تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

📚 خلاصه ای از مقاله منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲:

منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش

این مطلب در ارتباط با منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ برای رشته های مختلف و همچنین امکان دانلود رایگان تمامی منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1402 نگارش شده است

منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

منابع مورد نیاز برای آزمون انتخاب و استخدام در حوزه آموزش و پرورش سال ۱۴۰۲، از طریق دفترچه راهنمای ثبت نام به علاقه‌مندان اطلاع‌رسانی شده است. وزارت آموزش و پرورش سالیانه به دو روش متفاوت، یعنی آزمون سراسری کنکور و آزمون انتخاب و استخدام، نیروی انسانی مورد نیاز خود را جذب می‌کند. تمام فارغ‌التحصیلان در رشته‌های مختلف می‌توانند در این آزمون‌ها شرکت کنند، شرط آن است که رشته تحصیلی آن‌ها در مقاطع لیسانس یا فوق لیسانس، در لیست رشته‌های مجاز این سازمان برای استخدام وجود داشته باشد.

برای کسب موفقیت و رتبه‌بندی مناسب در آزمون انتخاب و استخدام، داشتن اطلاعات دقیق از منابع مطالعه بسیار ضروری است. به همین جهت، سازمان سنجش منابع مورد نیاز را به صورت شفاف و کامل از طریق وب‌سایت خود منتشر می‌کند. داوطلبان علاقه‌مند می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش، منابع آزمون انتخاب و استخدام آموزش و پرورش را به‌صورت رایگان دانلود کنند. برای این‌کار، تنها کافی است دفترچه راهنمای ثبت‌نام را از سایت دانلود کرده و به بخش مربوط به مواد آزمون آن مراجعه کنید.

منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش

در اینجا همچنین منابع لازم برای موفقیت در آزمون انتخاب و استخدام آموزش و پرورش سال ۱۴۰۲ به طور کامل برای شما آورده شده است. پس اگر نیز قصد شرکت در این آزمون را دارید، با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی درباره‌ی منابع آزمون انتخاب و استخدام آموزش و پرورش سال ۱۴۰۲ و روش تهیه آن‌ها را به‌دست آورید.

منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۱۴۰۲

برای موفقیت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۱۴۰۲، اطلاع‌یابی از منابع مورد نیاز، دسترسی به آن‌ها و مطالعه دقیق آن‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است. شرکت‌کنندگانی که نمره و رتبه‌ی بالاتری نسبت به دیگران به دست آورند و حداقل‌های مورد نیاز را تحقق بخشند، می‌توانند به پذیرش درخواست خود امیدوار باشند. به همین جهت، دانشجویان باید به‌دقت منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ را بشناسند. اطلاعات مرتبط با این منابع به صورت کاملاً شفاف از طریق وب‌سایت سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار قرار گرفته است. تمامی متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه سنجش و دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام، به اطلاع از منابع این آزمون بپردازند. لازم به ذکر است که منابع موجود به سه دسته‌ی عمومی، اختصاصی و تخصصی تقسیم می‌شوند.

منابع حیطه عمومی آزمون استخدامی آموزش و پرورش

دربارهٔ منابع آزمون استخدامی حوزهٔ عمومی، باید ذکر کرد که در سال‌های قبل، این منابع به‌دو دستهٔ عمومی و اختصاصی تقسیم می‌شدند. اما طبق دستورالعمل دفترچه راهنمای امسال، منابع آزمون به سه دسته‌ی مختلف تقسیم‌بندی می‌شوند، از جمله عمومی، اختصاصی و تخصصی. منابع عمومی به دلیل تعداد سوالات بیش‌تر و اهمیت بالا، از سایر منابع اولویت بیش‌تری دارند. علاوه بر این، پاسخ‌گویی به سوالات این بخش نیاز به تخصص کم‌تری دارد. دانشجویان باید به سرعت منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ را دریافت کرده و منابع عمومی را مطالعه نمایند. طبق دستورالعمل ثبت نام در این آزمون، تعداد سوالات عمومی ۱۰۰ عدد است و هر سوال ارزش یکی دارد. از هر پاسخ نادرست هم یک سوم نمره منفی کسر می‌شود. همچنین، منابع اعلام‌شده در این حوزه شامل موارد زیر هستند:

 1. ۱) “تاریخ و فرهنگ تمدن” نوشتهٔ “شهید مطهری” انتشارات “صدرا” و “مروری بر دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی ایران”
 2. ۲) “تعلیم و تربیت اسلامی” بخش دوم مبانی نظری تحول بنیادین در نظام تعلیم و تربیت رسمی – عمومی جمهوری اسلامی
 3. ۳) “معارف و اندیشه‌های اسلامی و انقلابی” نوشتهٔ “سید علی خامنه‌ای” انتشارات “صهبا” و “همرزمان حسین (ع)” نوشتهٔ “سید علی خامنه‌ای” انتشارات “انتشارات انقلاب اسلامی”
 4. ۴) “دانش سیاسی، اجتماعی و حقوق اساسی” شامل “قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران”، “وصیت‌نامه الهی سیاسی حضرت امام خمینی (ره)” و “بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی”
 5. ۵) “توانایی‌های عمومی و ذهنی”

 

منابع حیطه عمومی آزمون استخدامی آموزش و پرورش

منابع حیطه اختصاصی استخدامی آموزش و پرورش

در حوزهٔ اختصاصی، برای آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال جاری که برای مدارس ابتدایی و استثنایی برگزار می‌شود، دانلود رایگان منابع آزمون هم به صورت یکنواخت برای تمامی متقاضیان امکان‌پذیر است. منابع عمومی اکثراً برای تمام داوطلبان یکسان هستند و تفاوت چندانی در منابع اختصاصی سال جاری وجود ندارد. تنها برخی از منابع خاص برای آموزگاران ابتدایی و مدارس استثنایی با هم تفاوت دارد که اطلاعات کامل در دفترچه راهنما ارائه شده است. با توجه به تقاضای زیادی که برای شرکت در این آزمون وجود دارد، منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ در حیطه اختصاصی به شرح زیر می‌باشند:

 1. ۱) “اسناد و قوانین بالادستی آموزش و پرورش” شامل “سیاست‌های کلی ایجاد تحول در آموزش و پرورش”، “سند تحول بنیادین آموزش و پرورش جمهوری اسلامی” – مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و “آیین‌نامه اجرایی مدارس، مصوب سال ۱۴۰۰ شورای عالی آموزش و پرورش”
 2. ۲) “روش‌ها و فنون تدریس” با تاکید بر محورهای مختلف مانند مبانی نظری تدریس و یادگیری، مدیریت و طراحی فعالیت‌های آموزشی، اصول و شیوه‌های مدیریت کلاس درس، مهارت‌های خلق موقعیت و فرصت‌های یادگیری، روش‌های تدریس مبتنی بر شناخت‌گرایی و سازنده‌گرایی با رویکرد تحولی و غیره
 3. ۳) “سنجش و اندازه‌گیری پیشرفت تحصیلی” با تاکید بر محورهای تعریف مفاهیم و اصطلاحات مرتبط، سنجش مشاهده‌ای، سنجش عملکردی، سنجش عاطفی، سنجش رفتاری، سنجش تکوینی و پوشه کار (کتاب راهنمای معلم در ارزشیابی توصیفی کد ۵/۵۳ سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی)
 4. ۴) “روانشناسی تربیتی” که برای آموزگاران ابتدایی و مدارس استثنایی کمی تفاوت دارد و شامل محورهای مختلفی نظیر کاربرد نظریه‌های یادگیری در کلاس، نقش نظریه‌های هوش، تفکر، خلاقیت و استعداد در کلاس و موارد مرتبط می‌شود. برای آموزگاران استثنایی، شامل محورهای تعاریف و طبقه‌بندی دانش‌آموزان استثنایی، شناخت و آموزش کودکان و دانش‌آموزان کم‌توان ذهنی، ناشنوا و نابینا ( با آسیب‌های بینایی و شنوایی)، دارای اختلال یادگیری ویژه، اختلال‌های هیجان‌رفتاری و ارتباطی، مشکلات جسمی- حرکتی و چندمعلولیتی، با اختلال طیف اتیسم و موارد مشابه است. همچنین، مداخله بهنگام و توان‌بخشی نیز مورد مطالعه قرار می‌گیرد.

منابع حیطه اختصاصی استخدامی آموزش و پرورش منابع حیطه اختصاصی استخدامی آموزش و پرورش منابع حیطه اختصاصی استخدامی آموزش و پرورش

منابع حیطه تخصصی آزمون استخدامی آموزش و پرورش

در حوزه تخصصی، منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای مدارس ابتدایی و استثنایی برگزار می‌شود. منابع مورد نیاز برای این آزمون به دو دسته عمومی و تخصصی تقسیم می‌شوند. منابع عمومی برای تمام گروه‌ها یکسان هستند، اما منابع تخصصی برای داوطلبان مشابه است.

در زمینه تخصصی، منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ شامل موارد زیر می‌شود:

 1. ۱) “مفاهیم پایه متون و روش‌های یاددهی قرآن و هدیه‌های آسمانی دوره ابتدایی” که شامل “نهج‌القرآن راهنمای معلم قرآن اول تا ششم ابتدایی” و “راهنمای معلم هدیه‌های آسمانی پایه سوم و ششم” است.
 2. ۲) “مفاهیم پایه متون و روش‌های یاددهی ریاضی دوره ابتدایی” که شامل “راهنمای معلم ریاضی اول و ششم” می‌شود.
 3. ۳) “مفاهیم پایه متون و روش‌های یاددهی علوم تجربی دوره ابتدایی” که شامل “کتاب راهنمای معلم علوم تجربی دوم و چهارم و ششم” است.
 4. ۴) “مفاهیم پایه متون و روش‌های یاددهی فارسی دوره ابتدایی” که شامل “راهنمای معلم فارسی اول و چهارم و ششم” می‌باشد.
 5. ۵) “مفاهیم پایه متون و روش‌های یاددهی مطالعات اجتماعی دوره ابتدایی” که “کتاب راهنمای معلم اجتماعی پنجم و ششم ابتدایی” را در بر می‌گیرد.

توصیه می‌شود برای شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش، منابع تخصصی مذکور را تهیه و به دقت مطالعه نمایید. این منابع به دلیل تأثیر بالایی که در نمره و امتیاز نهایی داوطلبان دارند، بسیار اهمیت دارند و در موفقیت شما در آزمون تأثیرگذار خواهند بود.

منابع حیطه تخصصی آزمون استخدامی آموزش و پرورش منابع حیطه تخصصی آزمون استخدامی آموزش و پرورش منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش حیطه تخصصی منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش حیطه تخصصی منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش

بیشتر بخوانید: ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش رشته آموزگار ابتدایی

در رشته آموزگار ابتدایی، آزمون استخدامی آموزش و پرورش موارد مختلفی را برای داوطلبان ارزیابی می‌کند. منابع مورد نیاز برای این آزمون در سه دسته عمومی، اختصاصی و تخصصی قرار می‌گیرند. با توجه به این که تعداد داوطلبان در رشته آموزگار ابتدایی بسیار زیاد است و تأثیر این آزمون بر استخدام آموزگاران ابتدایی بسیار حیاتی است، دریافت منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای این رشته به گونه‌ای مهم می‌شود.

به منظور اطمینان از دریافت منابع لازم برای آمادگی بهتر در این آزمون، توصیه می‌شود به سایت‌های فعال در حوزه آموزش و پرورش مراجعه کرده و شرایط دانلود رایگان منابع را بررسی نمایید. همچنین، از اطلاعات موجود در بخش‌های عمومی، اختصاصی و تخصصی استفاده کرده و با دقت این منابع را مطالعه نمایید. این اقدامات به شما کمک می‌کند تا بهترین آمادگی را برای آزمون استخدامی آموزش و پرورش رشته آموزگار ابتدایی داشته باشید.

در نهایت، آگاهی دقیق از منابع مورد نیاز و استفاده از راهکارهای مختلف دریافت این منابع، به شما کمک می‌کند تا با اطمینان بیشتری به آزمون استخدامی آموزش و پرورش رشته آموزگار ابتدایی آماده شوید و از فرصت‌های شغلی این حوزه بهره‌مند شوید.

منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش رشته آموزگار ابتدایی

بیشتر بخوانید: ثبت نام استخدام معلم دبیرستان آموزش و پرورش

منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش رشته علوم تربیتی

اطلاعات مرتبط با شرکت در آزمون استخدام آموزش و پرورش در سال 1402 از طریق دفترچه راهنمای ثبت نام برای متقاضیان قرار می‌گیرد. این دفترچه حاوی جزئیات مختلفی از جمله رشته‌های مجاز برای شرکت در آزمون استخدامی ذکر شده است که رشته علوم تربیتی نیز یکی از آن‌ها است. برای فارغ‌التحصیلان این رشته، ضروری است که اطلاعات لازم در مورد منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش رشته علوم تربیتی را بدست آورده و مطالعه دقیق آن‌ها را آغاز کنند.

در این بخش از آزمون، شرکت‌کنندگان رشته علوم تربیتی و همچنین سایر رشته‌های مجاز، فقط به امکان پذیرش در رشته‌های آموزگار ابتدایی و استثنایی دارند. به همین دلیل، منابع مورد نیاز برای این گروه‌ها تقریباً مشابه با سایر رشته‌های مجاز خواهد بود. منابع مطرح شده برای بخش ابتدایی برای این رشته نیز به صورت کامل توضیح داده شده‌اند.

بنابراین، متقاضیان رشته علوم تربیتی نیز بدون مشکل می‌توانند منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش را دانلود کرده و به مطالعه آن‌ها بپردازند. با اطلاع دقیق از منابع مورد نیاز و شروع به مطالعه آن‌ها، فرصت بهتری برای آمادگی در آزمون استخدامی آموزش و پرورش رشته علوم تربیتی به دست خواهند آورد و هیچ‌گونه مشکلی برای آن‌ها به وجود نخواهد آمد.

بیشتر بخوانید: سایت آزمون استخدامی جهاد دانشگاهی

منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش رشته الهیات و معارف اسلامی

یکی از رشته‌های مجاز برای شرکت در آزمون استخدام آموزش و پرورش وزارت آموزش و پرورش، رشته الهیات و معارف اسلامی است. این رشته متنوعیتی از گرایش‌ها دارد که تمامی گرایش‌های مجاز نیز به‌طور دقیق در دفترچه راهنمای ثبت‌نام مشخص شده‌اند. بنابراین، افرادی که در این رشته‌ها تحصیل کرده و گرایش‌شان در لیست اعلامی وجود دارد، باید پس از مطالعه منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲، به مطالعه این موارد اقدام کنند. یکی از مسائل بسیار حیاتی برای این گروه اطلاع از منابع مورد نیاز برای آزمون آن‌ها است. در این زمینه باید ذکر کنیم که منابع لازم برای فارغ‌التحصیلان رشته‌های الهیات و معارف اسلامی که قصد شرکت در آزمون استخدامی را دارند، کاملاً مشابه با سایر رشته‌ها هستند. همان‌طور که در بخش ابتدایی مطلب آمده است، منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش به صورت جداگانه در حیطه‌های عمومی، اختصاصی و تخصصی به طور کامل توضیح داده شده‌اند.

بیشتر بخوانید: ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی

منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش دبیری تاریخ

با بررسی لیست رشته‌های مجاز برای شرکت در آزمون سال 1402، مشاهده می‌شود که رشته دبیری تاریخ نیز در این لیست قرار دارد. افرادی که تحصیلات دانشگاهی خود را در مقطع لیسانس یا فوق‌لیسانس در این رشته به پایان رسانده‌اند، امکان شرکت در آزمون استخدامی برای پذیرش در مشاغل آموزگار ابتدایی و مدارس استثنایی را دارند. اطلاع از شیوه‌های رایگان دانلود منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای این گروه نیز حائز اهمیت است. در این رابطه باید بیان کنم که منابع مورد نیاز برای فارغ‌التحصیلان رشته دبیری تاریخ تفاوتی با منابع مورد نیاز سایر رشته‌ها ندارد. به عبارت دیگر، همان منابع اعلام شده از طریق دفترچه راهنمای ثبت‌نام که در بخش ابتدایی مطلب توضیح داده شده‌اند، برای این گروه نیز مناسب و قابل استفاده هستند. در نتیجه، جهت شرکت در آزمون، فارغ‌التحصیلان رشته دبیری تاریخ نیز باید این منابع را در حیطه‌های عمومی، اختصاصی و تخصصی تهیه و مطالعه کنند.

بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه فرهنگیان
بیشتر بخوانید: شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان

منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش رشته حسابداری

همان‌طور که اشاره کردیم، آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش در سال جاری با سال‌های قبل تفاوت‌هایی دارد و تنها برای جذب آموزگاران در مقطع ابتدایی و مدارس استثنایی برگزار می‌شود. از این رو، هیچ‌گونه ظرفیتی برای دبیری رشته‌های هنرستان، از جمله حسابداری، در نظر گرفته نشده است و در دفترچه راهنمای ثبت‌نام نیز به منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش رشته حسابداری اشاره نشده است.

در صورتی که در سال‌های آتی امکان جذب معلم و کارآموز برای دوره حسابداری فراهم شود، منابع مورد نیاز برای این رشته نیز به صورت کامل از طریق دفترچه اطلاع‌رسانی اعلام خواهند شد. با این حال، بر اساس آزمون‌های سال‌های گذشته، یک سری منابع مهم و کلیدی برای این رشته در نظر گرفته می‌شود که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم. متقاضیان با بررسی این موارد، در آینده امکان دانلود رایگان منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش رشته حسابداری را خواهند داشت. منابع مذکور به شرح ذیل می‌باشند:

منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش رشته حسابداری منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش حسابداری

بیشتر بخوانید: پذیرش بدون کنکور دانشگاه فرهنگیان

منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

برچسب ها

منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش دانلود رایگان منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش

دانلود رایگان منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش,منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲,منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل