تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

لیست رشته های دانشگاه غیر انتفاعی ۱۴۰۲ – بدون کنکور

📚 خلاصه ای از مقاله لیست رشته های دانشگاه غیر انتفاعی ۱۴۰۲ – بدون کنکور:

لیست رشته های دانشگاه غیر انتفاعی

در این مقاله ندای مشاور لیست رشته های دانشگاه غیر انتفاعی ۱۴۰۲، لیست رشته محل های بدون آزمون و براساس سوابق تحصیلی غیر انتفاعی مهر و بهمن 1402 ارائه داده شده است

لیست رشته های دانشگاه غیر انتفاعی ۱۴۰۲ – بدون کنکور

لیست رشته های دانشگاه غیر انتفاعی ۱۴۰۲ – بدون کنکور

ثبت نام در رشته‌های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی به صورت هماهنگ و یکپارچه با سایر دانشگاه‌های سراسری برگزار می‌شود. فهرست رشته‌های در دسترس برای ورود به دانشگاه غیرانتفاعی در سال ۱۴۰۲ در دو دوره منتشر خواهد شد. افرادی که تمایل به تحصیل در این دانشگاه دارند، می‌توانند با بررسی رشته‌های ارائه شده، اقدام به ثبت نام خود کنند.

لیست رشته های دانشگاه غیر انتفاعی

هر سال، دانشگاه غیرانتفاعی از میان علاقه‌مندانی که مایل به ادامه تحصیل در رشته‌های بدون آزمون این دانشگاه در مقاطع کاردانی و کارشناسی هستند، دانشجو جذب می‌کند. بعد از شروع فرایند ثبت نام در رشته‌های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی ۱۴۰۲، داوطلبان باید با توجه به فهرست رشته‌ها و ظرفیت آن‌ها، فرآیند ثبت نام خود را تکمیل کنند؛ در غیر اینصورت، شانس قبولی آن‌ها کاهش قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت.

هر داوطلبی که مایل به ثبت نام در رشته‌های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی است، باید فهرست رشته‌های مقطع مورد نظر خود را با دقت بررسی کرده و رشته‌های مورد علاقه خود را انتخاب کند. به منظور تسهیل فرآیند انتخاب رشته، لیست رشته‌های دانشگاه غیرانتفاعی در سال ۱۴۰۲ به تفکیک مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته در ادامه این مقاله ارائه شده است

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی

افرادی که داوطلب ثبت نام بدون آزمون در مقاطع مختلف دانشگاه های غیر انتفاعی هستند، باید در مهلت تعیین شده برای ثبت نام این دانشگاه ها اقدام به نام نویسی کنند. اطلاعیه زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی در سایت سنجش منتشر خواهد شد.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی مهر

در هر دوره از پذیرش بدون ازمون دانشگاه غیر انتفاعی از جمله ورودی مهر ماه زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پس از انتشار اطلاعیه سازمان سنجش مشخص می شود. داوطلبان موظف هستند در زمان تعیین شده با دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه غیرانتفاعی از جزئیات ثبت نام مطلع شده و برای تکمیل فرآیند ثبت نام خود اقدام کنند.

در طی سال های اخیر مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های غیر انتفاعی ورودی مهر در محدوده زمانی مرداد آغاز شده بود. لذا با توجه به مندرجات دفترچه کنکور، ثبت نام برای پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سال گذشته از تاریخ 18 مرداد شروع تا 23 مرداد ماه ادامه داشت، احتمالا امسال نیز در همین بازه زمانی باشد.

به محض اعلام زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی مهر، در این مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

زمان ثبت نام مقاطع کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی مهر نیز به شرح زیر می باشد :

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی مهر

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی بهمن

همانطور که پیش از این نیز اشاره شده است، دانشگاه های غیر انتفاعی علاوه بر ورودی نیمسال اول، یعنی مهر ماه سال جاری برای ورودی نیمسال دوم یعنی بهمن ماه نیز بصورت بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرند.

با توجه به رویه سال گذشته مهلت ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی بهمن ماه که در آذر ماه آغاز شده بود، پیش بینی می شود که ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های غیرانتفاعی بهمن سال جاری نیز در این محدوده زمانی و از نیمه آذر آغاز شود.

زمان ثبت نام مقاطع کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی بهمن نیز هر ساله از سوی سنجش اعلام می شود. هنوز زمان ثبت نام ورودی بهمن این مقاطع اعلام نشده اما پیش بینی می شود که ثبت نام در محدوده زمانی مشابه سال گذشته انجام شود. به محض اعلام تاریخ ثبت نام جدول زیر بروزرسانی می شود.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی بهمن

 

لیست رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه غیر انتفاعی ۱۴۰۲

دانشگاه های غیر انتفاعی در رشته های مختلفی از مقاطع کاردانی پیوسته فنی حرفه ای و کاردانی ناپیوسته به صورت بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرند. لیست رشته های دانشگاه غیر انتفاعی هر مقطع یک از این مقاطع به صورت مجزا منتشر می شود.

لیست رشته های بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه غیر انتفاعی ۱۴۰۲

این مقطع که مختص فارغ التحصیلان فنی و حرفه ای و کاردانش بوده، در رشته های مختلفی به صورت بدون آزمون در دانشگاه های غیر انتفاعی پذیرش دانشجو دارد. معمولا لیست رشته های بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای با آغاز ثبت نام کنکور کاردانی منتشر می شود.

تا کنون دفترچه از سوی سازمان سنجش در خصوص ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه غیر انتفاعی ۱۴۰۲ منتشر نشده است و لذا لیست رشته ها نیز اعلام نشده است اما برای آشنایی داوطلبان، لیست رشته های سال گذشته در ادامه قرار داده شده است.

لیست رشته های بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه غیر انتفاعی مهر سال گذشته

لیست رشته های بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه غیر انتفاعی ۱۴۰۲

این مقطع که مختص فارغ التحصیلان پیش دانشگاهی، دیپلم نظام جدید 3-3-6 و دیپلم نظام قدیم بوده، در برخی دانشگاه های غیر انتفاعی بدون آزمون دانشجو می پذیرد. لیست رشته های بدون کنکور مقطع کاردانی ناپیوسته دانشگاه غیر انتفاعی مهر معمولا همزمان با آغاز ثبت نام منتشر می شود.

تا کنون هیچ اطلاعیه ای از سوی سازمان سنجش در خصوص ثبت نام رشته های بدون کنکور سال 1402 و دفترچه ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی و لیست رشته های دانشگاه غیر انتفاعی ۱۴۰۲ منتشر نشده است اما برای آشنایی داوطلبان لیست رشته های سال گذشته را در ادامه قرار داده ایم.

برای دریافت لیست رشته بدون کنکور دانشگاه های غیرانتفاعی مهر سال گذشته کلیک کنید

برای دریافت لیست رشته بدون کنکور دانشگاه های غیرانتفاعی بهمن سال گذشته کلیک کنید

 

لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی دانشگاه غیر انتفاعی ۱۴۰۲

رشته های بدون کنکور مقطع کارشناسی دانشگاه غیرانتفاعی نیز مانند کاردانی به دو مقطع کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته تقسیم می شود. برخی رشته های هر دو مقطع به صورت بدون آزمون در دانشگاه های غیر انتفاعی ارائه می شود و برای هر مقطع دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته جداگانه منتشر می شود.

لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه غیر انتفاعی ۱۴۰۲

این مقطع که مختص واجدین شرایط ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی فارغ التحصیلان پیش دانشگاهی، دیپلم نظام جدید 3-3-6 و دیپلم نظام قدیم بوده، در 5 زیر گروه ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان به صورت بدون آزمون دانشجو می پذیرد. لیست رشته های دانشگاه غیر انتفاعی مقطع کارشناسی پیوسته ورودی مهر، همزمان با دفترچه کاردانی ناپیوسته منتشر می شود.

در حال حاضر لیست رشته های دانشگاه غیر انتفاعی از سوی سازمان سنجش منتشر نشده است اما برای آَشنایی داوطلبان با لیست رشته های بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته، ما در این مقاله لیست رشته های مهر و بهمن ماه سال گذشته را قرار داده ایم.

برای دریافت لیست رشته بدون کنکور دانشگاه های غیرانتفاعی بهمن سال گذشته کلیک کنید

برای دریافت لیست رشته بدون کنکور دانشگاه های غیرانتفاعی مهر سال گذشته کلیک کنید

لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه غیر انتفاعی ۱۴۰۲

این مقطع که مختص فارغ التحصیلان کاردانی پیوسته و یا ناپیوسته بوده، در برخی از رشته محل های ارائه شده دانشگاه های غیر انتفاعی بدون آزمون دانشجو می پذیرد. معمولا لیست رشته های بدون کنکور این مقطع همزمان با آغاز ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی منتشر می شود.

تا کنون هیچ اطلاعیه ای از سوی سازمان سنجش در خصوص دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه غیر انتفاعی سال 1402 منتشر نشده است. لذا لیست رشته ها نیز ارائه نشده است. اما برای آشنایی داوطلبان، در ادامه لیست رشته های ورودی مهر سال گذشته کاردانی پیوسته را ارائه داده ایم که به محض انتشار لیست سال جاری بروزرسانی خواهد شد.

لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه غیر انتفاعی مهر سال گذشته

جدول رشته های بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی در گروه های آزمایشی مختلف

رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی

رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی

 

زمان انتخاب رشته های باکنکور دانشگاه غیرانتفاعی

مان انتخاب رشته های این مرکز دانشگاهی در دوره با آزمون پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری و در مرداد ماه است. داوطلبان در صورت تمایل به انتخاب رشته های این دانشگاه در دوره با آزمون می توانند براساس گروه آزمایشی خود اقدام به انتخاب از میان لیست رشته های معرفی شده نمایند. جهت اطلاع از زمان دقیق انتخاب رشته های این دانشگاه در دوره با آزمون با مشاوران خبره و باتجربه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

نحوه انتخاب رشته های باکنکور دانشگاه غیرانتفاعی

انتخاب رشته های غیرانتفاعی در دوره با آزمون به وسیله سامانه الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور صورت می گیرد. افراد مجاز به انتخاب رشته های این مرکز دانشگاهی در دوره با کنکور پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته و آشنایی با رشته های باکنکور غیرانتفاعی می توانند نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته های باکنکور غیرانتفاعی اقدام نمایند.

آیا رشته های باکنکور دانشگاه غیرانتفاعی را می شناسید؟

به دلیل اهمیت شناخت رشته های این دانشگاه در دوره با آزمون پس از هر گونه اقدامی قبل از انتخاب رشته در این بخش شما را با شماری از این رشته ها آشنا می کنیم.

✅  رشته های دانشگاه غیرانتفاعی (باکنکور- انسانی)

در این بخش از محتوا تصمیم داریم رشته های انسانی که باید با کنکور در آنها تحصیل کنید را به شما معرفی کنیم.در قسمت زیر یک جدول قرار داده ایم که در آن 10 رشته وجود دارد. پیشنهاد می کنیم این رشته ها را مورد بررسی قرار دهید تا شاید بتوانید رشته مورد نظر خود را بیابید.

رشته های باکنکور انسانی دانشگاه غیرانتفاعی

✅ رشته های دانشگاه غیرانتفاعی (باکنکور-ریاضی)

بسیاری از افراد به رشته های ریاضی علاقه مند هستند. به همین دلیل ما در قسمت زیر 10 رشته ریاضی با کنکور دانشگاه غیر انتفاعی را به شما معرفی کردیم تا شما بین رشته های ریاضی در رشته مورد نظر خود به تحصیل بپردازید.

رشته های باکنکور ریاضی دانشگاه غیرانتفاعی

 

مشاوره لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی ۱۴۰۲

داوطلبان متقاضی ثبت نام رشته های بدون آزمون ثبت نام کنکور فنی حرفه ای و یا رشته های بدون کنکور سایر مقاطع ورودی مهر و بهمن سال ۱۴۰۲ باید دقت داشته باشند که هیچ یک از رشته های دکتری حرفه ای پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی و یا سایر رشته های پیراپزشکی گروه تجربی بصورت بدون آزمون در این دانشگاه ارائه نمی شود.

همچنین متقاضیان ثبت نام رشته های بدون کنکور 1402 باید به این موضوع توجه داشته باشند که تمامی رشته محل های بدون کنکور در تمامی واحدهای آموزشی و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی ارائه نشده و هر یک از دانشگاه ها تعداد مشخصی از رشته های بدون ازمون را در ظرفیت های مشخصی ارائه می دهند.

لیست رشته های دانشگاه غیر انتفاعی ۱۴۰۲ – بدون کنکور

لیست رشته های دانشگاه غیر انتفاعی ۱۴۰۲ – بدون کنکور

برچسب ها

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی رشته های بدون آزمون دانشگاه غیرانتفاعی ۱۴۰۲ رشته های بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی لیست رشته های دانشگاه غیر انتفاعی 1402

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

لیست رشته های دانشگاه غیر انتفاعی ۱۴۰۲ – بدون کنکور

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل