تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

انتخاب واحد دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ – نحوه 1402 – آموزش تصویری

📚 خلاصه ای از مقاله انتخاب واحد دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ – نحوه 1402 – آموزش تصویری:

انتخاب واحد دانشگاه پیام نور

در این مقاله ، انتخاب واحد دانشگاه پیام نور برای سال تحصیلی 1402 – 1403 و زمان و نحوه انتخاب واحد ترم اول، دوم و تابستان پیام نور ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳​ ارائه شده است

انتخاب واحد دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ – نحوه 1402 – آموزش تصویری

انتخاب واحد دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ – نحوه 1402 – آموزش تصویری

در دانشگاه پیام نور، انتخاب واحد برای دانشجویان در حال تحصیل در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری در نیمسال‌ های مهر، بهمن و تابستان انجام می‌شود. برای این منظور، داوطلبان می‌توانند از طریق آموزش تصویری با روش ثبت واحدهای درسی آشنا شده و در زمان مندرج، فرم انتخاب واحد اینترنتی پیام نور را تکمیل کنند.

انتخاب واحد دانشگاه پیام نور

مدت زمان انتخاب واحد دانشگاه پیام نور معمولاً یک هفته تا 10 روز است که تمامی دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری باید در این بازه زمانی، واحدهای درسی مورد نظر خود را در سامانه گلستان دانشگاه پیام نور ثبت کنند. دانشجویان باید بر اساس تقویم آموزشی دانشگاه پیام نور، درس‌های مورد نظر خود را برای انتخاب واحد سال تحصیلی 1402-1403 انتخاب کنند و در شرایط خاص، حذف و اضافه دروس را انجام دهند.

لیست دروس قابل انتخاب در دانشگاه پیام نور بر روی سامانه گلستان قابل مشاهده است و دانشجویان می‌توانند برای نیمسال نوبت اول، دوم و ترم تابستان، دروس مورد نظر خود را بر اساس شرایط موجود انتخاب کنند. در ادامه، به زمان و روش انتخاب واحد در دانشگاه پیام نور 1402-1403 پرداخته می‌شود.

برنامه‌ریزی زمان انتخاب واحد دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

در دانشگاه پیام نور، دانشجویان مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری که به تازگی وارد این دانشگاه شده‌اند یا قبلاً وارد شده و در ترم‌های گذشته تحصیل کرده‌اند، می‌توانند در زمان مقرر برای انتخاب واحد اقدام کنند. شرط انتخاب واحد در هر یک از نیمسال‌های تحصیلی دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳، پرداخت  شهریه دانشگاه پیام نور می‌باشد تا لینک انتخاب واحد فعال شود.

انتخاب واحد در دانشگاه پیام نور در سه نیمسال تحصیلی انجام می‌شود. ابتدا نیمسال اول برای دانشجویان ورودی مهر ماه است. سپس نوبت به انتخاب واحد در نیمسال دوم، یا به اصطلاح ورودی بهمن ماه، می‌رسد و در نهایت، برای انتخاب واحد در ترم تابستان پیام نور ۱۴۰۲ نیز باید از اواخر تیرماه اقدام کرد.

زمان انتخاب واحد در نیمسال اول دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

ورود به هر ترم جدید تحصیلی در دانشگاه پیام نور نیازمند انجام مراحلی است. از جمله مراحل اولیه مورد نیاز برای ترم‌های آینده، ثبت نام، پرداخت شهریه و انتخاب واحد در دانشگاه پیام نور می‌باشد. انتخاب واحد در دانشگاه پیام نور در سه نیمسال مهر، بهمن و تابستان از طریق سامانه جامع دانشگاهی گلستان انجام می‌شود و در سال جاری نیز انتخاب واحد نیمسال اول ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ از طریق همین سامانه انجام خواهد شد.

انتخاب واحد در نیمسال اول (مهر) و نیمسال دوم (بهمن) برای تمامی داوطلبان الزامی است، مگر اینکه داوطلب دارای مرخصی دانشگاه باشد که در این صورت می‌تواند در ترم مربوطه ثبت نام نکند. اما نیمسال تابستان برای تمامی دانشجویان اختیاری است. تصویر زیر، زمانبندی انتخاب واحد نیمسال اول دانشگاه پیام نور سال گذشته را نشان می‌دهد که جهت اطلاع از محدوده زمانی اقدامات مربوط به ترم پاییز ارائه شده است.

مهلت انتخاب واحد و ثبت نام ترم تابستان در دانشگاه پیام نور برای سال تحصیلی گذشته از تاریخ ۱۸ مرداد ماه آغاز شد و تا چند روز پس از آن ادامه یافت. هنوز تاریخ دقیق انتخاب واحد ترم تابستان ۱۴۰۲ اعلام نشده است و هنگامی که لینک انتخاب واحد پیام نور بر روی سایت فعال شود، اطلاع رسانی خواهد شد. بنابراین، در این مهلت هر یک از دانشجویان دانشگاه پیام نور که از ورودی سال‌های قبلی بوده و یا به تازگی و در سال ۱۴۰۲ به این دانشگاه پذیرفته شده‌اند، باید مطابق زمانبندی اعلام شده در سامانه گلستان دانشگاه پیام نور وارد سایت شده و با ورود به صفحه شخصی خود، فرآیند انتخاب واحد را تکمیل کنند.

✔ هنگامی که مهلت انتخاب واحد ترم مهر ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ مشخص شود، در این مقاله اعلام خواهد شد.

زمان انتخاب واحد در نیمسال اول دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳

زمان انتخاب واحد نیمسال دوم دانشگاه پیام نور 1402 – 1403

دانشجویان می‌توانند پس از گذراندن ترم تابستانی و دریافت کارنامه دانشجویی، به انتخاب واحد نیمسال اول (ترم مهر) بپردازند. در این فرآیند، دانشجویان هر مقطع بر اساس نمرات دروس و معدل خود، می‌توانند تا سقف معینی واحدهای درسی را انتخاب کنند.

عدم ثبت نام و انتخاب واحد به موقع در هر یک از نیمسال‌های تحصیلی، از جمله نیمسال دوم 1402 – 1403 دانشگاه پیام نور، می‌تواند مشکلاتی برای دانشجو به وجود آورد. به همین دلیل توصیه می‌شود که دانشجویان به موقع اطلاعیه‌های زمانبندی انتخاب واحد را پیگیری کنند و تا سقف مجاز واحدهای درسی مورد نیاز خود را در دانشگاه اخذ کنند. در سال گذشته، زمان انتخاب واحد نیمسال دوم پیام نور از تاریخ 2 تا 9 بهمن ماه بود.

هنگامی که زمان انتخاب واحد نیمسال دوم دانشگاه پیام نور 1402 – 1403 اعلام شود، اطلاعات بیشتری در اینجا ارائه خواهد شد.

زمان انتخاب واحد نیمسال دوم دانشگاه پیام نور 1402 - 1403

زمان انتخاب واحد تابستان دانشگاه پیام نور 1402 – 1403

دانشجویان پیام نور می‌توانند با استفاده از سامانه گلستان یا سامانه سهبا دانشگاه پیام نور، دروس مختلف رشته تحصیلی خود را مشاهده و در صورت نیاز به اخذ واحدهای بیشتر برای تسریع در تکمیل دوره تحصیلی یا جبران دروس افتاده یا حذف شده، برای ترم تابستان 1402 نیز ثبت‌نام کنند.

شیوه و روند انتخاب واحد تابستان دانشگاه پیام نور 1402 – 1403 هیچ تفاوتی با نیمسال‌های دیگر تحصیلی این دانشگاه ندارد. دانشجویان برای انتخاب واحدهای درسی این نیمسال نیز باید ابتدا لیست دروس انتخاب واحد پیام نور را مطالعه کنند و سپس از آن‌ها تعداد مشخص شده واحد را در زمان مشخص شده برای انتخاب واحد تابستان پیام نور 1402 انتخاب کنند. در سال گذشته، زمان انتخاب واحد تابستان پیام نور از تاریخ 15 تا 28 تیر ماه بود.

برای انجام انتخاب واحد در دانشگاه پیام نور در سال 1402 – 1403، دانشجویان باید وارد سامانه گلستان دانشگاه شده و با ورود به صفحه شخصی خود، واحدهای درسی مورد نظر خود را انتخاب کنند.

زمان انتخاب واحد ترم تابستان دانشگاه پیام نور 1402 - 1403

✔ برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ورود به سامانه گلستان دانشگاه پیام نور، می‌توانید بیشتر بخوانید.

بیش تر بخوانید: ورود به سامانه گلستان دانشگاه پیام نور

نحوه انتخاب واحد دانشگاه پیام نور 1402 – 1403

بر اساس توضیحات داده شده و اطلاعیه های منتشر شده در سایت دانشگاه پیام نور، دانشجویان برای انجام انتخاب واحد دانشگاه پیام نور باید به سامانه جامع دانشگاهی گلستان این دانشگاه مراجعه کرده و مراحل انتخاب واحد و یا حذف و اضافه دروس انتخابی خود اقدام کنند. داوطلبان به منظور ورود به این سایت باید نام کاربردی و رمز ورود به سامانه خود را وارد کرده و با بررسی لیست دروس ارائه شده، گزینه های مورد نظر خود را انتخاب کنند.

? مراحل انتخاب واحد دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

  • ورود به سامانه گلستان دانشگاه پیام نور
  • وارد کردن نام کاربری و رمز ورود به سیستم
  • ورو به صفحه شخصی دانشجو
  • انتخاب گزینه گزارش های آموزش و لیست دروس ارائه شده به منظور مشاهده لیست دروس ترم جاری
  • انتخاب گزینه ثبت نام / عملیات ثبت نام و ثبت نام اصلی
  • انتخاب و ثبت واحد های انتخابی
  • تایید نهایی گزینه های انتخاب شده و تهیه پرینت انتخاب واحد

تقویم انتحاب رشته پیام نور

 

بیش تر بخوانید: انتخاب واحد دانشگاه آزاد

بیش تر بخوانید: انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی

راهنمای تصویری انتخاب واحد دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲

در این بخش به آموزش تصویری انتخاب واحد دانشگاه پیام نور در سامانه گلستان می پردازیم؛

۱-ورود به سامانه جامع گلستان دانشگاه پیام نور

ورود به سامانه گلستان پیام نور

۲-پس از ورود به سامانه نام کاربری و رمز ورود را درج نمایید

نحوه پرداخت شهریه دانشگاه پیام نور

۳-پس از وزود به صفحه مسیر زیر را برای اطلاع از گزینه‌های قابل انتخاب دنبال کنید

انتخاب مسیر آموزش / گزارش‌های آموزش / درس‌های ترمی / لیست دروس ارائه شده

لیست دروس برای انتخاب واحد پیام نور

 

۴-به منظور ورود به صفحه انتخاب واحد باید مسیر ثبت نام / عملیات ثبت نام / ثبت نام اصلی را انتخاب نمایید.

ثبت نام برای انتخاب واحد در سایت پیام نور

 

۵-در نهایت با وارد کردن شماره درس و شماره گروه و انتخاب گزینه ثبت انتخاب واحد شما انجام می‌شود.

بیش تر بخوانید:  ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

سقف انتخاب واحد دانشگاه پیام نور 1401 – 1402

بر اساس اعلام وزارت علوم، سقف انتخاب واحد برای دانشجویان مشروط تغییر کرده است. طبق این بیانیه که آخرین اطلاعات موجود می باشد، سقف انتخاب واحد در نیمسال دوم 1401 – 1402 برای کلیه دانشجویان مشروط در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به صورت زیر می باشد.

سقف انتخاب واحد دانشگاه پیام نور 1401 – 1402

بیش تر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور

انتخاب واحد دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ – نحوه 1402 – آموزش تصویری

انتخاب واحد دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ – نحوه 1402 – آموزش تصویری

برچسب ها

انتخاب واحد دانشگاه پیام نور و زمان انتخاب واحد دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ و نحوه انتخاب واحد دانشگاه پیام نور 1402 - 1403 و انتخاب واحد نیم سال اول دانشگاه پیام نور

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

انتخاب واحد دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ – نحوه 1402 – آموزش تصویری

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل