تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

سامانه جامع آموزش الکترونیک دانشگاه پیام نور – سما لایو پیام نور | edu.pnu.ac.ir

📚 خلاصه ای از مقاله سامانه جامع آموزش الکترونیک دانشگاه پیام نور – سما لایو پیام نور | edu.pnu.ac.ir:

edu.pnu.ac.ir

در این مقاله لینک ورود به سایت edu.pnu.ac.ir و مراحل ورود به سامانه جامع آموزش الکترونیک دانشگاه پیام نور و امکانات سایت امتحانات پیام نور سما لایو پیام نور این دانشگاه را ارائه داده ایم

سامانه جامع آموزش الکترونیک دانشگاه پیام نور – سما لایو پیام نور | edu.pnu.ac.ir

سامانه جامع آموزش الکترونیک دانشگاه پیام نور – سما لایو پیام نور | edu.pnu.ac.ir

سامانه جامع آموزش الکترونیک و مجازی دانشگاه‌های پیام نور با آدرس edu.pnu.ac.ir یکی از وب‌سایت‌هایی است که در دوره تعطیلی دانشگاه‌ها و لغو آموزش‌های حضوری برای دانشجویان، برای برگزاری کلاس‌های آنلاین و افلاین غیرحضوری دانشگاه‌های پیام نور استفاده می‌شود.

با جایگزین شدن آموزش‌های مجازی آنلاین و آفلاین به جای آموزش‌های حضوری دانشگاهی، سامانه و زیرساخت‌هایی برای برگزاری کلاس‌های غیرحضوری این دانشگاه‌ها طراحی و راه‌اندازی شده است. به دلیل تعداد بالای واحدهای آموزشی و تعداد زیاد دانشجویان، دانشگاه‌های پیام نور به سامانه‌هایی با قابلیت‌های بالا و با کیفیت نیاز دارند.

برای ورود به سامانه جامع آموزش الکترونیک دانشگاه پیام نور، به آدرس edu.pnu.ac.ir کلیک کنید.

edu.pnu.ac.ir

این سامانه یکی از سایت‌های آموزش مجازی این دانشگاه است که تحت نظر سایت سمالایو قرار دارد. دانشجویان مقاطع مختلف دانشگاه پیام نور می‌توانند با ورود به این سامانه از آموزش‌های آنلاین و یا آفلاین که در سایت بارگذاری شده، استفاده کنند.

با توجه به اهمیت آشنایی دانشجویان با امکانات ارائه شده در این سامانه و نحوه ورود به سامانه برای حضور در امتحانات و کلاس‌های مجازی، در ادامه این مقاله لینک ورود به سایت و جزئیات امکانات موجود در این سامانه را ارائه داده‌ایم.

معرفی سامانه جامع آموزش الکترونیک دانشگاه پیام نور edu.pnu.ac.ir

با توجه به تعطیلی دانشگاه‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور، دانشگاه‌های پیام نور نیز به آموزش مجازی متمرکز شده‌اند. دانشجویان مقاطع مختلف اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری باید طبق زمانبندی تعیین شده در تقویم آموزشی نیمسال جاری، در کلاس‌های مجازی و آنلاین خود حضور داشته باشند.

همچنین به دلیل استمرار شیوع این بیماری، امتحانات پایان ترم این دانشگاه به صورت مجازی برگزار می‌شود. وب‌سایت edu.pnu.ac.ir یکی از سامانه‌های آموزشی الکترونیکی است که در دانشگاه‌های پیام نور استفاده می‌شود. سامانه جامع آموزش الکترونیک دانشگاه پیام نور توسط سایت سمالایو طراحی و راه‌اندازی شده است و به همین دلیل در میان دانشجویان این دانشگاه، به عنوان سمالایو دانشگاه پیام نور نیز شناخته می‌شود.

سامانه آموزش مجازی دانشجویان دانشگاه‌های پیام نور توسط هر دانشگاه مشخص می‌شود و بنابراین ممکن است دانشگاهی سایت lmsmap.pnu.ac.ir را برای آموزش مجازی معرفی کند، اما دانشگاه دیگری سامانه edu.pnu.ac.ir را ترجیح داده و از آن برای برگزاری کلاس‌ها و امتحانات مجازی استفاده می‌کند.

دانشجویان باید پس از ورود به سامانه سما لایو جامع آموزش الکترونیک دانشگاه پیام نور به آدرس edu.pnu.ac.ir، اطلاعات لازم را در این سایت وارد کنند تا به صفحه شخصی خود دسترسی پیدا کنند و بتوانند در ساعت و تاریخ مقرر در کلاس یا امتحان مورد نظر شرکت کنند.

دانشجویان دانشگاه پیام نور باید به این نکته توجه کنند که سامانه جامع آموزش الکترونیک دانشگاه پیام نور به منظور برگزاری کلاس‌های مجازی است و انجام امور دانشگاهی در آن امکان‌پذیر نمی‌باشد. برای انجام امور آموزشی – دانشگاهی خود، دانشجویان می‌توانند به سایت گلستان مراجعه کنند.

بیش تر بخوانید: ورود به سامانه گلستان دانشگاه پیام نور

راهنمای ورود به سامانه جامع آموزش الکترونیک دانشگاه پیام نور edu.pnu.ac.ir

دانشجویان دانشگاه های پیام نور باید در ایام تعطیلی دانشگاه ها و آموزش های حضوری نیز مانند سایر دوره ها، طبق زمانبندی ارائه شده در سامانه سهبا پیام نور در ساعت و تاریخ تعیین شده در کلاس های نیمسال جاری شرکت کرده و برای حضور در امتحانات نیز در تاریخ معین شده وارد سایت edu.pnu.ac.ir شوند.

متقاضیان حضور در کلاس ها و امتحانات مجازی سامانه جامع آموزش الکترونیک دانشگاه پیام نور باید با مراجعه به سایت edu.pnu.ac.ir وارد صفحه شخصی خود شوند. دانشجویان برای دسترسی به پرتابل شخصی خود در سایت سمالایو پیام نور باید برخی مراحل را طی کنند.

برای سهولت فرآیند شرکت دانشجویان در کلاس های آنلاین و یا امتحانات پایان ترم دانشگاه پیام نور در نیمسال جاری سامانه جامع آموزش الکترونیک دانشگاه پیام نور در ادامه مراحل ورود به سایت آموزش الکترونیک این دانشگاه را به همراه راهنمای تصویری ورود به سامانه edu.pnu.ac.ir را ارائه داده ایم.

? مراحل ورود به سامانه جامع آموزش الکترونیک دانشگاه پیام نور edu.pnu.ac.ir

  1. مراجعه به سایت جامع آموزش الکترونیک دانشگاه پیام نور به نشانی edu.pnu.ac.ir
  2. مراجعه به سایت سما لایو و انتخاب گزینه دانشگاه پیام نور
  3. وارد کردن نام کاربری و رمز عبور
  4. وارد کردن شماره موبایل و دریافت کد تایید
  5. جایگزین کردن رمز عبوری جدید برای بهبود امنیت
  6. انتخاب گزینه کلاس ها برای مشاهده برنامه زمانی برگزاری و امتحانات

بیش تر بخوانید: شهریه دانشگاه پیام نور

راهنمای تصویری ورود به سامانه جامع آموزش الکترونیک دانشگاه پیام نور edu.pnu.ac.ir

✔1- ابتدا در مرورگر خود آدرس edu.pnu.ac.ir را بنویسید تا به صورت مستقیم به سایت سما لایو پیام نور منتقل شوید.

✔2- اکنون نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید و روی گزینه ورود کلیک نمایید.

راهنمای تصویری ورود سامانه سمالایو پیام نور

 

✔3- حال وارد صفحه ای می شوید که باید در آن شماره همراه خود را وارد نمایید تا کد تایید به شما ارسال شود. سپس کد را در کادر مربوطه وارد کنید و روی گزینه ثبت کد فعالسازی کلیک نمایید.

ورود به سما لایو پیام نور

✔4- در این مرحله سامانه از شما می خواهد که برای افزایش امنیت، رمز جدید ایجاد کنید که باید ابتدا رمز قدیمی و در ادامه، رمز جدید را وارد نمایید و روی ثبت کلیک کنید تا وارد پنل کاربری خود شوید.

نحوه ورود به edu.pnu.ac.ir

نام کاربری و رمز عبور سما لایو پیام نور edu.pnu.ac.ir به صورت پیشفرض، همان شماره دانشجویی و کد ملی شما می باشد که از آن ها برای ورود به سایت گلستان نیز استفاده می شود.

انتخاب گزینه کلاس ها برای مشاهده برنامه زمانی برگزاری و امتحانات

بیش تر بخوانید: انتخاب واحد دانشگاه پیام نور

کاربردهای سامانه جامع آموزش الکترونیک دانشگاه پیام نور edu.pnu.ac.ir

سامانه جامع آموزش الکترونیک دانشگاه پیام نور به آدرس edu.pnu.ac.ir توسط سما سامانه یا همان سایت سمالایو طراحی و راه‌اندازی شده است. این سامانه با هدف بهبود کیفیت آموزش‌های آنلاین و آفلاین غیرحضوری در دانشگاه‌های پیام نور و تقویت فرآیند برگزاری آزمون‌های غیرحضوری این دانشگاه طراحی شده است.

☑️ سامانه جامع آموزش الکترونیک دانشگاه پیام نور به آدرس edu.pnu.ac.ir دو کاربرد اصلی دارد. امکانات ارائه شده در این سامانه عبارتند از:

  1. برگزاری کلاس‌های مجازی آنلاین و آفلاین: دانشجویان دانشگاه‌های پیام نوری که طبق تصمیمات واحد آموزشی، سامانه جامع آموزش الکترونیک دانشگاه پیام نور edu.pnu.ac.ir به عنوان سایت برگزاری کلاس‌های آنلاین آنها معرفی شده است، باید پس از انجام انتخاب واحد در نیمسال جاری، برای شرکت در کلاس‌های خود به سایت سمالایو دانشگاه پیام نور مراجعه کنند.
  2. برگزاری امتحانات میان‌ترم و پایان‌ترم مجازی آنلاین و آفلاین: سامانه جامع آموزش الکترونیک دانشگاه پیام نور به آدرس edu.pnu.ac.ir علاوه بر برگزاری کلاس‌های مجازی، برای برگزاری آزمون‌های میان‌ترم و پایان‌ترم نیز استفاده می‌شود. امتحانات پایان‌ترم برخی دانشگاه‌های پیام نور در سامانه و اپلیکیشن پیام من و برخی دیگر در سایت جامع آموزش الکترونیک دانشگاه پیام نور برگزار می‌شوند.

بیش تر بخوانید: ورود به سامانه سما لایو علمی کاربردی

رزم آزمون پیام نور در سامانه سمالایو

با توجه به تجربه‌های متعدد در برگزاری آزمون‌های آنلاین، مسائلی مانند دسترسی به سامانه، روش شرکت در آزمون، ثبت پاسخ‌ها و اصلاح آن‌ها به عنوان مشکلات رایج در بسیاری از سامانه‌ها مشاهده شده است. همچنین، مشکلات قطع دسترسی به سامانه به دلیل ارورهای سایت یا قطع شدن اتصال اینترنت نیز مشکلات متداول داوطلبان شرکت در آزمون‌های آنلاین هستند.

با توجه به این مشکلات، دانشگاه پیام نور تلاش کرده است تا علاوه بر ایجاد یک سامانه پایدار و کارآمد برای برگزاری آزمون‌های پایان‌ترم آنلاین، آزمون‌های آزمایشی به نام “رزم آزمون پیام نور” را نیز طراحی کند. این آزمون‌ها به دانشجویان اجازه می‌دهند قبل از شروع آزمون‌های اصلی، وارد سامانه سمالایو دانشگاه پیام نور به آدرس edu.pnu.ac.ir شده و با محیط سایت و فرایند شرکت در آزمون آشنا شوند و از درستی رمز عبور، نام کاربری و ثبت دروس عمومی خود در سامانه اطمینان حاصل کنند.

دومین دوره رزم آزمون دانشگاه پیام نور برای دروس عمومی در ماه خرداد برگزار شد و دانشگاه اعلام کرده است که شرکت در این آزمون الزامی است و جدول برنامه‌ی امتحانی استان‌ها نیز اعلام شده است. شرکت در این آزمون فرصت مناسبی برای آشنایی با محیط آزمون‌های نهایی است و به دانشجویان توصیه می‌شود در آن شرکت کنند.

زمان برگزاری رزم آزمون دانشگاه پیام نور

زمان برگزاری رزم آزمون دانشگاه پیام نور در تاریخ‌های 2، 9 و 23 خرداد ماه اعلام شده است. توجه داشته باشید که تاریخ آزمون‌های دروس عمومی پیام نور از 27 تا 31 خرداد ماه می‌باشد (به مدت 5 روز). اما آزمون پایان‌ترم درس تفسیر موضوعی نهج‌البلاغه در تاریخ 16 خردادماه ساعت 08:00 صبح به صورت سراسری برگزار خواهد شد.

زمان برگزاری رزم آزمون دانشگاه پیام نور

☑️ جدول زمانبندی رزم آزمون دروس عمومی پیام نور در تاریخ‌های 2، 9 و 16 خردادماه بر اساس استان، در فایل PDF آماده‌سازی شده است.

برای مشاهده جدول زمانبندی رزم آزمون دانشگاه پیام نور، لینک کلیک کنید

? تاریخ و ساعت آزمون پایان‌ترم دروس عمومی بر اساس تقسیم‌بندی استانی ?

تاریخ برگزاری رزم آزمون دانشگاه پیام نور

بیش تر بخوانید: سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد

سامانه جامع آموزش الکترونیک دانشگاه پیام نور – سما لایو پیام نور | edu.pnu.ac.ir

سامانه جامع آموزش الکترونیک دانشگاه پیام نور – سما لایو پیام نور | edu.pnu.ac.ir

برچسب ها

edu.pnu.ac.ir سامانه جامع آموزش الکترونیک دانشگاه پیام نور ورود به سایت آموزش الکترونیک دانشگاه پیام نور سایت آموزش الکترونیک دانشگاه پیام نور امتحانات سایت آموزش الکترونیک دانشگاه پیام نور

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

سامانه جامع آموزش الکترونیک دانشگاه پیام نور – سما لایو پیام نور | edu.pnu.ac.ir

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل