تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

سامانه صدور پروانه های وزارت بهداشت { parvaneh.behdasht.gov.ir }

📚 خلاصه ای از مقاله سامانه صدور پروانه های وزارت بهداشت { parvaneh.behdasht.gov.ir }:

سامانه صدور پروانه های وزارت بهداشت

معرفی سامانه صدور پروانه ها وزارت بهداشت parvaneh.behdasht.gov.ir و همچنین امکانات مانند نحوه ورود به سایت ، ثبت نام پروانه و لینک مستقیم ورود بیان شده است.

سامانه صدور پروانه های وزارت بهداشت { parvaneh.behdasht.gov.ir }

سامانه صدور پروانه های وزارت بهداشت { parvaneh.behdasht.gov.ir }

سامانه اخذ مجوزها یکی از وبسایت‌هایی است که به منظور ارائه خدمات به افرادی که تمایل به دریافت، تمدید و یا ویرایش اطلاعات مجوز دارند، توسط وزارت بهداشت راه‌اندازی شده است. بسیاری از امور مربوط به مجوزهای وزارت بهداشت به صورت آنلاین و بدون نیاز به حضور حضوری از طریق وبسایت parvaneh.behdasht.gov.ir انجام می‌شود.

✅ لینک مستقیم ورود به سامانه صدور پروانه های وزارت بهداشت کلیک کنید

سامانه صدور پروانه های وزارت بهداشت

وزارت بهداشت و آموزش کشور با هدف ارائه خدمات به افرادی که تمایل به دریافت مجوز برای فعالیت در حوزه بهداشت را دارند، وبسایت اخذ مجوزها را راه‌اندازی کرده است. افرادی که قصد دریافت مجوز از وزارت بهداشت و آموزش کشور را دارند، می‌توانند با ورود به سامانه اخذ مجوزها به نشانی parvaneh.behdasht.gov.ir مراحل مربوط به ثبت درخواست مجوز را از طریق این سامانه انجام دهند.

این سامانه امکان اخذ مجوزهای مختلفی که توسط وزارت بهداشت و آموزش کشور تأیید شده‌اند، را برای افراد متقاضی فراهم کرده است. به ما در ادامه همراهی کنید زیرا در این مقاله بیشتر با وبسایت اخذ مجوزها parvaneh.behdasht.gov.ir آشنا خواهیم شد.

بیش تر بخوانید: ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

نحوه استفاده از سامانه صدور پروانه‌های وزارت بهداشت

سامانه‌های مختلفی توسط وزارت بهداشت و آموزش کشور در سال‌های اخیر جهت تسهیل و تسریع در امور خود راه‌اندازی شده‌اند. یکی از این سامانه‌ها، سامانه صدور پروانه‌ها است که در حال حاضر تحت نظر وزارت بهداشت و آموزش کشور فعالیت می‌کند.

استفاده از پروانه برای واحدهای پزشکی و پیراپزشکی برای فعالیت قانونی الزامی است. فارغ‌التحصیلان گروه پزشکی و پیراپزشکی، که شرایط راه‌اندازی فعالیتی مانند تأسیس فیزیوتراپی را دارند، باید برای دریافت پروانه، اقدامات لازم را از طریق وزارت بهداشت و آموزش کشور انجام دهند. در گذشته، صدور پروانه‌های وزارت بهداشت به صورت حضوری انجام می‌شد، اما اکنون امکان صدور پروانه‌ها به صورت آنلاین و بدون نیاز به حضور فراهم شده است.

سامانه صدور پروانه با نشانی parvaneh.behdasht.gov.ir، یک وبسایت است که با هدف تسهیل و تسریع فرآیندهای مربوط به اخذ و تمدید پروانه‌ها راه‌اندازی شده است. این سامانه امکان صدور پروانه‌های مختلف وزارت بهداشت را برای افراد متقاضی فراهم می‌کند. لازم به ذکر است که برای استفاده از خدمات این وبسایت، نیازمند ثبت نام در سامانه هستید. در سامانه صدور پروانه‌ها، خدمات و امکانات متنوعی به افراد ارائه می‌شود.

نحوه ثبت نام در سامانه صدور پروانه ها وزارت بهداشت

1. به سامانه صدور پروانه وزارت بهداشت به نشانی parvaneh.behdasht.gov.ir مراجعه کنید و عبارت “جهت عضویت کلیک فرمایید” را انتخاب کنید.

parvaneh.behdasht.gov.ir

2. در صفحه ثبت نام، نوع درخواست خود را مشخص کنید و کد ملی و سال تولد خود را همراه با کد امنیتی در کادرهای مربوطه وارد کنید. سپس دکمه “جستجو” را فشار دهید.

parvaneh.behdasht.gov.ir بخش 1

3. شماره تلفن همراه خود را در بخش مورد نظر ثبت کنید و روی عبارت “دریافت کد فعالسازی” کلیک کنید.

parvaneh.behdasht.gov.ir بخش 2

4. پس از دریافت کد ارسال شده، آن را در کادر مشخص وارد کنید و دکمه “تایید” را بفشارید.

parvaneh.behdasht.gov.ir بخش 3

5. در صفحه مرتبط با ایجاد حساب کاربری، با وارد کردن مشخصات خواسته شده مانند پست الکترونیک و اطلاعات هویتی، لینک “تایید و ادامه ثبت نام” را انتخاب کنید تا مراحل ثبت نام به پایان برسد.

parvaneh.behdasht.gov.ir بخش 4

نحوه ورود به سامانه صدور پروانه ها وزارت بهداشت

1. به سامانه صدور پروانه وزارت بهداشت به آدرس parvaneh.behdasht.gov.ir رفته و عبارت “جهت ورود بر روی این لینک کلیک فرمایید” را انتخاب کنید.

parvaneh.behdasht.gov.ir بخش 5

2. در صفحه ورود، نام کاربری (کد ملی) و کلمه عبور را همراه با عبارت امنیتی در کادر مربوطه وارد کنید. سپس دکمه “ورود به سامانه” را فشار دهید تا پنل کاربری شما نمایش داده شود و از طریق آن به ثبت درخواست و یا ویرایش اطلاعات خود بپردازید.

parvaneh.behdasht.gov.ir بخش 6

نحوه بازیابی رمز عبور در سامانه صدور پروانه ها وزارت بهداشت

1. در صفحه اصلی سامانه صدور پروانه وزارت بهداشت با نشانی اینترنتی parvaneh.behdasht.gov.ir، لینک “بازیابی رمز عبور” را انتخاب کنید.

parvaneh.behdasht.gov.ir بخش 7

2. در صفحه بازیابی کلمه عبور، پست الکترونیک و کد ملی خود را وارد کنید و سپس دکمه “ارسال رمز عبور” را فشار دهید. پس از چند دقیقه، ایمیلی حاوی رمز عبور جدید به نشانی الکترونیکی شما ارسال خواهد شد.

parvaneh.behdasht.gov.ir بخش 8

چند نکته مهم:

 • – رمز عبور ارسال شده، یک عدد 6 رقمی است.
 • – در اولین ورود به سامانه، بهتر است رمز عبور خود را تغییر دهید.
 • – قبل از اتمام اعتبار پروانه، حداقل 2 ماه قبل، درخواست تمدید را به همراه موافقت اصولی و یا ثبت درخواست تمدید پروانه بهره‌برداری و مسئول فنی خود ارسال کنید.
 • – اگر رمز عبور و ایمیل ثبت شده در سامانه را فراموش کرده‌اید، به دانشگاه مراجعه کرده و از رییس اداره درخواست تغییر ایمیل شما در سایت را داشته باشید.

بیش تر بخوانید: sanjeshp.ir

بیش تر بخوانید: انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت

مدارک مورد نیاز برای دریافت مجوز صدور از سایت وزارت بهداشت

برای بارگذاری و دریافت مجوز صدور پروانه از سایت وزارت بهداشت، شما نیازمند داشتن تمامی مدارک و شرایط لازم برای انجام این فرآیند هستید. مدارک مورد نیاز برای دریافت مجوز در سایت اختصاصی این سازمان به نشانی اینترنتی parvaneh.behdasht.gov.ir آورده شده است.

این مدارک شامل مدارک ملک، ارسال نقشه، گزارش پیشرفت کار، مدارک مسئول فنی، مدارک پرسنل و مدارک اختصاصی هر مرکز می‌شود. برای دریافت فایل مربوطه و آشنایی دقیق با مدارک مورد نیاز، می‌توانید روی لینک زیر کلیک کنید و سپس فرآیند خود را آغاز کنید. همچنین، صدور پروانه نیازمند پرداخت هزینه است که بستگی به نوع پروانه درخواستی و محل راه‌اندازی موسسه دارد.

برای مشاهده مدارک مورد نیاز جهت اخذ پروانه وزارت بهداشت کلیک کنید.

هزینه صدور مجوز پروانه وزارت بهداشت

در سامانه صدور مجوز پروانه وزارت بهداشت، بخشی با عنوان “تعرفه” وجود دارد. برای دریافت مجوز از این سامانه، شما باید به این بخش مراجعه کنید و با توجه به تعرفه‌های موجود، مبلغ مورد نظر را پرداخت کنید. در این مقاله، جدولی از میزان تعرفه را نیز ذکر کرده‌ایم تا به صحت کار شما کمک کند.

صدور مجوز پروانه وزارت بهداشت بخش 1

صدور مجوز پروانه وزارت بهداشت بخش 2

صدور مجوز پروانه وزارت بهداشت بخش 3

صدور مجوز پروانه وزارت بهداشت بخش 4

بیش تر بخوانید: ثبت نام ارشد بدون کنکور وزارت بهداشت

بیش تر بخوانید: طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت

امکانات موجود در سامانه صدور پروانه‌ها وزارت بهداشت parvaneh.behdasht.gov.ir

به منظور آسان‌تر و سریع‌تر انجام امور مربوط به پروانه‌ها، سامانه صدور پروانه‌های وزارت بهداشت راه‌اندازی شده است. این سامانه امکانات متنوعی را فراهم می‌کند.

برای استفاده از این امکانات، هر فرد باید حتماً ثبت نام خود را در سامانه صدور پروانه‌ها انجام داده و با ورود به حساب کاربری خود با استفاده از کد ملی و رمز عبور، مراحل استفاده از این امکانات را انجام دهد.

در سامانه صدور پروانه‌های وزارت بهداشت، امکانات زیر ارائه می‌شود که هر یک از این خدمات تحت نظر وزارت بهداشت کشور به ارباب رجوعان ارائه می‌شود:

 1. – انجام فرآیندهای مربوط به پس از دریافت پروانه مانند تغییر موسس، تغییر مسئول فنی، تغییر نوبت کاری، افزایش بخش و تجهیزات
 2. – صدور آنلاین موافقت اصولی تاسیس موسسات پزشکی
 3. – صدور آنلاین پروانه بهره‌برداری و مسئول فنی
 4. – صدور آنلاین موافقت اصولی افزایش بخش و تجهیزات سرمایه‌ای
 5. – تمدید آنلاین پروانه‌های بهره‌برداری و مسئول فنی

بیش تر بخوانید: منابع کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

بیش تر بخوانید: تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

معرفی جامع سامانه ارائه پروانه‌های وزارت بهداشت

از سال 96، با راه‌اندازی سیستم ارائه پروانه‌های وزارت بهداشت، تمامی امور مربوط به دریافت، تمدید و ویرایش اطلاعات مربوط به پروانه‌های فعالیت واجدین شرایط به صورت آنلاین و بدون حضور حضوری قابل انجام است. این سیستم توسط وزارت بهداشت طراحی و راه‌اندازی شده است و امکان ارائه پروانه‌های مختلف تأیید شده توسط وزارت بهداشت را برای کاربران فراهم می‌کند. متقاضیان باید درخواست خود را پس از ثبت‌نام در سایت ارسال کرده و منتظر دریافت نتیجه باشند. در ادامه به معرفی امکانات این سیستم می‌پردازیم.امکانات سیستم ارائه پروانه‌های وزارت بهداشت:

سامانه ارائه پروانه‌های وزارت بهداشت

1) ارسال درخواست یا ورود به سیستم

با کلیک بر روی “ورود به سیستم”، به امکانات این سیستم دسترسی پیدا می‌کنید. در صورت استفاده اولیه از خدمات سیستم، لازم است ابتدا ثبت‌نام کنید. ثبت کد ملی، شماره تماس و ایمیل معتبر برای نام‌نویسی الزامی است، زیرا مکاتبات بعدی سیستم با شما از طریق ایمیل ثبت‌شده صورت می‌پذیرد. یک بار ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در این سیستم، امکان استفاده از تمامی امکانات آن را به شما می‌دهد. همچنین در صورت فراموشی رمز عبور، قابلیت بازیابی آن نیز در این قسمت وجود دارد.

2) آیین‌نامه‌ها و منابع

در این قسمت از سیستم، می‌توانید آیین‌نامه‌های مرتبط با تأسیس مراکز درمانی یا دفاتر کاری که درخواست ارائه پروانه آنها از طریق این سیستم صورت می‌گیرد، دریافت و مطالعه کنید. این آیین‌نامه‌ها شامل جزئیات دقیق آخرین اصلاحات و قوانین حاکم بر فرآیند تأسیس مرکز مورد نظر می‌شوند. همچنین می‌توانید دستورالعمل‌های مربوط به جزئیات فعالیت مراکز و مراحل اجرای انواع درخواست‌ها را به صورت فایل PDF دریافت کنید. در جدول زیر تمامی مراکزی که می‌توانند پروانه فعالیت وزارت بهداشت را از طریق این سیستم دریافت کنند، ذکر شده‌اند.

سامانه ارائه پروانه‌های وزارت بهداشت بخش 1

سامانه ارائه پروانه‌های وزارت بهداشت بخش 2

3) دانلودهای ضروری

برای تجربه بهتر و جلوگیری از هرگونه مشکل در ورود به سیستم، توصیه می‌شود از مرورگرهای Firefox و Chrome برای انجام امور مرتبط استفاده کنید. لینک دانلود این مرورگرها در سایت ارائه پروانه وزارت بهداشت موجود است. همچنین، اپلیکیشن موبایلی “درمانیاب” نیز یک نرم‌افزار است که نزدیکترین مراکز درمانی به محل زندگی شما را نشان می‌دهد.

4) سرویس‌ها و خدمات

علاوه بر این، سیستم ارائه پروانه‌های وزارت بهداشت امکان ارائه خدمات دیگری را نیز فراهم می‌کند، که شامل موارد زیر می‌شود:

 • – دریافت یا تمدید مدت زمان پروانه‌های بهره‌برداری و مسئول فنی
 • – تغییر و ویرایش اطلاعات پروانه مانند نام موسس، تغییر مسئول فنی، افزایش بخش یا دریافت تجهیزات
 • – دریافت موافقت اصولی جهت ارتقای تجهیزات سرمایه‌ای و افزایش تعداد بخش‌ها
 • – صدور مجوز و موافقت اصولی برای راه‌اندازی موسسات پزشکی

5) اطلاعات و مدارک راهنما

برای ثبت درخواست اینترنتی صدور پروانه تأسیس هر یک از مراکز پزشکی و پیراپزشکی در این سیستم، نیاز به داشتن مدارک خاصی وجود دارد. بهترین راه برای کسب اطلاعات دقیق درباره این مدارک و آماده‌سازی قبل از ارسال درخواست، مطالعه این بخش از سیستم است.

بیش تر بخوانید: زمان اعلام نتایج ارشد وزارت بهداشت

بیش تر بخوانید: رشته های کارشناسی ارشد علوم پزشکی وزارت بهداشت

 

برای دانلود فایل pdf مطلب روی دانلود مقاله کلیک کنید.

سامانه صدور پروانه های وزارت بهداشت { parvaneh.behdasht.gov.ir }

سامانه صدور پروانه های وزارت بهداشت { parvaneh.behdasht.gov.ir }

برچسب ها

سامانه صدور پروانه ها سامانه صدور پروانه ها وزارت بهداشت سایت پروانه ها parvaneh.behdasht.gov.ir سامانه صدور پروانه ها parvaneh.behdasht.gov.ir

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

سامانه صدور پروانه های وزارت بهداشت { parvaneh.behdasht.gov.ir }

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل