مشاوره خانواده چیست و چگونه می تواند کمک کند؟

هدف نهایی مشاوره خانواده بازگرداندن واحد خانواده به وضعیت عملکردی است. اگر خانواده به نوعی مانعی مانند کینه توزی ، درگیری بین اعضای خانواده ، بیماری روانی یکی از اعضای خانواده ، مشکلات بین خواهر و برادرها و / یا مسائل مربوط به اعضای خانواده گسترده را داشته باشد ، مشاوره خانواده می تواند راهکار خوبی باشد .

مشکلات خانوادگی می تواند در تمام زمینه های زندگی اعضای خانواده آسیب بگذارد. این می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در کار ، مدرسه و رفاه روزمره شود. هنگامی که اعضای خانواده احساس می کنند که بیش از حد سخت گیرانه یا بیش از حد تحمل شده اند ، یک مشاور یا روانشناس می تواند به اعضا کمک کند تا از پس این مبارزات ، درگیری ها و چالش ها برآید. در این بخش به معرفی چند مرکز مشاوره خانواده می پردازیم:

 

1- مرکز مشاوره خانواده مشورت خانه

مرکز مشاوره خانواده مشورت خانه برای کمک به خانواده ها در بهبود اعتماد و ارتباط بین همه اعضای خانواده طراحی شده است و در هنگام کار با نگرانی های جدی خانواده ، رویکردی پیشرفته ارائه می دهد. فعالیتهای ما غالباً شامل وظایف مبتنی بر اعتماد و حل مساله ، با استفاده از یک فلسفه انتخاب به چالش است ، که هر فرد را برای شرکت در سطحی که احساس راحتی می کند ، به چالش می کشد. این کار برای تأثیرگذاری بر خانواده با یک تجربه مثبت طراحی شده است. فعالیت های ما می تواند به صورت جلسات منفرد و مستقل باشد یا به منظور هدف نگرانی های خاص در طی چند هفته یا ماه طراحی شود.

مشاوره خانواده می تواند برای ازدواج های آشفته ، مشاوره روابط بزرگسالان ، والدین و خانواده هایی با فرزندان نوجوان با اراده قوی و مشاوره گروهی برای بزرگسالان و بزرگسالان مورد استفاده قرار گیرد. والدین اغلب به دنبال راهی برای اتصال و تقویت پیوندهای درون خانواده توسط فرزندان خود هستند. این عشق به فرزندان و خانواده آنها را به سمت درمان های سنتی فردی یا خانوادگی سوق می دهد.

بخشی از متن معرفی که سایت مشورت خانه انجام داده است را برای شناخت بیش تر قرار می دهیم

ما در این سایت تمام سعی خود را کرده ایم تا به طور کامل مشکل شما را حل نمایید. پس لطفا تا انتهای مقاله همراه ما باشید. در صورتی که حوصله خواندن متن ندارید می توانید از فایل های صوتی و ویدیوهایی که جناب آقای دکتر زمانپور دکتری رشته مشاوره زحمت تهیه آن را کشیده اند استفاده نمایید. در ابتدا به معرفی دسته بندی های حوزه مشاوره خانواده می پردازیم که بتوانیم به طور کامل و دقیق و در کوتاه ترین زمان جواب مناسب را به شما عزیزان ارائه دهیم. بطور کلی ما هشت دسته بندی در این حوزه داریم که در زیر قرار داده شده است و به طور مختصر درباره هر کدام توضیحاتی ارائه شده است. با دانستن اینکه مشکلات شما مربوط به کدام دسته از مشکلات خانوادگی می باشد، می توانید به مقاله مربوط به آن دسته مراجعه کرده و جواب سوالات خود را بیابید. برای مطالعه کامل متن روی لینک مشاوره خانواده تلفنی کلیک کنید. ” مشورت خانه بهشتک گردد “

 

وقتی درمان سنتی فردی / خانوادگی نتایج مطلوبی را ایجاد نمی کند ، شاید شما باید فرصتی برای هر یک از اعضای خانواده در نظر بگیرید تا از طریق دریافت مشاوره تغییر پایدار را تجربه کنند.

خدمات مشاوره ما برای خانواده های مبارز با نگرانی های جدی حل نشده طراحی شده است. خدمات مشاوره ای ما می تواند بلافاصله ارتباط بین والدین و بزرگسالان را باز کند و منجر به بهبود روابط قبلی شود. در مرکز مشاوره مشورت خانه ، خدمات مشاوره خانواده شامل موارد ذیل می باشد:

 1. بهبود اعتماد و ارتباط در روابط زناشویی و خانوادگی
 2. ترمیم روابط پرتنش بین والدین و فرزندان
 3. فراهم آوردن محیطی امن برای رفع نگرانی هایی كه از آن اجتناب شده است
 4. بهبود مهارت های حل تعارض
 5. بهبود مهارت حل مسئله
 6. کاهش رفتار ناکارآمد
 7. مشاوره طلاق

سایر خدمات مرکز مشاوره مشورت خانه

درمانگران ما آموزش دیده و متخصص هستند تا به شما در برقراری روابط خانوادگی کمک کنند. آنها این کار را از طریق نوعی روان درمانی انجام می دهند که باعث تغییر و تحولات مثبت می شود و باعث شادی بیشتر در خانه و در کانون خانواده می شود.  اگر خانواده شما دوران سختی را پشت سر می گذارد ، خواه ریشه در استرس ، عصبانیت ، سو مصرف مواد یا از دست دادن آن باشد ، خدمات مشاوره خانواده می تواند واقعاً تفاوتی ایجاد کند.

روانشناسی بالینی برای درمان مسائل عاطفی ، ذهنی و رفتاری بسیار موثر بوده و برای افراد در هر سنی از جمله کودکان مفید است. روان درمانی اغلب در ترکیب با دارو برای درمان اختلالات روانی استفاده می شود. در برخی شرایط ممکن است دارو به وضوح مفید باشد و در موارد دیگر روان درمانی بهترین گزینه است. برای بسیاری از افراد ، درمان دارویی و روان درمانی ترکیبی از هر دو به تنهایی بهتر است برای مطالعه کامل مقاله روی لینک مشاوره روانشناسی بالینی آنلاین کلیک نمایید.

 

همچنین مشورت خانه، خدمات مشاوره ای برای کودکان ، نوجوانان ، بزرگسالان در هر سنی ، زوج ها و خانواده ها ارائه می دهد. از طریق تماس با مشاوران ما می توانید مهارت های کنار آمدن برای مقابله با چالش های زندگی ، سازگاری با شرایط جدید ، ارزیابی گزینه ها و احساس حمایت را توسعه دهید. مشاوران ما افرادی دلسوز هستند که می توانید به آنها اعتماد کنید. موارد زیر برخی از مواردی است که می تواند در مشاوره حل شود:

 • پریشانی احساسی
 • عصبانیت
 • اضطراب
 • افسردگی
 • غم و اندوه
 • مسائل عزت نفس
 • آسیب های روحی و روانی عمده
 • بیماری جدی یا آسیب دیدگی
 • مسائل مربوط به خانواده
 • کنار آمدن با بیش فعالی ADHD
 • پریشانی رابطه با همسر / شریک زندگی
 • جدایی و یا طلاق
 • ارتباطات و روابط خانوادگی
 • مصرف / سو مصرف الکل و مواد مخدر

سالها تجربه و آموزش ما را قادر می سازد تا به افراد با هر زمینه اجتماعی ، قومی و اقتصادی و کسانی که با چالش های گسترده ای روبرو هستند ، کمک کنیم. ما از شما استقبال می کنیم تا از یک متخصص ماهر ، دلسوز در خدمات مشاوره خانواده و فردی کمک لازم را دریافت کنید. برای دریافت خدمات مشاوره خانواده و هر فردی که به دنبال درمان است ،  میتواند با همکاران ما که شامل مشاوران ، روانشناسان و روانپزشکان برتر و متخصص هستند در ارتباط باشد. تخصص همکاران ما را قادر می سازد که در جلسات مشاوره ، برنامه های درمانی منحصر به فرد رو متناسب با شرایط هر فردی ارائه دهیم.

2- سایت مشاوره خانواده ویکی پدیا

برای مشاهده مطالب سایت ویکی پدیا می توانید روی لینک ویکی پدیا کلیک نمایید.