربردی، مشغول به خدمت شوند.

بیشتر بخوانید: تحصیل همزمان با خدمت سربازی
بیشتر بخوانید: تحصیل همزمان با خدمت سربازی

 

در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی تلفنی می توانید از خدمات سامانه ندای مشاور استفاده کنید. همچنین برای دانلود فایل pdf این مطلب روی امریه دانشگاه علمی کاربردی کلیک کنید.

امریه دانشگاه علمی کاربردی

امریه دانشگاه علمی کاربردی

برچسب ها

امریه دانشگاه علمی کاربردی زمان ثبت نام امریه دانشگاه علمی کاربردی شرایط امریه دکتری دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام امریه علمی کاربردی

نحوه ثبت نام در امریه دکتری دانشگاه علمی کاربردی,زمان ثبت نام امریه دانشگاه علمی کاربردی,ثبت نام در امریه دانشگاه علمی کاربردی,ثبت نام امریه دانشگاه علمی کاربردی,امریه سربازی دانشگاه علمی کاربردی,ثبت نام امریه علمی کاربردی,ثبت نام سهمیه امریه سربازی,سایت دانشگاه علمی کاربردی,ثبت نام امریه دانشگاه ها,سایت امریه وزارت علوم,دانشگاه علمی کاربردی,امریه علمی کاربردی,امریه سربازی,دانشگاه,سربازی,دکتری,شرایط,امریه

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

امریه دانشگاه علمی کاربردی

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل