تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور وزارت بهداشت 1403

📚 خلاصه ای از مقاله ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور وزارت بهداشت 1403:

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور وزارت بهداشت

توضیحات جامع درباره ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور وزارت بهداشت 1402 و همچنین زمان و شرایط ثبت نام استعداد درخشان علوم پزشکی ۱۴۰۲ بیان شده است.

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور وزارت بهداشت 1403

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور وزارت بهداشت 1403

متقاضیانی که قصد استفاده از سهمیه مازاد استعداد درخشان در مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون وزارت بهداشت سال 1403 را دارند، می‌توانند طبق آیین‌نامه استعداد درخشان و با رعایت شرایط ثبت‌نام، بدون نیاز به شرکت در آزمون کنکور پزشکی، خود را ثبت نام کنند. بر اساس آیین‌نامه منتشر شده، شرط داشتن ۲ سال سابقه کار برای رشته‌های پرستاری حذف شده و متقاضیان می‌توانند با رعایت سایر شرایط آیین‌نامه، به ثبت‌نام در این مقطع بپردازند.

لینک ورود مستقیم به سایت ثبت نام کلیک کنید.

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور وزارت بهداشت

داوطلبانی که در مقطع کارشناسی بالاترین رتبه را نسبت به سایر دانشجویان لیسانس کسب کرده‌اند، می‌توانند با مطالعه اطلاعیه منتشر شده در خصوص ثبت‌نام بدون کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال 1403، به عنوان یک فرد واجد شرایط استعداد درخشان در مقطع کارشناسی ارشد ثبت‌نام کنند.

مهلت جدید ثبت‌نام ارشد وزارت بهداشت سال 1403 برای مشمولان سهمیه استعداد درخشان در روزهای ۷ و ۸ خرداد ماه است.

طبق فراخوان منتشر شده، پذیرش ارشد استعداد درخشان وزارت بهداشت به دو صورت با آزمون و بدون آزمون برای داوطلبان ارشد بهداشت امکان‌پذیر است و متقاضیان می‌توانند با توجه به نوع پذیرش خود، به تحصیل در رشته‌های کارشناسی ارشد علوم پزشکی بپردازند.

هر ساله شرایط ثبت‌نام بدون آزمون ارشد پزشکی و یا استعداد درخشان برای داوطلبان توسط مرکز سنجش و آموزش پزشکی ارائه می‌شود و ممکن است به دلیل عدم آگاهی، بسیاری از متقاضیان از شرایط بدون کنکور ارشد وزارت بهداشت مطلع نباشند و در روند ثبت‌نام با مشکل مواجه شوند. بنابراین، در این مقاله قصد داریم زمان و شرایط ثبت‌نام کارشناسی ارشد بدون آزمون وزارت بهداشت سال 1403 را به صورت کامل همراه با جزئیات بیشتر توضیح دهیم.

بیش تر بخوانید: ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

زمان ثبت نام ارشد بدون کنکور وزارت بهداشت 1403

 1. به اطلاع می‌رسانیم که زمان ثبت نام در مرحله کارشناسی ارشد بدون کنکور وزارت بهداشت در سال 1403 در دو مرحله برگزار می‌شود. برای شرکت در فرآیند استعداد درخشان ارشد پزشکی، آشنایی با شیوه پذیرش در این مرحله بسیار حیاتی است. در ادامه به بررسی این مراحل می‌پردازیم.
 2. مرحله اول ثبت نام ارشد استعداد درخشان پزشکی در سال 1403 همزمان با ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت برگزار می‌شود. تمامی داوطلبان می‌توانند با شرکت در این مرحله، فرصت خود را برای پذیرش در استعداد درخشان ارشد وزارت بهداشت ارزیابی کنند. در صورتی که داوطلبان برای استعداد درخشان بدون آزمون از این مرحله عبور کرده و کد رهگیری دریافت نکردند، می‌توانند در مرحله دوم نیز ثبت نام کنند.
 3. مهلت جدید ثبت نام ارشد وزارت بهداشت در سال 1403 برای مشمولان سهمیه استعداد درخشان در روزهای ۷ و ۸ خرداد ماه اعلام شده است. برای ثبت نام، لطفاً کلیک کنید.
 4. مرحله دوم ثبت نام ارشد استعداد درخشان پزشکی در سال 1403 پس از برگزاری آزمون کنکور ارشد وزارت بهداشت آغاز خواهد شد. متقاضیان با آزمون پس از ثبت نام اولیه در کنکور ارشد بهداشت 1403، در صورت داشتن شرایط استعداد درخشان، باید در تاریخ اعلام شده توسط سازمان علوم پزشکی به سامانه وزارت بهداشت مراجعه کرده و کد رهگیری خود را ثبت کنند و گزینه “الف” را انتخاب نمایند.
 5. متقاضیان بدون آزمون ارشد پزشکی که در زمان نام‌نویسی آزمون این مرحله را انجام نداده‌اند، باید طی مهلت مشخص شده، ابتدا ثبت نام اولیه را انجام داده و گزینه “ب” را انتخاب کنند. در این صورت، کد رهگیری را دریافت کرده و همزمان با ورود کد رهگیری، ثبت نام را نهایی کنند. لطفاً توجه داشته باشید که امکان ویرایش در گزینه “ب” وجود ندارد، بنابراین حتماً دقت لازم را در انتخاب گزینه داشته باشید.
 6. زمان ثبت نام مرحله دوم استعداد درخشان کارشناسی ارشد پزشکی در سال 1403 در تیر ماه اعلام خواهد شد.
 7. بعد از ثبت نام در این دو مرحله، داوطلبان استعداد درخشان پزشکی (با آزمون و بدون آزمون) فرصتی خواهند داشت تا برای تکمیل مراحل و ارائه به عنوان استعداد درخشان به دانشگاه محل تحصیل قبلی خود (لیسانس) مراجعه کنند.
 8. زمان مراجعه حضوری به دانشگاه محل تحصیل مقطع قبلی جهت تکمیل مدارک استعداد درخشان ارشد پزشکی ۱۴۰۲ توسط سایت سنجش پزشکی اعلام خواهد شد. معمولاً بازه‌ی زمانی حدود ۵ روز برای این فرآیند در نظر گرفته می‌شود. سال گذشته، این مهلت از اوایل تیرماه آغاز شد.
 9. زمان مراجعه حضوری به دانشگاه محل تحصیل لیسانس جهت تکمیل مدارک استعداد درخشان ارشد پزشکی 1403 به محض اعلام در اینجا قرار می‌گیرد.
 10. توجه داوطلبان: در صورت عدم ثبت نام در مرحله استعداد درخشان، جزو داوطلبان عادی سنجش خواهید شد.

بیش تر بخوانید: sanjeshp.ir

بیش تر بخوانید: انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور وزارت بهداشت 1403

 1. همانند آنچه گفته شد، داوطلبانی که میخواهند با استعداد درخشان در دوره کارشناسی ارشد پزشکی شرکت کنند، باید همزمان با دیگر داوطلبان در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال 1403 ثبت نام کنند و سپس در زمان مقرر، کد رهگیری خود را در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی ثبت کنند.
 2. شرایط دیگری که در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ذکر شده است، عبارتند از:
 3. – فقط دانشجویان شاغل در حال تحصیل یا فارغ التحصیل دانشگاه‌های وزارت بهداشت و موسسات وابسته به آن، مجاز به شرکت در پذیرش بدون کنکور ارشد پزشکی هستند.
 4. – دانشجویان ممتاز هر رشته تحصیلی میتوانند فقط در مقطع بالاتر از رشته تحصیلی مقطع قبلی خود تحصیل کنند و اگر در مقطع کارشناسی ارشد، رشته‌ای با همان نام رشته تحصیلی قبلی وجود نداشته باشد، سهمیه بدون آزمون آنها حذف شده و به سهمیه پذیرش با آزمون تبدیل می‌شود.

برای استفاده از سهمیه کارشناسی ارشد بدون کنکور وزارت بهداشت باید یکی از این دو شرط را داشته باشید

 • 1. دانشجوی ممتاز دوره کارشناسی ناپیوسته با کسب رتبه اول تا پایان نیمسال سوم و حداقل میانگین کل ۱۷ و گذراندن حداقل 50 واحد درسی در بین دانشجویان هم رشته و ورودی دانشگاه محل تحصیل خود و داشتن مدت چهار نیمسال تحصیلی.
 • 2. دانشجوی ممتاز دوره کارشناسی پیوسته با کسب رتبه اول تا پایان نیمسال هفتم و حداقل میانگین کل ۱۷ و گذراندن حداقل ۱۱۵ واحد درسی در بین دانشجویان هم رشته و ورودی دانشگاه محل تحصیل خود و داشتن مدت حداکثر هشت نیمسال تحصیلی.
 1. – داوطلبان استعداد درخشان باید در مرحله اول ثبت نام، سهمیه آزاد، سهمیه رزمندگان و سهمیه ایثارگران خود را بر اساس تعیین کنند. سهمیه استعداد درخشان به میزان ۱۰ درصد بیشتر از ظرفیت پذیرش محاسبه می‌شود. در صورتی که دانشجوی پذیرفته شده با استفاده از سهمیه استعداد درخشان از رشته پذیرفته شده انصراف دهد، مشمول محرومیت یکساله منع شرکت در آزمون نخواهد شد، اما نمی‌تواند مجدداً از تسهیلات ویژه استعدادهای درخشان در آزمون استفاده کند.
 2. – سهمیه استعداد درخشان تنها در صورت تأیید دانشگاه محل تحصیل مقطع لیسانس قابل استفاده است. در غیر این صورت، داوطلبان به عنوان داوطلبان عادی مورد سنجش قرار می‌گیرند. دانشجویان در مقطع کارشناسی فقط یک مرتبه و فقط برای سال و دوره تحصیلی بعدی خود می‌توانند از تسهیلات آموزشی مذکور در مقطع بالاتر استفاده کنند.

بیش تر بخوانید: طرح وزارت بهداشت

بیش تر بخوانید: منابع کنکور ارشد وزارت بهداشت

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد با آزمون وزارت بهداشت

1. دانشجویان برای استفاده از سهمیه این دوره باید حداقل یکی از شرایط زیر را داشته باشند:

 1. برگزیدگان آزمون سراسری گروه آزمایشی علوم تجربی با کسب رتبه کشوری کمتر از ۵۰۰.
 2. دارندگان مدال طلا، نقره و برنز در المپیادهای دانش آموزی شیمی، ریاضی، فیزیک، زیست شناسی، رایانه و نجوم.
 3. رتبه‌های اول تا سوم انفرادی و رتبه اول گروهی المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی در هر یک از حوزه‌های المپیاد، با شرط آنکه اعضای برگزیده رتبه اول گروهی در مرحله انفرادی حداقل ۸۰ درصد نمره نفر سوم انفرادی را کسب کرده باشند.
 4. برگزیدگان رتبه‌های اول تا سوم کشوری در جشنواره‌های رازی، خوارزمی و جوان خوارزمی در زمینه علوم پزشکی، و نفرات اول تا سوم جشنواره جایزه ملی ایثار.
 5. مالکان ابداع یا اختراع‌های ثبت شده در زمینه علوم پزشکی با تائید معاونت تحقیقات و فناوری وزارت.
 6. دانشجویان نمونه کشوری گروه پزشکی در هر مقطع.
 • 2. داوطلبان استعداد درخشان بدون آزمون و با ثبت نام در اعلام نتایج اولیه، باید همانند داوطلبان عادی در انتخاب رشته کارشناسی ارشد بهداشت شرکت کنند. در غیر این صورت، عدم شرکت به منزله انصراف از ادامه تحصیل در نظر گرفته می‌شود. معدل کل برای مقطع کارشناسی، بدون احتساب ترم آخر و با رعایت تعداد واحد گذرانده، بر اساس مقررات مربوطه محاسبه می‌شود.
 • 3. داوطلبان استعداد درخشان بدون آزمون کارشناسی ارشد در رشته پزشکی تنها می‌توانند در همان رشته مقطع قبلی خود ثبت نام کنند. در صورت عدم وجود رشته همنام، داوطلبان باید در آزمون کارشناسی ارشد پزشکی شرکت کنند. واجدین شرایط می‌توانند در هر مقطع تحصیلی فقط یک بار و پس از گذشت حداقل دو سال از فارغ التحصیلی، از تسهیلات بند ۳-۶ استفاده کنند. شرکت در جلسه آزمون (با قبول یا عدم قبول) به منزله استفاده در نظر گرفته می‌شود.
 • 4. بر اساس اطلاعیه سایت سنجش پزشکی، سابقه ۲ سال کار بالینی در رشته پرستاری از سهمیه مازاد استعداد درخشان پزشکی حذف شده است. دانشگاه ملزم به پذیرش و ثبت نام دانشجویان استعداد درخشان معرفی شده توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی است. برای استفاده از سهمیه مازاد در پذیرش دستیار پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، باید حداقل ۴۰ امتیاز از حیطه‌های آموزشی، پژوهشی و فردی و اجتماعی کسب شود.

بیش تر بخوانید: تکمیل ظرفیت ارشد وزارت بهداشت

بیش تر بخوانید: زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

 

برای دانلود فایل pdf مطلب روی دانلود مقاله کلیک کنید.

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور وزارت بهداشت 1403

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور وزارت بهداشت 1403

برچسب ها

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور وزارت بهداشت 1402 ثبت نام ارشد بدون کنکور وزارت بهداشت ۱۴۰۲ پذیرش ارشد بدون آزمون علوم پزشکی ثبت نام استعداد درخشان ارشد وزارت بهداشت ارشد استعدادهای درخشان پزشکی

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور وزارت بهداشت 1403

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل