تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی مربی پرورشی

📚 خلاصه ای از مقاله رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی مربی پرورشی:

رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی مربی پرورشی

در این مقاله ، درباره رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی مربی پرورشی ۱۴۰۲، توضیح داده شده و لیست رشته های مجاز به شرکت در آزمون مربی پرورشی 1402 ارائه شده است.

رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی مربی پرورشی

رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی مربی پرورشی

برنامه‌ی آزمون استخدامی برای انتخاب متقاضیان شغل مربی پرورشی در سال ۱۴۰۲، با توجه به نیازهای حوزه آموزش و پرورش تدوین می‌شود. این برنامه علاوه بر دفترچه‌ ثبت‌نامی، از طریق سایت سازمان سنجش کشور منتشر خواهد شد. افرادی که رشته تحصیلی‌شان با رشته‌های مورد نیاز آزمون همخوانی داشته باشد، با استفاده از شرایط عمومی و تخصصی، امکان خرید کارت اعتباری و ثبت‌نام برای شغل مورد نظر را دارند.

آزمون مربی پرورشی برای افرادی برگزار می‌شود که به شغل دبیری پرورشی علاقه‌ دارند. لیست رشته‌های مورد نیاز برای این آزمون همزمان با شروع فرآیند ثبت‌نام از طریق دفترچه‌ی مربوطه منتشر می‌شود. در صورتی که فردی از جزئیات لیست رشته‌های مورد نیاز برای آزمون مربی پرورشی آگاهی نداشته باشد و نتواند در رشته‌های شغلی مرتبط ثبت‌نام کند، فرصت شرکت در آزمون و انتخاب شغل مورد نظر را از دست خواهد داد.

اشخاص متقاضی شرکت در آزمون مربی پرورشی ملزم به اطلاع از شرایط ثبت‌نام و لیست رشته‌های مورد نیاز هر شغلی هستند. اطلاعات مربوطه را می‌توانند از طریق دفترچه‌ی ثبت نام کسب نمایند. در صورتی که رشته تحصیلی افراد با لیست رشته‌های مورد نیاز تطابق داشته باشد، می‌توانند در راستای استخدام اقدام نمایند. به منظور تسهیل درک و اطلاع از جزئیات بیشتر، این مقاله به طور جامع به توضیح لیست رشته‌های تحصیلی مورد نیاز برای آزمون استخدامی مربی پرورشی در سال ۱۴۰۲ و نیز رشته‌های شغلی مورد نیاز پرداخته است.

رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی مربی پرورشی

لیست رشته های تحصیلی آزمون استخدامی مربی پرورشی ۱۴۰۲

لیست رشته‌های تحصیلی آزمون استخدامی مربی پرورشی سال ۱۴۰۲، جهت اشتغال در وزارت آموزش و پرورش به منظور دبیری پرورشی، از طریق دفترچه ثبت‌نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش اعلام خواهد شد. توجه فرموده می‌شود که آزمون استخدامی مربی پرورشی هر سال از طریق آزمون‌های فراگیر انجام می‌گیرد و در سال ۱۴۰۲، استخدام مربیان پرورشی از طریق آزمون جداگانه برگزار خواهد شد.

لیست رشته‌های تحصیلی آزمون استخدامی مربی پرورشی سال ۱۴۰۲ بر اساس دفترچه ثبت‌نام به‌طور مقاطع مختلف تحصیلی اعلام می‌شود که شامل لیسانس، فوق‌لیسانس و دکتری می‌باشد. در اینجا به‌یادآوری می‌شود که رشته و گرایش مورد نیاز برای هر شغل باید با رشته و گرایش داوطلبان هم‌خوانی داشته باشد.

در صورتی که داوطلب، در آزمون کتبی موفقیت‌آمیز باشد اما مطابق لیست رشته‌های مورد نیاز، تطابقی ندارد، از ادامه مراحل پذیرش و استخدام منع می‌شود. جدول زیر برخی از رشته‌های پرطرفدار و مورد نیاز در آزمون استخدامی مربی پرورشی را نمایش می‌دهد. برای آگاهی از سایر رشته‌ها، به دفترچه استخدام آموزش و پرورش مراجعه فرمایید.

رشته های مجاز به شرکت در آزمون مربی پرورشی

برای اطلاعات دقیق‌تر، لازم است که داوطلبان به دفترچه ثبت‌نام آزمون استخدامی مربی پرورشی سال ۱۴۰۲ مراجعه نمایند. برای مشاهده لیست مورد نیاز، می‌توانید بعد از انتشار لینک دانلود، اقدام به دریافت نمایید.

به‌محض انتشار دفترچه آزمون استخدامی مربی پرورشی سال ۱۴۰۲، لینک دانلود در این مقاله قرار داده خواهد شد. نکته‌ای که بسیار حائز اهمیت است، مربوط به انطباق مقطع، رشته و گرایش در مدرک تحصیلی با لیست مورد نیاز شغلی در دفترچه ثبت‌نام است. داوطلبان باید با توجه به رشته‌های تحصیلی‌شان و با توجه به ظرفیت‌ها و جنسیت‌ها در مراحل ثبت‌نام اقدام نمایند. به اصلاحیه‌های دفترچه ثبت‌نام هم توجه شود تا بر اساس تغییرات آخرین وضعیت ثبت‌نام انجام گیرد.

بیشتر بخوانید: ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

لیست رشته های شغلی مورد نیاز آزمون استخدامی مربی پرورشی 1402

لیست شغل‌های مورد نیاز جهت آزمون استخدامی مربی پرورشی سال ۱۴۰۲، همزمان با بازه زمانی ثبت‌نام از طریق دفترچه آزمون مربی پرورشی منتشر خواهد شد. افراد علاقه‌مند به ثبت نام ماده ۲۸ آیین‌نامه آموزش و پرورش، می‌بایست با توجه به لیست مورد نیاز مدرک تحصیلی و رشته تحصیلی، عنوان شغل مورد نظر خود را انتخاب نمایند.

نکته حائز اهمیتی که در زمان ثبت‌نام حتماً باید رعایت شود، این است که مسمای شغلی مربی پرورشی بدون گرایش است، به عبارت دیگر، فردی که تمایل به شرکت در این آزمون دارد، تنها می‌تواند به عنوان معلم پرورشی استخدام شود. به همین دلیل، مدارک تحصیلی تمام افراد باید با این شغل هم‌خوانی داشته باشد. اطلاعات تغییرات در رشته‌های تحصیلی، از سوی وزارت علوم، می‌تواند منجر به امکان شرکت افراد با رشته‌های مشابه شده و در صورت تطابق مفاد آموزشی، در آزمون استخدامی مربی پرورشی مجاز باشد. در این راستا، داوطلبان نیازمند توجه به پیوست دفترچه ثبت‌نامی هستند.

همانطور که در دفترچه ثبت‌نام آزمون استخدامی مربی پرورشی سال ۱۴۰۲ ذکر شده است، لیست شغل‌های مورد نیاز تنها شامل مربی پرورشی می‌شود که برای مقاطع متوسطه اول و متوسطه دوم انجام می‌شود. داوطلبان برای دریافت جزئیات دقیق، می‌بایست به دفترچه ثبت‌نام مراجعه نمایند. در زمان ثبت‌نام، با توجه به جنسیت و سهمیه پذیرش، کد شغلی مربوط به خود را انتخاب نمایند.

بیشتر بخوانید: پذیرش بدون کنکور دانشگاه فرهنگیان

شرایط تحصیل در رشته های آزمون استخدامی مربی پرورشی ۱۴۰۲

برای شرکت در آزمون استخدامی مربی پرورشی در سال ۱۴۰۲، داوطلبان باید شرایطی که در دفترچه آزمون اعلام شده است را رعایت کرده و اگر این شرایط ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش را دارا هستند، مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون مربوطه خواهند بود. شرایط شرکت در این آزمون شامل شرایط عمومی و اختصاصی می‌باشد. در ادامه شرایط تحصیلی در رشته‌های مورد نیاز آزمون مربی پرورشی سال ۱۴۰۲ ذکر شده است:

 • شرایط عمومی آزمون استخدامی مربی پرورشی:
  👈 داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران
  👈 اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی
  👈 اعتقاد و التزام عملی به ولایت فقیه
  👈 نداشتن اعتیاد به مواد مخدر یا مشتقات روان‌گردان
  👈 عدم اشتغال به صورت رسمی یا پیمانی در دستگاه‌های اجرایی کشور
  👈 عدم داشتن سابقه ممنوعیت استخدام در دستگاه‌های اجرایی
  👈 برخورداری از سلامت جسمانی و روانی مناسب برای انجام وظایف مربوطه
  👈 عدم داشتن سوء پیشینه کیفری
  👈 داشتن کارت پایان خدمت سربازی یا کارت معافیت برای آقایان
 • شرایط اختصاصی آزمون استخدامی مربی پرورشی:
  👈 داشتن حداقل سن ۲۰ سال برای مقطع کارشناسی و ۴۵ سال برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری. (توجه: تعدادی از گروه‌ها نیز از این شرایط معاف هستند)
  👈 داشتن مدرک تحصیلی در مقطع و رشته‌ی مرتبط با شغل مورد نظر (فقط فارغ‌التحصیلان همان رشته و گرایش مورد نیاز مجاز به ثبت‌نام هستند)
  👈 عدم امکان جابجایی و نقل و انتقال از محل خدمت پذیرفته‌شده
  👈 گذراندن دوره‌ی یک‌ساله مهارت آموزی برای آشنایی با روش‌های تدریس و فنون بیان مربی پرورشی
  👈 داشتن مدرک ICDL و مدرک روخوانی و روانخوانی قرآن کریم تا قبل از اتمام دوره‌ی مهارت آموزی
  👈 شرکت در آزمون نهایی دوره‌ی مهارت آموزی و در صورت قبولی، انجام ۱۲۰ ساعت ضمن خدمت مرتبط با مسائل تربیتی و مهارت‌های معلمی در رشته‌های غیرتربیتی

✔️ در نظر داشته باشید که پذیرفته‌شدگان مشاغل محلی که در چند منطقه قبول می‌شوند، مکان خدمت دقیق خود را پس از اتمام دوره‌ی مهارت آموزی مشخص خواهند کرد. همچنین، پذیرش در این آزمون به شکل بومی انجام می‌شود (به استثنای شهر تهران و مراکز استان‌ها).

✔️ اخذ مجدد آزمون توسط فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی در این آزمون مجاز نمی‌باشد.

✔️ قبل از تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی، داوطلبان باید متن کلی شرایط شرکت در آزمون استخدامی مربی پرورشی ۱۴۰۲ را از طریق دفترچه ثبت نام به‌صورت کامل مطالعه نمایند. اگر در هر مرحله از فرآیند استخدام به‌دلیل عدم انطباق با شرایط ثبت نام، داوطلب به‌عنوان واجد شرایط برای استخدام مربی پرورشی تأیید نشود، در آن صورت از ادامه مراحل استخدام منع خواهد شد.

بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه فرهنگیان
بیشتر بخوانید: ثبت نام آزمون دبیری ۱۴۰۲

ظرفیت رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی مربی پرورشی 1402

ظرفیت رشته‌های مورد نیاز آزمون استخدامی مربی پرورشی ۱۴۰۲ به همراه جزئیات آن در دفترچه ثبت نام قابل دسترسی است. متقاضیان باید با مراجعه به دفترچه ثبت نام، بر اساس ظرفیت هر رشته شغلی و جنسیت پذیرش و سهمیه ثبت نام خود، نام نویسی کنند. در مرحله اول، سه برابر ظرفیت هر رشته شغلی افراد با بالاترین نمره دعوت به مرحله ارزیابی تکمیلی آزمون استخدامی آموزش و پرورش خواهند شد. جزئیات ظرفیت رشته‌های استخدامی مربی پرورشی ۱۴۰۲ در دفترچه ثبت نام مشخص می‌شود.

توجه داشته باشید که تا انتهای زمان ثبت نام، ممکن است ظرفیت برخی از رشته‌های شغلی تغییر کند. برای اطلاع از این تغییرات، داوطلبان باید به آخرین اطلاعیه‌ها و اصلاحیه‌هایی که از طرف سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می‌شود، توجه داشته باشند. همچنین در برخی از کد شغلی‌ها، تنها پذیرش بومی ممکن است، بنابراین داوطلبان باید با دقت کافی شغل مورد نظر خود را انتخاب کنند.

در دفترچه ثبت نام استخدامی آموزش و پرورش، ظرفیت هر کد شغلی بر اساس مجوز سازمان اداری و استخدامی کشور و بودجه تخصیصی از طرف سازمان برنامه و بودجه تعیین می‌شود. این ظرفیت‌ها به صورت استانی برای هر اداره کل آموزش و پرورش تعیین می‌شوند و بر اساس نیاز هر شهرستان تقسیم می‌شوند. در برخی از کد شغلی‌ها، تعداد پذیرش از یک نفر تا پنجاه نفر می‌تواند متفاوت باشد.

بیشتر بخوانید: تربیت معلم اموزش علوم تجربی
بیشتر بخوانید: تربیت معلم دانشگاه آزاد

مشاوره قبولی در رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی مربی پرورشی ۱۴۰۲

برای مشاوره قبولی در رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی مربی پرورشی ۱۴۰۲، داوطلبان نیاز دارند که به دقت دفترچه ثبت نام را مطالعه کنند. در این دفترچه، جزئیات لیست رشته‌ها و شغل‌های مورد نیاز برای پذیرش آمده است. همچنین، اصلاحیه‌های دفترچه ثبت نام را نیز باید مورد مطالعه قرار داد. برای آگاهی از اطلاعیه‌های صادره، می‌توانید از سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org پیگیری کنید.

هنگام انتخاب رشته‌های شغلی، به ظرفیت پذیرش در هر استان و شهرستان توجه داشته باشید و همچنین نوع پذیرش بومی بودن آن را در نظر بگیرید. همچنین، برای انتخاب رشته‌های شغلی مدنظر خود، بهتر است اولویت‌هایتان را بر اساس علاقه‌ها و توانایی‌های شخصی تعیین کنید و با در نظر گرفتن ظرفیت پذیرش اقدام نمایید.

لازم به ذکر است که تجانس میان رشته فارغ التحصیلی، نوع مدرک تحصیلی و رشته و گرایش مورد نیاز برای هر رشته شغلی بسیار مهم است. باید به دقت اطلاعات مربوط به رشته شغلی را در فرم ثبت نام وارد کنید، زیرا متقاضی مسئول ثبت اطلاعات در این فرم می‌باشید.

با رعایت این نکات و دقت در انتخاب رشته‌ها و مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام و اصلاحیه‌های آن، می‌توانید بهترین تصمیم‌ها را در مسیر شرکت در آزمون استخدامی مربی پرورشی ۱۴۰۲ بگیرید.

بیشتر بخوانید: منابع کنکور اختصاصی تربیت معلم
بیشتر بخوانید: منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش

رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی مربی پرورشی

رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی مربی پرورشی

برچسب ها

رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی مربی پرورشی ۱۴۰۲ رشته های آزمون استخدامی مربی پرورشی رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی مربی پرورشی 1402 لیست رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی مربی پرورشی رشته های مجاز به شرکت در آزمون مربی پرورشی شرایط استخدام معلم پرورشی

لیست رشته های تحصیلی آزمون استخدامی مربی پرورشی ۱۴۰۲,رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی مربی پرورشی ۱۴۰۲,شرایط تحصیل در رشته های آزمون مربی پرورشی ۱۴۰۲,لیست رشته های آزمون استخدامی مربی پرورشی ۱۴۰۲,دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش,ارزیابی تکمیلی آزمون استخدامی آموزش و پرورش,شرایط ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش,رشته های آزمون استخدامی مربی پرورشی,رشته های استخدامی مربی پرورشی ۱۴۰۲,آزمون استخدامی مربی پرورشی ۱۴۰۲,آزمون استخدامی مربی پرورشی 1402,آزمون استخدامی مربی پرورشی ۱۴۰۲,ثبت نام ماده 28 آموزش و پرورش,آزمون استخدامی مربی پرورشی,لیست رشته های مورد نیاز,لیست رشته های مورد نیاز,رشته های مورد نیاز,آزمون مربی پرورشی,آزمون استخدامی,لیست مورد نیاز,لیست رشته های,مربی پرورشی,sanjesh.org,مورد نیاز,لیست رشته,رشته های,استخدامی,پرورشی,آزمون,رشته,1402

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی مربی پرورشی

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل