تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

سامانه ابلاغیه خدمات الکترونیک قضایی eblagh.adliran.ir

📚 خلاصه ای از مقاله سامانه ابلاغیه خدمات الکترونیک قضایی eblagh.adliran.ir:

eblagh.adliran.ir

توضیحات جامع درباره ثبت نام در درگاه eblagh.adliran.ir و همچنین مشاهده ابلاغیه و پیگیری پرونده قضایی بوسیله سامانه خدمات الکترونیک قضایی eblagh.adliran.ir به چه صورت می باشد.

سامانه ابلاغیه خدمات الکترونیک قضایی eblagh.adliran.ir

سامانه ابلاغیه خدمات الکترونیک قضایی eblagh.adliran.ir

در راستای تأکید بر توجه به جنبه‌های الکترونیکی در ارسال اوراق قضایی و اجرای آنها، تصمیم به اصلاح ماده ۱۷۵ قانون آیین دادرسی کیفری گرفته شده است. به همین منظور، وب‌سایت سامانه خدمات الکترونیک قضایی با آدرس eblagh.adliran.ir و نیز سامانه‌های مرتبط به آن، یعنی eblagh2.adliran.ir، eblagh1.adliran.ir و eblagh3.adliran.ir طراحی شده‌اند. در نتیجه، روش ابلاغ حضوری اوراق قضایی از طریق دفاتر خدمات قضایی کاهش یافته و تمام ابلاغ‌ها و اطلاعات مربوط به پرونده‌ها از طریق درگاه سامانه خدمات الکترونیک قضایی به آدرس www.eblagh.adliran.ir بر روی صفحه شخصی افراد قرار می‌گیرند.

همانطور که می‌دانید، در عصر تکنولوژی کنونی، تمامی جنبه‌های زندگی انسان به سوی الکترونیک روی می‌دهند و دفاتر خدمات قضایی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. با توجه به این واقعیت و بر اساس ماده ۱۷۵ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲، سامانه خدمات الکترونیک قضایی با نام eblagh.adliran.ir توسط قوه قضاییه طراحی شده است.

برای ورود مستقیم به سایت سامانه ابلاغ الکترونیک قضایی eblagh.adliran.ir روی لینک کلیک کنید.

eblagh.adliran.ir

اشخاص حقیقی و حقوقی می‌توانند با استفاده از سامانه خدمات الکترونیک قضایی به آدرس eblagh.adliran.ir ، به اطلاعیه‌ها و اطلاعات مربوط به پرونده‌های خود دسترسی پیدا کنند. لازم به ذکر است که پس از راه‌اندازی این سامانه، تمامی ابلاغ‌ها و اطلاع‌رسانی‌ها به صورت الکترونیکی انجام می‌شوند و روش ابلاغ حضوری اوراق قضایی کاهش یافته است.

در این مقاله، به پاسخ‌دهی به پرسش‌هایی درباره نحوه ثبت‌نام در سامانه خدمات الکترونیک قضایی با آدرس eblagh.adliran.ir و سامانه‌های پشتیبان آن، یعنی eblagh2، eblagh3 و eblagh1، و همچنین روش مشاهده اطلاعیه و پرونده از طریق این درگاه، پرداخته خواهد شد.

روش‌های ثبت‌نام در سایت سامانه خدمات الکترونیک قضایی با آدرس eblagh.adlira.ir

برای استفاده از هر خدمتی در سامانه ثنا، باید ابتدا به صورت حضوری به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کنید و فرآیند ثبت‌نام را انجام داده و رمز شخصی خود را دریافت کنید. در گذشته، فرآیند ثبت‌نام در سامانه ثنا به صورت الکترونیکی انجام می‌شد، اما اکنون امکان ثبت‌نام الکترونیکی وجود ندارد.

به طور واقعی، شما باید به صورت حضوری به دفاتر خدمات قضایی نزدیک به محل سکونت خود مراجعه کنید و رمز شخصی خود را دریافت کنید. توجه داشته باشید که در نگهداری رمز شخصی که به شماره تلفن همراه شما ارسال می‌شود، دقت کنید زیرا در تمامی مراحل مشاهده اطلاعیه و پرونده به آن نیاز خواهید داشت.

بیش تر بخوانید: adliran.ir

راهنمای تصویری مشاهده ابلاغیه با کد ملی در سامانه eblagh.adliran.ir

یکی از امکانات پرکاربرد و ساده ترین قابلیت‌های سامانه عدل ایران، مشاهده ابلاغیه با کد ملی و رمز شخصی است. همانطور که پیش‌تر اشاره شد، اگر در سامانه ثنا ثبت‌نام نکرده‌اید، بهتر است بلافاصله ثبت‌نام کنید.

در حال حاضر، ارائه ابلاغیه‌ها به صورت آنلاین باعث صرفه‌جویی در زمان شهروندان و کارکنان دادگاه‌ها و خدمات قضایی شده است و همچنین فرآیند بررسی پرونده‌ها را سریع‌تر کرده است. شهروندان می‌توانند در هر مکان به مشاهده ابلاغیه با کد ملی خود بپردازند. اما چگونه؟ در این قسمت، یک راهنمای تصویری گام به گام برای مشاهده ابلاغیه با کد ملی و رمز شخصی ارائه می‌شود. با ما همراه باشید تا انتهای مقاله.

راهنمای تصویری برای مشاهده ابلاغیه با کد ملی

در مرحله اول، به سامانه عدلیران با آدرس اینترنتی adliran.ir مراجعه کنید. می‌توانید بر روی لینک مربوطه کلیک کنید تا به طور مستقیم وارد سامانه شوید. بعد از ورود به سامانه، بر روی گزینه “سامانه ابلاغ الکترونیک قضایی” در ردیف اول و سمت چپ صفحه کلیک کنید.

www.eblagh.adliran.ir

در مرحله بعدی، به صفحه‌ای مشابه تصویر زیر هدایت می‌شوید و باید روی عبارت “سامانه اصلی ابلاغ الکترونیک” کلیک کنید.

سامانه ابلاغیه قوه قضاییه

با کلیک روی آن، به سامانه ابلاغیه با نشانی eblagh.adliran.ir هدایت می‌شوید. می‌توانید بر روی لینک مربوطه کلیک کنید تا به طور مستقیم وارد سامانه شوید.

سایت ابلاغیه قوه قضاییه

سپس کد ملی خود را وارد کرده و رمز شخصی ارائه شده توسط سامانه ثنا را وارد کنید. سپس منتظر بمانید تا پیامک احراز هویتی به شماره تلفن همراهی که در سامانه ثنا ثبت کرده‌اید ارسال شود. با وارد کردن کد ارسال شده به این شماره، هویت شما تأیید می‌شود و به پنل کاربری خود وارد می‌شوید.

مشاهده ابلاغیه قضایی

پس از ورود به پنل کاربری، بر روی گزینه “ابلاغیه جدید” کلیک کنید و به مشاهده ابلاغیه با کد ملی خود بپردازید.

سایت ابلاغ قوه قضاییه

توجه داشته باشید که اگر هیچ ابلاغیه جدیدی وجود نداشته باشد، با پیام “شما در این بازه زمانی ابلاغیه جدید (مشاهده نشده) ندارید. قسمت ابلاغیه‌های مشاهده شده را بررسی کنید” مواجه خواهید شد. همچنین برای مشاهده ابلاغیه‌های گذشته که قبلاً مشاهده کرده‌اید، بر روی عبارت “ابلاغیه‌های مشاهده شده” کلیک کنید.

بیش تر بخوانید: ثبت نام ثنا

پیگیری پرونده در یک سامانه الکترونیکی به نشانی eblagh.adliran.ir

تمامی اطلاعات مربوط به پیگیری پرونده در حال رسیدگی قابل دسترسی نمی‌باشد. برخی از اطلاعات مربوط به پرونده در بخش اطلاعات پرونده قرار دارد. اگر شما یک پرونده در حال رسیدگی دارید، بهتر است به طور دوره‌ای به بخش اطلاعات پرونده خود مراجعه کنید تا از تغییرات مربوط به پرونده مطلع شوید. برای دسترسی به پرونده خود، مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. 1. در صفحه اصلی سامانه الکترونیکی خدمات قضایی، در قسمت اطلاع رسانی، گزینه “اطلاع رسانی برای اشخاص حقیقی” را انتخاب کنید.
  2. 2. در صفحه بعدی، شماره ملی و رمز عبور خود را وارد کنید و گزینه “مرحله بعد” را فعال کنید.
  3. 3. پس از وارد کردن رمز یکبار مصرف و فعال کردن گزینه ورود، صفحه اطلاعات پرونده شما نمایش داده می‌شود. در بالای صفحه، نام و نام خانوادگی و کد ملی خود را مشاهده خواهید کرد. برای نمایش پرونده‌ها، باید گزینه “مختومه شده” را در وسط صفحه فعال کنید و سپس گزینه “بازیابی اطلاعات” را انتخاب کنید. در این زمان، تمامی پرونده‌های در حال رسیدگی شما در پایین صفحه نمایش داده خواهد شد.
  4. 4. در مرحله آخر، پرونده مورد نظر را انتخاب کنید و در صفحه بعدی، گزینه “روند کار پرونده” را انتخاب کنید تا تمامی اطلاعات مربوط به پرونده برای شما نمایش داده شود.

با توجه به اینکه پیگیری پرونده‌ها از طریق مراجعه حضوری به دادگاه رایج نمی‌باشد، قوه قضاییه سامانه‌ای را ایجاد کرده است تا روند رسیدگی به پرونده‌ها راحت‌تر و سریع‌تر انجام شود. علاوه بر این، به منظور کاهش مراجعات مردم به محاکم قضایی، سامانه نوبت دهی آنلاین برای دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی با نشانی nobat.kdke.ir فعال شده است.

بیش تر بخوانید: sana.adliran.ir

سامانه سخا قوه قضاییه sakha.adliran.ir

هدف از راه‌اندازی سامانه سخا، ارائه خدمات حقوقی خارج از دستگاه قضایی و کاهش تعداد مراجعات به دادگاه است. این سامانه به افراد امکان می‌دهد که امور حقوقی خود را مانند ثبت دادخواست و شکایت را به صورت غیرحضوری انجام داده و فقط برای دادرسی و رسیدگی به امور خود به دادگاه مراجعه کنند.

سامانه سخا با نشانی sakha.adliran.ir برای آسانی استفاده از طرفین دعوا و نمایندگان آنها، دفاتر خدمات قضایی، کارشناسان و ضابطان قضایی ایجاد شده است. این سامانه امکاناتی مانند ثبت دادخواست، شکایت، ارسال لایحه، ابلاغ احضاریه و اخطاریه، و اعلام جرم را فراهم می‌کند. همچنین، با ثبت نام در سامانه ثنا، افراد قادر خواهند بود اخطاریه‌ها و اوراق قضایی خود را مشاهده کنند.

سامانه ابلاغیه خدمات الکترونیک قضایی eblagh.adliran.ir

سامانه ابلاغیه خدمات الکترونیک قضایی eblagh.adliran.ir

برچسب ها

eblagh.adliran.ir www.eblagh.adliran.ir eblagh adliran ir سایت ابلاغ سایت ابلاغ قوه قضاییه

سایت سامانه خدمات الکترونیک قضایی eblagh.adliran.ir,درگاه سامانه خدمات الکترونیک قضایی eblagh.adliran.ir​,سایت سامانه خدمات الکترونیک قضایی eblagh.adliran.ir,سامانه خدمات الکترونیک قضایی eblagh.adliran.ir​,سامانه خدمات الکترونیک قضایی eblagh adliran ir,سامانه اصلی ابلاغ الکترونیک eblagh.adliran.ir,سامانه نوبت دهی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی,سامانه خدمات قضایی eblagh adliran ir,سامانه دفاتر قضایی الکترونیکی,سامانه ابلاغ الکترونیک قضایی,مشاهده ابلاغیه در سامانه ثنا,سامانه اصلی ابلاغ الکترونیک,ثبت نام در سامانه ثنا,eblagh1.adliran.ir,eblagh2.adliran.ir,eblagh3.adliran.ir,سامانه دفاتر قضایی,سامانه دفاتر قضایی,دفاتر خدمات قضایی,eblagh.adliran.ir,خدمات قضایی,ابلاغ واقعی,الکترونیکی,قوه قضاییه,سامانه ثنا,سامانه ای,ابلاغ ها,دادخواست,ثبت نام,سامانه,قضایی

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

سامانه ابلاغیه خدمات الکترونیک قضایی eblagh.adliran.ir

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل