تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه غیرانتفاعی ۱۴۰۲ – ثبت نام بدون آزمون

📚 خلاصه ای از مقاله دفترچه انتخاب رشته دانشگاه غیرانتفاعی ۱۴۰۲ – ثبت نام بدون آزمون:

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه غیرانتفاعی

در این مقاله جزئیات دفترچه انتخاب رشته دانشگاه غیر انتفاعی ۱۴۰۲ ارائه و لینک دانلود دفترچه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه غیر انتفاعی قرار داده شده است

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه غیرانتفاعی ۱۴۰۲ – ثبت نام بدون آزمون

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه غیرانتفاعی ۱۴۰۲ – ثبت نام بدون آزمون

با همزمان شدن فرآیند ثبت نام بدون آزمون در دانشگاه غیرانتفاعی سال ۱۴۰۲، دفترچه انتخاب رشته نیز در دو نوبت مهر و بهمن منتشر می‌شود. افرادی که قصد شرکت در این فرآیند ثبت نام را دارند، باید با دقت دفترچه مربوط به مقطع تحصیلی خود را مطالعه کنند و در صورت افزایش شرایط ثبت نام، فرآیند نام نویسی خود را تکمیل کنند.

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه غیرانتفاعی

دانشگاه غیرانتفاعی هر ساله علاوه بر پذیرش از طریق کنکور سراسری، اقدام به پذیرش بدون آزمون در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته می‌کند. افرادی که با شرایط ثبت نامی و رشته‌های موجود در دفترچه انتخاب رشته سال ۱۴۰۲ آشنا نیستند، در مرحله اول ممکن است با مشکلاتی در فرآیند ثبت نام مواجه شوند و در صورت قبولی، به دلیل عدم تطابق با شرایط ثبت نامی، قبولی آنها لغو خواهد شد.

برای ثبت نام، پس از پیدا کردن رشته مورد علاقه، فرد باید مدارک مورد نیاز را طبق دستورالعمل دفترچه آماده کند و سپس به ثبت نام خود اقدام کند. به منظور راهنمایی شما در فرآیند ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی سال ۱۴۰۲، لینک دانلود دفترچه راهنما و توضیحات مربوط به مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) را در ادامه این مقاله به همراه توضیحات بخش های مختلف دفترچه ثبت نامی این دانشگاه ارائه داده ایم.

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی دانشگاه غیرانتفاعی سال ۱۴۰۲

همزمان با شروع فرآیند ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه غیرانتفاعی، دفترچه ثبت نام کنکور سراسری نیز در سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org قابل دسترسی و دانلود خواهد بود. علاقه‌مندان می‌توانند پس از بررسی لیست رشته‌های موجود، مراحل ثبت نام و انتخاب رشته خود را تکمیل کنند.

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی پیوسته دانشگاه غیرانتفاعی سال ۱۴۰۲

در معمول، دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور برای مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه غیرانتفاعی چند روز قبل از شروع مهلت ثبت نام یا همزمان با آغاز فرآیند نام نویسی منتشر می‌شود. در حال حاضر، دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه‌های غیرانتفاعی سال ۱۴۰۲ منتشر نشده است. به منظور اطلاعات بیشتر، ما مقاله مربوط به دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور سال قبل را برای شما قرار داده‌ایم.

با تعیین زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی دانشگاه غیرانتفاعی سال ۱۴۰۲، ما این مقاله را بروزرسانی کرده و لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته را در این قسمت قرار خواهیم داد.

دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی، برای مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته، از روش بدون کنکور استفاده می‌کنند. متقاضیان می‌توانند بر اساس معدل مقطع قبلی خود و با رعایت شرایط مندرج در اطلاعیه پذیرش، برای ثبت نام در دانشگاه غیرانتفاعی اقدام کنند.

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ناپیوسته دانشگاه غیر انتفاعی 1402

برای ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی و رشته های بدون آزمون مقطع کارشناسی ناپیوسته یک دفترچه منتشر می شود. معمولا هر ساله دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه غیر انتفاعی نیز همزمان با اغاز ثبت نام این مقطع منتشر می شود.

به محض انتشار دفترچه انتخاب رشته یا اصلاحیه دفترچه کارشناسی ناپیوسته دانشگاه غیر انتفاعی ۱۴۰۲ این مقاله بروزرسانی خواهد شد.داوطلبانی که قصد ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی را دارند می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه ثبت نام، به لینک زیر مراجعه نمایند.

بیش تر بخوانید: شهریه دانشگاه غیرانتفاعی

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کاردانی دانشگاه غیرانتفاعی ۱۴۰۲

هر ساله زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کاردانی همزمان با شروع ثبت نام بدون کنکور کاردانی می باشد. زمان انتشار دفترچه و همین طور ثبت نام، از طرف سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی sanjesh.org اعلام می شود.

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کاردانی ناپیوسته دانشگاه غیر انتفاعی ۱۴۰۲​

داوطلبانی که متقاضی ثبت نام رشته های بدون کنکور مقطع کاردانی ناپیوسته دانشگاه غیر انتفاعی هستند باید دقت داشته باشند که برای پذیرش این مقطع و مقطع کارشناسی پیوسته یک دفترچه یکپارچه منتشر می شود. با توجه به این که دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور 1402 هنوز منتشر نشده، جهت آشنایی بیشتر داوطلبان، دفترچه انتخاب رشته سال گذشته را قرار داده ایم.

لازم به ذکر است که در صورت منتشر شدن دفترچه انتخاب رشته کاردانی ناپیوسته دانشگاه غیر انتفاعی 1402 و یا اصلاحیه آن این مقاله بروزرسانی خواهد شد.داوطلبان برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های غیر انتفاعی نیاز دارند تا ازشرایط ثبت نام مطلع شوند. برای همین منظور می توانند مقاله زیر را مطالعه نمایند.

بیش تر بخوانید : شرایط ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کاردانی پیوسته دانشگاه غیر انتفاعی ۱۴۰۲​

معمولا هر ساله همزمان با آغاز شدن زمان ثبت نام کنکور کاردانی و رشته های بدون آزمون، دفترچه ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای نیز منتشر می شود. داوطلبان باید دقت داشته باشند که ثبت نام و دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور و کنکور مقطع کاردانی با هم یکسان می باشد.

بیش تر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

بیش تر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

جزئیات دفترچه انتخاب رشته دانشگاه غیرانتفاعی ۱۴۰۲

جهت توضیح جزئیات دفترچه انتخاب رشته دانشگاه غیر انتفاعی ۱۴۰۲، می توان اشاره کرد که دفترچه مذکور از بخش ها و فصول مختلفی تشکیل شده که هر فصل نیز بخش های مختلف را در برگرفته است. در ادامه جزئیات لیست رشته های بدون کنکور سراسری و انتخاب رشته دانشگاه غیرانتفاعی 1402 ارائه شده است.

?  فصل اول : فصل ثبت نام ?

 1. شرایط ثبت نام بدون آزمون غیرانتفاعی ۱۴۰۲
 2. سهمیه ها
 3. مقررات نظام وظیفه
 4. مدارک و مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1402
 5. جدول شماره 1 (جدول استان، شهرستان، بخش و کد بخش)
 6. جدول شماره 2 (نام و کد محل، کشور های خارجی)
 7. جدول شماره 3 (نام و کد سازمان ها و وزارتخانه ها)
 8. جدول شماره 4 (جدول گروه بندی دیپلم ها)
 9. جدول شماره 5 (جدول گروه بندی عناوین مدرک تحصیلی)
 10. شرایط و ضوابط ثبت نام اتباع خارجی

? فصل دوم : فصل انتخاب رشته ?

 1. شرایط پذرش دانشجو
 2. روش گزینش دانشجو
 3. جدول شماره 6 که جدول مربوط به ضریب تاثیر سوابق تحصیلی شرایط کلی تحصیل در دانشگاه های سراسری و دوره های مختلف، انتخاب رشته و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی است.

? فصل سوم: فصل شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی ?

 1. جدول کارآیی اعضا و شرایط عمومی و اختصاصی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی
 2. فرم شماره 1 (فرم گواهی مربوط به عنوان رشته تحصیلی دو سال آخر دبیرستان یا هنرستان و سال اخذ مدرک پیش دانشگاهی)
 3. فرم شماره 2 (فرم انصراف برای دانشجویان در حال تحصیل)
 4. فرم پیش نویس ثبت نام

افرادی که تصمیم به شرکت در پذیرش بدون آزمون دانشگاه های سراسری 1402 از جمله دانشگاه غیر انتفاعی دارند باید برای کامل کردن ثبت نام و انتخاب رشته خود هزینه تعیین شده برای نام نویسی در دانشگاه غیر انتفاعی را پرداخت کنند و کارت اعتباری ثبت نام خود را تهیه کنند. به داوطلبان توصیه می شود که پیش از اقدام برای ثبت نام، نخست از لیست رشته های کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مطلع شوند.

بیش تر بخوانید : لیست رشته های دانشگاه غیرانتفاعی

بیش تر بخوانید: رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

بیش تر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور

لینک دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی مهر ۱۴۰۲

ورودی نیمسال اول یعنی مهر ماه دانشگاه های غیرانتفاعی در مقاطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته به دو صورت با آزمون و بدون آزمون، برگزار می گردد و  داوطلبان باید در زمان مقرر شده از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور، اقدام به ثبت نام در دانشگاه های غیرانتفاعی نمایند.

طبق رویه سال های گذشته که لینک دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهر ماه همزمان با آغاز مهلت ثبت نام یا چند روز قبل از آن و در بازه زمانی مرداد منتشر می شد، طبق اطلاعیه منتشر شده درباره زمان ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی، دفترچه کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته دانشگاه غیرانتفاعی مهر 1402 معمولا در اواسط مرداد ماه منتشر می شود.

اطلاعیه هایی که هر ساله از سوی سازمان سنجش در خصوص ثبت نام کنکور فنی حرفه ای منتشر می شود، دفترچه ثبت نام کنکور و رشته های بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای و دانشگاه غیرانتفاعی مهر ۱۴۰۲ با آغاز مهلت ثبت نام این مقطع یعنی در تاریخ اواخر خرداد و اوایل تیر ماه منتشر می شود.

انتشار دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی مهر 1402 و مهلت نام نویسی رشته های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی هنوز مشخص نشده است که به محض اعلام زمان ثبت نام بدون کنکور این مقاله بروزرسانی شده و لینک دانلود دفترچه در این قسمت قرار داده می شود.

برای دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی مهر کلیک کنید

لینک دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی بهمن ۱۴۰۲

با توجه به اینکه دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور نیمسال اول و دوم دانشگاه غیرانتفاعی با هم متفاوت است، متقاضیان پذیرش رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی ۱۴۰۲ ورودی بهمن ماه می بایست برای انتخاب رشته و ثبت نام منتظر انتشار دفترچه مقطع مورد نظر برای بهمن 1402 باشند.

دفترچه کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته دانشگاه غیرانتفاعی بهمن 1402 از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور، همزمان با آغاز مهلت ثبت نام بدون آزمون این مقاطع معمولا در اواخر اذر ماه منتشر می شود. با توجه به این که دفترچه دانشگاه غیرانتفاعی هنوز منتشر نشده، برای آگاهی بیشتر مخاطبان، در ادامه لینک دانلود دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن سال گذشته ارائه شده است.دفترچه های ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه غیرانتفاعی

با در نظر گرفتن روال دوره های قبلی پذیرش این مقطع، پیش بینی می شود که دفترچه ثبت نام رشته های بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه غیرانتفاعی بهمن 1402 همزمان با آغاز ثبت نام این دانشگاه ها و در اوایل دی ماه ۱۴۰۲ منتشر شود.در ادامه لینک دانلود دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته سال گذشته ارائه شده است که به محض انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی بروزرسانی خواهد شد.

برای دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی بهمن ماه کلیک کنید

با استناد به رویه سال گذشته احتمالا دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه غیرانتفاعی بهمن 1402 همزمان با آغاز ثبت نام این مقطع منتشر می شود. ثبت نام کارشناسی ناپیوسته دانشگاه غیر انتفاعی بهمن از اواخر آذر و اوایل دی ماه آغاز می شود. در ادامه لینک دانلود دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته سال گذشته ارائه شده است که به محض انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی بهمن بروزرسانی خواهد شد.

بیش تر بخوانید: دانلود دفترچه دانشگاه علمی کاربردی

بیش تر بخوانید: دانلود دفترچه ثبت نام دانشگاه پیام نور

بیش تر بخوانید: دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه غیرانتفاعی ۱۴۰۲ – ثبت نام بدون آزمون

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه غیرانتفاعی ۱۴۰۲ – ثبت نام بدون آزمون

برچسب ها

دفترچه دانشگاه غیر انتفاعی دفترچه ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی 1402 دانلود دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور غیرانتفاعی ۱۴۰۲ دفترچه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه غیر انتفاعی

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه غیرانتفاعی ۱۴۰۲ – ثبت نام بدون آزمون

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل