تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲ { دانلود دفترچه }

📚 خلاصه ای از مقاله تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲ { دانلود دفترچه }:

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

آموزش جامع تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402 و تمامی شرایط انتخاب رشته همچنین زمان و نحوه ثبت نام و دانلود دفترچه بصورت تصویری بیان شده است.

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲ { دانلود دفترچه }

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲ { دانلود دفترچه }

در نظر گرفته شده است که مرحله تکمیل ظرفیت دوره ارشد وزارت بهداشت سال ۱۴۰۲، برای افرادی که در آزمون ورودی دوره ارشد علوم پزشکی قبول نشده‌اند یا علاقه‌ای به تحصیل در رشته‌های مورد قبول ندارند، فراهم شده است. زمان اعلام تکمیل ظرفیت دوره ارشد علوم پزشکی پس از تعیین تعداد صندلی‌های خالی در هر دانشگاه از طریق سایت سنجش پزشکی اعلام خواهد شد.

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

بعد از اتمام فرآیند انتخاب رشته و اعلام نتایج نهایی دوره ارشد وزارت بهداشت، برای هر داوطلب رشته قبولی مشخص می‌شود و از طریق سایت سنجش پزشکی می‌توانند نتیجه قبولی یا عدم قبولی خود را بررسی کنند. داوطلبانی که قبول شده‌اند، می‌توانند در زمان مقرر، با مراجعه به سایت سنجش پزشکی، ثبت‌نام در دانشگاه قبولی خود را تکمیل کنند.

همچنین، پس از اتمام مراحل ثبت‌نام، برخی از رشته‌های دوره ارشد وزارت بهداشت دارای ظرفیت خالی هستند و افراد می‌توانند با استفاده از تکمیل ظرفیت ارشد وزارت بهداشت، درخواست خود را برای تحصیل در این رشته‌ها اعلام کنند. به همین دلیل، با تعیین زمان شرکت در تکمیل ظرفیت دوره ارشد علوم پزشکی، داوطلبان می‌توانند با دانلود دفترچه، کد رشته‌های مورد نظر خود را انتخاب کنند.

با توجه به اینکه برخی از افراد ممکن است در انتخاب رشته موفق نباشند یا از نتیجه آن راضی نباشند و یا رد شوند، به دنبال اطلاع از ظرفیت خالی رشته‌های دوره ارشد وزارت بهداشت هستند، در ادامه قصد داریم زمان، شرایط و روش شرکت در تکمیل ظرفیت دوره ارشد وزارت بهداشت را توضیح دهیم.

بیش تر بخوانید: ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

زمان تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲

به منظور تکمیل ظرفیت دوره ارشد وزارت بهداشت در سال ۱۴۰۲، دبیرخانه‌های مربوطه رشته‌های علوم پزشکی تعداد ظرفیت‌های خالی را به سازمان وزارت بهداشت اعلام خواهند کرد. تعداد ظرفیت‌های خالی دوره کارشناسی ارشد وزارت بهداشت برای سال ۱۴۰۲ در لیست رشته‌های منتشر شده در این وبسایت مشخص شده است.

در سال گذشته، در زمان تکمیل ظرفیت دوره ارشد، امکان انتخاب مجدد رشته برای داوطلبان در بازه زمانی ۷ تا ۹ آبان‌ماه فراهم شد. احتمالاً امسال نیز افراد واجد شرایط تکمیل ظرفیت دوره ارشد وزارت بهداشت قادر خواهند بود در این بازه زمانی، در مرحله تکمیل ظرفیت ثبت نام کنند.

زمان انتخاب رشته برای تکمیل ظرفیت دوره ارشد وزارت بهداشت در سال ۱۴۰۲ در این مقاله اعلام خواهد شد و لینک دانلود فرم ثبت نام تکمیل ظرفیت دوره ارشد علوم پزشکی سال ۱۴۰۲ در این قسمت قابل دریافت است.

بیش تر بخوانید: سایت سنجش پزشکی sanjeshp.ir

بیش تر بخوانید: انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

آموزش تصویری انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 1402

روش انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت دوره کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال 1402 به شرح زیر است:

1. ابتدا، داوطلبانی که قصد شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت رشته‌های گروه پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد را دارند، باید به سایت اصلی مرکز سنجش آموزش پزشکی مراجعه کنند و دفترچه یا جدول رشته‌های ارائه شده را مطالعه نمایند.

2. در صفحه اصلی مرکز سنجش آموزش پزشکی به آدرس sanjeshp.ir، بخش “کارشناسی ارشد – ارشد” را انتخاب کنید.

انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت بخش 1

3. در صفحه جدید، گزینه “انتخاب رشته محل تحصیل / ویرایش انتخاب ها (تکمیل ظرفیت آبان 1402)” را انتخاب کنید.

انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت بخش 2

4. در صفحه بعدی نیز بر روی گزینه “انتخاب رشته محل تحصیل / ویرایش انتخاب ها – تکمیل ظرفیت” کلیک کنید.

انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت بخش 3

5. در این صفحه، کد رهگیری خود را وارد کرده و گزینه “مشاهده” را انتخاب کنید تا وارد قسمت مربوطه شوید.

انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت بخش 4

حالا می‌توانید انتخاب‌های خود را ثبت کنید. در نظر داشته باشید پس از ثبت انتخاب رشته، حتماً کد رهگیری انتخاب رشته خود را از سامانه دریافت کنید.

بیش تر بخوانید: ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور وزارت بهداشت

بیش تر بخوانید: طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت

زمان انتشار و دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲

پس از اطلاع‌رسانی ظرفیت‌های خالی دوره ارشد بهداشت توسط هر دانشگاه به سازمان علوم پزشکی، یک لیست شامل کدهای رشته‌ها، دانشگاه‌ها و تعداد صندلی‌های خالی در وبسایت وزارت بهداشت منتشر می‌شود. داوطلبانی که تمایل به شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت دوره کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال ۱۴۰۲ دارند، می‌توانند با دریافت و مطالعه دفترچه تکمیل ظرفیت دوره کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲ در این فرآیند شرکت کنند.

در سال گذشته، دفترچه تکمیل ظرفیت دوره کارشناسی ارشد وزارت بهداشت در تاریخ ۷ آبان‌ماه در سامانه علوم پزشکی قرار گرفت و داوطلبان با استفاده از کد رهگیری قادر به ثبت نام در مرحله تکمیل ظرفیت دوره کارشناسی ارشد شدند. لینک دانلود دفترچه در این مقاله فوراً پس از انتشار دفترچه تکمیل ظرفیت دوره کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲ درج می‌شود. داوطلبان با مراجعه به این دفترچه قادر خواهند بود اطلاعات ثبت نام را بدست آورند.

پس از اعلام زمان انتشار دفترچه تکمیل ظرفیت وزارت بهداشت سال ۱۴۰۲، اطلاع‌رسانی لحظه به لحظه در این مقاله صورت خواهد گرفت.

برای دریافت دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 کلیک کنید.

شرایط تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال ۱۴۰۲

در صورت تمایل به شرکت در فرایند تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت در سال ۱۴۰۲، توصیه می‌شود متقاضیان قبل از ثبت نام در سامانه سنجش پزشکی، شرایط و ضوابطی که در اطلاعیه‌ای برای داوطلبان ارائه می‌شود، را به دقت مطالعه کنند. سپس با استفاده از کد رهگیری شخصی خود وارد سایت شده و جدول لیست رشته‌های با ظرفیت را مشاهده کنند.

 1. – برای اطلاعات بیشتر درباره شرایط تکمیل ظرفیت ارشد پزشکی، می‌توانید به دفترچه تکمیل ظرفیت ارشد وزارت بهداشت سال ۱۴۰۲ مراجعه کنید.
 2. – تمام افراد، چه قبول شده و چه رد شده در مرحله انتخاب رشته محل تحصیل در مرحله اول، مجاز به شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت می‌باشند.
 3. – اگر داوطلبان در مرحله اول انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت پذیرفته شده و در مرحله تکمیل ظرفیت ارشد نیز شرکت کنند و در هر یک از دوره‌های عادی یا شهریه پرداز قبول شوند، قبولی قبلی آن ها لغو و قابل بازگشت نمی‌باشد. دانشگاه‌های محل پذیرش اولیه نیز مکلف به همکاری با دانشگاه‌های پذیرش جدید هستند.
 4. – اشخاصی که در آزمون ارشد پزشکی در دوره‌های رایگان قبول شده‌اند اما ثبت نام نکرده یا انصراف داده‌اند، مجاز به شرکت در آزمون سال ۱۴۰۲ نخواهند بود. به عبارت دیگر، عدم ثبت نام یا انصراف از ثبت نام موجب محرومیت یک ساله می‌شود.
 5. – تغییر رشته، انتقال و جابجایی محل تحصیل در دوره کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ممنوع می‌باشد.

بیش تر بخوانید: منابع کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

بیش تر بخوانید: زمان اعلام نتایج ارشد وزارت بهداشت

مدارک لازم برای ثبت نام در تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402

برای ثبت نام در فرایند تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال 1402، داوطلبان باید مدارک مورد نیاز را تهیه کرده و ارائه دهند. تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت نیز از این قاعده مستثنی نمی‌شود و جدول زیر شرح مربوط به مدارک لازم را مشخص می‌کند.

ثبت نام در تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

توجه: این مدارک صرفاً برای داوطلبان با سهمیه آزاد لازم است. به علاوه، داوطلبان با سهمیه ایثارگری نیز باید علاوه بر موارد فوق، مدارک جانبازی و ایثارگری را نیز تهیه و ارائه کنند.

داوطلبانی که در مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد گروه علوم پزشکی رشته محل را انتخاب کرده‌اند، برای مشاهده نتایج تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال 1402 که در اواخر آذرماه اعلام می‌شود، باید به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به آدرس اینترنتی sanjeshp.ir مراجعه کنند. متقاضیانی که در طی مرحله تکمیل ظرفیت در رشته محل دیگری پذیرفته شوند، دانشگاه مبدأ محل پذیرش آنان موظف است تسهیلات آموزشی لازم را برای انتقال دانشجویان به دانشگاه مقصد فراهم کرده و از انتقال و جابجایی آنان حمایت کند.

بیش تر بخوانید: رشته های کارشناسی ارشد علوم پزشکی وزارت بهداشت

بیش تر بخوانید: دریافت کارت ورود به جلسه ارشد پزشکی

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور ارشد وزارت بهداشت 1402

معمولاً شرکت‌کنندگانی که الزامات شرکت در فرایند تکمیل ظرفیت کنکور وزارت بهداشت را دارا بوده و رشته خود را انتخاب کرده‌اند، برای دریافت نتایج بایستی یک یا دو هفته صبر کنند. به عنوان مثال، در سال‌های گذشته، ثبت نام در نیمه دوم ماه مهر صورت گرفته و نتایج در اوایل ماه آبان برای داوطلبان قابل دسترسی قرار گرفته است.

برای دریافت این نتیجه، باید مانند سال‌های قبل، به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی مراجعه کنید و پس از ورود به لینک فعالی که اعلان نتایج رشته‌های تکمیل ظرفیت ارشد وزارت بهداشت را شامل می‌شود، اقدام کنید. توصیه می‌شود که به موقع در زمان مقرر کارنامه خود را دریافت کنید، زیرا اگر به عنوان یکی از قبول شدگان حساب شوید و ثبت نام نهایی را به موقع انجام ندهید، به عنوان انصراف محسوب خواهد شد.

بیش تر بخوانید: سامانه صدور پروانه های وزارت بهداشت parvaneh.behdasht.gov.ir

شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد وزارت بهداشت برای افراد دارای سهمیه و شرایط خاص 1402

در اینجا مجموعه ای از مدارکی که برای شرکت کنندگان در آزمون تکمیل ظرفیت کنکور ارشد وزارت بهداشت الزامی است، ذکر میشود.

سهمیه رزمندگان و ایثارگران

نمونه اصلی و کپی مدارکی که وضعیت داوطلب را به عنوان یک سرباز یا ایثارگر نشان می‌دهند، ارائه گردد.

توجه: در صورتی که در هر مرحله قبل، حین یا بعد از تحصیل، شرایط استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران برای فرد پذیرفته شده تعیین گردد، علاوه بر لغو قبولی، طبق قوانین عمل خواهد شد.

دانشگاه‌های ارتش و علوم پزشکی بقیه‌الله

– ارائه نسخه اصلی حکم کارگزینی یا مدرکی که وضعیت استخدام فرد را نشان می‌دهد (رسمی یا پایور). تاریخ صدور مدرک باید با تاریخ درخواست مطابقت داشته باشد.

استعدادهای درخشان

– نامه تأییدیه از دانشگاه محل تحصیل که به ترتیب آئین نامه “تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان به مقاطع بالاتر تحصیلی” مصوب ۲۱ مهرماه ۸۹، کسب رتبه برتر را تأیید میکند.

شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد بهداشت برای سربازان

اطلاعات زیر مربوط به شرایط لازم برای ثبت نام در برنامه تکمیل ظرفیت فوق لیسانس وزارت بهداشت برای افرادی است که تاکنون به خدمت سربازی نپرداخته اند و شرایط دیگری را نیز رعایت میکنند:

 • افرادی که تا سال ۱۳۵۲ متولد شده‌اند و هنوز سن خود را تغییر نداده‌اند.
 • فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی که دارای برگ آماده به خدمت هستند و هیچ غیبت سربازی‌ای نداشته باشند.
 • دانشجویانی که حداقل دوره کارشناسی خود را تا تاریخ ۳۱ شهریورماه تکمیل کرده‌اند (با توجه به تبصره ۱ و ۲ ماده ۳۳ قانون خدمت وظیفه عمومی).
 • کارکنانی که در سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها مشغول به خدمت هستند، با ارائه گواهی اشتغال و موافقت بالاترین مقام اجرایی سازمان مربوطه، مجاز به ادامه تحصیل هستند.
 • اگر داوطلب جزو کارکنان پایور شاغل در نیروهای مسلح باشد، با ارائه گواهی اشتغال و موافقت سازمان مربوطه میتواند ادامه تحصیل دهد.
 • طلاب علوم دینی که دارای مدرک کارشناسی هستند باید معافیت تحصیلی در حوزه را ارائه دهند.
 • داوطلبانی که برگه معافیت موقت حاصل کرده‌اند و هیچ غیبتی (مانند غیبت پزشکی یا کفالت) نداشته‌اند، میتوانند در برنامه تکمیل ظرفیت ارشد بهداشت ثبت نام کنند.
 • سربازان در حال خدمت که دارای مدرک لیسانس هستند و همچنین معافیت تحصیلی داشته و هیچ غیبت سربازی نداشته باشند، میتوانند در برنامه تکمیل ظرفیت ارشد شرکت کنند.
 • دانشجویان انصرافی که سنوات تحصیلی آنها بر اساس ماده اولیه تبصره ۱ ماده ۳۳ باشد و همچنین از تاریخ ۲۲ آبان ۹۰ یک سال نگذشته و از امتیاز انصراف از تحصیل استفاده نکرده باشند، میتوانند در برنامه تکمیل ظرفیت ارشد بهداشت شرکت کنند.

بیش تر بخوانید: سامانه میهمانی وزارت بهداشت guest.behdasht.gov.ir

بیش تر بخوانید: ثبت نام کنکور دکتری وزارت بهداشت

مشاوره برای قبولی در رشته‌های تکمیل ظرفیت ارشد وزارت بهداشت 1402

 1. اختصاص دادن توجه کافی به انتخاب رشته و ثبت نام در تکمیل ظرفیت ارشد بهداشت برای رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی ضروری است. با این حال، برای جلوگیری از تکرار مطالب از منابع دیگر، بهتر است برخی راهکارهای مهم را در نظر بگیرید تا بتوانید از رقبا پیشی بگیرید.
 2. آگاهی از ظرفیت دانشگاه‌ها: در زمان تکمیل ظرفیت، دانشگاه‌ها به دلیل تعداد متقاضیان زیاد و ظرفیت محدود، در شرایط پایینی قرار دارند. بنابراین، برای دستیابی به رشته مورد نظر، بهتر است با آگاهی کامل و به موقع اقدام کنید.
 3. دقت در ثبت نام: در ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد بهداشت در رشته‌های روزانه، به بررسی دقیق مواردی مانند قوانین و مقررات بپردازید. به خاطر داشته باشید که اگر در رشته‌های روزانه پذیرفته شوید ولی بعدها منصرف شوید یا نام نویسی نکنید، پذیرش شما لغو خواهد شد. همچنین در کنکور سال بعد نیز امکان شرکت وجود ندارد.
 4. اطمینان از علاقه: قبل از انتخاب رشته، اطمینان حاصل کنید که به واقع به آن علاقه دارید. برای اینکه در صورت پذیرش، امکان تغییر رشته وجود نداشته باشد، باید متقاعد شوید که انتخابتان صحیح است.
 5. مهارت در انتخاب رشته: در انتخاب رشته، دقت و حوصله لازم است. اگردر انتخاب اولویت‌ها مهارت کافی نداشته باشید، ممکن است این شانس بزرگ را از دست بدهید.
 6. از آنجایی که انجام و رعایت کردن همه این نکات برای همه شرکت‌کنندگان آسان نیست، توصیه می‌شود که از کمک مشاوران و افراد خبره در این زمینه استفاده کنید تا در پیشرفت خود یاری شما کنند.

بیش تر بخوانید: لیست رشته های کاردانی وزارت بهداشت

بیش تر بخوانید: لیست رشته های کارشناسی پیوسته وزارت بهداشت

 

برای دانلود فایل pdf مطلب روی دانلود مقاله کلیک کنید.

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲ { دانلود دفترچه }

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲ { دانلود دفترچه }

برچسب ها

تکمیل ظرفیت ارشد وزارت بهداشت ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402 انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد بهداشت ۱۴۰۲ تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد علوم پزشکی

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲ { دانلود دفترچه }

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل