تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

آزمون دبیری ۱۴۰۲ – ثبت نام استخدام معلم دبیرستان آموزش و پرورش – منابع

📚 خلاصه ای از مقاله آزمون دبیری ۱۴۰۲ – ثبت نام استخدام معلم دبیرستان آموزش و پرورش – منابع:

آزمون دبیری ۱۴۰۲ - ثبت نام استخدام معلم دبیرستان آموزش و پرورش - منابع

در این مقاله زمان ثبت نام آزمون دبیری آموزش و پرورش ۱۴۰۲، دفترچه، شرایط و مدارک ، رشته ها ، نحوه ثبت نام آزمون معلمی 1402 ارائه شده است

آزمون دبیری ۱۴۰۲ – ثبت نام استخدام معلم دبیرستان آموزش و پرورش – منابع

آزمون دبیری ۱۴۰۲ – ثبت نام استخدام معلم دبیرستان آموزش و پرورش – منابع

هر سال، یک تعداد زیادی از افرادی که علاقه‌مند به استخدام در سازمان‌های اجرایی هستند، منتظر شروع فرایند ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش می‌مانند. در سال جاری، با افزایش درخواست‌ها و کمبود نیروی کار در این وزارتخانه، تصمیم به برگزاری آزمون استخدامی به صورت جداگانه برای رشته‌های آموزگاری، دبیری و هنرآموزی برای علاقه‌مندان گرفته شد.

آزمون دبیری ۱۴۰۲

بعد از برگزاری آزمون استخدامی آموزگاری، نوبت به برگزاری آزمون استخدامی دبیری در سال ۱۴۰۲ رسیده است. افرادی که قصد ثبت نام در این آزمون را دارند، باید ابتدا اطلاعات کامل مربوط به شرکت در آزمون را از دفترچه راهنمای ثبت نام مطالعه کرده و سپس برای ثبت نام اقدام کنند. در این مقاله، به منظور ارائه اطلاعات بیشتر درباره آزمون دبیری سال ۱۴۰۲، زمان ثبت نام، شرایط و مدارک مورد نیاز، رشته‌های مجاز، روش ثبت نام و سایر مراحل آزمون آموزش و پرورش به تفصیل بررسی شده است. این مهم است که پیش از ثبت نام، متقاضیان شرایط و ضوابط درج شده در دفترچه راهنما را به دقت مطالعه کنند.

زمانبندی و اطلاعات مربوط به این آزمون، اعلام خواهند شد و فراخوان‌های لازم و دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی دبیری از طریق وبسایت سازمان سنجش در آدرس sanjesh.org در دسترس قرار خواهند گرفت و متقاضیان باید قبل از ثبت نام، شرایط و ضوابط موجود در دفترچه راهنما را به دقت بخوانند.

به دلیل عدم آشنایی بسیاری از متقاضیان با روند و زمان آزمون، بسیاری از سوالات برای آن‌ها پیش می‌آید. در ادامه، توضیحات لازم درباره زمان آزمون، روش ثبت نام و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون دبیری سال ۱۴۰۲ ارائه خواهد شد. همچنین، رشته‌های مجاز برای شرکت در این آزمون نیز ذکر خواهند شد

زمان ثبت نام آزمون دبیری ۱۴۰۲

با توجه به نیاز بالای سازمان آموزش و پرورش به معلمان در رشته‌های مختلف و کسری موجود در این حوزه، سال‌هاست که برای جذب نیروهای جدید، آزمون استخدامی ماده ۲۸ برگزار می‌شود. در سال جاری نیز تغییراتی در برگزاری این آزمون صورت گرفته است، از جمله برگزاری آزمون معلمان ابتدایی و دبیران متوسطه به صورت جداگانه.

به همین منظور، برای شناسایی متقاضیانی که شرایط، تخصص و مهارت لازم برای شرکت در آزمون معلمان پرورشی و معلمان هنرستان‌ها را دارند، یک آزمون کتبی برگزار می‌شود. پس از این مرحله، برگزیدگان برای مصاحبه دعوت می‌شوند و افراد با بالاترین امتیاز در این مصاحبه، به عنوان پذیرفته شده نهایی در آزمون استخدامی دبیری آموزش و پرورش محسوب می‌شوند.

ثبت نام در آزمون دبیری آغاز شده است و متقاضیان می‌توانند تا تاریخ 31 خردادماه اقدام به تکمیل ثبت نام خود کنند. اطلاعیه‌های مورد نیاز در مورد زمان و شرایط آزمون به محض انتشار، از طریق وبسایت سازمان سنجش استخدام آموزش و پرورش منتشر خواهند شد. همچنین، جزئیات بیشتر درباره زمان و شرایط آزمون استخدامی دبیری را می‌توانید از این مقاله بخوانید.

توصیه می‌شود متقاضیان به سرعت ثبت نام خود را انجام داده و تا آخرین روز مهلت نام‌نویسی تعویق ندهند. همچنین، احتمالاً مهلت نام‌نویسی برای آزمون استخدامی دبیری ۱۴۰۲ قابل تمدید یا ویرایش فرم تقاضانامه وجود دارد، که در صورت اتخاذ تصمیم در این زمینه، به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

ثبت نام آزمون دبیری آغاز شده و از 27 تا 31 خردادماه ادامه خواهد داشت. 

لینک ثبت نام در آزمون

زمان ثبت نام آزمون دبیری ۱۴۰۲

بنابراین، زمان ثبت نام آزمون معلم آموزش و پرورش توسط سایت Sanjesh.org همزمان با انتشار دفترچه آزمون اعلام می شود. در حال حاضر هنوز هیچ بازه زمانی دقیقی اعلام نشده اما به احتمال زیاد، لینک ثبت نام این آزمون در بهار سال جاری فعال خواهد شد. متقاضیان استخدام در این وزارتخانه پس از فعال شدن لینک ثبت نام و مطالعه کامل دفترچه راهنما، امکان تکمیل نام نویسی را خواهند داشت.

دفترچه ثبت نام آزمون دبیری آموزش و پرورش 1402

به منظور اطلاع‌رسانی به متقاضیان درباره شرایط عمومی و اختصاصی، عناوین شغلی، رشته‌های مورد نیاز، مواد آزمون، ظرفیت‌ها و سایر جزئیات مربوط به ثبت نام در آزمون استخدامی دبیری ۱۴۰۲، یک دفترچه به نام ‘دفترچه ثبت نام آزمون’ منتشر می‌شود. این دفترچه به همراه شروع فرایند ثبت نام در وبسایت سازمان سنجش و آموزش کشور منتشر خواهد شد. در این دفترچه، موارد زیر جهت اطلاع‌رسانی درباره آزمون استخدامی دبیری ۱۴۰۲ قرار می‌گیرد. هنوز زمان انتشار دفترچه آزمون دبیری مشخص نشده است.

 • شرایط عمومی و اختصاصی
 • رشته‌های مورد نیاز
 • عناوین شغلی مورد نیاز
 • مواد آزمون
 • مدارک مورد نیاز برای ثبت نام
 • هزینه ثبت نام
 • سهمیه‌ها و امتیازات
 • و سایر موارد مربوطه

 برای دانلود دفترچه آزمون دبیری 1402 کلیک کنید.

متقاضیانی که در نظر دارند در این وزارتخانه استخدام شوند، باید حتماً دفترچه ثبت نام آزمون دبیری ۱۴۰۲ را به دقت مطالعه کنند و پس از اطمینان از داشتن تمامی شرایط مورد نیاز ثبت نام، اقدام به ثبت نام نمایند. دفترچه ثبت نام آزمون دبیری آموزش و پرورش در وبسایت سازمان سنجش منتشر می‌شود و لینک دانلود آن به‌محض انتشار در این بخش از مقاله قرار خواهد گرفت.

شرایط ثبت‌ نام آزمون دبیری ۱۴۰۲

در جهت شرکت در آزمون استخدامی دبیری ۱۴۰۲، داوطلبان بایستی شرایط عمومی و اختصاصی مربوطه را داشته باشند. این شرایط در دو بخش عمومی و اختصاصی تقسیم‌بندی شده‌اند. در زیر، مهم‌ترین شرایط ثبت‌نام آزمون دبیری ۱۴۰۲ به‌طور جداگانه برای هر بخش آورده شده است.

? شرایط عمومی ثبت‌نام آزمون دبیری ۱۴۰۲:

 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان مشخص شده در قانون اساسی
 • عملیات به ولایت فقیه و قانون اساسی
 • داشتن کارت پایان خدمت یا وضعیت نظام وظیفه برای آقایان
 • داشتن سلامت جسمانی و روانی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر یا مواد روان‌گردان
 • عدم سابقه محکومیت جنایی مؤثر
 • عدم محرومیت از استخدام در دستگاه‌های اجرایی
 • عدم تعلق به نیروهای بازخرید یا بازنشستگان دستگاه‌های اجرایی
 • عدم تعهد به استخدام رسمی یا پیمانی در هیچ سازمان یا ارگان به‌دلیل ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل

? شرایط اختصاصی ثبت‌نام آزمون دبیری ۱۴۰۲:

 • تطابق با شرایط سنی مورد نیاز
 • در دسترس بودن مدرک تحصیلی در رشته و مقطع تحصیلی مورد نیاز برای رشته‌های آزمون استخدامی دبیری
 • بومی بودن

همچنین توجه داشته باشید که شرایط استخدامی دبیری ۱۴۰۲ اعلام شده است و سن حداقل برای آزمون استخدامی آموزگاری برای فارغ‌التحصیلان لیسانس و فوق‌لیسانس 20 سال و سن حداکثر 40 سال می‌باشد. با این حال، در برخی موارد ممکن است شرایط سنی تغییر یابد و یا داوطلب به‌طور کلی از آن معاف شود.

رشته های مورد نیاز آزمون دبیری ۱۴۰۲

در آزمون استخدامی دبیری ۱۴۰۲، تعدادی رشته مشخص برای ثبت نام اعلام شده است. این امر به دلیل نیاز به جذب نیروی جدید در سازمان آموزش و پرورش صورت گرفته است. بنابراین، هر فردی با هر نوع مدرک تحصیلی نمی‌تواند در این آزمون شرکت کند.

یک نکته دیگر این است که رشته و گرایش تحصیلی فرد باید با رشته مورد نیاز آزمون مطابقت داشته باشد یا به نوعی با آن مرتبط باشد. رشته‌های ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ از طریق دفترچه‌ای که منتشر شده، قابل مشاهده و درک است و علاقه‌مندان باید با توجه به این موارد ثبت نام خود را انجام دهند. در دفترچه منتشر شده، تمام رشته‌های مجاز برای ثبت نام در آزمون آمده است.

برای دریافت لیست رشته‌های ثبت نامی در آزمون دبیری ۱۴۰۲، بر روی لینک کلیک کنید.

توجه داشته باشید که ظرفیت پذیرش در رشته‌های ثبت نام آزمون دبیری ۱۴۰۲ برای هر استان و شهرستان ممکن است متفاوت باشد و این ظرفیت‌ها در دفترچه راهنما به طور جداگانه برای زنان و مردان ذکر شده است. همچنین، جدولی در دفترچه آزمون استخدامی دبیری برای انطباق رشته یا گرایش تحصیلی با نوع رشته مورد نیاز قرار داده شده است و قبل از ثبت نام، به آن مراجعه کردن الزامی است.

 

سایت ثبت نام آزمون دبیری 1402

برای ثبت نام در آزمون استخدامی دبیری ۱۴۰۲، بهتر است از سایت مربوطه استفاده کنید. سازمان سنجش مسئول برگزاری این آزمون است و برای انجام همه مراحل ثبت نام، دریافت کارت ورود به جلسه آزمون و دریافت نتایج، شما باید به سایت ثبت نام آزمون دبیری ۱۴۰۲ یا به طور دقیقتر به سایت سازمان سنجش با آدرس sanjesh.org مراجعه کنید.

همچنین، همزمان با اطلاعیه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای رشته دبیری، سازمان سنجش یک لینک فعال با همین موضوع در سایت قرار می‌دهد. شما با کلیک بر روی این لینک به بخش ثبت نام هدایت خواهید شد.

در صورت تغییر مهلت یا شرایط ثبت نام آزمون استخدامی دبیری، سازمان سنجش جزئیات لازم را در سایت خود اطلاع خواهد داد. توصیه می‌شود برای ورود به سایت از مرورگرهای فایرفاکس یا کروم استفاده کنید و فیلتر شکن سیستم خود را خاموش کنید.

نحوه ثبت نام آزمون دبیری ۱۴۰۲

انجام نام نویسی آزمون استخدامی دبیری آموزش و پرورش به صورت اینترنتی بوده و روندی تقریبا مشابه با سال های گذشته دارد. بهتر است داوطلبان قبل از شروع حتما اطلاعات و مدارک لازم را جمع آوری کنند تا در زمان انجام این فرایند دچار مشکل نشوند. برای آشنایی بیشتر، در زیر نحوه ثبت نام آزمون دبیری ۱۴۰۲ به صورت مرحله به مرحله آورده شده است.

راهنمای تصویری نحوه ثبت نام آزمون دبیری ۱۴۰۲

? با توجه به آنکه سایت استخدامی دبیری ۱۴۰۲ همان سایت سازمان سنجش می باشد، بایستی این سایت به نشانی sanjesh.org در مرورگر جستجو شود

استخدام دبیری 1402

? پس از ورود به صفحه اصلی سامانه، بایستی روی گزینه “استخدامی متمرکز دستگاه اجرایی” کلیک شود

نحوه ثبت نام آزمون استخدام دبیری 1402

? پس از شروع مهلت نام نویسی، لینکی با مضمون “سیستم ثبت نام آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش (ویژه رشته شغلی دبیری)” در صفحه زیر قرار داده خواهد شد

نحوه ثبت نام آزمون دبیری ۱۴۰۲

? در این مرحله نوبت به واریز هزینه آزمون می رسد. برای این منظور لازم است گزینه “خرید کارت اعتباری” انتخاب شود

ثبت نام آزمون دبیری

? داوطلب می بایست سریال ثبت نامی مورد نظر خود را انتخاب کرده و پرداخت را تکمیل نماید.

راهنمای تصویری ثبت نام آزمون استخدام دبیری

? در مرحله پایانی نوبت به تکمیل فرم تقاضانامه خواهد رسید.

نحوه ثبت نام آزمون استخدامی دبیری 1402

بهتر است قبل از انتخاب دکمه “تائید” و اتمام مراحل ثبت نام آزمون دبیری ۱۴۰۲، حتما همه اطلاعات ابتدا یک بار بررسی و سپس در صورت صحت و درستی آن را تائید نمود. در نهایت یک نیزیک کد رهگیری به متقاضی تعلق می گیرد که نشان دهنده موفقیت آمیز بودن نام نویسی بوده و باید کد پیگیری آزمون استخدامی آموزش و پرورش را تا پایان پذیرش نزد خود نگاه داشت.

 

کارت ورود به جلسه آزمون دبیری ۱۴۰۲

پس از پایان مرحله ثبت نام، داوطلبان در انتظار آغاز زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دبیری ۱۴۰۲ هستند. زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون استخدام دبیری آموزش و پرورش در دفترچه ثبت نام آزمون برای متقاضیان اعلام خواهد شد و این اعلام عموماً دو یا سه روز قبل از برگزاری آزمون انجام می‌شود.

هنوز زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دبیری ۱۴۰۲ اعلام نشده است.

داوطلبان باید پس از فعال شدن لینک دریافت کارت آزمون دبیری ۱۴۰۲ به وب‌سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و با وارد کردن اطلاعات خود از طریق روش‌های ارائه شده، کارت ورود به جلسه آزمون خود را مشاهده و دریافت نمایند. زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دبیری آموزش و پرورش ۱۴۰۲ هنوز اعلام نشده است و به محض اعلام لینک دریافت کارت در این قسمت از مقاله قرار داده خواهد شد.

منابع آزمون دبیری ۱۴۰۲

برای رسیدن به موفقیت در آزمون کتبی دبیری، متقاضیان ثبت نام باید به منابعی که در دفترچه ثبت نامی منتشر شده است، توجه و مطالعه کنند. براساس آخرین اطلاعات منتشر شده، منابع آزمون دبیری به سه دسته‌ی عمومی، تخصصی و اختصاصی تقسیم شده‌اند. تمامی داوطلبان آزمون باید بر اساس رشته‌ی انتخابی خود، به منابع اعلام شده برای کسب حد نصاب آزمون دبیری مطالعه کنند.

با توجه به اینکه دفترچه ثبت نامی آزمون دبیری ۱۴۰۲ هنوز منتشر نشده است، در این بخش از مقاله، فقط منابع عمومی و اختصاصی قرار داده شده است. ضروری است توجه داشته باشید که منابعی که در این بخش ذکر شده‌اند، مشابه منابع آزمون استخدام آموزگار ابتدایی هستند، اما بر اساس اطلاعات منتشر شده، منابع تخصصی آزمون دبیری با آزمون آموزگاری متفاوت خواهد بود.

منابع آزمون دبیری ۱۴۰۲

در این بخش نیز منابع حیطه اختصاصی آزمون دبیری 1402 قرار داده شده است.

منابع حیطه اختصاصی آزمون دبیری

 

برای دانلود فایل pdf مطلب روی دانلود مقاله کلیک کنید

آزمون دبیری ۱۴۰۲ – ثبت نام استخدام معلم دبیرستان آموزش و پرورش – منابع

آزمون دبیری ۱۴۰۲ – ثبت نام استخدام معلم دبیرستان آموزش و پرورش – منابع

برچسب ها

آزمون دبیری 1402 ثبت نام آزمون استخدامی دبیری ۱۴۰۲ آزمون دبیری آموزش و پرورش شرایط ثبت نام آزمون معلمی

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

آزمون دبیری ۱۴۰۲ – ثبت نام استخدام معلم دبیرستان آموزش و پرورش – منابع

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل