تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

ثبت نام لیسانس به پزشکی ۱۴۰۲ – زمان و نحوه و شرایط

📚 خلاصه ای از مقاله ثبت نام لیسانس به پزشکی ۱۴۰۲ – زمان و نحوه و شرایط:

ثبت نام لیسانس به پزشکی

توضیحات جامع درباره ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 1402 – 1403 مانند زمان، شرایط و و سایت و آموزش تصویری و نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی به پزشکی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳در سایت education.tums.ac.ir

ثبت نام لیسانس به پزشکی ۱۴۰۲ – زمان و نحوه و شرایط

ثبت نام لیسانس به پزشکی ۱۴۰۲ – زمان و نحوه و شرایط

داوطلبانی که به هر دلیلی موفق به کسب قبولی در آزمون ورودی سراسری رشته‌های پزشکی نشده‌اند، فرصت دارند تا در آزمون ورودی به لیسانس پزشکی شرکت کنند و در رشته مورد علاقه خود تحصیل کنند. این آزمون برای داوطلبانی که فارغ‌التحصیل رشته‌های تجربی یا ریاضی هستند، برگزار می‌شود.

زمان ثبت نام در آزمون ورودی به لیسانس پزشکی برای سال ۱۴۰۲-۱۴۰۳ از تاریخ ۱ دی آغاز شده و تا تاریخ ۱۰ بهمن ادامه خواهد داشت.

لینک مستقیم ورود به سامانه ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 1402 – 1403

? برای دانلود دفترچه آیین نامه لیسانس به پزشکی کلیک کنید.

ثبت نام لیسانس به پزشکی

اطلاعیه‌ها و شرایط ثبت نام در آزمون ورودی به کارشناسی پزشکی معمولاً در ماه دی از طریق وبسایت دانشگاه علوم پزشکی منتشر می‌شوند. در این بازه زمانی، داوطلبان باید با دقت به شرایط و ضوابط ثبت نام آشنا شده و مدارک و اطلاعات مورد نیاز خود را آماده کنند. پس از پرداخت هزینه ثبت نام، مدارک مورد نیاز را در وبسایت معاونت پزشکی تهران بارگذاری کنند. به دلیل اهمیت این آزمون برای داوطلبان، ما در این مقاله جزئیات مربوط به زمان، روش، شرایط و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون ورودی به لیسانس پزشکی را تشریح خواهیم کرد.

بیش تر بخوانید: ثبت نام داروسازی بدون کنکور

بیش تر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور رشته دندانپزشکی

زمان ثبت نام در آزمون ورودی به لیسانس پزشکی 1402

برای فارغ‌التحصیلان رشته‌های تجربی و ریاضی که علاقه‌مند به شرکت در آزمون ورودی به لیسانس پزشکی هستند، در صورتی که شرایط ثبت نام را دارند، می‌توانند طبق اطلاعیه‌های منتشر شده در وبسایت دانشگاه علوم پزشکی تهران، در زمان مقرر به ثبت نام خود اقدام کنند.

معمولاً ثبت نام در آزمون ورودی به لیسانس پزشکی هر سال از ابتدای ماه دی آغاز شده و تا نیمه‌های ماه بهمن ادامه می‌یابد. در سال گذشته، ثبت نام در آزمون ورودی به لیسانس پزشکی از ابتدای ماه دی آغاز شد و تا یک ماه پس ادامه یافت. همچنین در سال جاری نیز ثبت نام برای آزمون ورودی به لیسانس پزشکی در بازه زمانی 1 دی ماه تا 10 بهمن ماه انجام خواهد شد.

در این آزمون، فارغ‌التحصیلان کارشناسی گروه تجربی و ریاضی که علاقه‌مند به شرکت در آزمون ورودی به لیسانس پزشکی هستند، می‌توانند با رعایت شرایط و مقررات ثبت نام، در زمان مقرر به ثبت نام خود در آزمون اقدام نمایند. اطلاعات بیشتر در مورد زمان، روش و شرایط ثبت نام در آزمون ورودی به لیسانس پزشکی می‌تواند در اطلاعیه‌های منتشر شده در وبسایت دانشگاه علوم پزشکی تهران مشاهده شود.

بیش تر بخوانید: رشته اتاق عمل بدون کنکور

بیش تر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور پزشکی

نحوه ثبت نام آزمون لیسانس پزشکی ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳

برای ثبت نام در آزمون ورودی به لیسانس پزشکی در سال‌های ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳، متقاضیان می‌توانند در یک بازه زمانی مشخص و پس از اسکن مدارک مورد نیاز، به سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران مراجعه کنند و فرم ثبت نام خود را به صورت آنلاین تکمیل کنند. در این رابطه، بعد از تکمیل فرم، داوطلبان باید یک نسخه اسکن شده از فرم را تهیه و مجدداً در سایت دانشگاه تهران بارگذاری کنند.

برای شروع فرآیند ثبت نام در آزمون ورودی به لیسانس پزشکی در سال‌های ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳، ابتدا به وبسایت رسمی دانشگاه علوم پزشکی تهران به آدرس education.tums.ac.ir مراجعه کنید و در قسمت میانی سایت، بر روی “اطلاعیه ثبت نام” کلیک کنید.

ثبت نام لیسانس به پزشکی بخش 1

در مرحله بعد، صفحه اطلاعیه‌ها نمایش داده می‌شود و با انتخاب اطلاعیه مربوط به پذیرش دانشجو از مقطع کارشناسی، به صفحه قوانین و موارد لازم برای ثبت نام در آزمون ورودی به لیسانس پزشکی منتقل می‌شوید. در این مرحله، برای شروع مراحل نام نویسی، بر روی “اینجا” کلیک کنید.

ثبت نام لیسانس به پزشکی بخش 2

سپس، عبارت “شروع ثبت نام جدید برای آزمون کارشناسی به پزشکی” را انتخاب کنید تا فرآیند ثبت نام شروع شود.

ثبت نام لیسانس به پزشکی بخش 3

در مرحله بعد، یک فرم ثبت نام با ۴ بخش مشاهده خواهید کرد. بخش اول و دوم این فرم مربوط به اطلاعات شخصی، هویتی و سوابق تحصیلی شماست. در صورت نیاز به درج موارد بیشتر، بر روی گزینه “اضافه کردن سطر به مشخصلت تحصیلی” کلیک کنید.

ثبت نام لیسانس به پزشکی بخش 4

بعد از تکمیل این موارد، اطلاعات محل سکونت و تصاویر مدارک مورد نیاز را در کادرهای مربوط به قسمت سوم و چهارم وارد یا بارگذاری کنید. در پایان، بر روی عبارت “تایید و ورود به سامانه پرداخت” کلیک کنید.

ثبت نام لیسانس به پزشکی بخش 5

بعد از ورود به سامانه پرداخت الکترونیکی و پرداخت هزینه مربوطه و طی کردن مراحل لازم، می‌توانید ثبت نام خود را تکمیل کنید.

بیش تر بخوانید: پرستاری بدون کنکور

بیش تر بخوانید: رشته های پیراپزشکی دانشگاه آزاد

شرایط ثبت نام در آزمون لیسانس به پزشکی 1402 – 1403

شرکت در آزمون ورودی به لیسانس پزشکی به شرایط خاصی مرتبط است که علاقه‌مندان قبل از ثبت نام باید از آن‌ها مطلع شوند و در صورتی که شرایط را دارند، برای پرداخت هزینه ثبت نام اقدام کنند.

 1. – داشتن مدرک کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته در یکی از رشته‌های گروه‌های آزمایشی علوم تجربی و علوم ریاضی.
 2. – حداکثر سن قابل پذیرش در زمان ثبت نام آزمون، ۲۵ سال است (مدت خدمت سربازی و طرح نیروی انسانی به حداکثر سن اضافه می‌شود).
 3. – معدل کل دیپلم باید ۱۸ و بالاتر و معدل مقطع کارشناسی باید ۱۶ و بالاتر باشد.
 4. – دانشجویان مشمول آیین‌نامه استعدادهای درخشان در رشته‌های مورد پذیرش و برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی از شرط معدل معاف هستند.

توجه: شرایط فوق مربوط به ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی از سال گذشته می‌باشد و در صورت تغییر شرایط در اطلاعیه سال جدید، به‌روزرسانی خواهد شد.

داوطلبانی که در آزمون شرکت کرده و موفق به قبول شده‌اند، می‌توانند کارنامه خود که شامل درصد و رتبه است، از سایت معاونت پزشکی تهران دریافت نمایند.

بیش تر بخوانید: رشته های پیراپزشکی دانشگاه آزاد

شرایط ثبت نام در آزمون ورودی به لیسانس پزشکی 1402-1403 بر اساس سهمیه استعداد درخشان

دانشجویان با استعدادی که در یکی از گروه‌های زیر قرار داشته و توسط سازمان‌های مربوطه معرفی و تایید شده‌اند، از شرط معدل مقطع کارشناسی و دیپلم معاف خواهند شد:

 1. – پذیرفته شدگان آزمون کنکور تجربی تا رتبه 500 کشوری، مورد تایید سازمان سنجش آموزش کشور.
 2. – دارندگان مدال‌های طلا، نقره و برنز از المپیادهای علمی دانش‌آموزی، مورد تایید وزارت آموزش و پرورش.
 3. – برگزیدگان رتبه اول تا سوم در جشنواره‌های رازی و جشنواره خوارزمی (در زمینه علوم پزشکی)، مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و گروه غیرپزشکی با معرفی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری.
 4. – داوطلبان دارای ابداع یا اختراع ثبت شده، مورد تایید معاونت تحقیقات و فناوری وزارتخانه‌های مربوطه.
 5. – دانشجویان نمونه کشوری در گروه‌های پزشکی و غیرپزشکی، مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رشته‌های غیرپزشکی با معرفی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری.
 6. – دانشجویان پژوهشگر برجسته، مورد تایید شورای پژوهشی دانشگاه.
 7. – برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی، مورد تایید مرکز رشد استعدادهای درخشان و معاونت‌های آموزشی دانشگاه‌ها.
 8. – قبول شدگان در آزمون چند مرحله‌ای پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی دانشگاه علوم پزشکی تهران.

توجه: لازم به ذکر است که شروط فوق برای ثبت نام در آزمون ورودی به لیسانس پزشکی در دوره قبلی معتبر بوده و در صورت تغییر شرایط در اطلاعیه سال جدید، به‌روزرسانی خواهد شد.

بیش تر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور رشته هوشبری

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 1402

هنگام ثبت نام در آزمون کارشناسی به پزشکی در سال جاری، داوطلبان می‌بایست اطلاعاتی مربوط به اطلاعات فردی خود را از جمله اطلاعات شناسنامه‌ای، سوابق تحصیلی و محل سکونت خود را در فرم ثبت نام وارد کنند و همچنین ملزم به بارگذاری برخی از مدارک در سایت معاونت دانشکده پزشکی تهران هستند. در ادامه به بررسی مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون ورودی به لیسانس پزشکی می‌پردازیم.

 • – پرداخت الکترونیکی مبلغ یک میلیون ریال از طریق سامانه ثبت نام.
 • – برگه ثبت نام تکمیل شده (درج شده در این اطلاعیه) و الصاق یک عکس 4*3 روی فرم ثبت نام.
 • – مدرک معتبری که معدل کل دیپلم متوسطه را نشان دهد (معدل پیش دانشگاهی در نظر گرفته نمی‌شود).
 • – مدرک معتبری که معدل رشته مورد پذیرش در مقطع کارشناسی را نشان دهد.
 • – کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم برای داوطلبان مرد.
 • – مدرک پایان و یا معافیت از طرح برای مشمولان طرح نیروی انسانی. داوطلبانی که در حال گذراندن طرح نیروی انسانی هستند و در صورت قبولی، ملزم به ترخیص از طرح هستند.
 • – تصویر تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی.
 • – بارگذاری عکس 4*3.
 • – ارائه مدرک زبان با شرایط زیر:

لیسانس به پزشکی

* توجه: داوطلبان تا زمان مصاحبه آزمون ورودی به لیسانس به پزشکی فرصت دارند تا مدرک زبان خود را ارائه دهند. در غیر این صورت، قبولی آنها لغو خواهد شد.

بیش تر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور رشته مامایی

منابع آزمون لیسانس به پزشکی 1402

در زمان ثبت نام در آزمون ورودی به لیسانس پزشکی در سال‌های ۱۴۰۲-۱۴۰۳، مرحله‌ی بعدی آگاهی از منابع آزمون است. با بررسی و مطالعه این منابع، می‌توانید با اطمینان در زمان برگزاری آزمون لیسانس پزشکی موفقیت‌آمیز باشید. در جدول زیر، حوزه‌ها، مباحث و منابع مورد بحث قرار گرفته و لینک دانلود آن‌ها نیز درج شده است.

منابع آزمون لیسانس به پزشکی بخش 1

منابع آزمون لیسانس به پزشکی بخش 2

بیش تر بخوانید: رشته های پیراپزشکی دانشگاه علمی کاربردی

مشاوره ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 1402

 • توجه داشته باشید که داوطلبانی که در طرح نیروی انسانی شرکت می‌کنند و آقایانی که خدمت سربازی خود را انجام داده‌اند، به حداکثر سن مجاز اضافه می‌شوند. همچنین، داوطلبانی که خدمت سربازی آنها تا قبل از آغاز نیمسال اول سال تحصیلی امسال به پایان می‌رسد، می‌توانند به شرط مشروط در ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی شرکت کرده و کارت ورود به جلسه آزمون را دریافت کنند.
 • نکته مهمی که باید ذکر شود این است که دارندگان مدال طلا در المپیادهای دانش‌آموزی از آزمون کتبی معاف می‌شوند و بدون شرکت در آزمون کتبی پزشکی، برای ارزیابی فراشناختی و مصاحبه مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. اما دارندگان مدال‌های نقره و برنز در این رشته‌ها باید در آزمون کتبی شرکت کنند و حداقل ۹۰٪ از نمره آخرین پذیرفته شده در آزمون کتبی را کسب نمایند و حداقل نمره نصاب آزمون کتبی را نیز به دست آورند.
 • فارغ‌التحصیلان مقطع لیسانس رشته پرستاری در صورتی که در آزمون لیسانس به پزشکی شرکت کنند و موفق به کسب نمره قبولی شوند، می‌توانند در رشته‌های پزشکی تحصیل خود را ادامه دهند.
 • آزمون لیسانس به پزشکی به منظور جذب فارغ التحصیلان رشته‌های تجربی، ریاضی و فنی در رشته‌های پزشکی برگزار می‌شود. قبل از ثبت نام در سایت education.tums.ac.ir، حتماً اطلاعیه نام‌نویسی را که شرایط و مدارک مربوط به این آزمون را توضیح می‌دهد، به‌طور کامل مطالعه کنید و در صورت داشتن شرایط ثبت نام در آزمون لیسانس به پزشکی، هزینه ثبت نام را پرداخت کنید. به خاطر داشته باشید که مبلغ پرداختی قابل استرداد نمی‌باشد.
 • زمان ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی در دوره 1402-1403 از تاریخ 1 دی ماه آغاز شده و تا تاریخ 10 بهمن ماه 1401 ادامه خواهد داشت، احتمالاً مهلت ثبت نام مجدد در آزمون لیسانس به پزشکی نیز وجود داشته باشد. با این حال، توصیه می‌شود نام نویسی خود را در زمان‌های ابتدایی انجام داده و به تأخیر نیندازید.
 • برای تکمیل مراحل ثبت نام در آزمون کارشناسی به پزشکی، کد رهگیری مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و متقاضی باید با پرداخت هزینه آزمون و تکمیل مدارک از طریق سایت ثبت نام، اطمینان حاصل کند.

بیشتر بخوانید: منابع کنکور سراسری

 

برای دانلود فایل pdf مطلب روی دانلود مقاله کلیک کنید.

ثبت نام لیسانس به پزشکی ۱۴۰۲ – زمان و نحوه و شرایط

ثبت نام لیسانس به پزشکی ۱۴۰۲ – زمان و نحوه و شرایط

برچسب ها

ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی زمان ثبت نام ازمون کارشناسی به پزشکی آزمون لیسانس به پزشکی ثبت نام پزشکی از لیسانس لیسانس به پزشکی


 1. کاربر ۶۲۲ گفت:

  بدترین قوانین مربوط ب لیسانس ب پزشکی هست خو ادمی ک از رشته قبلیش بدش می امده معلومه که اصلا ن معدل خوبی ازش داره و… هزارتا شرط الکی بی ربطی گذاشتن

  • سامانه ندای مشاور گفت:

   با سلام بله متاسفانه شرایط سخت گیرانه ای برای ثبت نام لیسانس به پزشکی قرار دادن.

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

ثبت نام لیسانس به پزشکی ۱۴۰۲ – زمان و نحوه و شرایط

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل